Липса на апетит при дете на 1 г

  • 13 471
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Здравейте,

Дъщеря ми е на 1 година и няколко дена,от 2 месеца значително намали храненето и съм доста притеснена.Има дни,в които изяжда супата или пюрето и такива,в които е само на мляко.Педиатърката ни казва,че е от зъбите.Давам и Дентокинд,мажа я с гелчета.Като цяло не е раздразнителна,спи нормално,не плаче.Затова си мисля,че може и да не от зъбите.Сутрин и правя закуска кашичка,тя стиска устните и не иска да яде.След час -два започва да плаче за мляко,съответно и давам,защото докато не и дам не се успокоява.Наобяд същата работа.Плодове яде,но не може само на тях да я караме.Пробвала съм какво ли не-аз да и гутвя,кухня,пюрета-не иска.Във вторник ще пускаме изследвания и на лекар,но дотогава как ще изкарам ,не знам.Вече съм абсолютно отчаяна и изнервена.Не знам какво да правя.Бих се радвала някой да даде съвет.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Моя син до годинката нямаше заместено кърмене,така пожела.Не съм насилвала да яде повече от колкото желае.Чак след годинката замести 1 кърмене.До 2 годишен сучеше след всяко хранене,включително и нощем.Не съм се притеснявала.Всяко дете се развива с различни и индивидуални темпове.Сега е на 5 и яде всичко.Особено обича плодове под всякаква форма-фреш,смути,нарязани пресни плодове

# 2
  • Мнения: 1 167
Тя е на АМ,ако беше на кърма нямаше да се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 1 681
Синът ми е така вече 6 месеца Tired
От както стана на годинка не иска да яде.Преди това имаше три заместени хранения и хапваше всичко с голям апетит.Сега яде само суха храна,която се яде с пръсти-нищо друго не иска.Например парче месо от нещо готвено,грахчета варени и изцедени,парче кашкавал и т.н.т.Изброените ги яде в минимални количества.Плодове-само и единствено банан.Зеленчуци-само краставица,пак в минимални количества.
От време на време го прелъгвам да яде попара със сирене и масло.
Като казвам малки количества,мин. седмица изкара един цял ден на около 90г. попара и 1резанче краставица.Даже и мляко пи само сутринта и вечерта по 210мл.
Педиатърката казва,че често се случва на тази възраст.Важното е, че е здрав и качва някакви грамчета.
Чакам да му дойде пак апетит някой ден Whistling

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Забравих да спомена какви количества твърда храна ядеше до почти 3 годишен-120 грама!3 пъти  на ден по 120 грама,другото кърма.Никога не съм насилвала,да яде колкото кажа аз!Абсурдно ми се струва да насилвам дете да яде,колкото е казала педиатърката,а не колото му се яде на детето.Циркове никога не съм играла за да яде.А това "айде една лъжичка за мама,за тати,за баба,за деди" и така докато детето не намрзаи цялата си фамилия,го намирам за страшно глпаво,съответно никога не съм го правила.А ти говориш,че моето е били на кърма а твоето не.Еми ако знаеш пък що глупости съм чула от педиатърката по повод на това ще се гръмнеш.То не беше,че след 6 месец кърмата вече става нехранителна,не била достатъчно качествена за да я яде само нея,докато в АМ всичко било ОК и имало много повече витамини,отколкото в кърмата ми.Постоянно ме натискаше да отбивам и да давам АМ.И затова казвам,че ако беше детето ти на кърма,пак не е гаранция че педиатъра няма да те натиска да отбиваш.

# 5
  • Мнения: 15 028
Дъщеря ми по време на растеж на някой зъб спираше да се храни - буквално нищо не ядеше и то по 3 - 4 седмици. И както бях спряла нощното хранене с АМ, така го върнах, защото само така успявах да я храня. Давах й го докато спи. Това продължаваше през определен период до 3 годишна възраст. Много се измъчихме и двете с тези нейни зъби, но нямаше как. И тя не плачеше, не мрънкаше и нямаше температура по време на растежа на зъбите. И аз давах Дентокинд. Дори на моменти си мислех, че това бавно изникване на зъбите се дължи именно на него  Peace
Много възможно е да е от зъбите - на тази възраст започват да никнат един след друг, така че е много вероятно да е от тях

# 6
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Моят е на година и осем месеца и яде предимно бананови неща от поне половин година, дали не е от 8 месеца newsm78 В началото  бях притеснена, сега предлагам нещо, ако не го иска, давам пюрето, което знам, че яде и приключвам. Сутрин яде попара, пасирана, но не гладко, с чай пт липа, сирене, масло и малюо кафява захар. На обяд яде пюре от ябълка и банан с извара на бебйбилов, следобед смес от бебешки разтворими каши - млечна и зърнена, смесена с пасиран банан, вечер нощно пюре на хип с банан, бисквити, или кайсия от скоро. Винагги има достъп до нашите чинии, рядко си избира нещо. Освен от гореописаните яде още, броколи със сметана и топено сирене, палачинки, пържени картофи, каквито рядко ппзволявам, пица,  Crazy кюфтета, месо от дюнер...домашна баница, принцеси с яйце и сирене или с шунка и кашкавал, но рядко, кайма от пълнени чушки и още 1-2 неща и то не винаги. От време на време предлагам солено пюре от бурканче, за да проверя дали е размислил. Ако яде, предлагам и на следващия ден, но обикновено отказва. Кърмим се на поискване и така.
Вече не го мисля, ако яде нещо разлочно от банановите - яде, ако не - каквото, такова.

# 7
  • Мнения: 11
Хубавото е, че все пак си хапва дори и да е само АМ. Години наред се тормозех, че голямата ми дъщеря (9 год) от бебе яде по много малко, а сега и с малката (8 месеца) имам същия проблем. Никога не съм искала да "насилвам" детето си да яде, но нямах друг избор, защото тя просто не огладняваше. Още на 7 месеца приключихме с пиенето на АМ от шише, защото ревеше само като го видеше. Това, което се струва абсурдно на "peten" беше моето ежедневие години наред, но може да бъде разбрано само от човек, който е имал такова дете. Много пъти съм чувала "остави я не я моли тя като огладнее сама ще си поиска храна", но уви такъв момент нямаше. На 3 години ме попита " Мамо, може ли да се храня с въздух?  ".
Важното е детето да изглежда здраво и щастливо, а че иска само АМ е по-добре от нищо.

# 8
  • Мнения: 12 644
Аз пък се чудя как си ги правите злояди, пък то от няколко месечни можело.

# 9
  • Мнения: 1 167
Защо да ги правим злояди,не разбрах ?
Аз не карам дъщеря ми да яде на сила.Колкото толкова.На 2 л се радвам.До преди два месеца,тя си хапваше нормално -пюре 120 гр наобяд,каша следобяд или плод,вечер супичка,а сега нищо не иска.Не огладнява,не плачи за храна.Захранихме се късно ,оставям я сама да си хапва в чинийка плодове или др.Ужасно е изнервящо,готвя и разнообразно и вкусно и хвърлям.Тези тревоги ,че не се храни,обаче са постоянни.

# 10
  • Мнения: 706
мноооого ги обичам тези приказки, майката не става, щото няма кърма, пак майката не става, щото детето не иска да яде. Синът ми отказваше всичко, освен АМ до една годинка. Хапне 1-2 лъжички и стисне устата. Край. Док казва даваш, иска, не иска, даваш. Насила не става. Имам позната педиатър, тя ми каза, ако детето наддава и е спокойно, не се притеснявай, зъбки са (наддаваше, но със стотина грама на месец, но важното е да няма драстичен спад).Готвех и хвърлях, купувах пюрета и хвърлях. Детето стана на годинка и започна да се храни, ей така от само себе си, и АМ отказа и замени с кисело мляко. Но....моята борба беше 5 месеца. Сега се чудя защо изхабих тези нерви, ама...майка. Успокой се, може би наистина са зъбки. Някои деца не ги усещат, но други реагират - някои не ядат, други запек, трети разстройство. Всичко ще е наред.

# 11
  • Мнения: 475
Здравейте,
Моето детенце се захрани по-късно, към деветия месец, съответно на годината не беше от най-ящните (50-60-90 г твърда храна плюс кърма след това). Първите месеци на първата година усвои ходенето и въобще като увеличи движението, започна да яде все повече твърда храна, като към края на втората годинка изяжда всичко от държавната кухня (на обед супа и основно, следобед десерта, а за вечеря от нашето ядене). Сега сутрин си казва когато е гладна. Аз почерпих опит от бг-мамите тук и отрано започнах да й давам лъжичката да маца и маже.....също както оставях чиния с плодове, кашкавал и други подобни наоколо.

Последна редакция: пн, 26 дек 2016, 00:15 от divata kalinka

# 12
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Моето чудо до годинка и малко ядеше всичко, каквото му предложа, стига да е сравнително смляно. Даже се чудех колюо е доверчив и яде каквото му дам. Количествата бяха по 200-240 г на ядене в последните месец-два. И после започна да отказва едно по едно неща, които до вчера е хапвал без да му мигне окото (няма да казвам "с удоволствие", но мога да кажа "без неприязън и ненасилствено"). Така и не разбрах с какво точно съм го направила малкояд, но си го гледкам такъв и му угаждам на щенията, до колкото ми е възможно. Peace

# 13
  • Мнения: 10 476
Явлението е временно. И при нас го имаше. И наистина се дължи на зъбоникненето. Някъде до към годинката и половина продължи, но с последствия - стана супер капризен към храната. Нищо ново не вкусва от манджи и спря тотално да яде месо. Но още имаме зъбоникнене, така че не се притеснявам когато на пръв поглед "гладува" (ръфа си неща през целия ден, но не уважава основните хранения, искам да кажа).

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите на подобна възраст изкараха същия период. Беше от зъбите. 3-4 месеца изкараха предимно на АМ и то с лъжичка, биберон не искаха. как се хранят две деца с АМ с лъжичка няма да обяснявам.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт