Прахосмукачка робот - 11

  • 147 282
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 234
Неатото чие производство е?
Това, че не е кръгла проблем ли е?
Какви са й предимствата пред Румба?
По- тиха ли е?

# 616
  • София
  • Мнения: 1 884
diatod, много зависи какви мебели имаш-. Повдигнати ли са шкафове и дивани, за да може роботчето да минава под тях безпрепятствено. Имаш ли много маси и столове, ще ги вдигаш ли, докато се почиства. Имаш ли саксии по пода... Всяко препятствие отнема време на робота, докато изчисти около него. В нашата къща и Румба и LG (нямам Неато, но мисля и за него важи) се справят с 130-140 квадрата без проблем, но ние вдигаме столовете, когато се чисти (когато не го правим, батерията не винаги стига за всички стаи).
Barbabelle, от роботите, май, рядко се срещат по-шумни от Румбите Simple Smile

# 617
  • Русе
  • Мнения: 3 711
На Румбите дават мах квадратура, мисля, че моята е за 130-140 кв някъде, но нали се сещаш, че има бани, тоалетни, мокри помещения,килер, мебели и реалнп квадратурата е доста по-малка.

# 618
  • Мнения: 270
Barbabelle, по-назад в темата съм правила сравнение между Нийто Ботвак Кънектед и Румба 980- ползвала съм и двете.

Нийтото е американска. Това, че не е кръгла не е проблем. Тя е закръглена от едната страна, чисти ъглите много добре.
За мен Румба е по-шумната, но е по-мощната.  Peace

# 619
  • Мнения: 26
И още нещо.....какво се случва със завесите, когато са на един пръст от пода? Успяват ли да почистят и зад тях?

# 620
  • Мнения: 1 597
Нямам мнение за Румбите и ЛГ. Имам Неато Конектед Д3 - най-евтиният вариянт от австрийския сайт. Ами шумен е, но е много упорит и чисти около 120 м2, като се бори успешно с всички препятствия.

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Нищо не вдигам,смея да твърдя че ЛГ е много по-тиха от Румба.Чиста площ чисти около 130 кв.Ъглите също ги чисти по-добре от Румба.Пак казвам сравнение с Неато нямам.
Искам да уточня че сравненията които се правят тук стават смешни.
Правят се сравнение с Неато последна серия с Румба 4 или ЛГ 5. Все едно за сравняваме последния модел на Фиат с модел на Пежо от преди 5 години.Сравнете Неато конектед с 12 серия на ЛГ  или последната серия на Румба.Мненията стават на принципа кой е по по най или моето свраче е най-хубаво.Нищо полезно не виждам в това.

# 622
  • Мнения: 5 234
Зеленоочка, благодаря за отговора. Ти коя препоръчваш? Уж чета от известно време,но не помня. Sad
На мен ми трябва за 100 кв.м. даже по-малко без килер и баните. Без килими.
Сега си имам Брава, но без прахосмукиране е тъпо, защото тъпче трохи и по ъглите Simple Smile

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Сравнителна таблица на Неато
https://www.neatorobotics.com/compare-robot-vacuums/
Сравнителна таблица на ЛГ
http://www.lg.com/es/aspirador-robot-hombot   /малко трябва да скролнете надолу,за да видите всичко/
Не бях проучвала Неато досега.Аз ли не виждам или е само с една странична четка?Ако е така,за мен автоматично ще мине след Румба въпреки всичките суперлативи тук.Режими на чистене са пълен режим и петно.Ами то пълния режим не е начин на почистване.Може би още трябва да проучвам ,но поне за сега ...
И последно има модели с никел метал хидратна батерия ,което не е ок

Последна редакция: чт, 16 фев 2017, 22:50 от renydent

# 624
  • Мнения: 15
Barbabelle, по-назад в темата съм правила сравнение между Нийто Ботвак Кънектед и Румба 980- ползвала съм и двете.

Нийтото е американска. Това, че не е кръгла не е проблем. Тя е закръглена от едната страна, чисти ъглите много добре.
За мен Румба е по-шумната, но е по-мощната.  Peace
Здравейте! Забелязах, че моята Румба не чисти около зарядното си, дали и при вас е така?

# 625
  • Мнения: 270
Мисля, че моето сравнение е абсолютно коректно!  Peace
Лично съм ползвала Нийто Ботвак Кънектед и Румба 980- еквивалентни като функции и характеристики, излезли на пазара по едно и съща време, със съществена разлика единствено цената! Това ми го заявиха и от шоурума, от който ги купих, а и такива са отзивите от ревютата. Клипчета-сравнения между двете има предостатъчно в ютуб.
За ЛГ нищо не мога да кажа!

Това с колко четки е дадена прахосмукачка не е мой проблем, стига да си върши работата перфектно. Различните производители на най-добрите роботи прахосмукачки в света решават по различен начин както визията, така и отделните елементи на продуктите си, но след като крайният резултат е отличен, явно една четка може да чисти не по-зле от две.  Wink

каскада, моята румба чисти около заряднато и то доста прилежно, даже го и мести.

# 626
  • София
  • Мнения: 2 493
Да ми е честито китайчето! Simple Smile
Снощи го пуснахме, много бързо пристигна.
Първото нещо, което забелязах, бяха многото аксесоари в кутията. Второто : има инфраред сензор и не се удря като Румбата, а намалява, като види препятствие.
Добре изчисти, но бавничко. Може би защото беше станала кочинка в нас, макар преди два дни да бях пускала прахосмукачката.

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Съжалявам ,че си се припознала точно ти.Имам предвид ,че хората които търсят тепърва да купят просто сравняват марки -едното било мерцедес пък другото опел.Общо взето всички са с такива въпроси.Ами вероятно опел последен модел е по-добър от 10 годишен мерцедес.Това значи ли че опел е по-добър?
Затова пуснах таблици на самите модели.
По назад някой сравняваш Неато конектед с 6 серия ЛГ -ами абсурдно е.

# 628
  • Мнения: 3 347
РоЗи честито,дълго да те отменя!Какво е китайчето,че през телефона ми е трудно да търся назад?

# 629
  • София
  • Мнения: 2 493
ILIVE X5
златисто-оранжевото Simple Smile
Довечера ще пробвам мокрото

Общи условия

Активация на акаунт