Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 201
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 355
Бива си я машинката

# 61
  • Мнения: 5 900
Препоръчаха ми горещо Беко. Турски са - това трябва ли да ме притеснява?

Въпрос на късмет. Имам Беко-45 см. След като мина гаранционният срок се развали-някакво прекъснато кабелче се оказа. След няколко месеца пак-друго кабелче. След време пак- трето кабелче. В сервиза в чудо се видяха. Защото идват,губят време,а ми вземат 20-30 лв. При четвъртото разваляне заявиха,че повече няма да идват и ми препоръчаха или да си купя нова или да сменя някакъв ел-пакет. Е, смениха го след почти 3 месеца чакане на доставка на частта. Струваше ми 120 лв с труда. Да чукна на дърво-работи. И те се чудеха-такъв проблем не са имали до сега. По принцип Беко са с добро реноме,но повече не бих си купила техен уред.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Grundig е всъщност Beko, все уреди от холдинга на фамилия Коч. Нямам нищо против тях, даже напротив имаме сушилня и пералня, доволни сме.
Нашата миялна е за вграждане Eurolux, препоръчвам. Майка ми от 10 години е с Ariston- няма грешка, много е добра!

# 63
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Grundig е всъщност Beko, все уреди от холдинга на фамилия Коч. Нямам нищо против тях, даже напротив имаме сушилня и пералня, доволни сме.
Нашата миялна е за вграждане Eurolux, препоръчвам. Майка ми от 10 години е с Ariston- няма грешка, много е добра!
Отказах ме ,каквото и да сме имали Беко все е с проблеми.

# 64
  • Мнения: 2 022
Здравейте. Отскоро имам съдомиялна и все още я разучавам.
Много често готвя в голям глинен съд с капак - ето такъв: http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/44142.jpeg
Естествено, веднага го набутах в машината, защото е много тежък и трудно се мие. Изми се добре отвътре, но се надраска външната повърхност и в машината нападаха люспи от нея. Почистих я, но вече няма да го слагам вътре.
Та молбата ми е да ми препоръчате подобен съд, който да може да се мие в съдомиялна. Мислех за голяма стъклена тенджера, тип йенска, но на тях няма дупка в капака. Или има?...


# 65
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Здравейте. Отскоро имам съдомиялна и все още я разучавам.
Много често готвя в голям глинен съд с капак - ето такъв: http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/44142.jpeg
Естествено, веднага го набутах в машината, защото е много тежък и трудно се мие. Изми се добре отвътре, но се надраска външната повърхност и в машината нападаха люспи от нея. Почистих я, но вече няма да го слагам вътре.
Та молбата ми е да ми препоръчате подобен съд, който да може да се мие в съдомиялна. Мислех за голяма стъклена тенджера, тип йенска, но на тях няма дупка в капака. Или има?...




Хм, по-скоро некачествен гювеч.От 12-13г г мия в миялната гювечите ми (имам поне 3 големи и 10-ина малки), нищо им няма.

# 66
  • Мнения: 5 160
Нещо от този тип
http://www.megahome.bg/keramichno-gyrne-elekom-1
Бях харесала в един магазин за стоки, подобни на немските магазини.
Имаше и малки, и средни и големи. Обясняваха, че са подходящи и за котлон, и за фурна, и за миялна.

# 67
  • Мнения: 2 022
Хм, по-скоро некачествен гювеч.От 12-13г г мия в миялната гювечите ми (имам поне 3 големи и 10-ина малки), нищо им няма.

Знам ли, може и така да е.

Lorenca, благодаря!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз имам керамични чинии - малки и големи, гювеч, купички. Мия ги в миялната, нямам проблем с тях. Но използвам прах, а преди това гел. С таблетки май не съм ги мила.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 3 711
А, те моите всекидневни чинии също са керамични. И те са 13 г в миялна мити.
- такива, но сини. Само цвета им е поизбелял леееко, ама това все пак е всекидневно миене.

# 70
  • Мнения: 1 153
Вчера най - после изпробвах таблетка. Сложих четвъртинка и резултатът е много по - добър от гела. Посудата е много по - суха и няма гаден мирис. Минавам на таблетки Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 12 006
Дами миещи гювечетата и подобни в миялна - имам въпрос - на каква програма, на колко градуса го миете, и в коя кошница го слагате? Бях чела, че можело да се пукнат от топлата вода /пожене не тръгва постепенно да се стопля, а изведнъж/. Големият гювеч е тежък и ужасен за миене, затова бих се радвала, ако мога да го пускам в помощницата.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 19:27 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 72
  • Мнения: 2 022
Аз го сложих на 55 градуса, нормална програма. Сложих го долу, защото е огромен и тежи. Обаче използвах таблетка Finish quantum max supercharged (подариха ми ги заедно с машината и не съм купувала друг препарат за миене). Дали ако използвам гел вместо тези таблетки, гювечът няма да се драска? Всъщност, боята му се изстърга, не самият материал. И друго ме притеснява - гелът не изтича ли от отделението за препарата? То е с дупки и не виждам как ще задържи течност при затварянето на вратата. Много съм невежа по този въпрос. Embarassed

# 73
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Аз също мия гювеч и керамика в машината, на 60 С, с таблетки, прах, гел, каквото е налично в момента.
Нищо им няма.

# 74
  • Мнения: 1 355
Гелът няма как да изтече, защото отделението се отваря когато започне същинското миене.

Общи условия

Активация на акаунт