Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
174-183 от 174 отговора

Враца

Аз минах при ендокринолог, видя ми всичките изследвания и ми пусна гликиран хемоглобин и МАТ. Аз си пуснах пак кръвна захар.

Резултатите:
КЗ - 5.85 mmol/l (3.2-6.0)
гликиран - 5.1% (4-6)

Захарта пак не е много добре, но поне е в нормата. От миналата седмица е почти -1 надолу. Единственото, което промених е, че спрях ръжено-пшеничния хляб, намалих много плодовете и пия всяка сутрин чаша мляко с канела.

Стана ми интересно за гликирания - ако през последните 2-3 месеца захарта ми е била висока, той не трябваше ли да е по-висок? Изглежда ми в нормата.

Вече се чудя дали е възможно да е лабораторна грешка. Ще повторя изследването на инсулин след 2-3 седмици, да видя какво е положението.
Цитирай

Гликираният хемоглобин има връзка с нивото на хемоглобина.
Ако ти е нисък, или на границата, гликираният хемоглобин не е достоверен показател за нивата на КЗ.
Цитирай

Враца

Гликираният хемоглобин има връзка с нивото на хемоглобина.
Ако ти е нисък, или на границата, гликираният хемоглобин не е достоверен показател за нивата на КЗ.
Нормален ми е хемоглобинът, в този случай би трябвало все пак да е някакъв показател или?

Опитвам си да си обясня за мен лично нещата, не се опитвам да се скрия от проблема.
Цитирай

Тогава може за момента да ти е била висока КЗ.
Пусни пак.
Цитирай

Враца

Благодаря ти DeVa®.

Мисля всяка седмица да пускам захар и след 2-3 седмици да повторя инсулина и да продължавам с това храненене.
Цитирай

Добре си решила,  wa_wa! Hug
Цитирай

София

Няма значение нивото на хемоглобина. Грикирания хемоглобин е процент от общия.
Цитирай

при мен КЗ не е била извин норма, проблемът ми е с инсулина, но все пак и в месеци, в които бях на стриктна диета, и в тези, в които се хранех нормално си е един и същ, нямам идея това дали е добре или зле Sad

гърненце, аз започнах с метфогамата, но 3 месеца разстройството не спря, откакто съм на метфодиаб нямам такъв проблем, вече как свалят не бих могла да кажа, но определено с второто ми е по-добре.
Цитирай

гърненце, аз започнах с метфогамата, но 3 месеца разстройството не спря, откакто съм на метфодиаб нямам такъв проблем, вече как свалят не бих могла да кажа, но определено с второто ми е по-добре.

Мерси за включването. Hug Аз пък учудващо нямам никакво разтройство от "Метфогамма"-та, даже не ходя често до тоалетната, но по спомен, ти пиеше по-големи дози от моите. Единственият страничен ефект, който усещам, е странното чувство за ситост / "мазнинност" в стомаха, без да съм яла нищо. Rolling Eyes Понякога даже леко ми се гади.

Видях какво си ми писала и в другата тема - ще ти отговоря и там, просто нямам никакво време тия дни. bouquet
Цитирай

гърненце, само още нещо да допълня за метфодиаб.  на мен като ми го смени Тодорова бях много озадачена, защото не го бях чувала, тук нали все Глюкофаж, Сиофор, Метфогама се споменават. Тогава случайно се видях с нашия педиатър (който е един от водещите в София, от този тип, дето непрестанно ходи по конференции, чете статии и медицински изследвания), като му споменах за метфодиаб каза да не се притеснявам, защото е добър препарат и самият той изписва именно него на децата с метаболитни проблеми като най-изчистен.

иначе аз в началото трябваше да пия 3 пъти по 1000, но така и никога не го докарах до там. и досега си пия 3 по 500.

не го мисли, и аз не съм стигнала до там да те разпитам за диетата ти на лични, че и при мен е лудница Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
174-183 от 174 отговора