бременност и петна

  • 1 272
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
искам да попитам,тъй като с първата бременност не съм имала този проблем,а сега се появи-тъмни петна по лицето около челото ,по носа и над горната устна.В началото реших че ме е хванало слънцето ,но като се позагледах видях че не е така.Дали след като родя ще се махнат? Имала ли е някоя мама този проблем?!

# 1
  • Мнения: 3 537
Моите избледняха,но още си личат,а родих преди 1г. и 10м. Cry

# 2
  • София
  • Мнения: 5 720
Момичета, не искам да ви плаша, но моята майка още си ги има. Особено ако се изложи за повече време на слънце. Доколкото си спомням е доволна от един крем на Виши - преди беше с фактор 60, сега се води 50+ Успех!   bouquet

# 3
  • Мнения: 549
ау... ти ме успокои! Аз едва ли не не го смятах за проблем,мислих си че е временно явление.Ами тогава дали има някакви специални мазила?

# 4
  • Мнения: 2 274
  Винаги като излизаш се мажи със слънцезащитен крем с по голям фактор, за да нямаш проблеми после! Като например да останат и след като родиш!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 720
ау... ти ме успокои! Аз едва ли не не го смятах за проблем,мислих си че е временно явление.Ами тогава дали има някакви специални мазила?
Съжалявам, не ми беше това целта!  Rolling Eyes  То не знам дали при теб са същите и имай предвид, че майка ми е ходила на море по време на бременността. Тя правеше и някакви маски с кисело мляко за избелване, а също и този крем, който ти казах ползва. Всичко е от пустите хормони! Успех в борбата! Може пък при теб да са временно явление, питай в Красива мама, сигурно има по-вещи там.   bouquet 

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И моите си стоят още,но сякаш са по-избледнели.Аз ходих на плаж през цялата бременност- е не всеки ден защото работех.Мислех си ,че щом ми изчезна кафявата линия на корема и тези петна ще изчезнат. Cry

# 7
  • Мнения: 120
Мисля, че за тези петна сега могат да се вземат мерки и да се излекуват по-бързо. Имам предвид козметика за избелване или лекарства, ако се наложи.
Моята майка също има тъмни петна, те са и от втората бременност - със сестра ми. Тогава обаче не е имало толкова козметика. Спомням си, че години след това все си купуваше от Кореком някакъв бадемов крем. И сега си ги има тези петна, но са малко по-бледи.
Не съм сигурна, но мисля, че по-склонни да образуват петна по време на бременност са жените със светла кожа. Аз също май имам по носа и в горната част на бузите, но не се мажа с нищо.

# 8
  • Мнения: 565
Тези петна май се наричат хлоазма или петна на бременността. На хормонална основа са и пр повечето жени изчезват след раждането. Препоръчват се слънцезащитни кремове.  Ето малко мнения по въпроса.

# 9
  • varna
  • Мнения: 404
мисля че тези петна не изчезват напълно дори и след раждането,но ако се мажеш с избелващи кремове може да се позаличат

# 10
  • Варна
  • Мнения: 87
И на мен ми се появи едно петно и доста лунички #2gunfire.Искам да ви кажа,че аз по принцип съм мургава и лицето ми е чисто.Според мен изчезват след раждането.Имам две приятелки,който родиха и петната им изчезнаха,но все пак мажете се момичета особено сега през лятото.Що се отнася до SPF фактора-зависи от цвета на кожата.На по светла кожа-по силен фактор.Това е мое мнение.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 722
Имах петно на шията, но изчезна след раждането. Не съм се мазала с нищо специално.
Предполагам, че някакви слънцезащитни кремове биха свършили работа. Аз трябва да се боря с лунички по носа.

# 12
  • Мнения: 2 142
и аз да си се оплача... и анмен ми се появиха някакви петна и то вчера  Shocked мислех си че тази хубост ще ме подмине и то при положение, че бях намазана със слънце защитен крем 50 фактор. В началото на бременността ми се появиха лунички, а сега тези петнаааа   Cry , направо полудявам, засега са още много бледи, но съвсем не зная какво да правя!

# 13
  • Петрич
  • Мнения: 321
Имах петна по цялото тяло,т.е.носа,устата,шията,гърдите и корема.Изчезнаха напълно около 2м. след като родих.Моите много личаха,защото бяха тъмни и като се погледнех в огледалото имах чувството,че не съм се измила хубаво.През цялата бременност ги търках и мажех с кремове,но без резултат.Повечето майки,които познавам са имали такива петна и са се изчистили.Надявам се и при теб да бъде така!

# 14
  • Мнения: 927
Срам ме е да ви кажа 1 лек, ама някой може да се осмели да го използва. На 1 моя приятелка майка и е била цялата в тия петна и като е родила започнала да си маже лицето с урината на бебето. Не е останало и следа от тях. Laughing
Може и да се изсветлят с кремове с витамин А, но те се използват след бременост.

Общи условия

Активация на акаунт