Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 87 434
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 16 840
Честито!

# 736
  • Мнения: 279
Благодаря, момичета! Много съм щастлива, ще ви се похваля и тук, че успях да родя нормално след секцио преди 2г. и половина. Simple Smile
Страхотна лекарка, страхотна акушерка...💗
Засега съм доволна и от персонала в болницата.
Честито мила и браво за куража! Да сте живи и здрави и много радост на цялото семейство!
Да не си родила с акушерка Емилия Казълова? Видях, че тя е начело на акушерски кабинет Ла Вита Нова!
Още веднъж прегръдки и честито! Hearts

# 737
  • Мнения: 422
Благодаря, момичета! Много съм щастлива, ще ви се похваля и тук, че успях да родя нормално след секцио преди 2г. и половина. Simple Smile
Страхотна лекарка, страхотна акушерка...💗
Засега съм доволна и от персонала в болницата.
Честито мила и браво за куража! Да сте живи и здрави и много радост на цялото семейство!
Да не си родила с акушерка Емилия Казълова? Видях, че тя е начело на акушерски кабинет Ла Вита Нова!
Още веднъж прегръдки и честито! Hearts
С нея, да. Страхотна е! Wink

# 738
  • Мнения: 279
elfy_985, как си, справяш ли се и кърмиш ли?
Аз ще раждам секцио, но си мисля да направя консултация и с Казълова. Мисля, че може да ми даде много съвети за грижите след раждане.

# 739
  • Мнения: X
аз също си мисля да направя консултация и с Казълова. някой използвал ли е пакетите, които предлага акушерският кабинет?

# 740
  • Мнения: 422
Кърмя, да, но аз кърмих първото 2,4г и имам опит.
Добре се чувствам иначе, малко болки имам от шевовете и хемороиди, но съм взела мерки.
За грижите за бебето педиатрите в болницата дават нелоши съвети. За кърменето бих посъветвала, ако има проблем, като се приберете да се обърнете към консултант по кърмене.

# 741
  • Мнения: 276
elfy_985, можеш ли да споделиш, когато ти е удобно, ако си била в двойна стая, имаше ли друга родилка с теб и изобщо имаше ли много родилки в отделението? Също предполагам, че са оставяли бебето при теб за постоянно и ми е интересно дали са настоявали за храненето с АМ или ти си имала възможност да прецениш да даваш или не и дали през нощта са го взимали за преповиване или са ти оставяли резервни памперси и дрешки.
Извинявай за многото въпроси и благодаря предварително, ако можеш да отговориш.

# 742
  • Мнения: 422
elfy_985, можеш ли да споделиш, когато ти е удобно, ако си била в двойна стая, имаше ли друга родилка с теб и изобщо имаше ли много родилки в отделението? Също предполагам, че са оставяли бебето при теб за постоянно и ми е интересно дали са настоявали за храненето с АМ или ти си имала възможност да прецениш да даваш или не и дали през нощта са го взимали за преповиване или са ти оставяли резервни памперси и дрешки.
Извинявай за многото въпроси и благодаря предварително, ако можеш да отговориш.
Веднага ти отговарям.
Аз исках постоянно да е при мен бебето, но физически нямах възможност. Имах лек кръвоизлив и не можех да стана след раждането (19:05), виеше ми се свят, затова първата нощ бебе остана в неонатологията. Преди това като бях за наблюдение в родилната зала 2ч бебето беше върху мен и се кърмихме, взеха го само за около половин час да ме зашият и да го прегледат. Иначе се бях разбрала с акушерката да е с мен през нощта, питаха ме почти веднага, ако има нужда, дали да му дават вода/глюкоза/ам.
Първата нощ не са му давали нищо, защото няма нужда все още да хапва. Сутринта ми го донесоха и седя целия ден с мен, като на 3ч ги взимат да им сменят памперса, на мен не са ми оставяли памперси. Ако има нещо, можеш да звъннеш  и веднага идват. Втората нощ отново го оставих, защото не се чувствах добре. Изрично ме питаха, ако е нервен, дали да дадат добавка. Казах да и са му дали по малко два пъти през нощта. След това вече си е бил изцяло с мен и изцяло на кърма, не са ме насилвали да давам нищо, питаха ме 1-2 пъти дали имам нужда.
Бях в двойна стая с момиче, което роди 3ч преди мен, заедно ни и изписаха. Нейното бебе нещо не можеше да засуче и на нея и носеха добавка. Тя също първите две нощи беше без бебето, така се разбрахме да си починем и двете.
Не сме излизали от стаята общо взето, за всичко си има телефон и ти носят.
Това е което се сещам. Питай, ако има друго. Wink

# 743
  • Мнения: 276
Много благодаря! Това имах нужда да прочета, всичко звучи много добре!

# 744
  • Мнения: 422
Много благодаря! Това имах нужда да прочета, всичко звучи много добре!
Аз съм доволна като цяло. С всичко се съобразиха.

# 745
  • Мнения: 279
elfy_985, много ти благодаря, как намираш време не знам! Разкошен човек си. Hands Clap
Мен ме интересува, не помагат ли ако бебето не иска да засуче?

# 746
  • Мнения: 422
elfy_985, много ти благодаря, как намираш време не знам! Разкошен човек си. Hands Clap
Мен ме интересува, не помагат ли ако бебето не иска да засуче?
Мисля, че моята съквартирантка нямаше огромно желание, в началото и помагаха и обясняваха, но....

# 747
  • Мнения: 572
Честито бебче, elfy_985! Много се радвам, че вече сте си вкъщи и че кърмиш, което е най-голямата благодат за едно бебе. Аз имам доста въпроси свързани с раждането и се надявам да откликваш на въпросите ми, когато имаш време, че нещо взех да психясвам. Но май ще трябва да направя нова тема, че да не ни заключат Simple Smile

# 748
  • Мнения: 572
Момичета, ето ви линк към новата тема:

https://bg-mam.ma/p/1092460/38175185

Общи условия

Активация на акаунт