Мадлени

  • 3 092
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 382
Здравейте!  Търся изпитана рецепта за френски мадлени. Бих помолила да споделите и от къде сте взели качествени силиконови форми за мадлени.

# 1
  • Мнения: 715
Здравей, ето една, преведена от френски (за съжаление, не намирам сайта, от който я взех):
120 гр. масло
2 яйца
100 гр. захар
10 гр. мед
100 гр. брашно
40 гр. бадемово брашно
малка чаена лъжичка сода
1 щипка лимонена киселина (не помня, може би в оригинала са искали "бакпулвер", а аз съм го заменила със сода и лимонена киселина)
1 ванилия
настъргани лимонови кори (това никога не съм го слагала, защото не обичам)
Не помня реда, в който бяха изредени за смесване там. Аз правя следното: Разтопявам маслото, през това време разбивам с миксер яйцата, захарта и ванилията. Изсипвам маслото при яйцата, като продължавам да разбивам (да е само топло, да не е горещо). Слагам и меда (отново разбивам). В отделен съд смесвам брашната, содата и лимонената киселина. Изсипвам ги при яйцата и последно разбивам с миксера.
Пропускала съм меда - става и без него, но той добавя интересен аромат.
Предполагам, че ще стане същото, дори ако продуктите се смесват в различен ред. Веднъж-дваж прекалих с набухвателя - уви, остана соден вкус.
Определено стават вкусни - вкъщи се изпаряват почти веднага след изпичането. Изпробвани са десетки пъти и са много бързи за правене. Вкусът им не е точно на мадлени, по-маслени са, оригиналните са ми някак по-сухи - така и не разбрах точно как се правят, не опитах достатъчно рецепти. На мен тези повече ми харесват, но въпрос на вкус.
Формички нямам, правя ги във формички за мъфини. Някога съм виждала специални за мадлени в Карфур, но вече го затвориха.
Тестото не излиза особено много, не достига за 12 форми за мъфини, освен ако не се сложи оскъдно количество във всяка.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 711
Здравейте,
От тази тема видях за тези сладки и се порових за рецепти.
Аз правих по тази:
http://www.osata.eu/recepti/deserti/frenski-madleni-po-originalna-retsepta/html/

Тук в рецептата са пропуснали кога се добавя маслото, добавих го последно. Използвах обаче форми за малки мъфини, слагах по една пълна супена лъжица, много се надуха.

При интерес, мога да добавя и снимки Simple Smile

# 3
  • Мнения: 363
Здравейте!  Търся изпитана рецепта за френски мадлени. Бих помолила да споделите и от къде сте взели качествени силиконови форми за мадлени.
Мадлени
 3.яйца
 150г захар
 1/2 кора от лимон
 1/2 сок от лимон
 200г. брашно
 8г.бакпулвер
 100г.разтопено масло
 50 г.пр.мляко

Това е оригиналната рецепта ,както и описание стъпка по стъпка Peace

# 4
  • Мнения: 4 711
normas, някъде четох, че това били лимонени мадлени. Има ли изобщо такива или така са ги нарекли, а да са всъщност оригиналните? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 363
normas, някъде четох, че това били лимонени мадлени. Има ли изобщо такива или така са ги нарекли, а да са всъщност оригиналните? Simple Smile
Никога не съм правила Мадлени ,но избрах тая рецепта на шеф Филип ,защото има много хубави отзиви .Там прочетох ,че сокът от лимон изобщо не е натрапчив и още ..може да се замени с портокалов,ванилия или ром ,дори може да се пропусне ,според Филип и в средата да се постави парченце шоколад.Ето ви още рецепти за Мадлени от същия шеф Филип.Ако се затрудните с превода ще помагам. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 382
Благодаря за отговорите!
Направих мадлени, но се получиха по-скоро като папндишпанов вкус, а оригиналните са като маслен кейк. Нещо ми се губи, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт