Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 055
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 12 006
Когато се използва комбинирана таблетка - има и сол в нея, задължително ли е да се активира Мултитаб функцията? Старата ми миялна нямаше такива екстри. Просто не слагах сол.
Може да прочетеш първата страница на темата - ще ти е от полза. Солта в комбинираните таблетки не е ясно дали е достатъчна на машината, освен ако не сте в район с много мека вода, но и тогава не е съвсем ясно. Функцията мултитаб удължава програмите с цел таблетката да се разтвори добре. Погледнете си упътването на машината за да видите вашата машина какво прави при включването на тази функция, т.е. дали изключва солта или солта и гланца.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 18:03 от bubanka

# 751
  • Мнения: 2 333
Как нареждате тенджери, тигани и тави в миялната? Моите невинаги успяват да се измият, особено, ако са мазни или засъхнали  Blush Моделът е Беко за вграждане DIN 28320.

# 752
  • София
  • Мнения: 12 543
Как нареждате тенджери, тигани и тави в миялната? Моите невинаги успяват да се измият, особено, ако са мазни или засъхнали  Blush Моделът е Беко за вграждане DIN 28320.

Тенджерите в долната кошница една до друга, обърнати с дъната нагоре. Тавите по същия начин, но понякога по-малките слагам и в горната кошница, пак с дъното нагоре. Тях винаги ги мия с таблетка - Феъри Платинум. И естествено не ги оставят да изсъхнат, дори да не пускам в същия ден миялна. Просто ги слагам в мивката и ги наливам с вода. Освен това ги мия на интензивната програма на 70 градуса. Също съм с Беко за вграждане. Досега неизмита тава не съм вадила.

# 753
  • Мнения: 2 333
nana77, благодаря  bouquet Аз също ги накисвам предварително и мия на 70 градуса, използвам Феъри куантум, но нещо с подреждането не се справям.  Embarassed Значи всички големи съдове с дъното нагоре се слагат, така ли? И да не се допират много, нали?

# 754
  • София
  • Мнения: 12 543
nana77, благодаря  bouquet Аз също ги накисвам предварително и мия на 70 градуса, използвам Феъри куантум, но нещо с подреждането не се справям.  Embarassed Значи всички големи съдове с дъното нагоре се слагат, така ли? И да не се допират много, нали?


Аз така си ги редя винаги, защото реално пръскачките в миялната пръскат водата отдолу нагоре. Ерго, за да се измият тавите и тенджерите трябва да са с дъната нагоре.
Гледам, като ги редя, да не се застъпват изобщо или ако няма място, едната просто да е подпряна на другата, но не повече от една трета от отвора.
Иначе си зависи и от препаратите. Аз понеже от самото начало мия само с Феъри Платинум и съм много доволна, не мога да дам достоверна оценка дали твоите таблетки нещо не се справят.

# 755
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 606
nana77, благодаря  bouquet Аз също ги накисвам предварително и мия на 70 градуса, използвам Феъри куантум, но нещо с подреждането не се справям.  Embarassed Значи всички големи съдове с дъното нагоре се слагат, така ли? И да не се допират много, нали?


Относно таблетките, вероятно имаш предвид Финиш куантум, много са добри, но като, че ли са по-агресивни от Феъри платинум.
Феъри куантум, поне аз не нам да съществува.

# 756
  • Мнения: 2 333

Относно таблетките, вероятно имаш предвид Финиш куантум, много са добри, но като, че ли са по-агресивни от Феъри платинум.
Феъри куантум, поне аз не нам да съществува.
[/quote]
Ох, да Финиш куантум исках да кажа  Embarassed

# 757
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Слагате ли тефлоновите тигани,тенджери и тави в миялната?
Имам от месец миялна и сякаш забелязвам нараняване на тефлоновото покритие? newsm78

# 758
  • София
  • Мнения: 12 543
Слагате ли тефлоновите тигани,тенджери и тави в миялната?
Имам от месец миялна и сякаш забелязвам нараняване на тефлоновото покритие? newsm78


Да, естествено, че слагам, но никога не ги мия с таблетка. Само с гел. Не са надраскани.

# 759
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И аз използвам гел. Thinking
Може би няма нищо общо с миялната,а просто им е дошло време,понеже са на няколко годинки вече.
Благодаря. bouquet

# 760
  • София
  • Мнения: 3 789
Слагам тефлонови и керамични тави и титани. Нищо им няма. Измиват се перфектно. На 8 години са ми и няма и драскотина по тях.
Ползвам лидълските таблетки.

# 761
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
И аз мия тефлон с таблетките на Лидл, все още не съм забелязала промяна. Казвам все още, защото ползвам миялна от 4-5 месеца.

# 762
  • София
  • Мнения: 43 833
Аз също мия тефлоните в мияна и също с лидлски таблетки (изобщо други не ползвам). Според мен просто ти е съвпаднал момента щом са на по няколко години, те все пак не са вечни. Wink

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 09:48 от Angel_Dust

# 763

Общи условия

Активация на акаунт