Колко АМ давахте на детето си през първия месец

  • 3 919
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Бебка е на 18 дни.В момента ядем Аптамил,в 75мл 2 лъжици и половина мляко.Проблема,е че ми се струва,че не и достига , чудя се дали да увелича на 90 мл,3 лъжици,или е много?Въпроса ми е към майките,които са хранили детето си само с АМ,как,кога и по колко са увеличавали дозата?

# 1
  • София
  • Мнения: 22 852
Бебка е на 18 дни.В момента ядем Аптамил,в 75мл 2 лъжици и половина мляко.Проблема,е че ми се струва,че не и достига , чудя се дали да увелича на 90 мл,3 лъжици,или е много?Въпроса ми е към майките,които са хранили детето си само с АМ,как,кога и по колко са увеличавали дозата?

Точно 90 мл давах първия месец, после минахме постепенно на 120 мл, лекарката каза,че е много,ама нито детето е наддало прекомерно,нито имаше проблеми.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 63
Аз сина си го хранех по вторият начин - 90 мл вода и 3 лъжици мляко. Той си хапваше доста - по 200мл. Давах му колкото поиска, но около 200 мл му стигаха, за да се засити.

# 3
  • Мнения: 11
90 изяждаше по принцип но ли4но аз мисля 4
е трябва да се водим по бебенцата те си знаят наи - добре Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 429
Млякото се прави както е указано на опаковката! През втория месец е нормално да стигнете 120-130мл.Четвъртия 140 и т.н, иначе рискуваш разширяване на стомахчето. 200мл към 10тия месец. Ако е гладно скъсявате интервала между храненията.

# 5
  • Мнения: 15
Бебка е на почти два месеца (на 10 декември ги прави). Още в родилното изпиваше над 60 мл АМ. На месеца вече пиехме по 120 мл, а сега 130мл. Аз пусках същата тема, защото много се притеснявах,че яде много. Постоянно чувах " Не давай толкова много мляко, ще разшириш стомаха на детето" и аз какво правех - не и давах храна от което единствения ефект беше рев, рев и пак рев. Изнервях както бебка, така и себе си докато не почнах да се водя по детето. Колкото иска - толкова и детето почна да спи. Според мен си храни детето колкото поиска. Всяко дете е различно и има различни нужди.

# 6
  • Мнения: 74
Да питам и аз ме темата е напълно подходяща Grinning Бебчо е на 17 дни и изяжда по 90мл HIPP HA1 след хранене повръща ( очевидно преяжда ), а търси още ..

# 7
  • Мнения: X
Да питам и аз ме темата е напълно подходяща Grinning Бебчо е на 17 дни и изяжда по 90мл HIPP HA1 след хранене повръща ( очевидно преяжда ), а търси още ..

Защо да е очевидно, че преяжда? Много бебета повръщат и не е от преяждане, просто имат физиологичен рефлукс, който се израства до 7 - 8 - ми месец. Нормално си яде детето, не го ограничавайте заради това, че повръща. Ако все пак проблема ви се вижда сериозен се консултирайте с лекар за евентуална смяна на млякото.

На месец дъщеря ми ядеше 100 мл. (90 мл. + 3 л. АМ). Толкова е и препоръчителната доза, но всичко е + - 20 - 30 гр.

Общи условия

Активация на акаунт