Миризма на нови мебели

  • 1 807
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, дами = )
Отново имам проблем с миризма... този път на мебели. Купихме си ново обзавеждане за спалнята, като сменихме всички мебели (общо 6 на брой). Материалът им е ПДЧ и вече няколко пъти ги мия, но не се маха. Проветрявам всеки ден за по 20-30 минути, но уви - затвори ли се вратата за максимум 30 минути и на мен ми замирисва на обор направо  Laughing Мъжът ми твърди, че някой ден ще ме заведе в обор, за да видя точно как мирише и да спра да говоря глупости, така че моля - помогнете ми, за да не си изпълни заканата  Embarassed. А сега сериозно - миризмата е крайно неприятна и направо имам чувството, че се просмуква  в кожата. Ще съм ви безкрайно благодарна, ако ми споделите личен опит по въпроса = )

# 1
  • София
  • Мнения: 1 442
Каква е миризмата?На ново дърво ли?Не можах да разбера дали е от нещо неприятно,или просто защото са нови мирише на дърво?

# 2
  • Мнения: 10
Каква е миризмата?На ново дърво ли?Не можах да разбера дали е от нещо неприятно,или просто защото са нови мирише на дърво?

Според Калин (мъжа ми) мирише на обработено ПДЧ, не знам точно какъв е състава на материала и какви химикали/ лепила се използват за обработката му, а мирисът определено е неприятен. Просто миризмата е много натрапчива и с времето ще се измирише. Вече минаха 2 седмици, почти 3 и все още дори не е намаляла. За мен миризмата е толкова силна, че е направо болезнена... четох из интернет, но честно казано предпочитам да се доверя на изпитан от някого метод.

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз харесвам да ми мирише на дърво, но явно при вас е силна миризмата. Не знам какво да ви посъветвам, освен да проветрявате или да си сложите ароматизатор.

# 4
  • Мнения: 10
Аз харесвам да ми мирише на дърво, но явно при вас е силна миризмата. Не знам какво да ви посъветвам, освен да проветрявате или да си сложите ароматизатор.

Аз също харесвам мириса на дърво, но химикалите и лепилото, с които са споени дървените стърготини, за да стане пдч са направо ужасни...

# 5
  • Мнения: 471
Сложи ароматизатори за гардероб . Аз купих от Джъмбо и от Юск съм купувала ... Наскоро се пренесох в ново жилище с нови  мебели.  Спалнята / гардероба/ и килера миришеха гадно / даже не знам как да опиша миризмата / сложих повечко ароматизатори , проветрявах и сега мирише на ароматизаторите ...даже много приятно ухае като се отвори гардероба. В Джъмбо са хубави ароматизаторите има няколко вида.

Не знам на какво се дължи ,но всекидневната и кухнята ми ги правиха една фирма и нямаше никаква миризма по шкафовете , а спалнята и килера друга фирма ....та за там купувах ароматизатори ...

Общи условия

Активация на акаунт