Прахосмукачка робот - 11

  • 147 251
  • 745
  •   1
Отговори
# 600
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 923
Дааа, не работи сама.
Аз я ползвам основно за тупане на матраците, че дъщеря ми е с алергия към домашен прах и с това тупане нещата се оправиха. Чистя и се радвам  Heart Eyes
Малчо чисти с ел. Метла на ровента -добър е  :lol, а и мерак има, няма да го ограничавам я  Laughing

# 601
  • Мнения: 1 080
Аз съм решила LG да бъде, но още следя промоции  Grinning някой ако види, да свирка.

# 602
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 606
В момента има намаление в https://www.myrobotcenter.eu/, цените са повече от добри. Доставката до Бг е 20 лв. и пратката пристига за 8-10 дни, гаранцията в повечето случаи е 5 години.

# 603
  • София
  • Мнения: 179
Нещо не успявам да търся ефективно с търсачката в темата.  ooooh! Като напиша напр. Neato и ми излиза само заглавния пост. А знам, че е коментирано...

Снощи изчетох цялата тема. Чудя се между Roomba 886 и Neato Botvac Connected D5 (https://www.myrobotcenter.eu/en/neato-botvac-connected-d5).

За да чисти систематично само и от стая в стая, опциите ти са две: Neato Connected и Roomba 9та серия.

Макарон, тук имаш предвид Neato Connected D5 ли? Правилно ли разбирам, че този модел се равнява на 9-та серия Roomba?
Благодаря предварително за разясненията. Много съм объркана, ама така е като не разбирам...

И още нещо се сетих да попитам - между D5 и D3 разликата е, че едната има четка за косми от домашни любимци. Има ли нещо друго съществено? Имам късокосместо 2-килограмово кученце, а на всички клипове са все големи и по-дългокосмести кучета и котки. Нужна ли е реално тази четка за косми?

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 14:56 от Dancing_Girl

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 3 622
Не искам да те обърквам още повече,но това което е написано от Макарон не е вярно.
На LG  и най старите серии чистят точно така.А и доколкото знам бяха първите които чистят по този начин .
Моите са на почти 3 години и чистят така.По стари модели от моята също чистят така....Новите вече са вързани с нет ,телефон и т.н,но и те чистят така.

# 605
  • Мнения: 4 991
Не искам да те обърквам още повече,но това което е написано от Макарон не е вярно.
Сигурно си права, аз LG тотално ги изключих като опция след четене в чужди форуми и гледане на клипчета. Може и да греша, знам, че в темата много хора ги хвалят, но след като гледах клипчета с експерименти, където разхвърлят определен грамаж боклук (примерно ориз, кафе, пръст...), и Нийто и Румба събират всичко с разлика +/– 1 грам, а LG събира примерно 20 грама по-малко от мърсотията, категорично се отказах. Идеята ми беше да взема нещо мощно, което ще върши реална работа, а с прахосмукачката да се минава веднъж месечно. Може да има нови и хубави модели LG, може статиите, форумите и клиповете, които съм гледала, да са били тенденциозни, но за мен Нийто и Румба са лидерите на пазара откъм функционалност, иновации и мощност, а всички останали още се учат от тях.

Макарон, тук имаш предвид Neato Connected D5 ли? Правилно ли разбирам, че този модел се равнява на 9-та серия Roomba?
Тази таблица ще те ориентира в моделите на Neato. Neato Botvac Connected е флагманът на серията и според мен е еквивалентна на Румба 9 серия.
https://www.neatorobotics.com/compare-robot-vacuums/

# 606
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Аз като решавах гледах клипове любителски и професионални, където ЛГ се справяше много по-добре от Румбите.Neato не следях, защото не ми харесваше визуално.
Тогава изчетох и всички теми тук и ЛГ беше най-хвалена.

# 607
  • Мнения: 4 991
Затова най-добре всеки да си проучи и да вземе информирано решение. А най-добре и да тества - има такива опции - защото едно е на видеото и съвсем друго да се окаже, че примерно холната масичка е твърде ниска и роботът се заклещва.

# 608
  • Мнения: 163
Здравейте,
Купих си  IROBOT ROOMBA 866 преди около 8 месеца. Прежалих голяма сума тъй като имам куче и котка, НО не съм доволна.
При мен има няколко проблема:
1. Не успява да натика боклука в контейнера за отпадък и се събира между контейнера и входа за контейнера и при изваждане всичко се изпилява на земята.
2. Разпилява топки мъх и косми / т.е.  не ги всмуква или остават между гумените ролки и падат по някое време в процес на чистене.

Някой имали такива оплаквания или моята Румба е дефектна?

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 3 622
За Неато нищо не мога да кажа -но за Румба...аз лично не бих я купила поради много причини.Когато купувах моите роботи Неато изобщо не беше от добрите роботи.После обаче настигнаха лидерите.Така че сравнение на ЛГ и Неато не съм правила.Но в сравнение с Румба, ЛГ е на светлинни години напред.Вчера им разгледах основно 11 и 12 серия-просто уникални,но 1000 евро няма да дам.Всъщност може би,ако мяташе и гладеше прането,бършеше праха и готвеше щях да се прежаля. Joy

# 610
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 923
Всъщност може би,ако мяташе и гладеше прането,бършеше праха и готвеше щях да се прежаля. Joy
Само да го измислят и го взимам  Joy Joy

# 611
  • Мнения: 4 991
Аз пък гледах клип и четох за някакъв мултифункционален робот - прахосмуче, чисти с моп, чисти с ултразвук и има камера, с която може да обхождаш дома и да погледнеш примерно дали си спрял ютията и дали прозорецът е затворен. Много готино ми се видя, обаче ще мине време, преди да го лансират.

През ден се чудя изключих ли машата за коса и фурната  ooooh!

# 612
  • София
  • Мнения: 179
Колкото повече се ровя, толкова повече започвам да се чудя коя марка или кой модел.
Мисля да поръчам Neato-то в крайна сметка, D5. (Кажете някоя хубава дума точно за този модел:))))
С paypal ли плащате към myrobotcenter или директно с карта?

# 613
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Аз съм много доволна от нашия Neato botvac connected, за горепоспчения модел не знам. Към myrobotcenter платих с Pay Pal.

# 614
  • Мнения: 26
Здравейте, пиша за първи път, чета ви от три дни. Искам такава машинка, но ми е трудно да се ориентирам все още. Имаме къща с два етажа по 150кв.м. ,  няма прагове никъде и е на ламинат изцяло. Килими нямам , няма и да имам; домашни животни - не. Та правилно ли съм разбрала - трябва ми робот който само смуче, без мокри истории?
 Основните отпадъци са: прах,влакна,косми,парченца от дърва за огрев, трохи. От четенето до тук се препоръчва Neato Botvac Connected D5 според мен. Бюджета е около 1000лв.
Въпросът ми е - чистят ли в ъглите тези машинки? И  кои модели сте срещали да се хвалят най-много, като за моя случай?
Благодаря ви, със сигурнст ако ми споделите ще ми спестите много време.

Общи условия

Активация на акаунт