Температура 38.8 на бебка?

  • 1 748
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
От 2 дни имаме висока температура, но не стигаме 39. Имаме и разтройство и слуз вакото. Педито каза, че вероятно са зъби. Проблема е, че не яде нищо друго освен кърма, а всичко друго, което предлагам го повръща. Не ще да пие от шише нищо и съответно и лечебна хумана не мога да предлагам за разтройството. Не ме притеснява , че е само на кърма, а разстройството. И ентерола го повръща.
Знам, че имаше стари теми, но нещо не можах да ги намеря. Посъветвайте ме. Praynig

# 1
  • Мнения: 4 915
Не ми се вярва от зъби да има разстройство.  Rolling Eyes
Може да е някакво стомашно вирусче, или неразположение. Бих те посъветвала при температура под 39 градуса, да не даваш Панадол и подобни, аз така процедирам - организмът се справя сам с евентуалния болесто-причинител. Виж и тази статия: http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Дъщеря ми като 8-9 месечна имаше някакво такова неразположение - разстройство. Педиатърката ми каза, че в такива случаи се намаля храната до минимум, вкл. кърмата и се дава повече вода. Пробвах 1 ден да разредя кърменията през около 3 часа и давах водичка, дали от това или от друго, помогна - на следващия ден Мариела беше ОК. Не те съветвам и теб да ограничаваш кърмата, казвам при нас как беше. Може би фактът, че кърмата действа леко-разхлабващо, имаше някакво значение.  Rolling Eyes

При разстройство най-важното е да даваш течности. Има и прахчета против обезводняване - ако смяташ, че положението е сериозно. При силно разстройство детето ака все едно само оцветена в жълто водичка. Ако детето се успокоява на гърдата, не бих го лишила от кърма. Ще помогне ако преустановиш с другите храни - при болест най-добре е храната да се ограничи, но от кърмата не лишавай. Няколко дни спокойно можете само да се кърмите.


# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 092
За Т без лекарства помага да разсъблечеш детето, евентуално увиване на крачетата с мокри кърпи и над 39 вече влиза Парацетамол (свещички) в употреба. Ако има там VIBRUCOL то е също против Т, но е хомеопатично и нашата педиатърка винаги първо него препоръчва.
При разстройство - кърмене до откат, за да няма загуба на течности и...т.нар. оризова вода, или чиста оризова каша разредена " до безобразие" както аз го наричам с вода или кърма, за да затегне малко.
Това са методите, които съм прилагала досега с успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз не давам лекарства под 39.Това е най-вероятно от тия гадните пролетни вирусчета, ще мине.Нормално е да иска само кърма, почти всички деца, когато са болни, така правят.Не прави нищо особено, само следи за обезводняване.Кърми много начесто, но по малко, за да не се претоварва коремчето и да повърне.
Скорошно оздравяване  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 242
една хубава тема с бабини илачи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И ние бяхме с температура 38.5 три дни, аз обаче давах панадол. На втория ден се появи леко разстройство , но бързо премина. Детето през цялото време беше на кърма - достигаше до 10 сукания на ден,отказваше вода. Но бързо се оправи , не мисля, че трябва да се намалява е на кърменето за сметка на даване на вода! С кърмата детето поема достатъчно течности!

# 6
  • Мнения: 1 771
Ние минахме по същия път. Педиатърката ни каза да давам вит.С, ентерол (давах със спринцовка), смекта, панадол и диета. Храни с картофи, моркови без масло.
И Крис не ядеше нищо освен кърма, но вече отново си похапва. 

# 7
  • Мнения: 1 680
благодаря ви за отзивчивостта.
От снощи не е вдигала температура, но остава разстройството.
Днес ще се опитам да дам малко картоф и морков (за затягане).

# 8
  • Мнения: 1 327
благодаря ви за отзивчивостта.
От снощи не е вдигала температура, но остава разстройството.
Днес ще се опитам да дам малко картоф и морков (за затягане).
твоя лекар прегледа ли ушите на бебето ти?
2 дни ние се бориме с температура до 39.4, едва тая вечер я смъкна под 37.
Оказа се, че има и възпаление на ушите, капеме капки Отипакс, даваме Нурофен, ентерол, солкосерил. Разтройството е доста силно, само днес съм сменила над 15 памперса.
надявам се тази нощ да спиме вече спокойно....

Общи условия

Активация на акаунт