По-вкусна Коледа с "Градус"

  • 20 079
  • 266
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Всяка година в края на ноември нещо се случва. Въздухът ухае на канела и печена тиква, сутрините носят обещание за първия сняг, а улиците стават все по-украсени и светли.
Точно това е времето, в което домовете ни сякаш стават много по-уютни и ни се иска да прекарваме малко повече време в компанията на близките ни хора. Това е и времето, в което в кухнята се раждат най-добрите ни произведения на изкуството и всички малки семейни традиции, които носят празничен дух през целия декември.



Както всяка истинска семейна традиция, вече близо 25 години "Градус" дава възможност на всеки начинаещ или опитен кулинар да превръща всяка своя идея във вкусна реалност и да изненадва семейството си с разнообразни ястия с пиле, подходящи за всеки повод. Тази наша обща традиция ни кара да разлистим старите албуми и книги с рецепти и да ви отправим едно истинско коледно предизвикателство – до 08.12. 2016 г. споделете любимия си спомен, свързан с приготвянето на семейната трапеза по време на празниците. 5 от вас ще спечелят кошница, пълна със страхотни подаръци, които ще направят Коледата ви още по-вълшебна!
 


"Градус" е най-големият производител на птиче месо в България.  Птицекланицата е оборудвана с най-съвременна техника от водещи европейски производители на машини и оборудване за хранително-вкусовата промишленост.
"Градус" произвежда пълна гама пилешки продукти – пресни, замразени, овкусени, колбаси и готови за консумация.

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 16:51 от Адри́

# 1
  • Мнения: 2 838
Любимите ми спомени, свързани с приготвянето на Коледната трапеза са от детството. Когато цялото семейство помага в приготовленията и майка ми прави само и единствено на Коледа от нейното пиле по гръцки. Ухание на мандарини и запалени свещи топлят спомена за семейните празници  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 604
Любимите ми спомени, свързани с приготвянето на Коледната трапеза са от детството.Събираме се цялото семейство,украсяваме елхата,приготвяме трапезата.А на края разбира се идва и ред на подаръците.Най-доволни са децата.

# 3
  • Мнения: 28 704
Любимото ми време в годината! Heart Eyes

И, макар че приготовленията за Бъдни вечер и Коледната трапеза, се падат на мен, това не ми тежи ни най-малко, дори напротив. Страшно приятно ми е да се съберем, да се веселим и заедно да се насладим на вкусна храна!  Heart Eyes Simple Smile

Миналата година за Коледа направих предизвикателството Пиле с боровинки и сос Грейви! Всички си облизаха пръстите!  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 2 090
Усещането за магия по Коледа е осезаемо. Майка сътворяваше страхотна украса, а баба готвеше вкусни ястия и пееше "Ой, Коледо, мой Коледо, замъчи се Божа майка..." Аз й пригласях и й помагах. А вкъщи ухаеше на вкусно, на канела и цитруси. Сега като майка и аз се опитвам да създавам подобна атмосфера и готвя коледните ястия по рецептите на баба.

# 5
  • София
  • Мнения: 803
Моите любими спомени свързани с Коледа са специфични - миризма на ванилия и канела, печени орехи и вкусни сладкиши Simple Smile

# 6
  • Мнения: 253
Моят любим спомен е от миналата година, когато за последно с нас бе моята любима баба. Най-щастливите празнични дни бяха тогава, украсихме навсякъде, приготвихме трапезата така, както я е приготвяла баба години наред с нейните ястия и сладкиши. Дъщеря ми бе около нея, всички бяхме щастливи. Ако можех да върна времето назад, то искам тези моменти да се повтарят и повтарят...

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 281
Моите спомени са сързани със семейната атмосфера,която носят коледните празници. В никой от другите празници през годината,няма толкова топлина и емоция,колкото в Коледа!

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
Всеки един празник на българина е съпътстван от обреден хляб! В обредността на хлябовете е скрита дълбока символика.За мен ритуалът по приготвянето на такава погача изниква винаги в съзнанието ми!

...Топла печка в стаята.Огънят си играе закачливо,дървата пукат и пеят своята Коледна песен.Навън се сипе сняг,нежен и чист като кристални късчета...
Уханието на топли гевреци,козуначени кифлички и содена питка се разнасят наоколо...

Най-любимите ми спомени  Heart Eyes


# 9
  • Мнения: 287
В моето семейство винаги сме почитали традициите. Може би това е едно от нещата които направиха детството ми вълшебно. Всяка година всички от семейството помагахме за подготовката на празничната трапеза и така прекарвахме повече време заедно... Мили спомени. Сега се опитвам да направя същото с новото ни вече семейство. Искам синът ми да има също толкова красиви и мили спомени за този свят празник. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Както на повечето хора моят любим семеен празник е Бъдни вечер. От поколения насам в нашият род има традиция, без значение кой къде е всички да се съберем при най-стария и да отпразнуваме семейния празник заедно. Братовчедите ми се прибират от чужбина, сестра ми идва от другия край на държавата, но традицията сме се заклели, че ще пазим и предадем и на децата си. На Бъдни вечер трапезата ни е задължително постна, но на Коледа винаги се приготвя едно пълнено пиле и една пуйка с кисело зеле.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 698
Колко навреме с първия сняг дойде тази игра! Simple Smile
Любим спомен от детството около приготвянето на празничната трапеза е определено целокупното семейно рязане, стъргане и бъркане на руска салата Laughing Едно време нямаше готови салати, и магазини много нямаше...Всеки наличен у дома беше включван в приготовленията- варене на яйца, рязане на кубчета "Камчия" Laughing, на мен връчваха ябълките. По зимните празници, разбира се, "идваха" бананите и портокалите, а по телевизора гледахме балета на ГДР Laughing Ей, чак ми стана мило докато пишех тези редове...

# 12
  • Мнения: 586
Коледа за мен е най- любимият  празник. Тогава цялата фамилия се събираме около коледната трапеза, елхата е украсена, носи се аромат на вкусни коледни сладки, гряно вино, канела. Децата очакват с нетърпение белобрадия старец, за да получат мечтания подарък. Всички са радостни и щастливи, в очите им светят искрици доброта.

" Коледа, светълпразник за дома,
   Коледа, за нас е сбъдната мечта.
   Сега сме по-щастливи и добри,
   сбъдват се мечтите ни.
   Радостта ни по-голяма е сега,
   че Бог се е родил."

# 13
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 214
Любим спомен от моето детство е приготвянето на коледните сладки .

# 14
  • София
  • Мнения: 926
Моят любим спомен от детството е приготвянето на трапезата за Бъдни вечер и макар, че е постна, а в нашата къща постно не се яде, всичко много ми се услажда. Любимия ми спомен за Коледа е как гледаме коледно филмче по телевизията, пием топло мляко и хапваме коледни сладки.

Общи условия

Активация на акаунт