Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 695
  • 772
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 54 301
Beloved Summer, и аз мисля, че инсулинът ти не е ок, но все пак не е и с много гигантки стойности. ще успееш да го оправиш.

Така е, да. Peace

# 661
  • Мнения: 955
Благодаря, момичета Simple Smile

Предписаха ми Сиофор 3х1/2 хапче, надявам се да ми понесе добре и да вляза във форма.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 884
Мимичета, почнах с метфогаммата 2 по 250 за една седмица и отняколко дни величих на 2 по 500. Нямам никакви оплаквания, освен, че не съм ходила до вц Laughing Сигурно аз съм единстяения човек с подобен ефект, бях се пригорвиша за разстройства , повъщане, а то hahaha
Въпросът ми е как взимате хапчето вие, на мен приятелка ми каза пия го и веднага почвам с храненето.Така ок ли е или е по-добре по време на храна и пък след, кога е с най-голям ефект?
Благодаря!

# 663
  • Мнения: 2 817
Buena esperanza, изчакай, не се радвай още  Simple Smile То и аз така бях първите дни, след това, когато се понатрупа лекарството, започнаха да се проявяват страничните ефекти. При мен страхотно виене на свят. Аз също в началото имах проблеми с тоалетната, след това се нормализираха нещата.
Аз пиех хапчето към края на храненето, често и след хранене.

# 664
  • Мнения: 1 687
На мен Тодорова ми каза след хранене да го пия.

# 665
  • Мнения: 54 301
Буена, и ти си феномен като мен, все на обратно. Simple Smile
Аз го пиех в началото на храненето, но много ми примеляваше и след това го пиех след хранене.

# 666
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета,днес си пуснах профилактични  изследвания,ако може коментар:

Глюкоза-4.74 /3.30-6.10/
Инсулин-7.28 /2.6-25/
Гликиран хемоглобин-5.35 /4-6/
ХОМА- 1.53 / до 2.5 норма;2.5-5 рискова ИР;над 5 висока ИР

Последната седмица не съм пила Сиофора и бях много стриктна в храненето,иначе по принцип взимам хапчето на обяд,когато ми е основното хранене,обикновенно се придържам към хранителният режим но понякога и прегрешавам с нещо забранено.
Скоро ми предстои преглед,според вас имам ли шанс да спра приема на Сиофора при тези резултати и въобще как ви се виждат стойностите?
Иначе другите показатели от кръвната картина са ок,единствено,което не е наред е кетони в урината,пише 1+,някой да е имал такъв резултат,на какво може да се дължи това?,не съм чела нищо в нета,че по принцип от време  на време ме хваща хипохондрията и малко ми трябва да влезна във филма.

# 667
  • Мнения: 54 301
Аз мисля, че са ти ОК резултатите.
За спиране на сиофора не мога да кажа.
Кетоните не са притеснителни, може би просто си била леко обезводнена.
И аз съм имала, инцидентно.

# 668
  • София
  • Мнения: 736
Кетоните обичайно се появяват когато има недостатъчен прием на въглехидрати и тялото почва да гори мазнини вместо тях. Вероятно от диетата ти. Не е притеснително, ако е за кратък период от време. Ако от устата или от урината излиза приятен плодов аромат, това е признак на наличие на кетони.

# 669
  • София
  • Мнения: 194
 Здравейте,
Може ли едно съветче, серумен инсулин на гладно ми е 22 (реф. 3-25), високо ли е? Ще се виждам с ендокринолога във Вторник чак.

# 670
  • Мнения: 54 301
Високо е.
На гладно трябва да е колкото кръвната захар на гладно, не повече от 7.

# 671
  • Мнения: 2 817
rozova_cheresha, доста е високо.

# 672
  • София
  • Мнения: 194
Уффф да му се невиди, боже от всякъде изкачат проблеми, фсх ми е леко високо, пролактина също, тсх 2,7, запушени тръби, сраствания в матката ужассс.
Коригира ли се инсулина? Какво значи като е висок?

# 673
  • Мнения: 54 301
Коригира се. С правилно хранене и ако има нужда, метформин.
Значи, че може да ти влошава качеството на яйцеклетките и да имаш проблем със забременяването.

# 674
  • София
  • Мнения: 194
Дева, благодаря!
Възможно ли е от инсулуна другите хормони да не са достатъчно добре?
Иначе на мен точно това ми е проблема, не мога да забременея. Имам и запушени тръби, но трябва хормоните да оправя първо

Общи условия

Активация на акаунт