Болка във врата

  • 3 602
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 20
Здравейте! От близо седмица ме боли ужасно много вратът горе отдясно. Мисля, че съм спала накриво, защото усетих болката една сутрин като се събудих. Освен това не съм излизала на студа за дълго време - няма как да съм настинала. Опитвам да го разтривам, но няма полза. Напипвам нещо като малко топче, което прескача като го разтривам. Снощи приятелят ми ме разтри с по-голяма сила и сякаш имаше ефект за няколко часа. Легнах си и тази сутрин пак така. Болял ме е вратът преди като съм била настинала, но след няколко разтривки е минавало. Усещам, че това е някак различно. То е ясно, че ще се ходи на лекар, но до края на седмицата нямам възможност да го посетя. Някой имал ли е подобен проблем и ако да, как се е справил с него?

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 01:16 от Писанка

# 1
  • Мнения: 630
Абсолютно същото и при мен,но от около 3 седмици че и повече.

# 2
  • София
  • Мнения: 20
Абсолютно същото и при мен,но от около 3 седмици че и повече.
Ходихте ли на лекар?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Подобни проблеми имам с кръста, без топчето обаче. При мен се оказаха шипове, които се диагностицираха с рентгенова снимка и започна ходенето по мъките. Болката става все по-силна, шипове ми обясниха, че не се лекуват, а си живееш с тях. Правя физиотерапия редовно и само това ми помага да не се влошавам. Шията също е област, която често се ошипява. Отиди на лекар. Дори и нещо дребно и временно да е, поне ще се успокоиш.

# 4
  • Мнения: 1 755
Не се доверявай на нашите мнения, на мен преди няколко години от подобни оплаквания ми откриха спондилоза - износване на шийни прешлени. При теб може да е всичко, най-добре отиди на лекар и не се стресирай излишно в интернет.

# 5
  • София
  • Мнения: 20
Благодаря ви! В крайна сметка осъзнах, че със сигурност болката не е в мускул на врата, а в костта, тоест шиен прешлен. Отидох на лекар, предписа ми лекарства. Каза ми да ги пия десет дни и ако не ми мине, януари ще ме прати на рентген. След 5-6 дни пиене на хапчетата смея да кажа, че ми мина. Надявам се болката да не се възвърне. Иначе лекарствата са Афламил, Мидокалм и Милгамма N (за насока на хора, интересуващи се от този проблем).

# 6
  • Мнения: 38
Така е най-добре, трябва да се питат доктори, защото хората имаме навика да се самолекуваме, но това понякога си е доста опасно.Имала съм доста мъки и ядове от самолекуване..

# 7
  • Мнения: 460
Писанка, ако имаш възможност, консултирай и с кинезетерапевт.
Много пъти един професионален масажист също може да направи чудеса с няколко сеанса.

# 8
  • София
  • Мнения: 20
Kalina_Mallina, препоръчайте ми такъв, моля Simple Smile

# 9
  • Мнения: 460
Трябва да разпитам приятелки. В София си, нали?

Общи условия

Активация на акаунт