Как да науча кърмаче да пие мляко и от шише?

  • 4 011
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте! Бебето ми е на почти 3 месеца и откакто сме се прибрали от болницата е само на кърма. Имаше някои затруднения със засукването в началото, които преодоляхме. Суче само от гърдите, като единствено веднъж, когато беше на около седмица-две яде от шише. Сега ми се налага да го оставя за 4-5 часа, еднократно, и пробвах да му давам от шише, но не успява да го засуче. Незнае какво да прави биберона и по някое време започва да се изнервя. Биберон-залъгалка се опитвам да му давам от както направи 6 седмици (за да не объркаме кърменето), но и него не желае. Давам му млякото с биберон на Нук 0+, силиконов, води се против колики. Четох и статията за  нежно приучване на кърмено бебе към шише в сайта на ЛЛЛ и пробвах съветите но нямаше ефект. Интересното е че снощи някак изяде 30мл от шишето (пак не успя да го засуче, по-скоро стискаше биберона), а тази вечер не пожела и му се дърпаше и приплакваше.
Моля дайте идеи как да се справим. Не искам да мъча детето, започвам да мисля дали да не отменя ангажимента.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Като за начало можеш да смениш биберона с каучуков. По-меки са и някои бебета ги предпочитат. Другото, което трябва да направиш е да предлагаш шишето, когато е гладно. Като видиш, че се изнервя, спри за малко, после пак отпитай. Кога ти е ангажимента, имаш ли още време?
И двете ми деца трудно свикнаха за се хранят от шише. Отне ми около месец да ги науча, но бяха по-големи. Смених доста марки и видове биберони, докато намерим подходящите.
Останах с впечатлението, че предлагаш само вечер. През деня опитвала ли си?
Ще се научи, но трябва време. Успех!

# 2
  • Мнения: 657
Нека някой друг опита с биберон, защото теб и миризмата ти детето свързва с кърменето. Да не се обърква Simple Smile
Дъщеря ми започнахме да я учим да яде с биберон в третия месец, защото тръгна на ясла тогава. Първо баща и даваше изцедена кърма, а после в яслата беше на кърма и адаптирано мляко. Кърмих я две години и съм дала шише лично един-два пъти след навършване на годинка.

# 3
  • Мнения: 353
Ангажимента ми е в петък, така че не ми остана много време. Вечер пробва ММ, а през деня аз съм пробвала, но аз като го хвана още и почва да търси да суче и при мен съвсем не иска.

# 4
  • Мнения: 657
Не се притеснявай, детето, ако е наистина гладно, ще се справи с шишето.  А може да се пробвате с лъжичка, но е много тегаво така. А за 4 часа няма да му стане нищо, ако не хапне.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 673
Аз имах проблеми с откриването на биберон за моя син. Смених много шишета и биберони. Накрая минах на каучукови (физиологичен биберон) на Чико. Сменях ги по-често.

# 6
  • Мнения: 353
Благодаря ви много за отговорите! Взех каучуковият биберон на Нук и с него отбелязахме лек напредък. Още не го е засукал както трябва, но го стиска и се храни. Ще продължавам да опитвам от време на време за да не изпадам в ужас ако пак се наложи да сме разделени за повече от 2 часа.

# 7
  • Мнения: 145
Здравейте, мами. Нова съм в темата, но имам проблем и се надявам да ми помогнете.
На 26.11.2016 станах мама на момиченце. 
Тъй като явно не й стигат силичките и се изморява, докато я кърмя,  или просто не се наяжда-не знам, й дадох два пъти  и АМ с шишето. Но изпадам в ужас, защото се задавя често.
Имали ли сте подобен проблем  и какво правите, когато бебето се задави?

# 8
  • Мнения: 4 292
Храниш леко повдигнато и спираш от време на време. Моята дъщеря също много се давеше първите дни ( наложи се да давам АМ два-три дни). Давах с биберон на Нук и нарочно го обръщах обратно, че пускаше по-малко.
 И аз имам голям проблем, не мога да отбия малката. На 8 м. е почти, налага ми се, но не иска шише, нито кърма с него, нито АМ. Не знам как да постъпя. Два дни пропускам дневните кърмения, но не спи и е нервна. Съвети?

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А какво друго освен кърма яде?  Мислила ли си за вариант да мине само на хранене с лъжица?

# 10
  • Мнения: 4 292
Яде плодове и пюре на обяд. Не съм пробвала с лъжица, че ми се струва супер трудоемко голямо количество да дам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Нямах предвид АМ да даваш с лъжица. Щях да предложа млечното хранене да е под формата на  млечна каша, крем, кисел или кисело мляко,  но щом само едно ядене имате заместено май няма да стане. То зависи и как си избрала да я храниш, разбира се.
А кърменето само за наяждане ли е или и за успокоение? Казваш, че не спи през деня, според теб от глад или по навик си търси да суче? А с какво я храниш тези два дни?

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 20:03 от tanya_79

Общи условия

Активация на акаунт