Български Пощи спират приемането на пратки и писма

  • 8 179
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 592
... за САЩ, Китай и Корея. [

Имам познати с внучета там -
те ще получат подаръците от полската (в единия случай) и унгарскага (в другия) баба, но... не и от тукашната.
Защо ли?

Ами, понеже да обичаш внучето или да си му приготвил подарък или картичка... просто не е достатъчно.
Трябва и да имаш Национален Превозвач, който да поеме доставката.

За съжаление, нашите пощи (единствените) са наложили бан на тези 3 дестинации.
Каква точно е връзката м/у трите, както и каква е причината (очевидно не става дума за отдавна отминалата стачка на Луфтханза, която едва ли е била по-стачкуваща за нас отколкото за останалите Европейски страни) е тайна, която, с моите скромни познания по география, не мога да открия.

# 1
  • Мнения: 1 786
И за нас това е проблем , че имаме дядо и вуйчовци в САЩ . Ще следя темата и аз . Все пак някой знае ли до кога ще е така ?

# 2
  • Мнения: 10 384
„Български пощи“ ЕАД уведомява своите клиенти, че от 16 декември 2016 година временно преустановява приемането на писмовни пратки, колети и куриерски (EMS) пратки за САЩ поради невъзможност за въздушен превоз.

Търсят си подизпълнител явно.. и докато намерят и текат разни поръчки...

# 3
  • Мнения: 19 007
намирам инфо, че е временно, иначе глупаво, определено

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/balgarski-poshti-sprjaha- … asht-i-kitaj.html

# 4
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Че те да не са монополисти? Кой изобщо е луд да праща с бг пощи?

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592

Хехехе, цяла Европа и Азия имат възможност за въздушен превоз, само ние нямаме такава... Какво става? Пощенски гълъби ли ползват?
Стига, моля ви.
Това е несериозно.
Каквато и да е истинската причина, просто се крият зад лъжливо обяснение.


Сигурно понеже менъджмента на БП е твърде зает да изчислява кои служители на гише да глоби и как, ако не подтикват към хазарт народонаселението и не пробутват достатъчно активно балсамчета към картичките...  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 786
Ние си ползваме Български пощи най - редовно и не сме имали проблеми до сега .

# 7
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
При толкова много куриерски компании на пазара да ползваш допотопните бг пощи, които дори нямат компютри, а драскат по едни тетрадки, е пълна идиотщина. Да не говорим за проследяване на пратка.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592

Ех, сега, сигурно има и хора, които могат да си позволяват тарифите на DHL ии FedEx, ама повечето, уви, не сме в този кюп.
А бабите - най-паче.

# 9
  • Мнения: 11 077
А защо да не ползваме?
DHL например доставят пратки на съвсем различни цени от пощите.
Изпращам и съм изпращала картички от и до целия свят и обикновено са пристигали без проблеми.

# 10
  • Мнения: 2 695
При толкова много куриерски компании на пазара да ползваш допотопните бг пощи, които дори нямат компютри, а драскат по едни тетрадки, е пълна идиотщина. Да не говорим за проследяване на пратка.
Когато разликата в доставката е 100  и нагоре лева човек се примирява с много неща.

# 11
  • Мнения: 307
Здравейте,
Аз днес си получих Коледните подаръци от сестра ми от Америка, като отидох лично до Столична митница, защото в интернет сайта на бг пощи статуса е ,че от 7.12 са там и ми  беше странно какво става,защо не получавам.
А най-смешното е,че казват до 20 дневен срок ако не се потърси се връща обратно в Америка !! Алоо идиотии а аз ако нямам възможност да имам интернет и да следя в  сайта статуса какво следва? Не я търся и я връщате обратно на сестра ми, така  ли ?! Идиоти!

Та попитах какво става с моя колет за Америка, който пуснах на 10.12 и си мислех до края на годината ше пристигне тъкмо да я зарадвам  и те казаха:: оо незнаем, имаме забрана за пускане на колети, чакаме второ нареждане, незнам кога ще е.
Без коментар.
А да кажа... че  доставката на  колета ми струва 68лв с бг пощи... а с DHL беше 300 лв... така че, ето затова не съм избрала втория Simple Smile)

Весели празници  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 11 471
Почти не ползвам БГ пощи, но наистина ли има хора, които не знаят, че има Не малка (да не кажа Огромна) разлика в цените между БП и куриерските фирми!??!  ooooh! ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 786
Почти не ползвам БГ пощи, но наистина ли има хора, които не знаят, че има Не малка (да не кажа Огромна) разлика в цените между БП и куриерските фирми!??!  ooooh! ooooh!

Да, има - тези, които очевидно никога не са ползвали такива услуги  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 11 471
Почти не ползвам БГ пощи, но наистина ли има хора, които не знаят, че има Не малка (да не кажа Огромна) разлика в цените между БП и куриерските фирми!??!  ooooh! ooooh!

Да, има - тези, които очевидно никога не са ползвали такива услуги  Laughing
Добре, но е странно ако бързат да дават акъл   Peace

Общи условия

Активация на акаунт