Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 353 членове Включете се
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-268 от 268 отговора

София

Здравейте в новата ни тема!

Старата ни тема: Всякакви въпроси относно съдомиялните - 18

Препарати за съдомиялна - 9 В тази тема обсъждаме препаратите, които използваме.

От коя марка съдомиялни сте доволни? Тук обсъждаме различните марки и модели, техните качества и недостатъци.

Сайт посветен на съдомиялните: http://sadomialni.com

Сол за съдомиялни – спомага за регенериране на йонообменника, намиращ се в съдомиялната и предотвратява натрупването на варовик. Йонообменникът от своя страна спомага за омекотяване на водата. Ако дълго време не се слага сол, той спира да функционира безвъзвратно.
Гланц за съдомиялни, наричан още препарат за изплакване – спомага за блясък и по-бързо съхнене на съдовете.
Препарати за миене на съдове за съдомиялни – съществуват под формата на прах, гел и таблетки; служат за измиване на съдовете.
Ароматизатор за съдомиялни – при използване съдовете ухаят на него след измиване, както и самата машина отвътре.

Правете профилактика на машината си от време на време /приблизително 1-2 месеца/ - използвайте специален препарат за почистване на съдомиялни, който се използва според указанията на опаковката и на празна миялна. Проверявайте дали някой отвор на перките не е запушен.

Информация за твърдостта на водата по региони Източник: http://omekotenavoda.alle.bg

Съвети за начинаещи:
- Препоръчително е да измерите твърдостта на водата с тестер.
- Ако живеете в район с твърда вода, независимо, че ползвате таблетки, сипвайте сол в съдомиялната си и направете настройките според твърдостта!
- Най-оптимален резултат се получава с ползване на отделни препарати. Таблетките са разчетени за определена замърсеност на съдовете, но не винаги вашите са толкова замърсени, следователно има вероятност да използвате излишен или недостатъчен препарат. Възможно е и да са точната Ви доза.
- В таблетките не винаги се съдържа сол, необходима за машината. Някои таблетки 2, 3, 5, n в 1 не съдържат сол – четете опаковката. Дори и да съдържат не е ясно дали тя е в необходимото количество за работата на машината.
- Гланцът се използва според предпочитанията на потребителя и резултатите при използване на такъв.
- За средна (45 см.) и голяма (60см.) машина дозата за препарата е почти една и съща, защото консумацията на вода е също почти еднаква, следователно миещият разтвор ще е с почти еднаква концентрация.

Кои функции и програми са полезни и кои не толкова:

- Половин зареждане се ползва може би само в началото и още 1-2 пъти по необходимост. Щастливите собственички на това чудо, наречено миялна, толкова бързо свикват с него, че започват да цапат повече, следователно запълват до вечерта машината до дупка. Извод - може и без 1/2 зареждане. Зависи от потрепбелието /цапането/ на съдове;
- променяща се височина на горната кошница - много полезна функция, но не е болка за умиране, ако я няма;
- функция "мултитаб"-  предназначена е за комбинирани таблетки, това копче при различните марки и модели изключва потока на солта и/или гланца и спира индикаторите им, т.е. не светят при липса на сол и/или гланц. Водата, която влиза в корпуса, не минава през резервоара за сол и йонообменника, за това е хубаво самите таблетки да имат сол /не всички имат/. При други - изключва само гланца. Възможно е при някои модели да изкл. само солта. При използване на тази функция, времетраенето на циклите може да се промени.
- програма "изплакване" - за освежаване на леко замърсени или чисти, но дълго неизползвани  съдове,  използва  и  ако сте разлели случайно при сипването гланц или сол в корпуса.
- програма “накисване” , “предмиене” или “предварително измиване” – изплаква съдовете преди да започне същинското миене, предотвратява засъхването на остатъците от храна върху съдовете, когато те няма да бъдат измити  веднага след използване. Незаменимо при засъхнали съдове.
- наличие на 70 градусова програма - крайно необходимо за миене на части от фритюрник, филтри на абсорбатор, решетки на фурна, тави, тенджери, тигани и други подобни зверски малтретирани кухненски пособия.
- какво да изберем за приборите и тяхното място в миялната - издърпващо чекмедже или кошница за прибори. Изборът е в зависимост от конкретните предпочитания. Чекмеджето се намира най-отгоре, някъде се води трета кошница. Кошницата за прибори се поставя в най-долната кошница за съдове и заема част от пространството за съдове. Изборът на  извърпващо чекмедже или кошница за прибори е строго индивидуален, според предочитанията на потребителя. Най-добре посетете магазин и разгледайте на живо, за да прецените.
- функция отложен старт – свяка миялна, която има тази функция, има различно максимално време на отложен старт.  Удобна е за пускане на миялната във време, в което няма да можем да сме физически до нея.

Aко нямате какво да кажете, а само искате да направите „запис” в темата, използвайте бутона горе в дясно „включете известията”, или бутона горе в ляво „харесва ми” или бутона долу в дясно със знак „сърце”.
« Последна редакция: пн, 02 яну 2017, 13:13 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ »
Цитирай

UK

Благодаря за новата тема, Afrodita.

Нямам засега въпроси, всичко е наред с моята (да чукна на дърво). Справя се добре. През седмицата и за слабо замърсени съдове (и когато не е много пълна) пускам бързата 29 минутна програма (45 градуса). По-рядко използвам еко програмата (50 градуса) при изцяло напълнена миялна и/или доста мръсни съдове. При тази програма използвам и функцията "Отложен старт", защото програмата е дълга (3 часа и 15 минути) и обикновено донапълвам миялната накрая на деня (към 12 часа). Нагласявам таймера така, че миялната да приключи в определен час сутринта, когато смятам, че ще съм вече станала. Интензивната програма съм я използвала досега само за профилактичното почистване. "Половин зареждане" опцията май никога не съм използвала.

Цитирай

Бургас

Честита Нова година!
Благодаря и за темата!  bouquet
Моята машинка ми служи вярно вече половин година.  За сега нямам проблеми, дано все така да е. Аз ползвам най-често програмата за нормално замърсени,  която е 65 градуса. Интензивната ми е 70 градуса и по-дълга от останалите, но нея я включвам само когато имам много мазни и замърсени съдове. Еко също ползвам рядко.
Цитирай

Варна

Честита и от мен! bouquet

Аз пък ползвам най-често еко програмата защото при нея врата се отваря сама като приключи и няма значение кога съм я пуснала. Не, че има проблем да стои и затворена предполагам ама не ми се ще.
Темата ми беше и все още е много полезна. bouquet
Цитирай

Sofia

Честита Нова Година на всички.
Моята съдомиялна е Аристон. Използвам я от месец. Доливах гланц 2 пъти, но не зная кога да добавя сол. Не е светвала лампа за сол или гланц. Машината е вградена. Вие на колко време слагате сол ( София). Освен това препаратите за измиване на съдомиялна вредни ли са? Трябва ли да се пуска празен цикъл след такава програма?
Цитирай

Нова тема - нов късмет  в Новата 2017. Да ни е честита и късметлийска!
Цитирай

Честита Нова Година на всички.
Моята съдомиялна е Аристон. Използвам я от месец. Доливах гланц 2 пъти, но не зная кога да добавя сол. Не е светвала лампа за сол или гланц. Машината е вградена. Вие на колко време слагате сол ( София). Освен това препаратите за измиване на съдомиялна вредни ли са? Трябва ли да се пуска празен цикъл след такава програма?
Защо доливаш каквото и да е, без да имаш индикация за това? Имаш ли индикатори за сол и гланц? Ако имаш такива, изчакай да светне и тогава. Машинките са направени така, че да ти подскажат, преди да се е изчерпил напълно консуматива, няма страшно, ако 4-5 пъти я пуснеш без, нищо няма да и стане. Аз на моята сипвам сол и гланц, когато светне съответния индикатор, не виждам смисъл да си играя да доливам когато ми хрумне, нали за това са тези индикатори.

