МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 62-ра ТЕМА

  • 81 075
  • 748
  •   1
Отговори
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 62-ра ТЕМА








В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.





РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:







Каква машина за хляб да изберем - ТЕМА за дискусии





ЧЕТЕТЕ БЛОГОВЕТЕ И ЛИНКОВЕТЕ КЪМ ТОЗИ ПОСТ ПРЕДИ ДА ЗАДАДЕТЕ ВЪПРОС...
АКО НЕ СЕ ОРИЕНТИРАТЕ - ПИТАЙТЕ.
Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 1 832
KayRenn, благодаря за темата! снощи правих хляб от грахам брашно. По рецепта от книжката /за пълнозърнест хляб/ сложих пропорциите, но беше много суха сместа. Добавих малко течност, стана топка и много малко лепнеше под бъркалките, почти не. Сложих 7-8 гр. прясна мая на 450 гр. брашно, водата първоначално 280 мл. Хляба беше леко хлътнал и не беше се надигнал много. Но може би не се надига много от това брашно? Може би е от маята. Прясната мая колко време може да издържи в хладилник? Отворено пакетче, прехвърлено в бурканче.

# 2
  • Мнения: 6 710
Благодаря за новата тема! Hug
Да, с пълнозърнесто брашно не се надига много хлябът. Peace

# 3
  • Мнения: X
Прясната мая си има упоменат срок на годност, но дори и след това при намокряне с вода се активизира и върши работа. Месец, два предполагам, че може да седи в хладилника. Аз си я ползвам, без да я прехвърлям в друг съд, в рамките на месец.
За темата -  bouquet !

# 4
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Аз имам книжка с рецепти на български за 6-та серия на Мулинекс с багети. Мисля, че моделите са едно към едно с Тефал.

ами то нали мулинекса е новото тефал Simple Smile) моя е без багети , така ,че може би не съм от полза за книжката

# 5
  • Мнения: 1 092
Да цамбурна и аз тук Simple Smile Днес оставих моята приятелка да се труди над пълнозърнест хляб за първи път, дано ме изненада приятно довечера Heart Eyes
За прясната мая - бъдещата ми свеки нейната си я държи в камерата, нарязана на дозички, големи колкото си ползва по принцип. Слага я в машината директно от камерата както си е замръзнала и пуска съответната програма. Вади невероятни хлябове!  Peace

И накрая благодаря за темата  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 832
Ще опитам и аз със замразена. Благодаря ти, Кети!

# 7
  • Мнения: 726
Днес изпекох първия си хляб по рецепта от книжката. Много съм доволна! Като за първи път според мен се получи доста сполучлив най-вече на вкус, по вида трябва да поработим още Wink Изчаках само 20-тина минутки и го разрязах, защото дребния обикаляше и се облизваше Simple Smile
Споделям с вас няколко снимки:
http://prikachi.com/images.php?images/534/8988534P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/536/8988536F.jpg

# 8
  • София
  • Мнения: 3 853
Благодаря за новата тема! bouquet

Както вече писах пробвах и с готовите смеси от Лидл, някакви немски, стана прекрасен хляб.В момента отново правя хляб с прясна мая.
Имах преди няколко години клиенти, които внасяха и продаваха мая на един от най-големите европейски производители Льо Сафр.Бих си потърсила тяхна мая и ако ми попадне бих купила, защото тя е най-доброто, поне така всички разправяха, включително и техни клиенти.Та от въпросните мои клиенти зная, че прясната мая съдържа живи бактерии и затова тя не бива да се замразява.Ако не се изразходи до срока на годност - трябва да се изхвърли.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 871
Днес изпекох първия си хляб по рецепта от книжката. Много съм доволна! Като за първи път според мен се получи доста сполучлив най-вече на вкус, по вида трябва да поработим още Wink Изчаках само 20-тина минутки и го разрязах, защото дребния обикаляше и се облизваше Simple Smile
Споделям с вас няколко снимки:
http://prikachi.com/images.php?images/534/8988534P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/536/8988536F.jpg

Много добре изглежда!

# 10
  • Мнения: 1 092
За прясната мая и аз така си мислех, но с очите си видях как от камерата директно отиде в хлебопекарната, дори не е стояла за минути на стайна температура, и след това хлябът беше превъзходен. Самата аз все още не съм опитвала така, тъй като в повечето случаи машинката ми работи на отложен старт и ползвам суха мая, но имам прясна в камерата и скоро ще пробвам.
Разбира се, всеки сам решава какво и как да ползва, аз просто споделям  Peace

# 11
  • Мнения: X
Аз правя хляб с жива мая и отложен старт, не виждам проблем, още повече сега през зимата. То всеки си решава естествено, но лично на мен ми убягва смисъла да се замразява прясна мая, при условие, че не е скъпа и годността й е достатъчно дълга за да се изразходва. За някакъв краен случай да, но иначе  newsm78 .

# 12
  • Мнения: 1 092
Ако си оставя машината на 11 часа отложен старт с прясна мая, ще стане ли хубав хляб? Лично аз предпочитам прясна да използвам и ако 11-те часа няма да са проблем, ще ми е добре дошло.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз не правя винаги хляб. Купувам кубче мая. използвам част от него, после купувам хляб. Става събота и неделя, отиваме на вилата и там купувам хляб, а маята си стои в хладилника. И чак може би след седмица, понякога и повече правя пак хляб в машината. Имаше период, в който купувам пакетче мая използвам половината и после забравям да го извадя от камерата и пак купувам. С две думи - непостоянна работа.  Когато ми подариха машината правих много често хляб, и с отложен старт. Но после след като родих не бях я използвала дълго време. Сега от малко време отново я ползвам, но нещо хляба ми е несполучлив. Или се рони, или е хлътнах, или е както последния и не много бухнал. Но сега съм решила да продължавам и да си намеря брашно, което ми харесва и да стане хляб, който ми харесва.

# 14
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз се ровя за рецепти изцяло с ръжено и/или пълнозърнесто брашно.Ако имате сполучлива рецепта моля да споделите Hug.

Общи условия

Активация на акаунт