Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 620
  • 772
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 501
Desert^girl, ти не знам къде ходиш, но в Пловдив масово са такива. Twisted Evil
Да не пиша пак какви ядове имах аз, че ставам банална.
Ами живея в София и съм ходила първо при лекарка в Александровска болница, но там преди много години.  След което и в болница Надежда и във Вита при д-р Шигарминова. Като препоръчвам горещо Шигарминова.

# 706
  • Мнения: 2 208
Здравейте, да се похваля Hug, ходих на преглед при доцентката. Кръвната захар спада под 6 е вече, инсулинът и той е 6, беше 19 на гладно. И най радостното от февруари до сега 7 кг мазнини newsm44 newsm68 . Чувствам се добре. Пия метфогамма 3х850 , така ми го остави. Режимът не ми е много стриктен. Ям хляб по една филийка, ям картофи и ориз, умерено, когато сготвя де. Ям спагети също умерено. Не ям захар и нищо с нея, и бяло брашно. Плодове много не обичам, но са ми разрешени, между храненията, умерено.

# 707
  • Мнения: 1 849
Сис, може ли малко повече подробности за режима? Мерси предварително!  bouquet

Мама Ирина, а ти с какъв режим си?

# 708
  • Мнения: 2 208
Ами а написах без захар, мед и бяло брашно без сметана и масло, за мен едно яйце на седмица с висок холестерол съм. На ядене една филийка или 200 гр картофи или толкова ориз или 4 с.л овесени ядки или 4 с л царевично брашно, хляб пълнозърнест. Другите неща не се мерят, плодове по един плод между храненията. 3 хранения и 3 пъти плодове, това е.

# 709
  • Мнения: 1 849
Мерси! bouquet

# 710
  • Мнения: 2 090
 Jana Ina почти без въглехидрати, повече мазнини, зеленчуци. Плодове почти не консумирам. Започнах с НВВМ , но имам проблеми с жлъчката и хапвам месо и зеленчуци. Метформин не съм пила. Когато започнах миналия март още кърмех до края на август. В началото неусетно свалих 10 кг, после бавно и незабелязано другите 5.

# 711
  • Мнения: 1 849
Много благодаря за отговора! bouquet

# 712
  • Мнения: 3 747
Здравейте
Диагностицираха ме с ИР наскоро:)
Започнах режим-кисело мляко, месо (печено или на пара), яйца, зеленчуци, по малко плодове от време на време, зеленчукови супи. Пия Сиофор 1000, почнах с 1х500 за седмица,сега карам 1х1000 още една седмица и ще почна 2х1000 след това. Не усещам никакви странични ефекти от него.
Имам и СПЯ, който казаха, че би трябвало да се оправи с регулирането на теглото.
Старая се да увеличавам и физическата активност, но ще трябва да се постарая още повече.


Някакви съвети за храненето да ми дадете? Или нещо полезно, което трябва да знам  Grinning
Вече съм по-спокойна, тъй като много ме притесниха в началото с тази диагноза.

# 713
  • Мнения: 2 816
Lana Del Rey, много добре ми звучи менюто ти. Не гладувай, храни се редовно и всичко ще бъде наред.
Аз на твое място бих продължила с 1х1000 и 1х500, но ти си знаеш.

# 714
  • Мнения: 3 747
Lana Del Rey, много добре ми звучи менюто ти. Не гладувай, храни се редовно и всичко ще бъде наред.
Аз на твое място бих продължила с 1х1000 и 1х500, но ти си знаеш.

Благодаря ти  bouquet
Ами, по рецептата лекарите са написали такова количество, а и аз искам да го опитам по този начин, за да може регулирането на теглото да започне по-усилено по-бързо  Whistling
Засега почти не изпитвам чувство на глад, а като ми стане гладно гледам да хапвам по съвсем малко от приготвената храна
Има ли тема за рецепти за хора с такива проблеми? Party

# 715
  • Мнения: 2 816
Рецепти не знам да има, но аз в началото си гледах гликемичния индекс на храните, има таблици в нета.

Това хапване "по малко" аз лично не го уважавам  Simple Smile Ям по два пъти на ден, но сериозно хапване. Иначе все съм гладна. Въпрос на усещане, разбира се.

За дозата - все пак, ако ти стане зле при вдигане на дозата може да опиташ с по-малко дозировка и едва след като свикне организма да вдигнеш до 2х1000. Ако ти няма нищо - супер!

# 716
  • Мнения: 236
Момичета, вече около 25 дни пия Глюкофаж 500 по едно на ден.Съчетах го с хранителен режим без въглехидрати, никакъв хляб и тестени изделия, без сокове, газирано,пържено и прочие.Единственото сладко което хапвам са плодове с нисък гликемичен индекс. Картофи и ориз съм хапнала веднъж за това време. Отслабнах с три кг.Чувствам се добре.
Днес пуснах контролни изследвания и изненада, инсулина е паднал драстичното от 10 mu/ml е станал по-малко от 2 mu/ml.Глюкозата е 4.46 mmol, по-ниска от преди, но в граници. Пред дилема съм, дали да спирам Глюкофажа или да променя леко хранителния режим? Страхувам се ако го спра рязко да не се получи обратен ефект и да се стресира организма. Предстои ми инвитро и ми е много важно за качеството на яйцеклетките. Моля ви ,помогнете ми!  Hug

# 717
  • Мнения: 421
Щом ти предстои ин витро, не го спирай. Помага много за качеството на яйцеклетките, мисля че и за имплантацията. Питай лекарите, но на мен ми казаха да не го спирам и беше единственото позволено лекарство по време на стимулацията.

# 718
  • Мнения: 1 687
Mery Dik, спря ли глюкофажа преди изследването за 10-ина дни?

# 719
  • Мнения: 236
Момичетаа, да спирам ли Глюкофажа , след няколко дни започвам със стимулацията, може ли да попречи на нещо, някой знае ли кога се спира?

Общи условия

Активация на акаунт