Дете родено в Америка

  • 1 823
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
за първи път пиша тук мисля.
Здравно осигурена съм на тр договор в България, получавам си заплатата и тн.
Предстои ми раждане живот и здраве в Сащ.
Каква е процедурата за получаване на майчинство. Има ли срокове и тн?
Ако някой е запознат, моля да ми пише.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 976
Ако си на непрекратен трудов договор в Бьлгария, обезщетенията за временна нетрудоспособност и отглеждане на дете се изплащат в Бьлгария. За да ги получаваш, следва да излезнеш в стандартния болничен преди раждане, който да предоставиш на работодателя. След раждането представяш набор от документи и регистрираш детето като бьлгарски гражданин. Провери си в НОИ какви документи ще ти искат от САЩ и остави пьлномощно да те представляват и да регистрират детето.Това е сьвсем сбито.

# 2
  • Мнения: 1 034
Доколкото ми е известно оформянето на документите трябва да отговаря на изискванията на Наредбата за медицинска експертиза раздел 8-ми - (чл.44 до чл.49).
Дано сте оставили изрично пълномощно на родител в България.
http://www.nssi.bg/legislationbg/ordinances/592-narmedexp

Успех

# 3
  • Мнения: 5
Не живея в САЩ и не съм много сигурна дали има майчинство(освен само за най-бедните) в САЩ. Според слухове на приятели и роднини там можеш да имаш максимум 6-8 месеца,няма 2 години както тук в България.

# 4
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Не живея в САЩ и не съм много сигурна дали има майчинство(освен само за най-бедните) в САЩ. Според слухове на приятели и роднини там можеш да имаш максимум 6-8 месеца,няма 2 години както тук в България.
За какво майчинство за най-бедните става дума? Кои се смятат за такива?

Общи условия

Активация на акаунт