Малко трудна тема...за болестта - РАК !!!

  • 607 359
  • 1 842
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 418
Ох,вече незнам.Преди малко баща ми
се обади по телефона,бил на лекар.
Казали му,че има полип(май на дебелото
черво)и да отиде да го оперират.Има ли
някой представа дали има и доброкачествен
такъв,или всички са злокачествени?Щото
и с него ако стане нещо ще откача. Cry

# 481
  • у нас
  • Мнения: 660
Случайно откривам тази тема на сродни души Cry
На 07-03-2007 оперираха баща ми от огромна метастаза в мозъка..........грешка или не,операцията се състоя.След това чухме от 1-2 места,че не е трябвало да се оперира метастазата,но вече беше направено.Всъщност докторите преди операцията казаха,че се налага спешно отстраняване,защото той имаше отклонения в говора в равновесието,в паметта  Cry
Операцията мина и се започна ходене по мъките-от скенер на скенер,от скопия на скопия докато се откри,че огнището е в белия дроб.Успоредно с изследванията,състоянието на баща ми се влоши,вследствие операцията.Започна замъгляване на погледа,двойно виждане,отново залита на едната страна и трудно се придвижва без придружител  Cry Cry Cry Получи пареза на важен очен нерв.
След като минахме всички задължителни прегледи и изследвания,най-накрая стигнахме до комисията за химиотерапията.Това беше на 18-04 и зачакаме лекарствата.Казаха ни че още същия ден ще изпратят протокола в София в МЗ.Чакахме близо 15 дена,а лекарствата ги нямаше.Миналата седмица откачих и се обадих в министерството,а от там ми казват,че на документа от комисията пише,че е от дата 26-04 а не от 18-04.....................нямам думи просто,забавили са протокола тук в Пловдив близо 10 дена  #2gunfire
Сега пак чакаме,поне е одобрен,нищо че бройката на флаконите е намалена с 8 бр но все пак е одобрен и чакаме.
Сега съм си го взела при мен да си го гледам,тъпча го с всякакви билкови добавки-Натанал,Герисан,Алое и какво ли още не.Много ми е трудно с двете хлапета,но ще се справя.Не мога да приема,че нещата ще се влошат.Събуждам се през нощта и отивам да погледна дали спи,а той все будува--боли ко коремната област.Мисли си че е от гастрита,но болката е от гадното нещо,което се опитва да го съсипе  Cry Cry CryНяма да се дам без борба.Говоря му и на него,че първо трябва да се бори психически,а другото да го остави на нас.
Извинете за дългия постинг,но много боли,когато страда скъп за тебе човек Cry

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 20:28 от Lorexa

# 482
  • София
  • Мнения: 4 423
Тути , има разбира се доброкачествени полипи, спокойно, недей да се тревожиш така Hug

# 483
  • Мнения: 8 917
Тути , има разбира се доброкачествени полипи, спокойно, недей да се тревожиш така Hug
Peace Така е.
Всеки може да има полип, но когато се "изроди" и започне да пуска метастази, тогава вече става злокачествен тумор. При вас явно е доброкачествен, след като говорят за полип. От цялото си сърце се надявам да е така. Hug Дишай спокойно Peace

