Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-11

  • 110 732
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте!
Имам нужда от помощта ви за попълването на декларацията по чл.7 от закона за семейни помощи за деца.

Знам, че в таблицата на т.10 се вписва брутния доход на двамата родители, но на моята служебна бележка има и вкл.  обезщетение за временна нетрудоспособност. Него го пиша в т.10 или в III т.1?
 Имам два болнични и парите изплатени от НОИ си пиша в  III т.1 нали?
И последно сигурно ли е,  че бележката от училище е отпаднала, защото дъщеря ми втори ден забравя да я вземе.

# 751
  • София-Младост
  • Мнения: 23 252
Здравейте!
Имам нужда от помощта ви за попълването на декларацията по чл.7 от закона за семейни помощи за деца.

Знам, че в таблицата на т.10 се вписва брутния доход на двамата родители, но на моята служебна бележка има и вкл.  обезщетение за временна нетрудоспособност. Него го пиша в т.10 или в III т.1?
 Имам два болнични и парите изплатени от НОИ си пиша в  III т.1 нали?
И последно сигурно ли е,  че бележката от училище е отпаднала, защото дъщеря ми втори ден забравя да я вземе.
Няма как в удостоверението за доход от работодателя да влиза обезщетение за временна неработоспособност, при положение, че не той го изплаща...
В Таблицата помесечно, а накрая сумарно се вписва брутния доход на двамата родители, от всичко-работодател, обезщетения и т.н.
След това отдолу отдели обезщетенията , пенсии или помощи, ако има такива и остатъка го вписваш на Брутен доход по ЗДДФЛ.
Бележката отпадна още миналата година

Учудващо е, че хората искат помощи от държавата, без да прочетат съответния норматив за това.

# 752
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
Здравейте!
Имам нужда от помощта ви за попълването на декларацията по чл.7 от закона за семейни помощи за деца.

Знам, че в таблицата на т.10 се вписва брутния доход на двамата родители, но на моята служебна бележка има и вкл.  обезщетение за временна нетрудоспособност. Него го пиша в т.10 или в III т.1?
 Имам два болнични и парите изплатени от НОИ си пиша в  III т.1 нали?
И последно сигурно ли е,  че бележката от училище е отпаднала, защото дъщеря ми втори ден забравя да я вземе.
Няма как в удостоверението за доход от работодателя да влиза обезщетение за временна неработоспособност, при положение, че не той го изплаща...
В Таблицата помесечно, а накрая сумарно се вписва брутния доход на двамата родители, от всичко-работодател, обезщетения и т.н.
След това отдолу отдели обезщетенията , пенсии или помощи, ако има такива и остатъка го вписваш на Брутен доход по ЗДДФЛ.
Бележката отпадна още миналата година

Учудващо е, че хората искат помощи от държавата, без да прочетат съответния норматив за това.

Кое му е за учудване? Всеки има право да кандидатства, вкл. и който е на 1000 % сигурен в информираността си, че не покрива дадени условия!
От друга страна, това право ти дава възможност да не ставаш спец. по социалните програми на държавата, (да не четеш и да си сигурен, че разбираш правилно каквито и да са нормативи), ... , а това да е задължение на служител, на който това му е работата.

Между другото на мен ми се е налагало да минавам по каналния ред с кандидатстване за детски, въпреки, че знаех, че не отговарям на конкретно условие. Трябваше ми именно "черно на бяло" официален отказ от Социални грижи като доказателство по съдебно дело.

Hands V

# 753

Общи условия

Активация на акаунт