Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 186
  • 763
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 173
Т.е. полегнала на по-тайната страна, нали?
Сега съм в по-тясна фурна и се събира тавата, но ще я сменям..

# 601
  • Мнения: 2 022
Успявате ли да съберете тавата на фурната (голяма фурна 60см) в съдомиялна 60см?  bouquet

Аз я събирам и в 45 см съдомиялна. Леко под ъгъл се събира (и се измива) идеално.  Peace

Аз имам друг (тъп) въпрос: има ли значение в коя кошница са съдовете, ако искам да пусна кратка програма? Досега не съм ползвала кратката, а сега сме само с две от децата и събираме по-малко съдове.  Embarassed

# 602
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Успявате ли да съберете тавата на фурната (голяма фурна 60см) в съдомиялна 60см?  bouquet

Аз я събирам и в 45 см съдомиялна. Леко под ъгъл се събира (и се измива) идеално.  Peace
Аз имам друг (тъп) въпрос: има ли значение в коя кошница са съдовете, ако искам да пусна кратка програма? Досега не съм ползвала кратката, а сега сме само с две от децата и събираме по-малко съдове.  Embarassed[/b][/color]
Ако в упътването не е посочено изрично да се ползва само едната кошница /имам спомен, че някои модели имаха такова указание за половин зареждане, ама не съм сигурна/ то тогава няма значение къде ще са, въпроса е да не са много мръсни /разбирай мазни тави, тигани и пр./, защото ако и температурата не е висока, мазнотиите няма да се измият добре. Ако кратката ти програма е на 60 гр. примерно би следвало да се справи и със силно замърсени.

# 603
  • Мнения: 2 022
Благодаря ти, Афродита.
В моите инструкции няма специално указание съдовете да се поставят само в едната кошница, но някъде съм чела нещо такова (вече и аз не мога да намеря къде) и затова питам.
Кратката програма при мен е на 50 градуса, нормалната - на 55. Най-често ползвам нея, всичко се измива прекрасно, дори тави, тенджери и тигани. Сега мисля да опитам кратката - събрала съм само чаши и 3 чинии и съм ги разпределила горе и долу. Надявам се да се измият добре.
Друг въпрос: имам програма ЕСО (демек, икономична). Пише, че това е стандартната програма на машината, при която консумацията на енергия и вода е най-ефективна. Подходяща за нормално замърсени съдове. Обаче не пише каква е температурата. Да приема ли, че е като при нормалния цикъл (т.е. 55 градуса)? Не намирам инфо из нета. Или трябва да питам производителя?
Машината е тази:
[/b][/color]

# 604
  • София
  • Мнения: 1 832
Пролетната Фея, ти кратка програма,  тоест за по-малко време искаш да пуснеш или половин зареждане? При мен Еко програмата е 50 градуса и е с продължителност 3 чАса. Имам кратка програма 40 мин., но имам и половин зареждане, което не съм ползвала, или може би веднъж в началото.

# 605
  • Мнения: 2 022
И за двете питах, защото досега (вече 6 месеца) ползвам само нормалната програма. В инструкциите пише, че екото е по-дълга от нормалната с 10 минути, но консумацията на вода и ток е значително по-малка. Само че пише температура на нормалната, но не и на екото. Реших, че сигурно са еднакви.  newsm78
Всъщност, снощи пробвах екото - с няколко чаши и чинии и една тенджера. Всичко е добре измито.
Днес ще пробвам кратката - тя е 40 минути, няма сушене, но пък за 4 чинии и 5-6 чаши не си струва да пускам дълга. Нямам програма за половин зареждане. В най-лошия случай ще си пусна пак дългата програма и ще знам, че кратката не става. По стария изпитан метод на пробата и грешката.

# 606
  • Мнения: 69
Здравейте! Като нов собственик на съдомиялна съм супер ентусиазирана Simple Smile но вече два дни не мога да се справя с един въпрос: сипах сол в контейнера на дъното, настроих програматора на най-висока степен понеже сме район с много твърда вода, но в упътването пише, че трябва да настроя твърдостта и чрез дисплея - продължително натискане на копчето за избор на програма...ами не ми се получава тази работа  Thinking
С миялна Беко съм, за вграждане.
Също така в английския сайт на марката пише, че продължително се натискал бутона за отложен старт...но и така не става, незнам дали при нас е грешка в превода.
Въобще фатално ли е ако не направя такава настройка чрез дисплея?

# 607
  • София
  • Мнения: 1 832
И при мен кратката програма е без сушене, ако не са много замърсени съдовете ги измива добре. Опитай, и сама ще се прецениш дали ти харесва резултата. Според мен зависи какво ще миеш. Аз използвам прах, защото не ми драска съдовете.

# 608
  • Мнения: 722
vaflichka , само на една от програмите, Есо, след приключване вратата се отваря автоматично при моята машинка /Bosch SPV69T70EU/. Много е дълга, 3 часа и нещо, но е най-икономична и измива чудесно. Ползвам нея основно защото я пускам вечер късно, времето не ми е от значение а отварянето на вратата ми е удобно наистина.

6tiplio, сложи гланц и виж дали няма да си по-доволна от крайния резултат. Peace
Благодаря и аз това смятам да направя, най-вече с екпериментално-диагностична цел  Thinking

# 609
  • Мнения: 2 420
При избора на програма се водя най-вече от показателите за консумация на ток и вода.
Силно замърсени съдове като тави накисвам за 1 час с малко сода и вода( в миялната) после обръщам и пускам еко програмата.
Още в началото потърсих в книжката таблицата за различните програми, понеже при пералните има такава.
При миялната нямаше вътре данни за различните програми.
Вече не си спомням как все пак открих точните показания.

Късата програма е съвсем малко по-икономична от Еко-програмата.
  Ето тук има табела:

http://www.die-stromsparinitiative.de/fileadmin/dokumente/PDF/in … ine_druck.pdf.pdf

0,90 kWh срещу 1,05 kWh
 Или в центове за немските домакинства
 0,22 € срещу 0,25

Тоест 3 Цента спестени. Не знам как ще е в България.
По тази причина бих пуснала късата програма само в два случая:

Много чуствителни съдове - фини чаши за вино или подобно. Те без това не са силно замърсени.
Тотална липса на време -ако имам гости и искам посудата да е бързо в готовност.

В табелата има и показания за интензивната програма -там консумацията на ток е почти двойно по-голяма от Екото.

1,90 kWh- интензивна, срещу 1,05 kWh -Еко.

Половин зареждане си спомням, че беше с цял 1 литър по-спестовно и цели 0,1 кВч, та затова и него не пускам много често.

# 610
  • Мнения: 2 022
Вярно! Досега (вероятно защото съм голяма бяла птица) не съм обърнала внимание на данните за кратката програма. Оказва се, че кратката пести 1 литър в сравнение с екото, но пък консумира мааалко повече енергия (0,85 срещу 0,83 kWh/цикъл). При това положение наистина не виждам смисъл от нея, още повече, че и не суши. Освен, може би, ако човек наистина много бърза. Няма да я пробвам довечера!  Wink

Snowdrop, и аз имах проблеми с настройката на солта. При мен се прави само с програматора, ама се натискат различни бутони ту кратко, ту продължително. Получи се на 3-4 опит. Освен да ти предложа и ти дас опиташ още няколко пъти.... Успех! 

# 611
  • Berlin
  • Мнения: 11 235
Т.е. по-добре е да спестим от тока вместо от водата, така ли? Че и за пералнята се замислих.
Преди първо пускане на нова машина нешо трябва ли да се прави?

# 612
  • София
  • Мнения: 12 006
Т.е. по-добре е да спестим от тока вместо от водата, така ли? Че и за пералнята се замислих.
Преди първо пускане на нова машина нешо трябва ли да се прави?
Аз бих пуснала най-дългата програма на високи градуси, с малко гел и с настроена сол /без гланц/ без съдове за да се поизмият стените и кошниците, особено ако е била и мостра - са я пипали много хора.

# 613
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
И аз пускам празна, когато е нова, да се дезинфекцира  Laughing
Ползвам Еко програмата, ако пускам само чинии, а и пускам главно през нощта. Но пък моята е за пълно вграждане, старъчък модел и имам само програми за изплакване, половин зареждане, еко, силно замърсени и това е. Но вършат работа  Wink

# 614
  • Мнения: 411
при моята горната е за по-слабо замърсени като чаши,адолната за по-замърсени като тенджери и тигани - и при дгите ако не се лъжа е така, много ми помогна в моетоупътване примерна илюстрация за подреждането, не бях обърнала внимание и , че в кошницата за прибори също има подредба и щом ги разместя вилиците и лъжиците/особено по-замърсените/ излизат неизмити

Общи условия

Активация на акаунт