Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 235
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Burgas
  • Мнения: 503
И аз скоро се престраших да сложа глинен гювеч в машината-на интензивна програма ,70 градуса с таблетка FAIRY ULTRA POWER-перфектно измиване,без поражения по керамиката.

# 76
  • Мнения: 41
Здравейте!

Търсих из стари мнения, но нищ не открих по въпроса за 3та кошница. Дали някой може да сподели наблюдения дали е удобно и дали си заслужава парите?

Спряла съм се на два модела:
http://technika.bg/product/19872/sadomialna-mashina-za-vgrazhdan … h-spv69t70eu.html
с трета кошница за прибори и всичките пинизи
http://technika.bg/product/20228/sadomialna-mashina-za-vgrazhdan … h-spv40e80eu.html
и тази по-стандартен модел...
Има разлика в цената, която се чудя дали да преглътна, защото все пак нямам намерения да си купувам съдомиялня на няколко години, а е важно да е удобна и практична. Първата събира повече и се чудя дали тази трета кошница всъщност е плюс. Какво ще кажете?

# 77
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен е голям плюс. Когато аз си избирах миялна това беше 1 от основните ми изисквания. Така долната кошница остава абсолютно свободна, и в същото време имам повече място за прибори отколкото с малка кошничка долу, и няма онасност да се долепят прибори и да не се измият от това прилепване, мога там да си редя разни черпаци, и др. неща с дълга дръжка без да ми пречат, може да се сложи и всичко което се събира там - примерно малки чинийки и т.н.
От показаните два модела по-скъпата, освен 3-та кошница е: по-тиха, събира 1 комплект повече, има повече програми, повече температури, 4 специални функции: IntensivZone, VarioSpeedPlus, половин зареждане, HygienePlus, HIG с червени маркировки Touchpoints, Сгъваеми поставки в долната кошница (4x) и на горната с 1 повече, Рафт за чашки в долната кошница, Дюза за измиване на големи съдове,  и т.н. Поне по описанието в този сайт е по-добра не само заради горната си кошница.
Обаче забелязвам, че и двете са 45см. нямаш ли място за 60см. - това е по-добрият вариант.

# 78
  • Мнения: 41
Благодаря много за отговора! Бях се притеснила дали не е някакъв каприз от моя страна, но и аз на там клонях.
Ограничена съм от място, но в 45 см си събирам всичко, някои неща си мия на ръка докато готвя и не ми е проблем. При майка ми имаме 60см и се ползва крайно рядко, защото не можем да я напълним  Laughing

Сега виждам, че има и на Горение такава с три кошници, но май ще заложа на Бош, че нямам време и енергия за повече рисърч. Ако имате някакви препоръки, ще съм благодарна!

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз нямам трета кошница,  но следващата ми миялна задължително ще бъде с такава. Аргументите ми са като на Афродита.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 6 873
И аз избирах между тези два модела, взех по-скъпата. Не съм имала друга съдомиялна за да направя сравнение. Но от тази съм мноого доволна. Афродита е написала плюсовете, машинката е наистина тиха, измива чудесно, има индикатор светлинен и знам след колко време ще приключи програмата и на кой етап от миенето е.  
Та ако имаш възможност, препоръчвам ти първия модел. Peace

# 81
  • Мнения: 41
Много съм ви благодарна за мненията, помогнаха!
Поръчах си вече по-скъпия Бош, намерих на едно място онлайн промоция за 1010лв и съм доволна, че отхвърлих още един належащ проблем! Лека и усмихната неделя Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 12 006
Да ти е честита и да ти служи дълго и вярно Simple Smile.

# 83
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957

Сега виждам, че има и на Горение такава с три кошници, но май ще заложа на Бош, че нямам време и енергия за повече рисърч. Ако имате някакви препоръки, ще съм благодарна!
Moже ли линк?

# 84
  • Мнения: 2 755
Моля за помощ. Съдомиялната ми не измива добре на долния етаж, горния го мие добре. До сега не съм имала такива проблеми с нея. Продухах перката - не е запушена. На какво може да се дължи?

# 85
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте имам от известно време проблем с миялната , на горният ред където са чашите редовно половината ги изваждам със засъхнал разтекъл се прапарат или не знам ако не е препарат какво да е  newsm78 / ама какво обяснение дадох дано ме разбрахте  Embarassed/, след което ги мия на ръка  ooooh! . Девър ми и той се оплаква, че понякога така му излизат и започвам да се замислям дали не е от таблетките, те са на  Финиш всичко в едно .

# 86
  • Мнения: 2 022
Минавам на отчет: пуснах отново глинения гювеч снощи. Ами, този път няма никакви поражения, а си е измит чудесно. Май ще се окаже, че по него е имало някакъв нагар, който досега на ръка не съм успявала да измия, а цветът му е бил кафеникав и съм си мислела, че е част от украсата му.  Embarassed

# 87
  • София
  • Мнения: 12 006
Моля за помощ. Съдомиялната ми не измива добре на долния етаж, горния го мие добре. До сега не съм имала такива проблеми с нея. Продухах перката - не е запушена. На какво може да се дължи?
Върти ли се? Виж да не и пречи нещо на въртенето или да не е счупена, т.е. нищо да не й пречи и апк да не се върти. Налягането на водата да не е ниско?

-----------------
Здравейте имам от известно време проблем с миялната , на горният ред където са чашите редовно половината ги изваждам със засъхнал разтекъл се прапарат или не знам ако не е препарат какво да е  newsm78 / ама какво обяснение дадох дано ме разбрахте  Embarassed/, след което ги мия на ръка  ooooh! . Девър ми и той се оплаква, че понякога така му излизат и започвам да се замислям дали не е от таблетките, те са на  Финиш всичко в едно .


Не знам дали е от таблетките, но може да е от неправилно разпределение на съдовете, от ниско налягане на водата, проблем с горната перка? Почистете перката, пуснете 1 почистващ цикъл на машината със спец. препарат, ако не е почиствана скоро. Каква марка е?

# 88
  • Мнения: 2 755
Моля за помощ. Съдомиялната ми не измива добре на долния етаж, горния го мие добре. До сега не съм имала такива проблеми с нея. Продухах перката - не е запушена. На какво може да се дължи?
Върти ли се? Виж да не и пречи нещо на въртенето или да не е счупена, т.е. нищо да не й пречи и апк да не се върти. Налягането на водата да не е ниско?

Пуснах я с почистващ препарат, оправи се. Благодаря bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 4 397
Не знам дали е от таблетките, но може да е от неправилно разпределение на съдовете, от ниско налягане на водата, проблем с горната перка? Почистете перката, пуснете 1 почистващ цикъл на машината със спец. препарат, ако не е почиствана скоро. Каква марка е?

Ами винаги подреждам по един и същи начин, ползвам я 5 година. Налягането е ок., почиствам я на месец и половина с препарат и поне един път в месеца филтъра, независимо , че го дават самопочистващ. Перките сега ги гледах,нищо не виждам по тях , дупчиците са чисти .
То по скоро един път мие един път не мие, и девър ми и той казва, че и неговата така прави , също Сименс  нова на година.

Тия дни като ходя да пазарувам, ще взема прах да видя дали пак така ще прави .

Преди да Взема Финиша , миех със Сомат таблетки и прах, на Кауфланд едни всичко в едно, ама вече ги няма и никога не ми е правила такива номера.

Общи условия

Активация на акаунт