Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 580
  • 772
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 5 792
Nandin, не съм сигурна, че те разбрах. Писала съм за инсулин на гладно. Разбира се, че няма как, след като изпиеш глюкозата, да е толкова. Simple Smile

# 766
  • София
  • Мнения: 10 642
Писала си за първия час. На гладно е 0 минута.
За това уточних, че на първия час (60 мин) няма как да е толкова нисък.
То не е и нормално да не реагира организма на глюкозата Simple Smile

# 767
  • Мнения: 5 792
Имах предвид на нулевата минута. Simple Smile Може би неточно съм се изразила, но просто подех репликата на sisitons:

Инсулинът на първият час трябва да е до 25, на вторият също до толкова.

Мисля, че и тя е имала предвид на гладно, а не на 60-тата мин. Аз поне така я разбрах. Но принципно не се съгласих с това, което тя казва, че ако, примерно, инсулинът ти на нулевата мин. е 15, то това е добре, само защото не надхвърля горната референтна граница на лабораториите, която, както знаем, е доста недомислена.

А на 120-тата мин. възможно ли е наистина инсулинът да спадне пак до около 5? Демек, как се предполага, че трябва да е при напълно здрав човек? Чак толкова ниско ли спада, дори след прием на глюкоза?

Апропо, някой ще пусне ли това тема? Simple Smile

# 768
  • София
  • Мнения: 10 642
На 120 трябва да е горе-долу около стойността на нулева, но <|= 10 ще е добре

# 769
  • Мнения: 5 792
Ясно, мерси за пояснението. Peace

# 770
  • Мнения: 2 089
ТСХ 3,9 изобщо не е "в норма" за пациент с Хашимото и то на терапия. За здрав на възраст над 50 г. може и да е  Wink. Все пак сме в проблемно забременяване и ако целта е бебе такива коментари и "разбиращи ендокринолози" заблуждават и отдалечават от целта, пък била тя не бебе а здраве и нормален живот  Peace

нова тема

# 771
  • София
  • Мнения: 39 673
Моля пуснете нова тема.

# 772
  • Мнения: 5 792
Пусната е, точно в поста над твоя е линкът. Peace

Общи условия

Активация на акаунт