Косопад - 10 тема

  • 182 944
  • 776
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 18 542
Е ти пък как за какво! За парите от касата/таксата за прегледа естествено. 

# 316
  • Мнения: 4 396
Е ти пък как за какво! За парите от касата/таксата за прегледа естествено. 
Този хормон не се поема от касата и не се изследва в Бг. Пращат кръвната проба в чужбина и резултатите идват след седмица. В моя случай, аз си го изследвах на своя глава и търсих специалист, който да ми разясни има ли той връзка с моя косопад. Само че такъв не намерих.

# 317
  • Мнения: 18 542
Е значи е взел твоите пари за тоя дето духа гората до колкото разбирам.

# 318
  • Мнения: 4 396
Не, не. При ендокринолог ходих за щитовидната жлеза. Така или иначе трябваше да ида на такъв преглед, за да се види дали имам проблем с нея. Тогава му изкарах цялата папка с хормони, които бях изследвала, за да каже мнение по въпроса. Мнението му беше - "всичко ти е наред"
Е, платих си преглед 50 лв де....

# 319
  • Мнения: 350
Честно казано ,за мен резултатът е повишен дхт.Космените фоликули са силно чувствителни на хормона.Други места със засилено окосмяване има ли?

# 320
  • Мнения: 4 396
Честно казано ,за мен резултатът е повишен дхт.Космените фоликули са силно чувствителни на хормона.Други места със засилено окосмяване има ли?
И за мен е повишен, и точно това се опитах да кажа на ендокринолога, а той ме изгледа с такъв поглед през очилата, едва ли не "ти мен ли ще ме учиш". Дерматолозите пък изобщо не знаеха какъв е този хормон /ходих при 3-ма/ Третия дори каза, не знам какво е това, ама щом тестостерона тие в норма, значи няма от какво да се притесняваш  Grinning Щях да падна.
Засилено окосмяване по други места не съм забелязала да имам. От 15 годишна си имам мъх на лицето като прасковка. Не се е засилвал. По краката са ми също като отпреди години, като си представиш, че се бръсна от 15 години поне.

# 321
  • Мнения: 350
Всъщност,по-важният въпрос е -Какво може да се направи по отношение на косата?Тя реагира,най-вероятно на повишените нива на дхт.Този тип косопад обикновено се манифестира с оредяване по линията на темето и с дифузно изтъняване на косъма.Единственото щадящо средство са растителните еквиваленти на миноксидила(дхт блокери).Може да се търсят продукти със Сао палмето например,жен шен,репей и др.Най-ефикасен е миноксидил,но си има и доста странични ефекти.

# 322
  • Мнения: 4 396
lanirema, знам за съжаление. Изчела съм къде ли не и какво ли не. До миноксидил не смеех да прибегна, но и до там стигнах. Обаче, тук в БГ, и да искаш няма от къде да си купиш истински. Аз поръчах от някакъв измислен сайт/ писала съм в по-задните теми/ и дойде "нещо" в пластмасова бутилка със залепен с тиксо етикет, на който пише Миноксидил. Стоя сигурно 2 седмици на шкафа, преди да го пробвам. Е, накрая го пробвах, пръсках се 1 месец и го спрях. Още стои остатъка. По онова време косата ми капеше зверски - по 800-900 косъма дневно, да не кажа и повече.
След това започнах да си варя коприва, мазах се и с чесън, отделно с поредните медицински мазила. Ходих на хематолог, излезе, че имам недостиг на Б12, желязо и фолиева к-на. Пия от 5 месеца същите тези неща. Към ден днешен, косопада е значително намалял, в сравнение с онези дни. И все пак не е спрял. Сега ми падат по около 70-80 косъма дневно. Продължавам да се боря иначе и да се клепам с какви ли не неща /както и да пия/ Та така...

# 323
  • Мнения: 18 542
100-тина косъма на ден не е ли нормално да падат?

# 324
  • Мнения: 4 396
100-тина косъма на ден не е ли нормално да падат?
Водят го за нормално, но аз не го приемам за такова, защото преди да ме сполети този проблем, не са ми падали и по 10 косъма от главата.
При къпане, я падаха толкова, я не. А и като знам що преси, лакове, мазила, бои и с какво ли не съм тормозила тогава косата си.... ми не падаха косми. Затова не считам, че е нормално да ти падат по 100 косъма дневно , когато до преди 2 години не ти е падал нито 1 косъм /за себе си говоря/

# 325
  • Мнения: 1 436
Sharpy, а за тези 5м пиене на добавки, овладя ли недостигът на Б12, желязо и фолиева к-на? Контролни изследвания предполагам си правила, какво показват стойностите?

# 326
  • Мнения: 1
Здравейте, някой чувал ли е за лечение на косопад, (причинен от стрес) със сух оцет и как точно се използва?
Благодаря.

# 327
  • Мнения: 4 396
Sharpy, а за тези 5м пиене на добавки, овладя ли недостигът на Б12, желязо и фолиева к-на? Контролни изследвания предполагам си правила, какво показват стойностите?
Figs, контролни изследвания правих преди месец.
За тази цел, трябва поне две седмици да не си пил съответните неща, за да може резултата да е достоверен. Аз обаче леко се прецаках, защото спрях да пия тези неща, обаче пиех макси хеър, и изобщо не съобразих, че в него има Б12 и фолиева к-на. Единствено желязо няма. Стойностите на Б12 и фолиева бяха се вдигнали до средата на реф. стойности/ при мен преди това бяха на долните граници/ Обаче не се счита за меродавно, защото дефакто аз съм продължавала да ги приемам чрез Макси хеър. Резултата на желязото беше достоверен и се беше покачил, но не достатъчно. Феритина също беше малко покачен, но също не достатъчно. Затова хематолога ми каза да продължавам още 3 месеца с тях. Сега изчаквам още 2 седмици и ще пусна Б12 и фолиева к-на за достоверни резултати.

# 328
  • Мнения: 615
Момичета, аз  най накрая се добрах до Sebomax и ще го започвам следващата седмица, заедно с маслото от ему. Четох много добри отзиви за него.

Косопадът значително ми намаля след като спрях зверски да си опъвам косата.
Иначе продължавам с Макси Хеър, Ревалида също го измазах.  Peace

# 329
  • София
  • Мнения: 1 676
Видях, че на предишните страници се коментира витамин д, оказа се, че моя е доста нисък (резултат 13, пише че от 10 до 30 е латентен дефицит, а 30-100 оптимално ниво...) Дали само със слънце ще успея да го наваксам..

Общи условия

Активация на акаунт