Прахосмукачка робот - 11

  • 147 355
  • 745
  •   1
Отговори
# 420
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Ох, пак тази фирма...  Thinking
Още преди някакви съмнения ме налегнаха, ама то доволна след доволна мама се появяват да похвалят фирмата и страхотното компетентно обслужване... смея ли да възразя Twisted Evil

Нали?Особено от прясно регистрирани "мами", които само това пишат във форума.  Mr. Green

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Е ,аз защото се усъмних ,а и една мама ме помоли ,отидох на място.Поне когато аз бях нещата не бяха толкова розови.

# 422
  • Мнения: 41
Мами, и по-специално някои от Вас, явно се съмнявате в думите ми или в покупката ми? Ами виждам, че някои са от Пловдив - да отидем заедно до магазина за да видим какво предлагат, да ги разпитаме или да Ви снимам моя робот или гаранция? Малко ме обижда това отношение честно казано. Ползвала съм форумите в bg-mamma за много информация, от момента в който съм се регистрирала мисля, че съм коментирала 3 теми, но все пак винаги има първи коментар, първа тема и т.н. Според Вас как се доказва достоверност на коментара - по показател колко коментара имам? Яд ме е че съм се регистрирала, от толкова време се каня, а сега на първата тема да срещна такова отношение и да ме изкарвате лъжкиня.... По същия начин аз мога да се усъмня, че Вие пък имате за цел да плюете фирмата по някакви причини....

# 423
  • Мнения: 1 080
Ми може и да има. В Али роботите са поне два пъти по-евтини примерно. Гарантирам ти, че отношението е добро или ако се наложи връщане, ще се случи, много по-лесно и бързо. Тук връщането често е невъзможно.

# 424
  • Мнения: 41
Ми може и да има. В Али роботите са поне два пъти по-евтини примерно. Гарантирам ти, че отношението е добро или ако се наложи връщане, ще се случи, много по-лесно и бързо. Тук връщането често е невъзможно.

Моя робот не съм го срещала в алито. Искаш да кажеш, че ако ми се развали роботът ще го върна в Китай да го ремонтират или че ще ми върнат парите, ако им кажа, че не работи? Еми всеки си поема риска, аз лично не рискувам в това отношение, всеки си преценя, не искам да убеждавам някой в каквото и да било.... въпрос на личен избор!

# 425
  • София
  • Мнения: 1 890
О, mamma-85, никой не те изкарва лъжкиня, нито имаме нещо против покупката ти. Със здраве да си я ползваш.
Просто последните месеци имаше доста отзиви за една фирма- дистрибутор на китайски роботи (с основен предмет на дейност офис принадлежности)  с неизяснено качество, без реален сервиз, без никакви предишни отзиви за предлаганите артикули, с цени, които биха могли да се конкурират с цените на световни марки за роботи, и дадени мнения от новорегистрирани потребителки... Някак от само себе си ми светка червената лампичка за скрита реклама.
Имаше доста добри предложения от renydent за роботи LG на подобни цени и ми е необяснимо как някой би предпочел китайче на същата цена като утвърдена марка (пък и чак нападки имаше)
И последно- нямам намерение да плюя по която и да е фирма, но ми става досадно непрекъснатото ѝ цитиране, даване на линкове и отзиви от рода на "родих се, като си купих китайски робот от фирма "Дедал", които са върха на обслужването и компетентността", без нито един кусур за почистване/обслужване на подобните китайчета... То, бива бива разкош, ама чак пък толкова...

И за да се върна към темата- горд собственик и на Лорки (LG VR64701) Simple Smile Първоначалните наблюдения и сравнения с другото помощниче Руми (Roomba621)-
- LG е определено женски робот Simple Smile- мноооого говори
- LG е безшумен, в сравнение с Руми
- Roomba е по- хаотичен, но имам чувството, че чисти по- добре
- Времето за почистване при LG е значително по- малко от Roomba
- Външния вид на LG е определено по- добър

Последна редакция: пт, 20 яну 2017, 11:09 от molive

# 426
  • Мнения: 41
О, mamma-85, никой не те изкарва лъжкиня, нито имаме нещо против покупката ти. Със здраве да си я ползваш.
Просто последните месеци имаше доста отзиви за една фирма- дистрибутор на китайски роботи (с основен предмет на дейност офис принадлежности)  с неизяснено качество, без реален сервиз, без никакви предишни отзиви за предлаганите артикули, с цени, които биха могли да се конкурират с цените на световни марки за роботи, и дадени мнения от новорегистрирани потребителки... Някак от само себе си ми светка червената лампичка за скрита реклама.
Имаше доста добри предложения от renydent за роботи LG на подобни цени и ми е необяснимо как някой би предпочел китайче на същата цена като утвърдена марка (пък и чак нападки имаше)
И последно- нямам намерение да плюя по която и да е фирма, но ми става досадно непрекъснатото ѝ цитиране, даване на линкове и отзиви от рода на "родих се, като си купих китайски робот от фирма "Дедал", които са върха на обслужването и компетентността", без нито един кусур за почистване/обслужване на подобните китайчета... То, бива бива разкош, ама чак пък толкова...

