Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 37

  • 70 059
  • 736
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 15
Благодаря, много се надявам всичко да е наред.
A каква трябва да е стойността на ЧХГ за да се види плоден сак и мехур?

 ЧХГ над 1000 се вижда плоден сак

ако искаш разгледай тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204544;topicrefid=20

 Peace




Благодаря  Hug

# 316
  • Мнения: 68
Как протича един преглед с 4д ехограф? Какво да очаквам от прегледа? Запазих си час и ми се иска да знам какво мога да науча от този преглед. Освен потвърждаване на пола ме интересува и позата на бебета както и околоплодните води.

Аз бях в 6 месец като направих 4д -то , любопитно е , имам снимки , клип . На клипа се вижда как се усмихва и държеше ръчичките до лицето и се беше сгушила , като прегръдка  Wink
Аз видях - чертите на лицето , тялото как е разположено , как се върти , усмихва , даже още тогава като я видях си приличаше на татко й  WinkПо едно време започна да се срамува и се завъртя с гръб и толкоз реши да не се върти повече  Mr. Green
Иначе докторката след това прегледа всяка част от тялото т.е. кое как се е развило ,колко е голямо - крака ръце , прегледа и коремчето , бъбреци и всички органи едно по едно ги огледа , как са се развили ,големина .. Всичко ..
Ако е точен лекаря всичко ще ти каже и прегледа , аз съм доволна.




Благодаря ти много за обстойния отговор. Аз съм в средата на 7-мия месец и се надявам също да запазя хубави спомени от прегледа. Естествено ме интересува и всичко това което са ти казали на теб - органи и цялостното му развитие. Отивам на този преглед, защото следящата ми гинеколожка не е от най-приказливите и прегледите минават в пълно мълчание. Надявам се, че щом не говори - не вижда проблем.
Прегледа ми ще бъде при доктор Младен Ангелов от Велико Търново.

# 317
  • Мнения: 463
Здравейте, какви прегледи (профилактични) трябва да се направят веднага след раждането? При ЖК ли се правят и покриват ли се от касата?

# 318
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, имам закъснение на цикъла около 9 дни. Направих си тест и показа 2 чертички, за да съм по сигурна си пуснах и кръвни изследвания и ми излезе ЧХГ около 3400. В сряда съм на преглед при генеколог дано да има добри новини Simple Smile

# 319
  • Мнения: 969
Tanialeks, супер са ти кръвните! Стискаме палци за прегледа!
Eden, аз минах на обикновен гинекологичен преглед 40 дни след раждането. Засега е това!

# 320
  • София
  • Мнения: 4 709
Здравейте ,искам да се обърна към тези които са запознати с изискванията в шейново!т.к.термина ми е на 5 февруари и естествено съм почти готова но ще се радвам ако има такива които са раждали скоро там -какви са изискванията в не лницата,какво трябва да е първото нещо което трябва да взема със себе си и какво се случва от влизането в болницата до края и въобще отношението от екипа и персонала на болницата .благодаря предварително  bouquet

# 321
  • Мнения: 10 874
mihaela(n)koko, питай в тази тема. Леко раждане ти желая и здраво бебче! bouquet

# 322
  • София
  • Мнения: 4 709
mihaela(n)koko, питай в тази тема. Леко раждане ти желая и здраво бебче! bouquet
Много ти благодаря  bouquet

# 323
  • Мнения: X
Момичета, може ли съвети кои  лекари правят хорионбиопсия в София?
 Предната бременност я прекъснах след хорионбиопсия, заради болно бебе и сега се притеснявам, че трябва да търся нов доктор.

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета, може ли съвети кои  лекари правят хорионбиопсия в София?
 Предната бременност я прекъснах след хорионбиопсия, заради болно бебе и сега се притеснявам, че трябва да търся нов доктор.
Чавеева в Щерев. Мисля, че и Михова в Надежда също прави.

# 325
  • Мнения: 5 134
Момичета, може ли съвети кои  лекари правят хорионбиопсия в София?
 Предната бременност я прекъснах след хорионбиопсия, заради болно бебе и сега се притеснявам, че трябва да търся нов доктор.
д-р Виолета Стратиева, според мой доверен източник, е може би най-добрият специалист в България за пренатална диагностика. Мисля, че приема частни пациенти в болница Света Петка.

# 326
  • Мнения: 1 154
Да, в Св. Петка е. Аз ходя при нея и съм мн доволна - обръща внимание и обяснява всичко, което вижда на монитора.

# 327
  • Мнения: 8
Момичета някой дали е ходил за наблюдение в клиника д-р Щерев? Чета хубавк отзиви за тях!

# 328
  • Мнения: 969
Tania, аз се следих в Щерев и там раждах и съм доволна!
А Стратиева преди месеци преглеждаше и в Щерев. В момента не знам.

# 329
  • Мнения: 1 154
Аз ходих при д-р Стратиева м.Ноември и този месец, в Св. Петка е.

Общи условия

Активация на акаунт