Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 195
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 006
От скоро имам съдомиялна Индезит за 6 комплекта. Ползвам гел на Медикс, но ми се иска да пробвам и таблетки. Приятелка ми каза, че таблетките не се разтваряли напълно и това ме спря да ги ползвам.
Може и да има такива, които не се разтварят, но това означава, че или не са качествени или са използвани неправилно, т.е. на кратка програма и иски градуси или идвете. Хубавите таблетки си се разтварят, на правилните програми. Твоята миялна щом е за 6к. ще трябва да й режеш таблетката на 2, защото цяла ще й е двойна доза.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 789
Досега ( от 2 години имаме миялна) нито веднъж нямам неразтворена таблетка. Деля ги на 1/2, въпреки, че миялната ни е за 11 комплекта и всеки път резултата е повече от перфектен.
Вероятно става въпрос за некачествена партида таблетки или съд е попречило на отделението за таблетки да се отвори и да си свърши работата качествено.

# 47
  • Мнения: 1 404
Здравейте,
Имаме отскоро тази съдомиялна https://www.tehnomix.bg/bosch-SMS58P18EU

Нали мога да слагам прибори/посуда на дете на около 2г. ? Не са пластмасови.
Досега ги слагах, но ме хванаха параноични мисли да не би да не изплаква добре накрая съдомиялната...
Не съм имала неразтворени таблтки.

# 48
  • Мнения: 1 153
Днес купих 2 таблетки Финиш за проба. Дано измиват по-добре от гела.

# 49
  • Мнения: 1 355
Teya75, вземи от приятелката си една-две таблетки за  проба. Сещам се за поне пет причини, поради които таблетката може да не се разтвори.

# 50
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
За много години !
Ще се опитам да обобщя основното при ползване на съдомиялни машини,защото наблюдавам че се питат едни и същи неща през страница.
И така-сол и гланц се слагат задължително,нищо че на таблетките ви пише че ги има.Всичко в едно е рекламен трик Simple Smile Солта е нужна за регенерация на йонообменната смола,която от своя страна омекотява водата.Гланца освен че придава блясък,помага при сушенето,така че го ползвайте.Вярно че е химия,но кое не е в днешно време.При слабо замърсени съдове е хубаво да се ползва гел-щади и не драска,но за сметка на това не мие толкова добре колкото качествена таблетка.При малки съдомиялни тип кубче делете таблетката на 2.Третирайте с препарат за изчистване поне на 3 месеца,като ползвайте течните на известни фирми.Мийте редовно филтрите/нищо че филтрите  са "самопочистващи"/.
На първо четене това се сещам,ако имате въпроси-ще отговарям с удоволствие.Кой гланц бихте препоръчали?

# 51
  • Мнения: 110
За гланца има различни мнения,като повечето са че трябва да е без химия.Аз лично такова чудо не съм виждал,и ползвам нормални,като това че не е хипер супер дупер "безвреден" не ми е пречило.Това което дишаме,ядем и пием е в пъти повече от влиянието на гланца,така че не робувам на това.В момента съм с Медикс даже/около 2-3 лв/,и разлика в сушенето не виждам.Колкото и да е скъп-мисля не повече от 6-8 лева си заслужава,защото се ползва над половин година.

# 52
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
Сложих си гланц и сушенето е доста по-бързо и ефективно. 😄 Пуснах си и някаква функция  за по- силно сушене или нешо такова, не мога сега да погледна как точно се води, Бош е. Взех си и сол и таблетки, всичко е Сомат, досега съм ползвала само Финиш. Даже и не ми мирише на препарат ... много.

# 53
  • SF
  • Мнения: 21 093
Каква марка съдомиялна 45 см препоръчвате от средния клас? Ще се ползва веднъж дневно.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 006
Каква марка съдомиялна 45 см препоръчвате от средния клас? Ще се ползва веднъж дневно.
АЕГ, Електролукс

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Каква марка съдомиялна 45 см препоръчвате от средния клас? Ще се ползва веднъж дневно.
АЕГ, Електролукс


Аристон

# 56
  • SF
  • Мнения: 21 093
Препоръчаха ми горещо Беко. Турски са - това трябва ли да ме притеснява?

# 57
  • Мнения: 1 355
Всеки сам си преценя. Мисля че няма да е по-различна от останалата бяла техника на Беко.

# 58
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Препоръчаха ми горещо Беко. Турски са - това трябва ли да ме притеснява?

Не, не трябва, за мен са на нивото на останалите. И имам база за сравнение на Беко, Бош, АЕГ.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт