Математически турнири - 40

  • 107 784
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 346
Доста несериозно отношение на организаторите ако не са се разбрали с бланки или без бланки за 1ви клас Sad

В стаята на дъщеря ми в 125то са били заедно първи, втори и трети клас. Детенце от трети клас попитало дали ще има бланки ( след раздаването на задачите) и чак тогава раздали на втори и трети клас бланки. Коментарът бил, че бланки се ползвали след 1ви клас нагоре... Бланките определено затрудняват заради преднасянето на отговорите и са възможни грешки, но въпреки това очаквам при вярни задачи с бланки или без бланки - отговорите да се зачитат.

Дъщеря ми разказа за три от задачите за първи клас - с триъгълници и сбор на числата в ъглите им ( отг. 7 според нея), една подобна на 10та задач в СМТ ( отг. 10 според нея) и редица
Споделям тази, която най-много я е затруднила
2, 1, 3, 2, 4, 3, 5, Б, 6, 5, 7, А
А-Б = ?
Отговор 2 според нея
-1 +2 -1 +2 това е редичката - правилно е решило детето - отговор 2

# 331
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Бланките определено затрудняват заради преднасянето на отговорите и са възможни грешки, но въпреки това очаквам при вярни задачи с бланки или без бланки - отговорите да се зачитат.
Определено затрудняват - направо си е като още една задача за първокласника и то не лека. А и как да ги да зачетат за вярни - ако са в листа такива- като работата на листа със задачите е анонимна.Само на бланката има име.

# 332
  • София
  • Мнения: 12 229
Е надали всички деца от първи клас явили се в 125-то ще ги дисквалифицират... Най-вероятно като няма бланка при тях има името някъде на листа.
Моята дъщеря казва, че квесторите са написали името и на листа.

# 333
  • Мнения: 21 455
На 3 декември 2016 г. се проведе 25. Турнир "Иван Салабашев".  
Задачите, отговорите и решенията очаквайте на  6.12.2016 г.


http://nsybeva.wixsite.com/salabashev2015

# 334
  • София
  • Мнения: 1 103
 Един въпрос: Колко общо са били задачите за първокласниците на днешното състезание? Моите деца се явиха в НПМГ и са писали отговорите на бланка. Странното е, че твърдят че на бланките били отбелязани 15 задачи, а на листовете им пък били само 10. Децата твърдят, че това е защото бланките били еднакви за всички, били са с големи в стаята. Нещо много объркано ми се струва с тези бланки.

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
10 според моя син.

# 336
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Абсолютно. Задачите за първи клас са 10, а на бланката пишело до 15. И това си е объркващо и подвеждащо според мен, защото моя вика - ами на другите се чудех какво трябва да се пише и накрая така ги оставих.

# 337
  • София
  • Мнения: 333
Отговор от Емил Колев по въпроса с бланките (пратих им мейл да проверя ситуацията):

Здравейте,

Тъй като се предполага, че първи клас не могат да четат (поне по програмата им е така) няма как да направим бланка
с отговори, в която да има текст.  Ние не сме изпращали такава бланка. Явно на някои места са решили да направят и за първи клас.  Разбира се, че отговорите независимо къде са записани, се отчитат по един и същи начин.

# 338
  • Варна
  • Мнения: 709
Според моето първокласниче във Варна са нямали бланки и чернови. Директно върху тестовете.

# 339
# 340
  • Мнения: 4 753
Имам задачи за втори клас... Имам и отговорите на моят синковец и според моите решения има 2 сгрешени задачи... Чакам с нетърпение официалните отговори...

# 341
  • София
  • Мнения: 278
Имам задачи за втори клас... Имам и отговорите на моят синковец и според моите решения има 2 сгрешени задачи... Чакам с нетърпение официалните отговори...

Може ли задачите, ако ги имате снимани? Може и на ЛС. Много  ми се ще да го видя моя как се е справил. Според него добре, но излезе прекалено бързо.

# 342
  • Мнения: 365

Да не би за 2рокласниците регламента нещо да е различен от 3токласниците? Аз чета така: "Състезателните теми за II, III, IV, V, VI, VII клас и общата тема за VIII и IХ клас са в
следния формат: задачите с номера от 1 до 10 са с избираем, а от 11 до 15 – със свободен отговор.
Всяка вярно решена задача от първите десет се оценява с по 3 точки, а от следващите пет – с по 6
точки." от източник omg-bg.com

# 343
  • Мнения: 4 753
Ще се опитам да ги кача някъде, обикновено работя със снимка.бг, но са се бъгнали...

http://media.snimka.bg/s1/5700/037643523-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/5700/037643524-big.jpg

Последна редакция: сб, 03 дек 2016, 21:56 от stelt77

# 344
  • София
  • Мнения: 7 673

Да не би за 2рокласниците регламента нещо да е различен от 3токласниците? Аз чета така: "Състезателните теми за II, III, IV, V, VI, VII клас и общата тема за VIII и IХ клас са в
следния формат: задачите с номера от 1 до 10 са с избираем, а от 11 до 15 – със свободен отговор.
Всяка вярно решена задача от първите десет се оценява с по 3 точки, а от следващите пет – с по 6
точки." от източник omg-bg.com

Просто явно са били по-труднички задачите за втори клас. Миналата година е имало доста високи резултати в тази възрастова група и сигурно са решили да усложнят задачите.

Общи условия

Активация на акаунт