След извънматочна бременност...?!

  • 10 947
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 996
Здравейте!
Понеже не намерих актуална тема по въпросите,свързани с извънматочната бременност се надявам тук ,някои мами с опит да спеделят мнение по темата.

Как са протекли опитите за забременяване след това?
Какъв е шанса да има една нормално последваща бременност?
Каква е вероятността ,извънматочната бременост да се повтори?

Пожелавам на всички само положителни новини и ембриона да намери своят път и да попадне там където трябва! baby_neutral Heart Eyes Hug

# 1
  • Мнения: 996
Аз съм с една нормална бременност,в последствие имах извънматочна без някакви на пръв поглед причини.
Вече съм с една тръба,но искам още едно дете.
Мисълта,че това може да се повтори доста ме напряга.
При прегледа ми с лекар по репродуктивно здраве ми предложи изследвания за хламидий на мен и съпруга ми както и цветна снимка,ако няколко месеца няма успех.
След изследването,стана ясно,че нямаме хламидий.
Мен не ме притеснява толкова това,че няма да забременея,а това дали ембриона ще се придвижи по тръбата или там ще остане.
Освен да се надявам и да не мисля,друго не знам.
Доколкото разбирам има шанс да се повтори. #Crazy

# 2
  • Мнения: 579
Аз имам една извънматочна бременност през 2009г., в следствие ми отстраниха едната тръба. След операцията правих цветна снимка, резултатът от която беше, че другата тръба е непроходима. Забременях след инвитро.

# 3
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Моят съвет е преди да правиш каквито и да е опити за забременяване е да направиш цветна снимка,за да видите какво е състоянието на останалата ти тръба.Казвам ти го от опит-аз също преживях цветна бременност преди 2 години и добре,че не послушах тогава доктора да правим опити 3-4 месеца след операцията.Добре,че тогава направих цветна снимка ,за да се види,че тръбата не е ок и ако бях забременяла тогава естествено 99 процента пак щеше да е извънматочна.

# 4
  • Мнения: 83
Аз също съм преживяла ужаса на извънматочната бременност. Лекарите ми обясниха, че ми е изкривена тръбата в следствие на предшестващ спонтанен аборт или инфекция, никой не даде конкретно обяснение. От тогава с една тръба забременявах 4 пъти, вътрематочно, но не успявах да ги задържам, което в моя случай няма нищо общо с изънматочната бременност. Забременявах още на 2-3 месец след като започвахме опитите. Това, че съм с една тръба не ми е попречило на забременяването. Ако отдавна е правена лапароскопията е добре да се направи цветна снимка, както казват и другите момичета. На мен след като ми премахнаха едната тръба, ме уверяваха, че другата тръба е идеална, но въпреки това в рамките на година направих две снимки. Успокояваше ме това, че яйцеклетките са наред и, че ако не успея по нормален път медицината е напреднала и ще ми помогне. Много жени нямат тази възможност Sad. Бъди силна, опитай се да мислиш положително, живей си живота и бебчо ще намери своя път. Hug

# 5
  • Мнения: 107
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки

# 6
  • Мнения: 380
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки
Каде прави инвитрото

# 7
  • Мнения: 996
Честита Нова 2017г! Да е здрава,щастлива и успешна за всички,да донесе на всеки ,това което желае!

# 8
  • Мнения: 400
Аз преживях този кошмар преди 3 г.Тръбата не беше отстранена.На снимката впоследствие се установи, че оперираната тръба е проходима,А другата е запушена. В момента съм бременна след инвитро.

# 9
  • Мнения: 107
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки
Каде прави инвитрото
В Надежда имам за още една проба със замразени ембриони ако не се получи сменям лекаря и клиниката

# 10
  • Мнения: 996
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки
Каде прави инвитрото
В Надежда имам за още една проба със замразени ембриони ако не се получи сменям лекаря и клиниката


Дано всичко да е наред! Там са май едни от най добрите.

# 11
  • Мнения: 123
Здравейте, аз също съм преживяла две извънматочни бременности с отстраняване на тръби преди 3 години. След първата лапароскопия  ме уверяваха, че всичко е наред и няма да има проблем да стане по естествен начин. Другата тръба нямала проблеми. Аз, въпреки уверенията  си направих цветна снимка, и останалата тръба беше много добре - проходима, но уви се случи пак. Така и не разбрахме причините.
  Вече имаме три инвитро опита зад гърба си, като първото протече много зле, но това е друга тема. От другите, вече в друга клиника и при друг, много по - свестен лекар, имаме замразени, които скоро ще използваме. В тях ни е надеждата.
  Наскоро си смених ендокринолога и новият ми каза, че има значение за извънматочната, стойностите на ТСХ - то. Трябва много добре да се контролира, защото високите стойности, правят ембриона тромав и може, и това да е причина за да се случи извънматочна. Така, че според мен е  много важно да се иде при репродуктивен ендокринолог, който да направи схема на лечение, преди опита, по време на стимулация и след положителен тест. На мен уж ми регулираха ТСХ - то, ама все имаше проблем.
 Пожелавам късмет на всички през новата година, и дано да успеем да сбъднем желанието си.
   

# 12
  • Мнения: 400
Елза,това което казваш е много интересно. Когато забременях извънматочно и моето ТСХ е било високо.Месеци след това разбирах за проблемите си с щитовидната жлеза. Ако е удобно ,сподели моля те името на твоя ендокринолог ( може и на лични), защото явно много си разбира от работата.

# 13
  • Мнения: 83
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.

# 14
  • Мнения: 107
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.
Л-тироксина е повлиял щитовидната е виновна за извънматочни аборти итн. аз разбрах че имам проблем с щж половин година след махнати тръби никой нищо не ми каза шията ми се изду аз се уплаших и така отидох на лекар ....

Общи условия

Активация на акаунт