Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - 4 тема

  • 113 019
  • 713
  •   1
Отговори
# 705
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Мария Иванова 799 Kissing Heart
Не съм сигурна по новият закон, но мисля, че преди даваха % само при наличие на рак. Сега нещата са още по зле.
При премахнати 2 яйчника и матка, на жена под 50 години дават. Подала съм края на август документи и чакам, пък да видим. Ще пиша като получа писмо за явяване евентуално.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 304
Привет! Днес направих колоноскопия и се оказа,че брахитерапията дава поражения. Променена лигавица,ерозии по нея. Попитах за някакво лечение, ами нямало- само свещички салофакс. Тези от вас правили такава терапия, имат ли някакви оплаквания, лечение. Аз имах леко кървене и затова направих колоноскопията,полипче миниатюрно е имало. Но.Weary за тези неща ероззии,сраствания и промени по лигавицата дори не подозирах.

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Мария Иванова 799 Kissing Heart
Не съм сигурна по новият закон, но мисля, че преди даваха % само при наличие на рак. Сега нещата са още по зле.
При премахнати 2 яйчника и матка, на жена под 50 години дават. Подала съм края на август документи и чакам, пък да видим. Ще пиша като получа писмо за явяване евентуално.
Много ти благодаря,ще съм много благодарна и да пишеш какво е станало.Ами яйчници не могат да се заместят.Аз на 36 вече имам Остеопороза на пръстите на ръцете,остеосклероза, остеоартрит... Направо като някоя бабичка съм вече.И премахването на щитовидната жлеза съвсем ме съсипа.

# 708
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Днес се обадих да питам как се движат документите  одадени август тази година и ми казаха:"Ма госпожо ние в вомента радглеждаме 2015"...???!!!
Ужассс просто!

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Днес се обадих да питам как се движат документите  одадени август тази година и ми казаха:"Ма госпожо ние в вомента радглеждаме 2015"...???!!!
Ужассс просто!
Не би трябвало да е така,за преразглеждане ме викат най-много три месеца след изтичане на ТЕЛКа,а и първия път също отне 3-4 месеца да получа писмо.
Говоря за Бургас,дано и в другите градове да е по-бърза процедурата.

# 710
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Днес се обадих да питам как се движат документите  одадени август тази година и ми казаха:"Ма госпожо ние в вомента радглеждаме 2015"...???!!!
Ужассс просто!
Не би трябвало да е така,за преразглеждане ме викат най-много три месеца след изтичане на ТЕЛКа,а и първия път също отне 3-4 месеца да получа писмо.
Говоря за Бургас,дано и в другите градове да е по-бърза процедурата.

За съжаление тук/Перник/ е така. Нямали доктори ми се обясни, което ме вбеси още повече,/не мисля, че е основателна причина/, да си назначат. Имали само 1 състав. Лошото е, че не зная къде мога да се оплача, въпреки че не се надявам някой да прочени нещата. С предимство се разглеждали само деца и тези с онкология. Казвам и на въпросната, че докато ми дойде ред, може да имам още един куп епикризи за какво ли не,/никой не знае какво го чака/, тя ми казва:" е аз какво да направя"...??? Много бях ядосана вчера, но явно няма какво да направя. Ще чакам...

# 711
  • Мнения: 14 476
Мария Иванова 799 Kissing Heart
Не съм сигурна по новият закон, но мисля, че преди даваха % само при наличие на рак. Сега нещата са още по зле.
При премахнати 2 яйчника и матка, на жена под 50 години дават. Подала съм края на август документи и чакам, пък да видим. Ще пиша като получа писмо за явяване евентуално.
Моята роднина,за която писах по-назад в момента е на 49г.Всичко и е премахнато преди 3 или 4год. и никой не и е казал,че има право да се яви на ТЕЛК.Има ли шанс да и дадат някакъв процент инвалидност?работата и е тежка,всички стави я болят,малка финансова помощ за лекарства  и добавки би и се отразила добре.

# 712
  • Мнения: 1 406
Ами нека да се пробва поне за 1 година да и дадат пак е нещо. Иначе аз се оперирах юни, но аз бях с РМШ август подадох документи и преди две седмици ми дадоха 91% за две години.

# 713
  • Мнения: 652
Мацки заповядаѝте в новата тема !
http://www.bg-mamma.com/?topic=1075028.msg37702377#msg37702377

Общи условия

Активация на акаунт