# 484
  • Мнения: 8 917
Случайно откривам тази тема на сродни души Cry
На 07-03-2007 оперираха баща ми от огромна метастаза в мозъка..........грешка или не,операцията се състоя.След това чухме от 1-2 места,че не е трябвало да се оперира метастазата,но вече беше направено.Всъщност докторите преди операцията казаха,че се налага спешно отстраняване,защото той имаше отклонения в говора в равновесието,в паметта  Cry
Операцията мина и се започна ходене по мъките-от скенер на скенер,от скопия на скопия докато се откри,че огнището е в белия дроб.Успоредно с изследванията,състоянието на баща ми се влоши,вследствие операцията.Започна замъгляване на погледа,двойно виждане,отново залита на едната страна и трудно се придвижва без придружител  Cry Cry Cry Получи пареза на важен очен нерв.
След като минахме всички задължителни прегледи и изследвания,най-накрая стигнахме до комисията за химиотерапията.Това беше на 18-04 и зачакаме лекарствата.Казаха ни че още същия ден ще изпратят протокола в София в МЗ.Чакахме близо 15 дена,а лекарствата ги нямаше.Миналата седмица откачих и се обадих в министерството,а от там ми казват,че на документа от комисията пише,че е от дата 26-04 а не от 18-04.....................нямам думи просто,забавили са протокола тук в Пловдив близо 10 дена  #2gunfire
Сега пак чакаме,поне е одобрен,нищо че бройката на флаконите е намалена с 8 бр но все пак е одобрен и чакаме.
Сега съм си го взела при мен да си го гледам,тъпча го с всякакви билкови добавки-Натанал,Герисан,Алое и какво ли още не.Много ми е трудно с двете хлапета,но ще се справя.Не мога да приема,че нещата ще се влошат.Събуждам се през нощта и отивам да погледна дали спи,а той все будува--боли ко коремната област.Мисли си че е от гастрита,но болката е от гадното нещо,което се опитва да го съсипе  Cry Cry CryНяма да се дам без борба.Говоря му и на него,че първо трябва да се бори психически,а другото да го остави на нас.
Извинете за дългия постинг,но много боли,когато страда скъп за тебе човек Cry
Така е, миличка. Боли да виждаш как страда и да не можеш да сториш почти нищо.....съжалявам за това, което преживяваш в момента. Знам, че ти звучи нелепо, но от опит ти го казвам - прави всичко, което си мислиш, че може да помогне, но не си мисли, че си всемогъща - за жалост не ние решаваме съдбата на хората си. И ние тъпкахме татето ми /мир на праха му/с какво ли не - и почистваме правихме; и някакви лечебни медове; и блатен аир; няколко разновидности на рецепти с алое; андийски билки; натанал; диети всякакви с всякакви лекарства и все още не мога да се отърся от "вината", че може би не бях направила всичко....няма как да се отърся скоро от това.....може би никога няма да го направя и ще продължавам да се будя по нощите като сега......за баща ти - доколкото знам ракът на белият дроб е доста коварен и най-често дава метастази в мозъка. Както и преди съм писала - виж в клуба на Раково болните в дир-а - там пишат много изстрадали и по неволя знаещи хора. На Вили Мили мисля, че мъжът й бе с такава диагноза. Може би ще ти кажат как да се снабдявате с лекарствата. Ние издействахме от личният лекар Трамал, но на нас това ни и трябваше само - за съжаление Cry
Ето ти адреса:
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak
И най-важното - не му позволявай да се откаже. Трябва да вярва и да се бори и той. Някъде скоро чух : Когато болният е на страната на лекаря, стават 2 на 1 срещу болестта - обратният случай е по-лошият вариант. Стаскам палци Hug

# 485
# 486
  • у нас
  • Мнения: 660
The Sun*благодаря ти мила  Hug Чета много в дира и доста от инфото,което имам е от там.Искам до го заведа и за ваксината на доц.Хаджиев,но нали чакаме химиото,а не било добре да се комбинират  Confused
Ще видим дали изобщо ще има ефект от химиото или само ще го превърне в развалина  Cry
Бъдете здрави  Hug

# 487
  • Мнения: 8 917
The Sun*благодаря ти мила  Hug Чета много в дира и доста от инфото,което имам е от там.Искам до го заведа и за ваксината на доц.Хаджиев,но нали чакаме химиото,а не било добре да се комбинират  Confused
Ще видим дали изобщо ще има ефект от химиото или само ще го превърне в развалина  Cry
Бъдете здрави  Hug
Hug Каквото и да стане  - само не се обвинявай...за съжаление понякога сме безсилни Sad...Стискам палци да се справите и болестта да е само спомен, а баща ти да е то вас и да ви помага  bouquet

# 488
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ох, момичета ще изчета всички линкове които сте дали, но ако някоя от вас се сети какво може да ме посъветва, моля нека го направи. Преди седмица отидох на преглед при джипито с оплаквания от изтръпване на дясната половина на лицето и слабост в дясната ръка. Той ме прати на невролог, тя от своя страна поиска скенер на глава заради съмнения за Мултипленна склероза. На скенера обаче отхвърлиха тази диагноза. за сметка на това откриха метастази и в двете полукълба на мозъка. И от там се започнаха проблемите. Трябва да намерим огнището. Не се уплаших от диагнозата, макар, че съм загубила близки хора от рак. Смятам, че стига да го открия ще имам сили да го преборя - поне за сега това си мисля. Но не намираме огнище и започвам да се плаша. Бях на мамограф, ендокринолог, интернист, рентген на бял дроб, гинеколог направих пълна кръвна картина. Е снощи джипито каза "изследванията ти са на напълно здрав човек". Е голямо успокоение няма що. Утре ще ходя на ортопед и имам уговорен час при гастроентеролог. А и час за онколог имам вече. Но много ме е страх, че няма да го намерят навреме. Имам сили да се боря, но нямам да се лутам.
Не знам какво да правя вече. Моля ви просто ми постискайте малко палци да намерим огнището поне! Тази неяснота ме измъчва много.

# 489
  • София
  • Мнения: 4 423
Дали пък не е грешка, така като чета просто няма логика, всички изследвания да са ти нарес, пък да имаш метастази вече...нещо не се връзва Thinking
Успокой се и мисли позитивно, много зависи и кой разчита скенера, че такива некадърници има.... #Cussing out
Стискам ти палци от сърце, но искам също да ти кажа, че при метастази в мозъка и то в двете полукълба, първо ще имаш говорни, зрителни, вкусови промени, няма да можеш да контролираш ръцете и краката си, просто ми се струва много невероятно това с метастазите с двете полукълба, ако искаш пиши във форума на Пулс, там има лекари, които отговарят непрекъснато. Peace

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Благодаря за стиснатите палци.
Лекарят който прави скенера (и го разчита де) го смятат за специалист тук в Пловдив. Метастазите които намери са 1,1 см в ляво и 0,7 в дясно. Правих и проверка на очните дъна, там всичко е наред - засега. Аз всъщност отидох на лекар заради симптомите на метастазите - изтръпване на дясната страна на лицето. Слабостта в ръката изчезна, на изтръпването се разпрастря и в устните и дясната половина на езика newsm78, абе все едно са ми правили упойка за вадене на зъб и още не е минало действието й.
Благодаря и за съвета ще проверя там.

# 491
  • София
  • Мнения: 4 423
А защо не вземеш да дойдеш тук в София, в онкологията, поне няма да се бавиш, веднага ще разберат за какво става въпрос, само ще минеш през няколко кабинета без да излизаш от болницата Peace
Пиши непременно какво става Praynig

# 492
  • Мнения: 335
Моят съвет е: ядрено-магнитен резонанс (ЯМР) на главен мозък и гръбначен (намери минимум само за това 250-300 лв.).
После - скенер на панкреаса.
За ендокринолог каза (това сигурно означава, че си минала през ехограф на щитовидната жлеза).
В гастрото най-добре първо провери за скрита кръв в изпражненията преди да почваш ректоскопии.
Изследване за хеликобактер пилори (изпражнения или кръв).
Макар че, хеликобактер пилори най-точно се установява с проба при гастроскопия.
Мисълта ми е най-напред да си направиш неинвазивните изследвания и после - скопии (да се види дванайсетопръсника, стомаха, хранопровода), рентгени и пр.
Скенерите ги прави на едно от трите места в София, където вече имало от тези "спирални" или какви бяха там скенери - облъчвали минимално.

Случвало ли ти се е да изпитваш внезапна нервност, раздразнителност, избухливост, която бързо ти преминава?
А загуба на гласа, нужда да се изкашляш за прочистване на гърлото?
Слагали ли са ти някога диагноза "синузит"?
(може би ще се наложи преглед на ларингса, носоглътката.)

Между другото съвсем скоро научих, че имало кандидози и на мозъка? Сещаш ли се - гъбички в мозъка (гъбички може да имаш навсякъде, но за мозъка ми прозвуча направо невероятно. Чудех се как ли биха изглеждали променени от кандида тъкани на скенер, вижда ли се въобще нещо и може ли да се сбърка?)
Може би наистина трябва да дадеш снимката и на друг специалист за мнение.

ПП То е ясно, че трябва да започнеш с ехография на коремни органи.
А какви кръвни изследвания си минала - казваш ПКК. Това не значи нищо (пък ако и не е 22 показателя, мануално броене и т.н. ...).
Започни с чернодробни ензими и хормони на щитовидна жлеза. Има и едни туморни маркери, но те не се използват за диагностика, а за проследяване на състоянието при лечение и след операции.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 23:30 от Холограма

# 493
  • Мнения: 335
Учени са открили ново лекарство срещу рак:

http://science.actualno.com/news_103233.html

Австралийски учени съобщиха, че са направили пробив в разработката на лекарство срещу рак, предаде АФП.

Учените твърдят, че са открили лечение, което може да унищожи туморните клетки без болезнени странични ефекти за пациентите, предава агенция Фокус.

Изследователката Джени Макдаяърмид заяви, че при новото лечение се използва нанотехнологията.

Изграждат се "частици", които директно атакуват раковите клетки, без организмът на пациента да се облъчва с токсични химикали.

Според нея с новата технология може успешно да се лекува рак на гърдата, на яйчниците, на дебелото черво и на белите дробове.

Очаква се до края на годината да започнат изпитанията върху хора.

 
от: 11.05.2007 час: 09:57

# 494
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дали пък не е грешка, така като чета просто няма логика, всички изследвания да са ти нарес, пък да имаш метастази вече...нещо не се връзва Thinking

и на мен.   Thinking
Но при чичо ми  Praynig, метастазите в мозъка бяха ... Уф, как да се изразя, сложно е... не мога да го кажа със сигурност, но имаше и поражения и в белите дробове... абе толкоз е засукано. Уж го оперираха и отстраниха огнището (входа на тънките към дебелото черво), пък после цял "прояден" от гадния рак си отиде... Cry Cry Не знам, все още не знам къде какво е било...  Cry И едва ли някого ще узнаем  Sad

Кураж PLP, не спирай да мислиш позитивно и да се бориш за живота си  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт