Консултация по време на бременност

  • 3 990
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте на всички,
Съвсем скоро буквално преди няколко дни разбрах, че съм бремена в 6 седмица:). Тъй като доктора, който ми откри бременоста работи само в частен кабинет и консултациите се плащат доста. Знам, че почти на всякъде се плаща, но знам, че в болниците е с абонамент за всички месеци, които абонамент включва всички изследвания.Моля ви посъветвайте ме къде да отида, тъй като съм много объркана, а трябва другат седмица да отида отново за иследвания на кръвта тъй като до момента не са ми правили такива.

# 1
  • Мнения: 2 332
Искаш направление от ДжиПи-то и се записваш при някой гинеколог (работещ със ЗК) да ти води консултациите и да ти дава направления за изследвания, покриващи се от ЗК.  Peace А какво покрива ЗК за бременни - виж тук и успех!

# 2
Здравей!
Още преди да забременея ходих на профилактични гинекологични прегледи в бившата Тина Киркова. Затова и след като забременях продължих да ходя при същата лекарка. За проследяване на бременността, включваща всеки месец висеозон, женска консултация, изследвания за кръв и урина, ако е необходимо гинекологични прегледи, т.е. всички необходими изслвдвания, платих еднократно в началото 200 лв. Бях без направление от личния лекар. След като говорих с него той ме уведими, че касата покрива не повече от 2-3 посещения при гинеколога, но ако искаш попитай за повече информация личния си лекар.

# 3
  • Мнения: 2 332
Цитат на: charm link=topic=95309.msg1667582#msg1667582
  След като говорих с него той ме уведими, че касата покрива не повече от 2-3 посещения при гинеколога, но ако искаш попитай за повече информация личния си лекар.
Това съвсем не е така. До 8-ми месец се ходи на консултация веднъж месечно (или до 7-ми беше), след това - веднъж на 2 седмици.

# 4
  • Мнения: 231
Благодаря за съветите.
на мен не ми пречи да си платия тези 200 лв, но въпроса е че не знам в коя болница да отида.

# 5
  • Мнения: 554
Цитат на: charm link=topic=95309.msg1667582#msg1667582
  След като говорих с него той ме уведими, че касата покрива не повече от 2-3 посещения при гинеколога, но ако искаш попитай за повече информация личния си лекар.
Това съвсем не е така. До 8-ми месец се ходи на консултация веднъж месечно (или до 7-ми беше), след това - веднъж на 2 седмици.
ЗК покрива 2-3 прегледа с ехограф, което е различно от консултацията. С абонамент те гледат всеки път на ехограф.
Иначе за избора на болница, аз лично ти препоръчвам Св. София (Тина Киркова). Само не си избирай д-р Шишенкова. За всички други съм чувала само хубави работи. А аз лично ходя при д-р Гергов и съм мноого доволна!  Peace

# 6
  • Мнения: 474
В_Шейново_се_плащат_280_лв._за_цялата_бременност+20_лв.
на_първоначалното_записване/преглед.
Тази_сума_ти_включва_неограничен_брой_изследвания,ако_имаш
проблеми_и_се_налагат_многократни_кръв,урини_и_т.н.,вкл._и_
1_видеозон/месец_и_тонове_на_бебето.
Плащането_се_прави_на_касата_в_болнизата_и_може_да_буде
разсрочено_на_няколко_вноски.
Поздрави_и_лека_бременност!

# 7
  • Мнения: 2 849
В_Шейново_се_плащат_280_лв._за_цялата_бременност+20_лв.
на_първоначалното_записване/преглед.
Тази_сума_ти_включва_неограничен_брой_изследвания,ако_имаш
проблеми_и_се_налагат_многократни_кръв,урини_и_т.н.,вкл._и_
1_видеозон/месец_и_тонове_на_бебето.
Плащането_се_прави_на_касата_в_болнизата_и_може_да_буде
разсрочено_на_няколко_вноски.
Поздрави_и_лека_бременност!
И аз бях там на консултация и съм много доволна . Peace

# 8
  • видин
  • Мнения: 358
не мога да разбера защо се налага да плащате за проследяването на бременността.
живея във видин- град,който не може да се похвали с  абсолютно нищо, но в интерес на истината мога да кажа, че не са ми искали пари за прегледите ми - нито за изследванията, нито за ехографските прегледи - които между другото ми се правят всеки път като отида, а това е било поне веднъж в месеца до 30 седмица, а сега ходя вече на 10-15 дни.
е, някои неща съм искала да си изследвам по мое желание и затова се е налагало да се плати - като амниоцентезата, имама RH -  затова се наложи да си направя антиглобулин Д, който си заплатих, но това просто не се поема от касата.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 720
Първо - честито!   bouquet Лека бременност! Аз мисля, че където и да се насочиш няма да сбъркаш - и в Шейново, и в Св.София има добри д-ри и за други болници съм чела - Втора Градска, Окръжна, бившата Правителствена и т.н. Относно платената ЖК и аз имах колебания, но я избрах, защото ходя и на друго място, където всичко се поема от касата и не правят нищо друго освен да ми мерят кръвно, кг, см и т.н. Е, пуснаха ми два пъти изследвания и ме погледнаха за две минути на ехограф - точно два пъти досега. Изборът е твой! Успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 040
Аз като разбрах, че съм бременна взех направление от личния си лекар и с него отидох при гинеколог, който работи със ЗК. За консултациите и ехографските прегледи(които бяха всеки месец) нищо не съм плащала. Рутинните изследвания - кръв, урина, васерман и т.н също ми бяха безплатни Peace

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 203
Аз като разбрах, че съм бременна взех направление от личния си лекар и с него отидох при гинеколог, който работи със ЗК.

не мога да разбера защо се налага да плащате за проследяването на бременността.
е, някои неща съм искала да си изследвам по мое желание и затова се е налагало да се плати - като амниоцентезата, имама RH -  затова се наложи да си направя антиглобулин Д, който си заплатих, но това просто не се поема от касата.

Иначе за избора на болница, аз лично ти препоръчвам Св. София (Тина Киркова). Само не си избирай д-р Шишенкова. За всички други съм чувала само хубави работи. А аз лично ходя при д-р Гергов и съм мноого доволна!

 smile3521 smile3521 smile3521

Аз също в началото на бремеността бях пред дилемата дали да си платя абонамент или не и в крайна сметка избрах да не го правя. При положение, че всичко е наред, е абсолютно безмислено - по ЗД се заплащат всички необходими изследвания. Другите изследвания така или иначе си ги плащаш и в повечето случай те не се правят в болницата, а в частни клиника, но така или иначе те не се поемат от касата и не ти се покриват от абонамента (БХС, фетална морфология и т.н.). Ако попаднеш на лекар, а не на търгаш, той ще ти проследи бременността, така както се прави. В противен случай - абонаментът не гарантира наличието на човешко отношение у доктора.
Каквото и да решиш, най-важното е да имаш доверие на доктора, който ще избереш. Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29506.0 можеш да се ориентираш за лекари.
Леко и безпроблемно бременеене! Flutter

# 12
  • Мнения: 313
честито!   bouquet
ти сама ще вземеш най-правилното решение. аз мога само да ти споделия какво направих, когато разбрах, че съм бременна...
взех си направление от личната лекарка и с него по препоръка на сестра ми, която вече е минала по този път,  отидох при др. Радев, АГ в 15-та поликлиника в ж.к. Дианабад. и той, и акушерката Вили са много мили хора и професионалисти. всички изследвания са безплатни и се правят в най-подходящата седмица.
отделно всеки месец хода на частен прием /по 30 лв/ при доктора, с който имам уговорка за раждането. той ме гледа само на ехограф, за да не губи представа какво се случва с бебето  Grinning
лека и хубава бременност!

# 13
  • Мнения: 68
Здравейте бъдещи и настоящи мами!

Страхотно полезна информация сте дали - така ще мога да следя докторите дали спазват законовите разпоредби и ми дават това, което ми се полага по закон Wink

Lioni, аз се записах по договор при гинеколожката, при която си ходя от години - пакета ми струва 250 лв. и включва посещения и видеозони. Просто не посмях да търся друг доктор, защото с тази много съм свикнала и и вярвам.  Може би е най-добре да се ориентираш към болница, която ти е сравнително близо и там, ако искаш, освен към обикновената женска консултация се запиши и за платения пакет, който, доколкото разбрах от форумите варира от 200 до 350 лв. - така ще си спокойна, че ще те гледат повече от обичайното и заплатеното от здравната каса. Добри неща прочетох и за Майчин дом и за Света София, а моя приятелка бе записана в правителствена болница и също беше много доволна.  Можеш да се поровиш по форумите и да видиш различните мнения за различните болници, но според мен е важно и да ти е удобно според местоживеенето - нали все пак ти ще трябва да ходиш там всеки месец.

Успех в избора и лека бременност! smile3503

# 14
  • Мнения: 109
Честито за хубавата новина!Относно въпроса ти-аз бях в същото положение когато забременях.Моята кинеколожка при която си ходя от години също не работи със здравната каса,всеки преглед се плаща(сума няма да уточнявам).Насочих се към Св.София,платих си абонамент 200лв.избрах си лекар за раждането,но да ти кажа не съм доволна!Скъсаха ми нервите в тая болница:болнични не ми дадоха,прегледите ги претупваха,обяснение и разяснение за нищо не дават,вадех им  думите с чингел от устата. #CrazyНямаше го този контакт лекар-пациент(бременна),а според мен отношението към бремените трябва да е малко по особенно,да им се обяснява всичко,просто да се разговаря с тях защото само книгите не са достатъчни понякога.Просто искам да те посъветвам ако си доволна от досегашния си доктор по добре си остани при него за да не се разочароваш накрая.Вече съм в деветия месец,преди два дни ми изкараха ангелите в болницата,че бебето е много малко и т.н и естественно пак никой нищо не ми обясни,звънна и тел.на докторката и тя изчезна,а аз се побърках от притеснение скъсах се от рев!И така от там при старата ми докторка,прегледа ме жената и наистина бебето е малко по- малко,но не е фатално,просто е по-дребничко.Въпроса е че ми разясни нещата от край до край,обясни ми,успокои ме и т.н. PraynigМалко дълга стана моята изповед,но още съм ефектирана от всичко това.Просто много добре си помисли!Иначе болницата не е лоша,дано само попаднеш на свестен лекар. newsm10УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт