Прахосмукачка робот - 11

  • 147 250
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 22
За зареждането на Брава-та си спомням, че renydent беше питала вносителите за България и те й бяха казали, че постоянно трябва да стои на зарядното.

# 571
  • Мнения: 12 849
Здарвейте, много се запалих по идеята за робот, който да чисти вместо мен:) Прочетох темата, но много сложно ми се видя и поръчката от чужбина и свързването към телефон. Като знам какви сме индианци с мъжа ми относно техниката имам чувството, че изобщо няма да се справим.
Апартамента, за който искам да го ползвам е с голяма площ, около 200 кв, има ли модел, който ще може да чисти всичко, да ходи от стая в стая без да трябва да го местя? Натилката ще бъде гранитогрес и ламинат, не предвиждам килими. С подово ще бъдем, това има ли някакво значение?
Разбрах,че няма все още комбинирани да мият и да чистят, значи трябва отделни една прахосмукачка и едно за миене. Но кои ще са подходящи? Приемам всякакви съвети за избора. Дали има вариант да се побера до 2000 за двата?

# 572
  • Мнения: 4 991
За да чисти систематично само и от стая в стая, опциите ти са две: Neato Connected и Roomba 9та серия. Има много сравнения на двете прахосмукачки в интернет, съветвам те да ги разгледаш подробно, особено видеотата в YouTube. За мен всяка има предимства и недостатъци, но като цяло са еднакво добри. Neato е 30% по-евтин от Roomba 980, затова и него взех.

И двете могат да се свържат с телефон, но може да ги ползваш и по старомодния начин с натискане на копче или пък да им настроиш график. Румба има дистанционно, Нийто - не.

Робот за мокро почистване, който сам да се придвижва от стая в стая, няма за момента. Те имат и по-малък капацитет откъм квадратура и батерия. По тази причина аз си взех евтин робот моп, който да сменя веднага щом нещо по-автономно излезе на пазара, без да ме е яд за дадените пари. За моя изненада съм доволна от мопчето, защото е мъничко и маневрено и лесно за обслужване - Braava Jet е моделът, 199 евро е с 5 години гаранция.

# 573
  • Мнения: 12 849
Макарон, много благодаря! Гледах клипчета, сякаш към Неато клоня, Румба от 9 серия е много пари, не ми се дават. Ще видя и твоя моп, добра цена е. Него го местиш така ли и за всяка стая му пълниш вода ли? Има ли определени квадрати, които мие? Хола, кухнята и антето са едно около 90 квадрата ще ги опарви ли с едно зареждане и ако не ще знае ли докъде е измило?
От къде ги поръча твоите? Ако реша ще моля за помощ, досега ме съм поръчвала нищо чрез посредници и не съм много наясно. С колко по- евтино излиза от австрийския сайт комплект като твоите? И как става обслужването ако има проблем?

# 574
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 605
Жаки, аз имам LG64701LVMP и съм много доволна. Минава си от стая в стая, никак не е шумна и може да си я настроиш да ти почиства в определен час и като се прибереш да ти е чистичко. Купих я от Myrobotcentre, преди година и половина за 1000 лв с доставката. В сайта често има промоции.

# 575
  • Мнения: 12
Здравейте ,
Робота нещо се развали май ... ЛГ 8600 РБ писах на ЛГ  и на австрийците , Австрийците ми писаха да пиша на ЛГ ...ЛГ ми писаха да направя хард ресет на ЛГ , а ако не стане пробвайте с ъпдейт , ама то няма за моя робот май все още - пускам хард ресета тук може да е от полза на други -  https://www.youtube.com/results?search_query=lg+robot+hard+reset
Tа нищо не се получи след хард ресета ... пускам 2 видеа да видите робота .. който по принцип е Carpet care ... ама като се качи на килим и полудява ...



Някой ако знае нещо тук съм Wink
Благодаря предварително Wink

# 576
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 922
Стая по стая чисти и ЛГ  Wink
Аз моята я взех от Техмарт - 1000 лв беше.
Незаменима помощничка ми е  bowuu
И с кучето се разбраха Laughing

# 577
  • Мнения: 41
Здарвейте, много се запалих по идеята за робот, който да чисти вместо мен:) Прочетох темата, но много сложно ми се видя и поръчката от чужбина и свързването към телефон. Като знам какви сме индианци с мъжа ми относно техниката имам чувството, че изобщо няма да се справим.
Апартамента, за който искам да го ползвам е с голяма площ, около 200 кв, има ли модел, който ще може да чисти всичко, да ходи от стая в стая без да трябва да го местя? Натилката ще бъде гранитогрес и ламинат, не предвиждам килими. С подово ще бъдем, това има ли някакво значение?
Разбрах,че няма все още комбинирани да мият и да чистят, значи трябва отделни една прахосмукачка и едно за миене. Но кои ще са подходящи? Приемам всякакви съвети за избора. Дали има вариант да се побера до 2000 за двата?

Не мисля, че има робот който да може да почисти наведнъж 200 кв., но зависи и колко стаи е помещението. Мисля, че най-много като време чисти Ilife V 7. Аз в случая бих си взела 2 робота, които да чистят тази квадратура или да редуваш почистването - единия ден в едната половина и т.н. Относно робот, който едновременно да има сухо и мокро почистване - аз имам такъв, купен от България за към 600 лв. и съм много доволна (не е irobot). Успех с почистването! Simple Smile

# 578
  • Мнения: 12 849
Мама, кой е твоят, може ли линк? Ами щом не може 200 кв наведнъж ще го пускам два пъти или в единия ден в едната половина, на следващия в другата, знам ли  newsm78 Въпросът е да знае къде е бил вече, това става посредством тази виртуална стена, нали? Много сложно за блондинки няма ли:) С едно копче:))

# 579
  • Мнения: 41
Мама, кой е твоят, може ли линк? Ами щом не може 200 кв наведнъж ще го пускам два пъти или в единия ден в едната половина, на следващия в другата, знам ли  newsm78 Въпросът е да знае къде е бил вече, това става посредством тази виртуална стена, нали? Много сложно за блондинки няма ли:) С едно копче:))

Виртуалната стена е за ограничаване периметъра на почистване, всъщност роботът не може да я премине (аз я ползвах за да не бута коледната елха Simple Smile  Моят не е с функция да запомня помещението и да минава навсякъде само по един път, но имам 2 стаи, общо 70-80 кв. и си ги обикаля.

# 580
  • Мнения: 63
JACKLIN аз съм нийто и съм много доволна, наистина влиза и чисти от стая в стая. А сега с новото приложение за телефона, можеш да го използваш и като дистанционно в допълнение към стандартните функции старт/пауза/стоп с отдалечен достъп. Отделно от това вече има и два варианта на спот почистване - малък и голям размер, тази опция преди беше само за малък. Харесва ми и другата допълнителна опция дето ти показва и къде как е изчистила, за колко време и квадратура. По отношение на настилката ти, мисля че е по-добре да вземеш скуба - тя принципно е за твърди настилки. Още повече, казваш че ще си с подово, което означава че другите роботи според мен само ще ти замазват заради бързото изсъхване от подовото, докато скубата поначало пуска доста повече вода, която после минава и си обира. Скуба също ще ти изчисти стаите ако са отворени вратите, но имай предвид че чисти наведнъж не повече от 40-45 квадрата и после задължително на зарядното. Та от тази гледна точка в зависимост от квадратурата на помещенията може да ти изчисти наведнъж две до три стаи примерно. Аз съм много доволна и от двата робота. Моите са от myrobotcenter с 5 годишни гаранции. Желая ти успех в намирането на твоите помощници! Hug

# 581
  • Мнения: 1 597
Момичета, включвам се да похваля Брава Джета - с 1 зареждане изчиства прекрасно около 25м2 бани антре и кухня. Снаха ми ги пуснал Нийтото и Брават едновременно и се срещнали по едно време, след което Бравата го наплюла и Нийтото понягнал.  Joy Абе какво да се прави - всички знаем как завършва двубой между дама и кавалер.
Сега се сещам да попитам: някой правил ли е опит да пуска прахосмукачката, когато излиза и включва СОТ-а да действа. Не се ли включват алармите на СОТ-а от движещата се прахосмукачка?

# 582
  • Пловдив
  • Мнения: 3 622
JACKLIN ,робот който да мие и да чисти НЯМА.Общо взето вариантите не са много за това ,което искаш.
Роботите ,които са без виртуални стени и чистят систематично са ЛГ и Неато ,И преди да са скочили феновете на Румба,ще уточня че има изискване и за определена сума.Иначе последните серии на Румба вече са без виртуални стени ,но доста скъпи.Не знам какво е преимуществото на тази връзка с телефона/сигурно има/,но всички модели имат отложен старт и настройка за седмица или месец.
Площа която чисти робота е в зависимост от броя и вида мебели в него.Ако робота може да изчисти 200 кв празна площ,то батерията няма да му стигне за същата площ с мебели.Причината е проста-той обикаля около крака на всеки стол  и губи време.Общо взето ще изчисти около 100-120 кв ,ще се върне да зареди и чистенето ще продължи от там откъдето е приключило.
Единственият робот наличен на пазара ,който мие е Скуба.Перфектно миене,но с тегаво обслужване,става за малки площи и общо взето недоволните са повече от доволните.
Роботите тип моп са по достъпни,но естествено почистването е на по-ниско ниво.Такъв тип е Брава.
Комбинираните роботи с мокър моп също са опция,но лично аз не одобрявам ползването на двете функции едновременно.Според мен първо трябва да се пусне прахосмукачката и после мопа.

# 583
  • Мнения: 4 991
Сега се сещам да попитам: някой правил ли е опит да пуска прахосмукачката, когато излиза и включва СОТ-а да действа. Не се ли включват алармите на СОТ-а от движещата се прахосмукачка?
Аз, обаче датчиците ми са пригодени за домашни любимци до 30 кг и не е проблем. Иначе съм убедена, че ще е проблем - ще мръдне някоя завеса, ще се събори нещо...
Ще видя и твоя моп, добра цена е. Него го местиш така ли и за всяка стая му пълниш вода ли? Има ли определени квадрати, които мие? Хола, кухнята и антето са едно около 90 квадрата ще ги опарви ли с едно зареждане и ако не ще знае ли докъде е измило?
От къде ги поръча твоите? Ако реша ще моля за помощ, досега ме съм поръчвала нищо чрез посредници и не съм много наясно. С колко по- евтино излиза от австрийския сайт комплект като твоите? И как става обслужването ако има проблем?
Местя го, да. 90 м2 е твърде много за това мъничко роботче. Според документацията, чисти 14 м2 мокро чистене и 20 м2 със суха или влажна подложка. Аз имам две батерии и ги сменям, така че за час и нещо е изчистило стаите.
Снаха ми ги пуснал Нийтото и Брават едновременно и се срещнали по едно време, след което Бравата го наплюла и Нийтото понягнал.  Joy Абе какво да се прави - всички знаем как завършва двубой между дама и кавалер.
Joy
Много се смях.

Брава и Нийто са така направени, че писукат сладичко и много учтиво приказват, въобще, като домашни любимци са. Много им се радвам. Явно много пари са отишли във фокус групи и в това да ги направят лесни за възприемане от потребителите.  

# 584
  • Мнения: 3 347
Момичета имате ли представа дали някъде в североизточна България има шоурум фирма която продава роботчета?Искам да видя наживо как работят,а не ми се занимава да поръчвам тестова машинка  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт