Първите седмици на бебето вкъщи

  • 16 301
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8
Здравейте .
Тази седмица ми предстои термина и вече чакаме бебка с голямо нетърпение ,а с очакването почват и моите дерзания относно това как ще се справим първите дни в къщи .
Имам някои притеснения като например :
На каква  температура да държим бебето , колко ката дрешки да слагам , на каква температура да го къпем , колко да го завивам нощем ,освен това чух че първите дни бебето се къпе само под течаща вода  newsm78
Адаптацията първите дни , после съм сигурна ,че няма да имам проблем но сега чета различни мнения та ми е интересно да чуя при вас как минаха първите дни в къщи .

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 10:05 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 899
Включвам се и аз да следя. Също и този овлажнител ца въздух дали е необходим  newsm78

# 2
  • Мнения: 10 874
На каква  температура да държим бебето , колко ката дрешки да слагам , на каква температура да го къпем , колко да го завивам нощем ,освен това чух че първите дни бебето се къпе само под течаща вода  newsm78
Адаптацията първите дни , после съм сигурна ,че няма да имам проблем но сега чета различни мнения та ми е интересно да чуя при вас как минаха първите дни в къщи .
За температурата - мисля, че нормалната (около 22 градуса) е добре и за новородено. За обличането вече трябва ти да прецениш. Аз за моята дъщеря съдех по себе си, но има майки, за които ориентир е тяхното облекло + 1 кат отгоре. Казват, че е по-лесно да претоплиш бебе, отколкото да го простудиш. Laughing Смятам, че боди, ританки и някакво горнище (камизолка или блузка с дълъг ръкав например) са достатъчни при гореспоменатата температура.
Температурата на водата за къпане не съм я мерила никога, само с лакът проверявам (не трябва да пари, а казват, че лакътя е по-чувствителен от дланта). Първите седмици я къпех под течаща вода, защото ми беше по-удобно, а и нали не трябва много да се мокри пъпчето, преди да падне. Това лято ми се роди племенник и първата седмица аз го къпех, също под течаща вода.
Нощем съм я завивала с олекотена бебешка завивка, а като дойде зимата, спеше в зимно чувалче.

Леко раждане ти желая! bouquet И спокойно - ще се справиш с грижите. Hug

Katerinaaa, не сме ползвали овлажнител за въздух, но може би си зависи от средата. Ние живеехме на квартира като се роди бебето, а няколко месеца след раждането се преместихме в наш дом, като и на двете места не ни е трябвало такова нещо.

Последна редакция: сб, 26 ное 2016, 20:13 от Лале в дъжда

# 3
  • Мнения: X
Нормална стайна температура - 20 - 22 градуса. За къпане вдигахме до 26.
Аз слагах 2 ката дрешки зимата - боди и блузка отгоре, а надолу - ританки. Горе - долу както съм облечена аз. С времето ще се ориентираш и ще започнеш да разпознаваш кога на бебето му е топло. Наистина по - голям проблем е претоплянето, отколкото изстиването, а и в началото бебето само спи и е все завито, така че няма как да му е студено.
Нощем дъщеря ми и като новородено и сега спи в спален чувал. Има зимни и летни, съответно ако решиш да ползваш такъв вземи зимен без ръкави и не навличай много бебето с дрехи когато е в него. Гледай да не е горещо на пипане, нормално е ръцете и крачетата му да са леко хладни.

Не сме къпали под течаща вода, само във ваничка, като внимавахме в началото да не мокрим пъпчето.

Леко раждане  Simple Smile

А за овлажнителя - задължително първо си вземете влагомер, защото може да се окаже, че въздуха е влажен даже. При нас така стана, взехме овлажнител и после се оказа, че нямаме нужда от него, та хвърлихме 200 лв. на вятъра. От влагоуловител имаме нужда.

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407

На каква  температура да държим бебето - 22 градуса +/- 1
Колко ката дрешки да слагам - боди, ританки +/- чорапки и блузка
На каква температура да го къпем - въздух 25, вода 37 градуса. За целта затопляхме помещение, различно от спалното, за да може там температурата да си е по-ниска
Колко да го завивам нощем - колкото завивате и вас
Освен това чух че първите дни бебето се къпе само под течаща вода  newsm78 - от ден първи у дома бебето къпех в корито с приставка и поливане. След баня пъпчето опъвах ххубаво и обтривах с клечка за уши, напоена със спирт (както и на всяка смяна на пелени)
Влажността е желателно да е в интервала 45-60 %.
Продават се термовлагомери - много полезни джаджи Wink

Успех и здраво бебче!  bouquet

# 5
  • Мнения: 6 535
И мен ме вълнува тази тема, нищо, че ми е далече термина Simple Smile
Аз ходя на училище за родители. Там, на една лекция за къпането казаха, че под течаща вода се мие дупето, за да не се ползват постоянно мокри кърпички. Всъщност наблегнаха да се ползват само, когато няма течаща вода, т.е. за по-нататък ако сме навън, защото точно те причинявали кожни раздразнения и възпаления. А за първите къпания, докато пъпчето не е паднало още ни демонстрираха как се хваща бебето, така че да е с лице към ваничката и само се полива с някакъв съд - точно, за да не кисне пъпчето във водата. Нали трябва да изсъхне, за да падне. И вече след като падне можело да се сложи по гръб във ваната.

За обличането казаха колкото мама + едно, което е завивката. Но стига мама да не е много зиморничава.

Аз си купих овлажнител за въздуха още от сега, за да го ползвам и аз, защото сме с парно и много се изсушава въздуха. Доста по-лесно се диша вече, определено имахме нужда от този уред. Но ако отоплението е друго наистина по-добре да се измери първо влажността, защото може да си е ОК. Иначе, на същите тези лекции каза педиатърът, че трябва да е около 50-60%.

# 6
  • Мнения: 365
Аз съм против температура над 20 градуса. Между 16-18 средно е ок за мен. Като също е важно да варира, за да може бебе да се адаптира малко по малко. Облекло - боди с дълъг ръкав+ританки, отгоре гащеризон от по- дебело трико и чорапки, може шапчица, ако му изстиват ушите. Бебето гушнато нон стоп, включително през нощта, през деня в слинг - навсякъде с мама. Ако се наложи да бъде оставено за известно време - спален чувал, от по-тънките или от по-дебеличките повивни одеала(аз им викам джобове за бебе, инак се казват swaddle blankets)

За къпането - аз си къпя бебетата само с течаща вода, слаба и много размножена струя (симулация на дъжд хехе) под душа. Заспиват от спокойствие. Само с вода, без сапун или друго нещо. За дупето - за да не стресирам бебе през два часа до банята, използвам тензухени кърпички, намокрени с топла вода, отцедени и старателно избърсвам по 2 пъти.

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 14:31 от машина

# 7
  • Мнения: 713
Здравей и леко раждане!
Знам, че ще ти прозвучи тъпо, но...някак си всичко се усеща, идва ти отвътре. Толкова много бях чела и статии, и тук в темите, а накрая едва ли нещо приложих.
Никога няма да забравя първата вечер у дома. Имахме гости, отказах майка ми да остане през нощта, казах си 2ма сме, ще се справим с едно бебе. И кокато си тръгнаха, седнах на дивана и зяпнах в една точка (имай предвид, че съм на 36, а не много млада майка). Мъжът ми изми и изчисти всичко, а аз продължавах да зяпам в нищото. И после не помня много, и до ден днешен не си обяснявам защо бях така, дори нощем не го чувах, като плачеше. Мъжът ми ставал, сменял памперс, хранил го, а аз на сутринта си викам, абе цяла нощ ли не е ял. За 3 дни влязох в час, няма как.

та...с температурата, не се престаравай, ако ми е студено, го обличам и него. ВИНАГИ се ръководя от себе си,  1вия месец спи на 21 градуса, от 2рия на 18. Така знам от док, въпреки, че на мен ми е студено на 18 градуса
1вата вечер къпане Simple Smile докато измерим температурата с терммометър, пък и с лакът, той беб щеше да настине Simple Smile Та по усет почнахме.
За дрехите, сега е студено, вероятно боди и блузка отгоре, зависи и колко ти е топло вкъщи. Моето дете се роди септември и след 10 дни го изведохме навън, всеки ден излизахме, но миналата зима беше хубава. Знам, че не се излиза в мъгла.
Нещо важно: ако на бебче му е студено, нослето му е студено. Не се води от ръчички и крачета, само нослето показва Simple Smile
Много писах, ама едни спомени нахлуха Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Правилно са ти казали. Каквото и да ти напишем, ти сама ще усетиш кое е вярното.
Синът ми се роди през януари. Пробвах аз първия ден през деня да държа 22 градуса в стаята, а през нощта 20. Ами беше си му студено. Облечен с боди с дълъг ръкав и гащеризон, завит с две одеала и носът му студен.
Реших, че ще слушам вътрешния си глас. През деня държах 24 градуса, вечер най-малко 22. За къпане правехме 26. На климатици сме, влагомер, овлажнител и тем подобни не е влизал в къщи.
Къпехме го в коритото. Преди да падне пъпчето слагахме малко вода и повече го поливахме, след това беше по-лесно. Температурата на водата не съм я мерила никога, правех я така, че на мен да ми е добре.
Всичко ще се нареди. Ще ви трябват няколко дни да се нагласите, ще се справите чудесно, ще видиш.
Леко раждане на всички!

# 9
  • Мнения: 635
Под течаща води миеш само дупето. Къпането си е редовно ежедневно от самото раждане. Пъпчето си се мокри спокойно- нищо му няма. После само хубаво ще го подсушиш и не го покривай с памперса. Докато не падне, памперса го подгъвай отпред.
Не се притеснявай толкова. Бебето вкъщи се облича с тънко комбинезонче и това му е достатъчно ако в дома ви е комфортно-топло. Ще го познаеш по топлината на ръчички и крачета дали му е студено.

Ту е показано как се къпе бебе, макар че тя малко прекалено дълго обяснява- първата баня е по-кратичка. Вижда се как е подгънала памперса под пъпчето.

https://www.youtube.com/watch?v=DsKZ2w2jkX4

Виждаш с какво обработва пъпчето- 2 пръчици намокрени с ВОДА и 2 сухи за подсушаване. Нищо повече.

Аз не слагам никога чорапки под гащеризончето- най-много терлички над него да да пазим краченцата по- на топло.
На видеото се вижда чудесен начин за оригване на бебето в седящо положение. Съветвам те да го научиш- много по-ефикасно от държане в изправено положение.
Тя казва температура 20 гр. и влажност 40% Но според мен 20 гр. е студено. Аз бих умряла от студ на 20 гр. та камо ли бебето
Навлякла го е прекалено но това е след баня и в студената болница с бебе на 2 дни. Обикновено дрешки и завивки са поне наполовина.

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 19:57 от Pollux

# 10
  • Мнения: 573
Всеки ще ви каже нещо различно, в крайна сметка вие си преценявате кое ще работи най-добре за вас и за вашето семейство Simple Smile

На въпросите ви - никога не съм гледала температурата каква е, бебето се роди в края на януари и със съпруга ми не сме от студенолюбивите, напротив, така че я поддържах такава, че да ни е комфортно да се разхождаме из стаите по къс ръкав. Значи е имало поне 25. Понеже се топлим с конвекторни печки и на мен въздухът ми е осезаемо, неприятно сух, бях купила овлажнител и го ползвахме за спалнята (тя ни беше обща с бебето). То беше облечено с цели пижамки, наричани още ромпери, на някои хора им е по-удобно с боди и ританки, но ние не бяхме сред тях. Общо взето ние ако бяхме по къс ръкав, то беше по дълъг, не сме го навличали прекалено с разни жилетки, терлици и подобни. Като заспеше го завивах с негово дебело одеалце или с нашата олекотена завивка, когато спеше между нас. За навън беше опакован с космонавт и дебело одеало, от 10-тия ден на раждането му бяхме навън и почти няма пропуснат ден за разходка вече 10 месеца. Боледувал е само веднъж, този месец, но така и не съм сигурна болен ли беше или имаше сополи покрай появата на първите два зъба.

Първите дни у дома не го къпахме, въпреки че е много разпространена практика и закон тук, за мен за новопоявило се бебе на бял свят не е нужно, миехме само дупето след всяка смяна на памперс с топла вода под чешмата. След това го къпахме във ваничка директно, но може и под течаща вода. Температурата на водата не съм мерила също, доверявах се на това, дали ми е приятна на мен, после бавно потапям бебето, ако не запротестира, значи му е добре (той си обича да го къпем и до днес) Simple Smile Първият месец банята беше само с вода, не сме ползвали никакви сапуни и мазила след банята, не сме имали кожни проблеми. Вече след това купих един течен сапун от аптека и почнахме да къпем бебето с него всеки ден през лятото и през ден зимата, козметики не сме ползвали никакви и кожата му е идеална.


# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Поради причината, че моите крайници в 80 % от времето са студени, усещам водата доста по-топла, а когато започна да я глася по усет, термометърът показва 40 градуса, което е доста за бебе. Заради това се препоръчва да се използва лакът за индикатор (по-близо е до тялото, по-постоянна е температурата му). Все пак предпочитам термометър.
Бебето събличам голо минимум по 10-15 минути преди баня всяка вечер, откакто стана на 3 седмици, като започнах от минута-две. Сега е на година и 7 месеца и задължително тича гол и бос преди баня. При смяна на памперс е добре да се оставя голо дупе за няколко минути, да подиша кожата.

Малко он-офф
Скрит текст:
Миналия месец имах интересно запознанство с бебе на 8-9-10 месеца на една детска площадка, облечено от благоприличие с боди с къс ръкав и тънко панталонче. Ходеше на бос крак. В съседство си играеха какчки със зимни якета и шапки. Малката "вчера се къпа в реката" край къщата им в старопланинско селце, където си "ходи" гола откак се е родила, или най-много с пелена. Беше пухкава със студени ръчички, но много щастлива и усмихната.  Heart Eyes Peace
Та, който, както е свикнат от малък. Лично аз под 22 градуса замръзвам и жизнените ми функции ми стигат колкото да се пъхна под някое одеяло, та не мога да поддържам по-ниска температура у дома от това.

# 12
  • Мнения: 5 060
За дрехите и завивките педиатърката ни каза всичко да е като при нас+ едно за бебето.
Аз започнах всичко като при нас минус едно за детето.  Grinning
Иначе само първата вечер ще ви е малко притеснено, а после така си нареждате сама нещата, че сякаш цял живот само с това сте се занимавали.
Аз научих всичко в родилното, защото бях на легло през бременността.
Показаха ми как да го къпя, видях на колко градуса ги държат там децата, видях как ги обличат и завиват и така си продължих и в къщи.

Много леко раждане и здраво бебче!

# 13
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Здравейте .
Тази седмица ми предстои термина и вече чакаме бебка с голямо нетърпение ,а с очакването почват и моите дерзания относно това как ще се справим първите дни в къщи .
Имам някои притеснения като например :
На каква  температура да държим бебето , колко ката дрешки да слагам , на каква температура да го къпем , колко да го завивам нощем ,освен това чух че първите дни бебето се къпе само под течаща вода  newsm78
Адаптацията първите дни , после съм сигурна ,че няма да имам проблем но сега чета различни мнения та ми е интересно да чуя при вас как минаха първите дни в къщи .

Здравей!
Аз бях тотална развалина след раждането и доста трудно се възстанових психически, но физически се справяхме доста добре с детето. В апартамент сме, с парно - вътрешен и мнооого топъл. Детето се роди октомври 15г. - парно сме пускали за целият сезон точно една седмица. През другото време беше 22-24 градуса и бебето беше с едно боди с дълъг ръкав, тениска отдолу, ританки и чорапи. Аз съм зиморничава, ама на 24 гр няма да му облека повече дрехи... Бабите ми надуваха главата, как ще съм си била простудила детето и само тичаха да я завиват.. ooooh! Голям смях...
За къпане - в корито, в банята, която е супер топла от тръбите... Това беше голям плюс - не сме влачили води и кофи по стаите. Топлехме в спалнята с конвекторна печка за 5 минути, докато я съблека и беше стоплено - работел е има-няма 15 мин. конвектора.
Дупето го миехме след наакване под течаща вода. Първите дни я къпехме всяка вечер, но после разредихме до два-три пъти в седмицата - кое ще си изцапа от лежане  Wink Пъпа падна на третият ден вкъщи...Не съм го мислила много.
За баня ползвах течен сапун на Тео бебе - никакъв проблем не ми е правила, след баня - кокосово масло - мирише на сладки, иде ти да го загризеш мъничето... Laughing Laughing Laughing
Завивах я с една памучна пелена, още от моето раждане - за сън нощем. Навън я изкарвах както е вкъщи+ едно одеяло, но кошът на количката беше като танкер - от никъде на ѝ духаше. Стояли сме по половин-един час навън зимата...

Влагомер и подобни не сме купували.

Подкрепям, че ще се нагодите като се приберете вкъщи и си събереш мислите, че хормоналният дисбаланс си казва думата Laughing Не го мисли толкова много - всичко ще е наред!

Успех, леко раждане и пухкаво бебе от мен!!! bouquet

# 14
  • Мнения: 372
Привет! Simple Smile

Понеже терминът ми наближава, а съм ужасно несигурна, подобно на авторката на темата, как ще се справя с грижите у дома през първите дни, с интерес ще ви следя. 

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За температурата - нашият педиатър препоръчваше 18-19 градуса, но за мен това си е кучи студ. Не толкова, че на бебетата ще им е студено, но аз не мога да вирея на такава температура. За това поддържах 21-22 градуса. Хубаво е през нощта да е 1-2 градуса по-малко. За обличането - пак педиатърът беше казал следното правило:
под 18 градуса - на 3 ката;
от 18 до 25 градуса - на 2 ката;
от 25 до 30 гр. - 1 кат
над 30 гр. - само по памперс;
Като спи горното + тънко одеалце. Спазвала съм го и не съм имала проблеми.
За къпането - докато падне пъпчето съм ги къпала на мивката под течаща вода, след това във ваничка.
Не сме имали някакви особени проблеми първите дни, освен коликите, които започнаха от първия ден.  ooooh! Най-важното е да не се шашкате. Нищо сложно няма в гледането на бебе, важното е да не се плашите и да не се глезите прекалено.

# 16
  • Мнения: 6 764
За температурата, каквато е ок, за да се чувстваш комфортно. Не е необходимо да е баня в стаята. В различните жилища, спрямо влага, начин на отопление, разположение, различни градуси носят комфорт. Вкъщи при 22 градуса беше супер.
Новороденото почти поктоянно е завито, затова няма нужда да е много топло, имай предвид, че ако е 22 градуса в стаята, под завивката ще е 24 поне.
Боди и памучно костюмче или само боди и ританки.
Водата за къпане, 37 градуса. Ако се притесняваш, пускаш термометър за вода и разбираш как е. Препоръчват под течаща вода, докато заздравее пъпчето.
Е да, но вкъщи нямаше как да стане това под мивка или душ. Затова слагах една марля върху пъпчето, хващаше я мъжа ми с коремче опряно в ръката му и с една каничка гребвах от коритото и поливах. То новороденото не се цапа, спокойно и през ден/два може да се къпе цялото, а вечер само дупето.
Както ти е удобно Wink
Всичко се учи и най-добре да слушаш интуицията си. Спокойна мама, щастливо бебе Simple Smile
Леко раждане и не се шашкай  Peace

# 17
  • Мнения: 663
Температурата вкъщи е около 22 градуса, но за къпане я увеличавам, като предварително му затоплям хавлийката, така като го извадя му е много приятно. Докато му падне пъпчето го миехме с тампони с преварена вода, а дупето на течаща вода. По-късно започнахме да взимаме вани.
Сама ще усетиш калко да я завиваш, принципно на бебетата не им работи охлаждащата система и лесно се претоплят. Въздуха е важно да не е сух, капех му в ноздрите физиологичен разтвор.
Инстинктите не ни подвеждат, довери им се.
Леко раждане! Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 236
22 градуса смятам за оптимално. Хайде моля, 16-18 градуса, кому е нужно Laughing Първо, че ще се вкочаня, много мразя да ми е студено и второ - лятото какво правим? За дрешки, завивки и подобни - съдя по себе си. С каквото ми е комфортно на мен, с това бих обличала бебето. Без да навличам, но и по тениска няма да го държа.

# 19
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте .
Тази седмица ми предстои термина и вече чакаме бебка с голямо нетърпение ,а с очакването почват и моите дерзания относно това как ще се справим първите дни в къщи .
Имам някои притеснения като например :
На каква  температура да държим бебето , колко ката дрешки да слагам , на каква температура да го къпем , колко да го завивам нощем ,освен това чух че първите дни бебето се къпе само под течаща вода  newsm78
Адаптацията първите дни , после съм сигурна ,че няма да имам проблем но сега чета различни мнения та ми е интересно да чуя при вас как минаха първите дни в къщи .
Много спокойно минаха. Но и аз бях супер спокойна и дзен, въпреки че ми е първо бебе (раждането ме притесняваше, но периодът след него - ни най-малко). Изчетох две-три книги за бебета по време на бременността, изчетох и много мнения из форума. Подготвила се бях с основите. Каквото не знаех, бързо научих в движение.

В нас е малко над двадесет градуса обикновено Simple Smile Бебето обличам в боди с дълъг ръкав, ританки и памучен гащеризон.  Нощем спи с дебеличко пухено одеяло. През деня в шезлонга е с олекотена завивка. Мисля, че ѝ е добре - няма хрема или симптоми на претопляне, здрава е.

Моята госпожица мрази течащата вода - плаче и се разстройва под чешма или душче. Къпя я в бебешка ваничка. Имам патенце-термометър, което показва дали температурата във ваничката е в допустимите граници. Нямахме проблем с пъпчето. Козметика ползваме на Мустела (измивен гел, бебешко олио, крем против подсичане) - и в родилното ползваха нея, така че знаех, че ѝ понася.

Сменянето на памперсите беше приключение Mr. Green Мина време, докато открием нашата марка.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Да подновя темата..... в тия жеги как обличате вкъщи/навън бебоците, каква Т подържате вкъщи и пускате ли климатици?

# 21
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
OrchideaBlue, вкъщи е или само по боди с къс ръкав/без ръкав, или по късо ромпърче, без чорапки. Не ползваме климатик и вътре е между 24-26 градуса през деня. Нощем спим на отворен прозорец.

# 22
  • Мнения: 573
Мразя студа и не бих държала хладно (22 градуса си е хладно, по моите разбирания, 17 си е студ). Ако не ми е комфортно да ходя гола или макс по тениска, значи трябва да стопля. Не мисля, че се е отразило негативно по някакъв начин - не е боледувал, не е имал хрема.
За новородено - ромперче с къси ръкави и тип къс панталон и евентуално едни къси, тънки чорапи. На климатиците не съм почитател, не съм ползвала и не бих. Миналата година си оцеляхме спокойно на 40+ в Русе. През нощта на отворен прозорец, стига да имате мрежа, да не влизат разни насекоми (миналата година имахме, сега сме на друго място и нямаме и се задушавам леко). Иначе вкъщи откакто се роди поддържах поне 27-28 (беше зима като се роди), лятото се изпържихме от жега. И въпреки това не ми се е разболявал вече две зими, при положение, че всеки ден бяхме навън (гушнати на топло в ергораница).

# 23
  • Мнения: 46 492
Това, което гледате са Т за зимата.
Лятото трябва да няма над 10 градуса разлика м/у вътре и вън. Т.е. ако навън е 35, вътре около 25. Като имайте предвид, че има разлика м/у онова, което показва климатика и реалната Т долу. Затова мерете с термометър на около 50 см от пода.

За зимата - по принцип бях много зиморничава и болнава като дете и след това. Но като се роди детето започнах да поддържам препоръчителните Т - нощем 18-19, денем 20-21 и да чукам на глава спрях. Детето също почти не боледува, ако хване нещо го кара на крак, да чукам на глава.

# 24
  • Мнения: 6 535
27-8 градуса ми се струва ужасно много Shocked

# 25
  • Мнения: 1
За храненето знам, че трябва да се храни с кашички и да се държи по някакъв начин за да се оригне, иначе ще му се надуе корема.

# 26
  • Мнения: 545
Записвам се да следя темата че ще ми е полезна. За да не е спам да питам . Мен ме очаква ноемврийско бебе и в стаята има климатик като форма на отопление. Как се оправяте с климатиците. От лели много чувам че било мнооого лошо на климатик , но с това разполагаме. Ако вие отоплявахте с климатик как се справяхте. Имахте ли нужда от уред за влага. Притеснява ме да не е много сух въздуха. И колко често миете филтрите на климатика?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Моите климатици са подови, просто насочих струята да не духа към кошарата. Филтри мия всяка седмица.
Не виждам какво им е лошото на климатиците. С каквото и да се отопляваш,  все ще има по нещо вредно, така че не се връзвай на роднините. Не знам къде живееш, но при нас на морето сух въздух няма, с каквото и да се топлиш, та не съм се и замисляла по въпроса.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
благодаря за отговорите. Вкъщи пускам от 2 дена климатика че не се издържа вдига до 28 градуса през дена. Това за 10 то градуса разлика не го знаех , благодаря а и звучи логично.

На въпроса за климатика- моето бебче се роди януари в най-големия студ, отоплявахме се само с климатици в всички стаи , подържах 24-25 градуса и 45-50% влажност, нямахме никакви проблеми.

# 29
  • Мнения: 10 583
За храненето знам, че трябва да се храни с кашички и да се държи по някакъв начин за да се оригне, иначе ще му се надуе корема.

Кашички на новородено?!  Shocked Shocked Shocked

# 30
  • Мнения: 2 502
За храненето знам, че трябва да се храни с кашички и да се държи по някакъв начин за да се оригне, иначе ще му се надуе корема.

Кашички на новородено?!  Shocked Shocked Shocked

Ох, и аз запулих поглед! Grinning Grinning Grinning

# 31
  • Мнения: 7 987
Да подновя темата..... в тия жеги как обличате вкъщи/навън бебоците, каква Т подържате вкъщи и пускате ли климатици?

Бебе номер 1 се роди юли, обличах я само по боди с къс ръкав. Температурата трябва да е максимално близка до тази навън, но и да ви е приятно на нея. Пускаме климатици. То няма как иначе. Климатика на 27 градуса.

За храненето знам, че трябва да се храни с кашички и да се държи по някакъв начин за да се оригне, иначе ще му се надуе корема.

Чакай и аз да се посмея малко... Joy Joy Joy

27-8 градуса ми се струва ужасно много Shocked

А навън 38 как ти се струва?

# 32
  • Мнения: 545
А тази влага в стаите как я постигате. ? Климатика добре. Но аз съм от Пловдив . Тук е жега и вятър няма много. Няма влага . Зимата може да има някаква заради валежи или сняг но не мога да разчитам на тях заради студа. Та с какво проверявате и с какво овлажнявате стиите?

# 33
  • Мнения: 10 583
Аз като бяхме в Мадрид с детето (там е супер сух климата и беше 35 градуса юни месец) се наложи да купя овлажнител за стаята, защото се събуждахме със запушени носове - лигавицата пресъхва, което може да отключи фарингит и алергия. Овлажнителят е едно добро решение. Пуска студена пара и може да работи 24 часа, докато не свърши водата в резервоара. Аз му слагах минерална вода - пише, че се слага дестилирана. Много добро апаратче, особено практично и за хора, които постоянно са пред компютъра. Ако в стаята на бебето има различни технически апарати, които пускат топлина, или апарати с подвижни части (вентилатори), ако сте сигурни, че от никъде не прониква влага в стаята, ако стаята има южно изложение, е хубаво да имате овлажнител.
Купи си влагомер; има и стайни термометри с влагомер - 2 в 1.


 

# 34
  • Мнения: 545
amy_nka Благодаря!

# 35
  • Мнения: 6 535
А навън 38 как ти се струва?
Много смешно, ясно е какво имам предвид.

# 36
  • Мнения: 7 987
А навън 38 как ти се струва?
Много смешно, ясно е какво имам предвид.

Не, не е ясно. 27 градуса е ок за бебето вкъщи. Не трябва да има голяма разлика от температурата навън. Бебето няма добра терморегулация и не трябва да му се създават шокови разлики в температурата, независимо от обличането.

# 37
  • Мнения: 6 933
celika, грешно си разбрала според мен.
Коментарът на Elektra беше относно
Цитат
Aurora_89: Иначе вкъщи откакто се роди поддържах поне 27-28 (беше зима като се роди)

# 38
  • Мнения: 6 535
Да, това коментирах, благодаря за пояснението.

# 39
  • Мнения: 7 987
Да, извинявам се. Реших, че става въпрос за бебета, които се раждат сега. Не бях прочела горния коментар.

# 40
  • Мнения: 6 933
Темата е започнала със зимно бебе и после премина на лятно, затова Wink

Общи условия

Активация на акаунт