И за да се върна към темата- горд собственик и на Лорки (LG VR64701) Simple Smile Първоначалните наблюдения и сравнения с другото помощниче Руми (Roomba621)-
- LG е определено женски робот Simple Smile- мноооого говори
- LG е безшумен, в сравнение с Руми
- Roomba е по- хаотичен, но имам чувството, че чисти по- добре
- Времето за почистване при LG е значително по- малко от Roomba
- Външния вид на LG е определено по- добър

Дай ми един линк да я погледна, ти откъде си я купила? Определено ще ми е интересно и да следя интересни предложения за прахосмукачки, доволна съм от моята, но човек знае ли, може да си купя и втора. Започнах да разглеждам темата отначало, но не видях някакви оферти за робот прахосмукачка от renydent поне до 10-та страница, ама съм и малко разсеяна в момента и може да не съм забелязала.... Така че давайте офери, нека ги обсъждаме.

И само относно сервиза - аз си имам гаранция на бг 2 години, упътване на бг, имат си и сервиз и не мога да разбера защо си писала, че нямат... питала си и така са ти казали или..? Пък и да ти кажа честно като разглеждах сайта за роботите видях и другите им сайтове, май се занимават и с други машини, което според мен е добре, би трябвало да имат опит в сервизирането въпреки че са новаци с прахосмукачките, но все пак още не съм стигнала до този момент, дано да не ми се налага....

# 427
  • София
  • Мнения: 1 890
Ами, следи Simple Smile (аз вече си имам два, а повече покупки на жилища не ми се очертават) Амазоните (главно испанския),
https://www.myrobotcenter.eu/en/household-robots/vacuum-robots
За по- бюджетните варианти: http://www.gearbest.com/ilife-_gear/
Румбата си я купих за под 400 лв. 2015 година по времето на Черния петък, а LG- зa 300e, с доставката от Amazon.es с допълнителни четки, с моп и разни подаръчета. От австрийския сайт съм си купувала робот косачка на промоция...
Следене му е майката. А това да давам същите 600 лв. за китайски роботи за мен е безпредметно и нерентабилно, но наистина- всеки сам преценява на какво да заложи... Само, ако е възможно да не ми развива тези, как стока купена от БГ е с голямо предимство и едва ли не всички чужди изпробвани сайтове са некоректни Whistling

Последна редакция: пт, 20 яну 2017, 12:39 от molive

# 428
  • Мнения: 41
Поразгледах роботчето, за съжаление не мога да видя подобна на твоята цена, явно само на черния петък я има Simple Smile Знаеш ли колко е всмукателната мощност? Не мога да разбера нещо за камерата - като запамети помещението, после ако преместя един стол примерно какво се случва? Няма мокро почистване, нали, ако правилно съм разбрала? От чисто любопитство просто - пише ли на опаковката къде е произведена? Simple Smile

# 429
  • София
  • Мнения: 1 890
Да, в момента LG няма на тази цена. Цената варира. Ако беше постоянно такава, роботчетата на Дедал тотално биха изпаднали от разумни класации. Но, ако сравняваме, то нека е марка с марка или цена с цена. Дадох варианти на Ilife на доста по- ниски цени.
Да, Румбата съм я взимала около Черния петък от БГ, но и в момента цената на подобен модел е около 500 лв., а за LG беше около десети  декември 2016, та не, не се появяват тези цени само около определена дата (дори, по спомен, тогава бяха надути цените в чуждите сайтове). Въпрос на търсене, но все пак аз проучвам цени и се интересувам от лични мнения преди покупката и си следях.
ЗА всмукателната мощ не мога да ти дам конкретика, но ако живо се интересуваш- провери. Мен не ме интересува точна цифра. Върши ми работа- ползвам. Не ми върши- връщам. И за двата модела ми е абсолютно достатъчна мощността. Това, което гледах бяха четките- брой, разположение.
За мокрото почистване- LG има моп за сухо забърсване, а за миене разполагам с Braava. Варианта робота да чисти и мие едновременно, за мен, е замазване. Моите минават по няколко пъти на едно място и си представям, ако е мокро какво биха допочистили, ако има полепнали трохи или прах.
Къде е произведена? С риск да се повторя- не ме интересува. За мен е важен контрола, който марката оказва в производството, а не завода в който са сглобявали роботите.
И да не ме разбираш погрешно- не съм снобар, държащ на марката. Ако не мога да си позволя марка, то купувам китайци с по- съмнтелно качество и занижена гаранция, но цената, която ще платя, в никакъв случай няма да е колкото на предлаганите от тази фирма продукти.

пп- Между другото, в темата имаше питания за други известни марки като Самсунг и Филипс, но отзивите, които прочетох не бяха ласкави, та отпаднаха като вариант при моя избор. Та, в този ред на мисли, как точно преценихте, че това са вашите роботи- без обратна връзка от други потребители, без дългосрочни наблюдения върху марките и фирмата и за "скромните" 600 лв.? Ами, ако се окаже, че батерията се скапва на 6-тия месец (каквито случаи имаше с друга известна марка) и консумативите са скъпи? Или това няма съществено значение?

Последна редакция: пт, 20 яну 2017, 15:10 от molive

# 430
  • Мнения: 41
Ако трябва да съм честна - първо ме грабна цвета, обичам бялото. Разгледах я, видях, че има доста функции, видях положителни отзиви, аз не бих рискувала с Алито, както казах от там се изкушавам да поръчвам по-дребни неща и често ме е яд. Знам, че iRobot е най-известната марка, но аз не пазарувам по марки, предпочитам да видя функциите. Мнението ми е че почти всичко се произвежда в Китай, така че не се интересувам в тази насока... Отидох в офиса на фирмата, видях всички модели, обясниха ми разликите, пуснаха я, харесах я, разбрах, че 2 години е гаранцията... За мен това е достатъчно.
Реших да се похваля с покупката и ето, че ме разпънахте на кръст... Simple Smile
Но както и да, всеки сам ще си прецени. Мисля, че форумите са за да помагат на другите в решението си, така че просто представям моя случай, нищо повече.
Ако някой има въпроси за моя робот - насреща съм! Единственото, което ме дразни е че когато чистя контейнера има една гумичка около хепата, която пада и няколко пъти я вадя от коша...

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Въпреки ,че поста ти беше като реклама,мисля че  реакцията ми не беше остра.
Аз съм от Пловдив и както писах през декември бях там.Дата не мога да цитирам,но беше след първото споменаване на фирмата тук.Е аз не останах очарована.Точно затова попитах дали са заредили .В сайта им всичко беше в наличност ,а реално имаха наличен само един модел.С какво впечатление трябва да остана?Ако съм от Варна и я поръчам ще  чакам да я внесат ли?Сервиз са си самите те.-"наше момче го поправя".Ама как ги поправя не попитах ,а и откъде опит също.Знам само ,че моята Брава преседя в оторизиран сервиз 4 месеца и не разбираха какво и защо се случва. Попитах за сравнение на два модела.Отговорът беше че единият се продава повече.Само че аз не съм маркетинг отдел и това не ме интересува.Та това са моите впечатления.Дано са се променили нещата,но аз лично не бих купила непозната марка,на толкова висока цена.
Моля вече да приключи драмата.

# 432
  • Мнения: 41
Не мисля, че и моята реакция е била неоправдана. Все пак като съм била в магазина имаше всичко - какво да направя, вярвам на очите си и мисля, че е редно да го споделя. Относно консумативите - имаха всичко, хепата е 4,80 лв. За сервиза - само споделих мнение, че въпреки, че са нови на пазара с роботи, явно имат опит с друг вид машини. На сайта им пише, че се изпращат на същия ден, надали нямат наличност. И на мен вече не ми се води този спор - който иска да отиде в магазина, сам да прецени кое си заслужава... Хубав уикенд на всички! Simple Smile

# 433
  • Мнения: 958
Добре де, не'нам си колко мнения за да ни убедят, че е по-добре да си купим китайския робот със съмнително качество, отколкото истински робот от реномирана марка на почти сходна цена (че дори и по-ниска)!!!

Не виждам кой разумен човек би си купил робот от Дедал Пловдив, при положение че има десетки по-добри алтернативи!

А начина на реклама в този форум може да даде представа какво е обслужването на Dedal, ako не дай си Боже, се развали "невероятната" Сузука (сигурно е дъщерна фирма на Сузуки Япония), Луна или Мелоди. Ама и имена им избират тия китайци...

# 434
  • Мнения: 1 080
Преди години, когато на пазара още имаше само Айробот, си купих едно роботче Агама, от Компютър 2000. Та работи добре за цената си, отговаря на описанието. Но за няма и 5г., вече не са на пазара, ако имам нужда от нова батерия или зарядно няма от къде, скоро сигурно и по-дребните консумативи ще се изчерпят. Слава Богу, взех го евтино и смятам, че се е изплатил, та ще го пенсионирам просто. Но ако цената беше като на нов Айробот, за чийто производител знам, че няма да се случа тия неща, изобщо не би взел преднина.
За Компютър 2000 нищо лошо не мога да кажа, съдействаха ми за всичко, за което имах нужда в последствие, дори за неща, които не предлагат, ми дадоха координати, кой може да помогне. Та в случая проблема не е точно с Дедал, просто те го предлагат, техни линкове се дават и затова коментарите са към тях.

Общи условия

Активация на акаунт