Аз родих на......?

  • 9 145
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23
Здравейте, аз първото си дете го родих на 33, а второто на 35 и нито за момент не съжалявам. Успях да се надивея, науча, попътувам, поработя, да стигна кариерно до някъде, да се стабилизирам и да попадна в различни житейски ситуации, да попадна на човек, с когото да реша да имам семейство... и обмислено и планирано да се решим на имаме дете.
Разбира се, всичко зависи от ситуацията и приоритетите в живота, но аз не бих искала да завися финансово от никого. Родителите ни са на близо и ако се наложи - помагат, но никой не ми гледа децата и аз се възползвам от възможността да се насладя осъзнато на майчинството. Ясно е, че сега и те не са първа младост и доста време ми мърмореха за деца и сега се изморяват по-лесно отколкото когато са били на 30 г., но пък сега имат време да се радват на внуци, а не да се разкъсват между работа и желание да помагат - или направо да им е натресено дете за отглеждане.

По-късното майчинство има някои недостатъци - ясно е, че нямаш много време за мотаене, особено ако планираш второ или повече деца; здравословно винаги има едно наум - увеличаване на рисковете за плода, по-трудно забременяване и износване и т.н. При мен слава Богу нещата се развиха благополучно. При по-късната възраст и кариерното развитие пък има и едно притеснение за откъсването от работата и от създадените позиции и как едно по-продължително отсъствие ще ти се отрази на работата... Ако пък току-що завършваш - дали пък не трябва да поработиш, да се установиш и т.н. Така че всяка възраст за майчинство си има и плюсове и минуси. Според мен, важното е бебето да е желано, а дали е планирано и дали е в точния момент - ами то това си е Божа работа Simple Smile

# 61
  • Мнения: 273
Аз родих на 30 години, 20 дни след рождения ми ден, родих близнаци момиче и момче, искахме едно но като разбрахме че са двечки радостта беше огромна, с моя мъж нямаме брак, за мен  това няма голямо значение,финансово сме добре

# 62
  • Мнения: 1
Родих на 20 години. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 721
Родих на 21. След месец ставам на 22. ММ е на 28.
За мен това беше точния момент в който реших че съм готова за дете. Това е най важното и съществено нещо, което се е случвало през живота ми. За миг несъм се замисляла дори. Кариера се гради, висше също можеш винаги да започнеш. Финансово сме добре и  се справяме с всичко, все пак е било планувано. Работя от 18годишна. Мъжа ми също работи, след майчинството ще се върна отново на работа. Моите приятелки също родиха млади (21-24). А и забелязвам последните години че все по млади момичета раждат. Според мен когато станеш родител по млад , след време ще ти е по лесно с всичко.  Peace

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 22:49 от __Magi

Общи условия

Активация на акаунт