Търся добър диетолог

  • 9 073
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,

търся много добър диетолог, всъщност искам да разбера ТОП диетолозите в България. Типът диетолог, който търся е:

- да работи не само с хора в добро здраве, а и с такива които имат различни здравословни проблеми, поради
не добър начин на хранене и др. "причинители" натрупвани с години
- да има видими постигнати резултати с негови клиенти (но не само на хартия ами говорим за истински резултати)
- човек, който се интересува от алтернативните методи не само за лечение ами и за начин на живот и т.н.
- човек, който знае как да общува с хората, които имат нужда от неговата помощ. Обеснява, помага и мотивира хората в процесът, а не търси само финансовата изгода
- човек, за който е задължително да обогатява своите познания постоянно. Не желая хора от тип-а "Аз имам Х на брой сертификати/курсове и знам всичко, нямам нужда да се развивам повече, време е само да печеля пари"
- ще бъде много добре, ако осъзнава различни аспекти, които биха допринесли за по-доброто развитие на цялостното състояние на човека в нужда, като: правилно дишане, нужна физическа активност за по-добро общо състояние и т.н., а не само наблягане на това с какво е правилно да се храни. Разбирате идеят тук.

Мисля, че се разбира какъв човек търся. Това не е прищявка с всички тези "изисквания", просто искам да намеря наистина професионалист в това което прави, тъй като имам нужда от него.

Не случайно, съм избрал категорията "Алтернативна медицина", защото типичният "доктор", някак не влиза в категорията човек, който търся.

Надявам се да има хора, които вече са минали по такъв път, имат опит и могат да препоръчат човек. Разбира се, ще бъде много хубаво да разкажат малко повече, защо точно даденият човек смятат, че е добър и т.н.

Благодаря ви предварително за помоща, която ще окажете!

# 1
  • Мнения: 2 477
Гайдурков е твоят човек.

# 2
  • Мнения: 2 816
Гайдурков е твоят човек.


Не съм съгласна! Ходих при него преди години. "Предписа" ми да карам 1 месец на чай с мед и плодове. Егати "лечението". Това беше една от причините да си докарам след това инсулинова резистентност, може и тогава да съм я имала, ама на кого му пука.

# 3
  • Мнения: 10
Гайдурков е твоят човек.

Лиола, може ли да обясниш, защо мислиш че той е моят човек?

# 4
  • Мнения: 410
Др.Ригов

# 5
  • Мнения: 10
Четох 1час и нещо за този д-р. Ригов. Прочетох доста информация в интернет, или поне това което успях да открия. Оставам с впечатлението, че е добър специалист, но всяка една тема, по която е писано за него в този форум е свързана само и единствено с наднормено тегло. А аз се целя към диетолог, който лекува здравни проблеми. Четох и статии за д-р Ригов и видях, че той също така се занимава и с различни здравни проблеми, но никъде не видях отзиви и мнения от негови пациени, всичките които са писали, пишат единствено за наднормено тегло и кой колко кг е свалил (не че това не е едно от нещата, от които се нуждае човекът за който го търся, но не е основното).

Също така ми направи впечатление, че неговите диети и виждания се различават на места доста от тези на д-р Гайдурков. Което не съм сигурен, как да тълкувам.
За него поне има доста писано, за лечение на болести, не само на корекция на тегло.

Моля и други хора да се включат в темата, наистина имам нужда от информация и помощ относно намирането на "правилният" човек!

# 6
  • Мнения: 2 477
Говорила съм с пациенти на Гайдурков.Той вниква в проблемите и заболяванията на пациентите.При моите приятели беше предписал изследвания за 200 лв-кр.захар,хормони ,C -реактивен протеин,за бъбреци и т.н.Изследванията съответстваха на здр. оплаквания на хората.Естествено,не мога да знам ,към всички как се е отнасял. Но като цяло,той е насочен към вегетарианство и суровоядство ,което определено не е диета за всеки.А и не всеки може цял живот на стои на моркови.По принцип диетата трябва да е правилният режим за цял живот.Диета,коята се спазва с мъка,не може да продължи  дълго-от там и провалите.
При него прегледът  е скъп,записват се часове с месеци напред.

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря за отговора. Проблема е, че звънях и записах час, но казаха че имало хора от Февруари и в общи линии няколко стотин човека чакали да им дойде реда  Shocked Shocked

# 8
  • Мнения: 2 477
Именно.За това ,като не идва Неволята ,се опитваме да се справим сами.Опитай и ти, ако нямаш някакви кой знае какви засукани болести.Ще си спестиш тия пари и ще се почерпиш за собствен кеф.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 461
Гайдурков е твоят човек.


Не съм съгласна! Ходих при него преди години. "Предписа" ми да карам 1 месец на чай с мед и плодове. Егати "лечението". Това беше една от причините да си докарам след това инсулинова резистентност, може и тогава да съм я имала, ама на кого му пука.

явно много отдавна е било. Гайдурков от години отрича меда и простата диета при него включва плодове и зеленчуци. освен това не е веге. Той приема консумацията на месо, яйца, краве масло, свинска мас и т.н.
общо взето, това е диетологът, който търпи развитие в годините и това ми харесва при него.

# 10
  • Мнения: 10
Само да добавя, че посетихме Гайдурков и да диетата му за "изчистване" включва плодове, зеленчуци и т.н., но е напълно забранено консумацията на каквито и да е било мазнини, дори и зехтин. Мед, всякакъв вид хляб и други, но разбира се след като мине пречистването и захранването, обобщи, че ако искаш може и Макдоналдс да си хапваш 1 в месеца примерно, целта е да се изчисти/оздрави организма и след това да го поддържаш балансирано. Като цяло останах доволен от неговор внимание и подход. Резултатите ще се видят по-късно.

# 11
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
не казахе какъв е бил проблемът ви.
диктата не е нещо общо, тя сеиндивидуализира. съответно може да помогнете ако споделите най-общо какви са били проблемите ви.

Общи условия

Активация на акаунт