За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 71 885
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 883
Благодаря ви за идеите за пиперките, направих ги със сиренца и стана добра разядка  Peace

Сега обаче имам друга чуденка... правих свински бульон (т.е друго, ама остана доста бульон и реших да си го запазя) и го сложих в буркан и затворих с капачка с винт, но бульонът не беше много горещ вече. Пак беш топъл (по-топъл от телесна температура), ще му стане ли нещо ако го държа в буркана или да го сложа в камерата на хладилника?
Благодаря  Hug

# 376
  • София
  • Мнения: 11 698
Благодаря ви за идеите за пиперките, направих ги със сиренца и стана добра разядка  Peace

Сега обаче имам друга чуденка... правих свински бульон (т.е друго, ама остана доста бульон и реших да си го запазя) и го сложих в буркан и затворих с капачка с винт, но бульонът не беше много горещ вече. Пак беш топъл (по-топъл от телесна температура), ще му стане ли нещо ако го държа в буркана или да го сложа в камерата на хладилника?
Благодаря  Hug
До два-три дни нищо му няма, но после би трябвало да е във фризер, но ако е "захапала" добре капачката нямаш никакъв проблем, става си консерва.

# 377
  • Мнения: 904
Аз квася от 25год.и знам колко трябва да е температурата,не е от това....според мен в олимпус е проблема,не е чисто мляко Naughty

Според мен проблема е в закваската на въпросното мляко ,което си ползвала. Когато не е квасено с лактобацилус ,понякога се получава така при ползване на млякото за повторна закваска , но както по-горе е писано не е опасно.

# 378
  • Мнения: 765
Правих кифлички с обикновено хлебно тесто.Едните със сирене и кашкавал,а другите със сладко.Солените се изпекоха много добре,останаха си завити и във форма,но тези със сладкото се "отвориха" и изобщо не приличаха на кифли.Каква е причината? newsm78

# 379
  • Мнения: 2 774
Имаше тема за кекс, който се правеше със смлян цял портокал - не я намирам. Моля за линк bouquet.

# 380
  • Мнения: 22 867
Имаше тема за кекс, който се правеше със смлян цял портокал - не я намирам. Моля за линк bouquet.

За една рецепта от предни години се сещам, но дали е тя........ Peace

# 381
# 382
  • Мнения: 2 774
Благодаря  bouquet.
Точно тази е.

# 383
  • Мнения: 765
Има ли как да спася не добре изпечен кекс?Клечката излизаше суха,но след като го извадих и оставих да изстине,видях,че отвътре е малко суров.Не е много,но не става за ядене в този вид,усеща се,че става на тесто,като го дъвчеш. Rolling Eyes В краен случай ще го хвърля,но все пак,може и да има начин.

# 384
  • Мнения: 4 087
Аз имам чуденка за баклавата. До сега винаги я правя с орехи и в квадратни форми. Тази година я искам съвсем като турсите, навити и с шам фастък.  Като тея на вторият ред, най в ляво, най -зелените  Mr. Green. Но се чудя- как да я навия, по колко кори и дали да меся плънката с нещо /грис??/

До сега за хубавата баклава съм стигнала до няколко извода/а и гледах преди време едно предаване с майстори на баклави от Турция/, много масло, хубаво масло и да не се слагат никакви допълнителни аромати, освен ванилия. Обаче чета, че масово грис се използва  newsm78

# 385
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
Баба ми/мир на душата и/,правеше невероятна баклава с грис. Все искам да пробвам,но нямам рецепта...имаше вкус на карамфил,канела

# 386
  • София
  • Мнения: 11 698
..........................

До сега за хубавата баклава съм стигнала до няколко извода/а и гледах преди време едно предаване с майстори на баклави от Турция/, много масло, хубаво масло и да не се слагат никакви допълнителни аромати, освен ванилия. Обаче чета, че масово грис се използва  newsm78


Вярно е това, че хубава баклава става когато е с много масло. Правя я от готови кори - фини винаги търся и на пакет слагам около 350 - 400 г хубаво масло. След изпичането то изчезва, остава си суха . Не ползвам аромати, освен орехите. Не обичам с канела , грис - също. Тази на снимката според мен първо е зелена, защото е със смлени шам фастъци, повече от колкото ние слагаме, а и може би се добавя и оцветител, не знам. Как се навива...ами с много тънки кори на ленти нарязани.

# 387
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
Направих кекса с портокал,не ми хареса,а и стана сбутан...кокошките на село ще го хапнат...яд ме е за продуктите Crossing Arms

# 388
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Скрит текст:
Аз имам чуденка за баклавата. До сега винаги я правя с орехи и в квадратни форми. Тази година я искам съвсем като турсите, навити и с шам фастък.  Като тея на вторият ред, най в ляво, най -зелените  Mr. Green. Но се чудя- как да я навия, по колко кори и дали да меся плънката с нещо /грис??/

До сега за хубавата баклава съм стигнала до няколко извода/а и гледах преди време едно предаване с майстори на баклави от Турция/, много масло, хубаво масло и да не се слагат никакви допълнителни аромати, освен ванилия. Обаче чета, че масово грис се използва  newsm78

......................................
/quote]
http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/11/blog-post_25.html

http://www.nurmutfagi.de/cevizli-baklava-sarma-baklava-hazir-yuf … n-baklava-tarifi/

# 389
  • Мнения: 2 817
Здравейте,

кога се маже питка с жълтък - преди да втаса или след като втаса? Навсякъде чета, че се маже след като втаса, но веднъж го направих така и ми падна доста.
Чудя се и нещо друго - намерих една рецепта за печене на тутманик с мая без втасване - слага се в студена фурна и се пуска на 200 градуса. Какво мислите за този метод на печене и втасване?
Също срещам и втасване във фурната на 50 градуса. Дали е ок така да втасва?

Благодаря предварително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт