Случи ми се нещо странно XV

  • 171 617
  • 768
  •   1
Отговори
# 600
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Мандела ефект. Случва ми се нон стоп, да. Но не знам за Мохамед Али, по-скоро го знам за Нелсън Мандела (от там и името)

# 601
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Наскоро отново прочетох за интересно явление.Даваше се пример с известния боксьор Мохамед Али и как някои хора си спомняли,че е починал отдавна,макар че се е случило едва последните години.Случвало ли ви се е да имате фалшиви спомени за нещо-моменти,хора,места?Или дори да объркате сън със спомен?
Много пъти ми се е случвало.Не подозирах, че може да са фалшиви спомени.А ми е толкова ясно и все си мисля, че се е случило примерно преди три години, а то се е случило преди няколко месеца.Дори си спомням момента , когато съм научила новината и правя връзка с друго събитие, което се е случило по това време, и се уверявам, че точно тогава съм научила новината.

# 602
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
То това не е точно същото. Мандела ефекта е по-скоро, че мозъка създава фалшиви спомени. Не толкова до дата, колкото до самото им естество.

Именно за Мандела, всички помнят, че е починал преди много, много години в килията си. А всички знаем, че почина преди няколко години.
И тук няколко примера с въпросния ефект:
https://www.buzzfeed.com/christopherhudspeth/crazy-examples-of-t … jGNBxO#.pxVpKarZw

# 603
  • Мнения: 190
Аз пък се записвам (може и да съм го споделяла в старите теми)не помня,усещам  понякога кога му идва края на човек.Отдавна не беше ми се случвало, но от две години назад отново ми се случи 5-6 пъти

# 604
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Понеже стана дума за двойници да споделя и аз една случка.Моят баща почина преди 11 години, тогава той беше на 50г. и почина внезапно.Аз преживях доста тежко шокът от загубата.Приживе баща ми, още като бях дете и след това многократно, е разказвал, че познава двойника си и той живее в квартал съседен на нашия.Срещнали се във Варна в централния подлез, вървели един срещу друг и се спрели като заковани и се зяпали известно време.Толкова много си приличали - прическа / баща ми имаше чуплива и мн. гъста коса/, телосложение, ръст - всичко...Запознали се.Аз този човек никога не съм го виждала и само бях чувала от татко за приликата ми.Та един ден, около 3г. след като татко почина отивам в Централната поща с ММ по работа.Аз бях бременна и поседнах, докато ММ се занимаваше на гишето.След около 5мин. нещо ме накара изцяло да се обърна / на 180 градуса/ към вратата.В същият момент влезе двойникът на баща ми.Същият!!Буквално го зяпнах, добре че бях седнала, стана ми лошо, прималя ми направо.А той от всички възможни места седна почти срещу мен да си оправя някакви документи.Не мога да опиша даже какво почувствах, беше ужасно странно да видя срещу мен лицето на татко, знаех със съзнанието си, че не е той, но просто усещането ме шокира.Човекът ме забеляза, че го гледам и очевидно съм била пребледняла, защото ме попита дали съм добре.Аз само успях да кажа "Вие се казвате "Х", нали...?"И той потвърди, изненадан.После успях да спомена вече как го познах.Беше странна среща.

Напоследък съм взела да сънувам странни сънища, бях споделяла, че дядо почина преди няколко месеца и малко след като почина, получих заръка насън да предам нещо на мой близък, трябваше нещо да направи.Преди няколко дни стана ясно, че заръката не е била напразна, защото понеже човекът не направи това, което му предадох, впоследствие претърпя финансова загуба.Има и още, но те май са за темата със сънищата.Нещо много са взели да ми познават, чак почнах да се плаша.

# 605
  • София
  • Мнения: 3 900
mmilityy,
Разкажи и сънищата. Не е странно, че сънуваш по принцип, но когато се сбъдват - това вече е странно.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 2 263
На мен не ми е странно, че сънувам, а че от едно известно време сънувам, неща които се случват.В смисъл буквално, а не например да ги тълкувам.
Този случай по-горе със сънят, просто дядо ми заръча нещо точно определено и преди седмица се оказа, че точно каквото е заръчал е било с умисъл.Няма как да съм го знаела на подсъзнателно ниво, защото става дума за други близки и аз не бях в течение на тези неща, за които става дума.Тук по-конкретно не мога да кажа, защото не искам някой случайно да се познае.
После друг сън - сънувам друг наш близък, с когото предстои да имаме финансови взаимоотношения, на сън той ни иска пълномощно, за да се занимава той с тези неща и аз сънувам и че той присвоява някои вещи, които имаме в общ имот.Два дни след съня той се обажда и иска точно пълномощно/ което му бива отказано/, и малко след това се оказва, че действително определени неща са изчезнали от имота, неща които не са негови.А само ние и той имаме ключове.
От този тип са все...Аз поначало имам доста изострено 6-то чувство, за съжаление за лоши неща работи най-вече, но винаги е било като мисъл или усещане.И никога така насън и така ясно.

# 607
  • София
  • Мнения: 335
Преди години изживях дежа вю. ИЛи фалшив спомен. Трябваше по работа да отида в един институт. Никога не бях стъпвала там. Дори обърках етажите, крилото на сградата... Както и да е. Влизам, намирам съответния отдел и ми казват да изчакам във фоайето на етажа. Сядам аз и гледам срещу мен една огромна картина, заемаща почти цялата стена над един диван. Някакъв пейзаж с къща в полето. Усещането беше сякаш и друг път съм била тук и съм виждала тази картина на това място. Буквално настръхнах. Нищо и никаква случка на пръв поглед, но усещането у мен беше странно. Толкова ясен "спомен". Почувствах се много уютно и приятно, но същевременно и странно....

# 608
  • Мнения: 161
Аз също много често имам дежавю или сънувам кошмари. Имам определено неспокоен сън.

# 609
  • Мнения: 460
Аз също много често имам дежавю или сънувам кошмари. Имам определено неспокоен сън.

Напоследък и на мен ми се случва..

# 610
  • Мнения: 1 415
Аз докато свикна да живея на втори етаж, всеки път можех да се закълна, че на терасата ни има някой. LaughingВсеки път, за всеки шум, плахо пристъпвах към терасата да видя кой се е покатерил. Joy
Преди години и на мен ми се струваше,че чувам някой да ходи по терасата на стаята.После се оказа,че звукът е по-скоро като от капеща вода,кап кап.Дано да е било това.Вярно,тогава не живеех на много долни етажи,но пак си беше плашещо.

# 611
  • Мнения: 460
Плашещи са тези звуци, а  в къща е още по-страшно. Особено ако си сам вкъщи.

# 612
  • Мнения: 1 415
Странно ли се смята,ако срещнеш един човек два пъти,на едно и също място,и двата пъти ти каже едно и също?! Shocked

# 613
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Странно ли се смята,ако срещнеш един човек два пъти,на едно и също място,и двата пъти ти каже едно и също?! Shocked

Не е, ако това нещо е "Здравей"!  Hug

# 614
  • София
  • Мнения: 11 470
Странно ли се смята,ако срещнеш един човек два пъти,на едно и също място,и двата пъти ти каже едно и също?! Shocked

Не е, ако това нещо е "Здравей"!  Hug
ХАХхахаха:)))
Мда, така става, като не се доизказват хората. Е, какво ти е казал?

Общи условия

Активация на акаунт