Пастафарианство

  • 11 997
  • 111
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Какво мислите за заявлението за регистрация като вероизповедание на Църквата на летящото спагетено чудовище?
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/12/27/2890814_sudut_ne_prizn … shtoto_spageteno/

Защо питам - от обикновено любопитство, нищо друго.

# 1
  • Мнения: 2 777
Трябва да им дадат регистрация. Всеки отказ за такава е компрометиращ. Следя темата отблизо, скоро ще подавам заявка за регистрация на дюдеизма.

# 2
  • Мнения: 3 986
Смятам, че щом е регистрирано вероизповедание, в което зомби евреин, който сам си е баща, те вкарва завинаги в градина след като умреш, но само след като символично ядеш плътта му и пиеш кръвта му, и телепатически му казваш че той ти е господар, за да може той да премахне злото, което той сам е сложил в теб, след като жена-ребро е изяла плод от магическо дърво, подлъгана от говореща змия, е съвсем логично да се регистрира и Църква на летящо спагетено чудовище...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Същественото според мен е, че едните (тея с евреина, който сам си е баща) вярват, а другите имитират. Wink

# 4
  • Мнения: 2 777
Какво имитират?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Вероизповедание имитират.

# 6
  • Мнения: 2 777
В какво се състои имитацията?

# 7
  • Мнения: 8 760
Смятам, че щом е регистрирано вероизповедание, в което зомби евреин, който сам си е баща, те вкарва завинаги в градина след като умреш, но само след като символично ядеш плътта му и пиеш кръвта му, и телепатически му казваш че той ти е господар, за да може той да премахне злото, което той сам е сложил в теб, след като жена-ребро е изяла плод от магическо дърво, подлъгана от говореща змия, е съвсем логично да се регистрира и Църква на летящо спагетено чудовище...

Подписвам се под горното  Peace

# 8
  • Мнения: 7 006
Смятам, че щом е регистрирано вероизповедание, в което зомби евреин, който сам си е баща, те вкарва завинаги в градина след като умреш, но само след като символично ядеш плътта му и пиеш кръвта му, и телепатически му казваш че той ти е господар, за да може той да премахне злото, което той сам е сложил в теб, след като жена-ребро е изяла плод от магическо дърво, подлъгана от говореща змия, е съвсем логично да се регистрира и Църква на летящо спагетено чудовище...

Подписвам се под горното  Peace

И аз! Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
В какво се състои имитацията?
Ми... в имитация се състои.  Embarassed

Имахме една даскалка по физика и астрономия, дето веднъж каза: "Учете си уроците, за да не бъдете като една майка днес на спирката, която детето я питаше: мамо, какво са звездичките? и тя отговори: ами звездички, бе, мамо". Та... в имитация, в пародия се състои, не е ли ясно наистина какво е имитация?  Embarassed

Това е същественото според мен за наличието на вероизповедание, това е отликата - искрената, непародийна, спонтанна вяра, а не дали и доколко са верни или правдоподобни теориите за евреина или пък за оня другия, дето забранил да се пие алкохол, и за всичките им колеги.
Не съм вярваща иначе.

# 10
  • Мнения: 2
В какво се състои имитацията?
Ми... в имитация се състои.  Embarassed

Имахме една даскалка по физика и астрономия, дето веднъж каза: "Учете си уроците, за да не бъдете като една майка днес на спирката, която детето я питаше: мамо, какво са звездичките? и тя отговори: ами звездички, бе, мамо". Та... в имитация, в пародия се състои, не е ли ясно наистина какво е имитация?  Embarassed

Това е същественото според мен за наличието на вероизповедание, това е отликата - искрената, непародийна, спонтанна вяра, а не дали и доколко са верни или правдоподобни теориите за евреина или пък за оня другия, дето забранил да се пие алкохол, и за всичките им колеги.
Не съм вярваща иначе.
Ский малко ся да те светна - Пастафарианството възниква като протест срещу креационизма, който е имитация на наука, ако ще си говорим за имитации. В щатите а напоследък и в някои европейски държави въпросните 'креационисти' искат паралелно с науките да се изучава 'теория на интелигентния дизайн', която е чиста измислица базирана върху библейски истории. Въпросната 'теория' обаче изобщо не е толкова безобидна колкото звучи, понеже хората стоящи зад нея нямат намерение да губят влиянието си върху дълбоко религиозните общества, които досега са манипулирали успешно. Нещо повече - имат намерение да обясняват на децата ви, че земята е на 3000г. , че Ной е качил малки динозаври в кивота и че еволюцията 'е само теория'. И имат наглостта да сравняват 'интелигентния дизайн' със сериозна наука. Бъдещият вице-президент на щатите  Майк Пенс е именно такъв идиот, и е поставял въпроса за достоверността на теорията за еволюцията пред сената, та решете сами за себе си колко сериозни могат да бъдат въпросните идиоти.
Не всички симпатизиращи на Пастафарианството са убедени атеисти също така - аз съм агностик, освен това признавам ползите от християнските ценности. Пастафарианците не са против религията, те са против идеята някой кръгъл идиот да мъти главите на децата ви с откровени малоумия, изразено чрез пасивен протест иначе казано промотирайки науката и информирания избор.

# 11
  • Мнения: 2 650
Не могат да ги регистрират, защото вярват в спагетено чудовище,  което е само част от пастата по принцип. Трябва да имат  тортелинено чудовище, лазанено чудовище, канелонено чудовище и още около сто вида чудовища, което насочва, че религията силно бяга от монотеизма. Такива биха били регистрирани преди  около няколкостотин години. Сега  се регистрира само монотеизъм, монокини или най-вече - вени, види, вици / което няма общо с Венито дето видял девици, щото това  сега е невъзможно/ Та на кратко - окъсняли  са  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 2
Същественото според мен е, че едните (тея с евреина, който сам си е баща) вярват, а другите имитират. Wink

По отношение на това дали дадена религия имитира друга религия бих казал, че Исляма като начинание е започнат като ъпгрейд на християнството, с цел изчистване на бъговете (пример - забрана на хазарта и алкохола, а свинското поради това, че не поддава на сушене по тамошните ширини), даже Мохамед стига до заключението, че Бог е един и той не е различен от бога познат на християните и юдеите. Тва лесно се проверява, когато човек отвори корана да провери какво пише там. Да не говорим за хилядите секти клонинги на християнството. И в тоя смисъл всички монотеистични изповедания могат да се разглеждат като 'имитация' на юдаизма

# 13
  • Мнения: 22 036
Смятам, че щом е регистрирано вероизповедание, в което зомби евреин, който сам си е баща, те вкарва завинаги в градина след като умреш, но само след като символично ядеш плътта му и пиеш кръвта му, и телепатически му казваш че той ти е господар, за да може той да премахне злото, което той сам е сложил в теб, след като жена-ребро е изяла плод от магическо дърво, подлъгана от говореща змия, е съвсем логично да се регистрира и Църква на летящо спагетено чудовище...

Направо цвиля Simple Smile.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 430
Ревностна пастафарианка съм Simple Smile
Силно съм засегната от отказа, но.. вярата ми е несломима Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт