Как да отбия нощното хранене?

  • 19 824
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз захар давам. Количествата са ограничени, разбира се. Когато аз слагам, ползвам само кафява.
Моят син е на годинка. Захарта я започнах с детската кухня (слагат в десертите) около 10-я месец.

Щом можеш да контролираш храната не е лошо да избягваш захарта. Но до две годинки трудно ми се вижда, дано успееш.


# 76
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За мен просто е неразбираемо да се дават бисквити/захар, а да не се дава  кърма/АМ.
Иначе, аз нямам конкретни срокове, не съм и заместила хранене все още и готвя за сега. Водя се по детето.

# 77
  • Мнения: 46 403
Сооред теб да им давам мляко ли като се будят?
Да.
Така ме посъветва педиатърката на детето и нямам причина да мисля, че съм сгрешила. Дъщеря ми е вече голяма, води се единствено от усещането си за глад, никога не преяжда, никога не гладува и е много здрава.
На 8 месеца беше 9.600 кг.

Наистина ако не се будят нямат нужда от храна, но щом продължават, явно не е така. Запълването на корема с друго залъгва, но доколко е полезно е друг въпрос.

# 78
  • Мнения: 978
Аз също не одобрявам отбиване на нощното хранене. Вече сме на 3 месеца, будим се за нощно ядене, а понякога, макар и рядко, го пропускаме. Води се по бебенжето, то си знае най-добре.

# 79
  • Мнения: 1 008
Режимът на нашият бебчо, който е на 3 седмици е хранене през 4 часа по 90 мл. Аптамил. Последното за деня в 20-21 ч., след къпане, после в 2-3 през нощта и след това 6-7 часа сутринта. Много ми се иска след това в 20 ч., да има още едно, и тогава да си прави паузата - а да изчезне това в 2-3 часа...Лягам си към 23 ч., и той ме буди в най-сладкия ми сън  Sad

# 80
  • Мнения: 46 403
За съжаление децата следват инстинкта си и ядат, когато тялото показва, че имат нужда. Не ги интересува особено кога ни е най-сладко да спим  Simple Smile
Тепърва ще имаш безсънни нощи, зъби, температура, ядене...
Но ще мине, като пораснат пък будуваш, че още не са се прибрали. Такъв е живота на родителите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт