Рим - петнадесета тема

  • 76 875
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 926
Аз много пъти съм казвала да не използвате Теравижън за трансфер от/до летището. С нищо повече не са от другите фирми, просто имат масова атака от реклами навсякъде, за това е такава блъсканица почти постоянно, нито са им по-хубави автобусите, нито са по-бързи. Освен Ситбус на първа страница има още едни за които имаше положително мнение тук в темата.
Този ресторант La Famiglia, ако е същият за който си мисля е на Via Gaeta, 66, една идея е по-евтино от други ресторанти в по централната част.
Аз артишок само един път съм яла, но не останах очарована, да не кажа, че изобщо не ми хареса.
regina di cuori  bouquet


И в този хапнахме - друг е, не е този, на който снимах менюто, но са близо един до друг. Намира се точно до входа на хотел Алма де Рома. Може би е малко по - евтино, да. Но има 12% сервиз и 1.40Е за хляб. Беше вкусно - там хапнах ризото и ми хареса Wink  
Направи ми впечатление там, че собственикът не ми даде касова бележка, а само една бележка, на която написа кое колко струва + сервиза. Не знам практика ли е това или там ми се е случило случайно  Whistling

# 766
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
да, Лейди, cъжалявам, че не те поcлушах за Теравижън.

# 767
  • Мнения: 3 926
Ние с Теравижън нямахме никакъв проблем. Бях си купила билети онлайн. На отиване хванахме автобуса в 08:15. Почакахме го малко, през което време минаха 3-4 автобуса на други фирми. Спокойно може да не си запазвате билет за отиване, а да хванете първия пристигнал автобус.
На тръгване бяхме за автобуса в 04:50. Също се качихме без никакъв проблем и към 05:15 стигнахме на летището. За тогава съветвам да си запазите билети, защото имаше доста хора, които останаха да чакат друг автобус.

# 768
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз артишок само един път съм яла, но не останах очарована, да не кажа, че изобщо не ми хареса.

Аз съм "тревопасна" още от дете и всякакви зарзавати са ми привлекателни, независимо от начина на приготвяне и вкуса, трябва да са откровено развалени, за да не ги ям Mr. Green Последният ми пържен артишок беше прекалено препържен и не се усещаше вкуса му от мазнина, та затова си търся алтернатива. А заведение в центъра което със сигурност предлага тиквени цветове в менюто можете ли да препоръчате?  Артишока по еврейски в гетото ли пък да го търся?

# 769
  • Мнения: 22
Има ли градски транспорт до късно, защото ще ходя на концерт лятото и предполагам, че ще е до по-късно? Още не съм запазила хотел, защото разучавам и ако няма с какво да се придвижим, ще търся да е по-близо до стадиона Simple Smile

# 770
  • IT
  • Мнения: 3 704
В момента не е сезонът на тиквените цветове, но сега пък е на артишока, биетоле, брокколетти и подобни.
Карчофи се предлагат навсякъде, за carciofi alla giudia ако да са кошер на Via del Portico d'Ottavia има доста ресторанти кошер, иначе се предлагат и в обикновени ресторанти.
Средата  на април има сагра дел карчофо романеско в Ладисполи(това е на около 40 км от Рим). Има много готвачи и тогава може да се опитат много варианти, макар че аз предпочитам карчофи от Пулия.
tania_p върни се по-назад и прочети, regina di cuori  е обяснила съвсем подробно.

# 771
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
И на мен артишок хич не ми хареса  Confused В Рим важи ли като във Флоренция примерно, че те таксуват по-скъпо в ресторанта, ако има покривка на масата?

# 772
  • Мнения: 1 342
Честита баба Марта! Бъдете здрави и много, много щастливи!

Момичета, някой да пусне нова тема, защото ще ни заключат.

# 773
  • Мнения: 2 014
Сега ще пусна, изобщо не съм видяла, че сме на 52 стр.

Новата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=968003.new#new

Ще допълвам още.

Последна редакция: ср, 01 мар 2017, 21:51 от Lady Vengeance

Общи условия

Активация на акаунт