Математически турнири - 40

  • 107 716
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 8 146
И според мен задачите бяха много лесни. Очаквах нещо по-различно.
Но все пак за задачи за всички деца...така че всичко е ОК.
Явно върху този материал е трудно да се измислят по-различни задачи.
Аз харесах единствено 8 и 10 задача. Моето ги е решило , така че другите не ме вълнуват толкова.
Има правила и детето трябва да се научи да ги спазва.

# 736
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Забелязвам,че на КМС при участниците от 3 клас,сякаш няма максимален брой точки!
Най-високият резултат беше около 50т.Може да греша newsm78
Явно задачите са затруднили децата,при все,че това е едно от най-лесните състезания Rolling Eyes
За 3 клас максимума,който аз лично видях,е 53т. Но сигурно ще има и по-високи резултати.
Ами след като на задача за броене на триъгълници (не вярвах,че още ще има подобни задачи в 3 клас) дават цели 7 т.???В нашето училище чертежът беше принтиран с миниразмери и който видял-видял. Една от задачите пък беше принтирана с грешка, която са обяснили на децата чак по средата на състезанието.

 Яд ме е,че децата в провинцията, за които е направено това състезание, не са имали шанса да се справят със задачите. Идеята поне първоначално е била, КМС да е едно лесно и приятно състезание с много награди, за да поощрят децата из цяла България да се старят по математика.

Не може на ИС и СМТ за 3 клас да има максимални резултати, а на КМС-не. Нещо сбъркано има там.

# 737
  • Мнения: 4 393
Моята дъщеря се е справила много по-добре на СМТ отколкото на КМС /2-ри клас/.
Вярно, че не е писала на чернова на второто състезание, защото закъсня и не са ѝ дали, а нея я е било срам да си поиска, но все пак ми е странно.
Както и да е, ще видим по-натам как вървят нещата.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 739
Коледното има дете с максимален резултат от София, едно с 54 от Велинград и две с 53 от София.
В София по мои данни над 40 точки имат едва 20 деца.
Явно са били по-трудни задачките, но щом има решили ги, всичко е точно според мен. Макар че, това състезание по принцип не е от най-трудните, тази година малко по-сложно се оказа.

# 739
  • Мнения: 4 122
за 3 клас задачата с  броенето  на триъгълници не е чак толкова лесна-аз лично не можах да ги докарам до 14
а за 6 задача се изисква пресмятане на лице-а това още не са учили в училище
дори и за това състезание подготовка само от училище не е достатъчна  Peace

# 740

Общи условия

Активация на акаунт