Честита да е Новата и от мен!
Да е здрава и щастлива за всички!
Цитирай

на Мелмак

Аз съм си доволна от моята - на Тека е, през таи година ни предстои преместване и един от новите уреди ще е съдомиялна.
Ще ви следя с интерес Very Happy
Цитирай

София

ЧНГ на всички. Много здраве и успехи.
И аз изчаквам да светнат индикаторите и тогава доливам.
Цитирай

Бургас

Само при мен ли най-краката програма и час и половина 😯 Горение
Цитирай

София

Засега пускам само auto програмата на моята, но вече виждам как ми липсват някои програми - накисваща, изплакване... Моята (новата) е само с 4 програмки - авто, интензивна, еко (3ч. и нещо) и бърза. Половин зареждането не го ползвам. А и нещо не ми харесва как суши. Нормално ли е да е мокра вратата след свършване на програмата? Съдовете са сухи. И пак ми мирише на препарат, а не слагам много.
Цитирай

София

Честита Нова Година и Нова тема!
Само искряща от чистота посуда и никакви проблеми с машинките да има през новата година.
Цитирай

Моята най-бърза програма е от 30 до 50 минути,в зависимост от замърсяването.Но не суши на нея.
Цитирай

Бургас

Основно използвам еко - програма. Пускам я нощем на отложен старт и сутрин, преди кафето вадя съдовете. По празниците се налагаше да се пуска и по два пъти, като денем обикновено използвам интензивната програма, която е около час.
Цитирай

Под Сините камъни

Само при мен ли най-краката програма и час и половина 😯 Горение
И при мен,но и аз съм с Горение
Цитирай

софия

Благодаря за новата тема,  bouquetпри на с драмата с миялната продължава, отпушихме мивката беше ужасно задръстена тръбата, сега се оттича спокойно водата, но на миялната продължава да дава грешка и не ще да тръгне, майка ми отпушвала мивката с едно като вакум и се чудя дали не е вкарала мръсна вода в миялната и да я е повредила Sad, изчаках няколко дни с надежда че ще се оправи но уви ще викаме майстор, все още е гаранционна но знам ли то си е в нас проблема.
Цитирай

Под Сините камъни

tzvetihc изключихте ли я от тока?Ако не, изключете я и я оставете така поне няколко часа и тогава вижте дали пак дава грешка
Цитирай

А и нещо не ми харесва как суши. Нормално ли е да е мокра вратата след свършване на програмата?
Здравейте, и аз искам да попитам, извинявам се за невежеството  Blush, но за първи път използвам съдомиялна - нормално ли е по вратата и по пластмасовита част на кошниците да има вода? Съдовете са общо взето сухи, тук-там има влага, както и по вдлъбнатините им, но по кошниците и вратата си има доста капки, които капят и мокрят съдовете. Не използвам гланц, което може доколкото разбирам също да има значение. Съдомиялната е 45 см Bosch, водят я доста добра...но влагата ме притеснява...
Благодаря ви предварително!
 Hug
« Последна редакция: ср, 04 яну 2017, 09:33 от 6tiplio »
Цитирай

софия

Пепински, Благодаря ти ще пробвам, дано не сме я прецакали нещо Sad
Цитирай

Пловдив

Здравейте,благодаря за новата тема,аз засега съм много доволна от моята машина,макар и да е втора употреба.Най-много ползвам бързата програма,която е на 60градуса,58мин.съдовете ми излизат много добре измити,от изсушаването също не мога да се оплача,машината ми е Беко.
Цитирай

ЧНГ! Как преценявате, че е време за почистване на смм и доволни ли сте от прахчетата W5?
Цитирай

на Мелмак

Аз всеки месец пускам прахче, а 2 пъти в годината -течен препарат.
Цитирай

А и нещо не ми харесва как суши. Нормално ли е да е мокра вратата след свършване на програмата?
Здравейте, и аз искам да попитам, извинявам се за невежеството  Blush, но за първи път използвам съдомиялна - нормално ли е по вратата и по пластмасовита част на кошниците да има вода? Съдовете са общо взето сухи, тук-там има влага, както и по вдлъбнатините им, но по кошниците и вратата си има доста капки, които капят и мокрят съдовете. Не използвам гланц, което може доколкото разбирам също да има значение. Съдомиялната е 45 см Bosch, водят я доста добра...но влагата ме притеснява...
Благодаря ви предварително!
 Hug

Аз също не използвам гланц-една химия по-малко. При мен също има влага по вратата ,по вдлъбнатините на чашите,по вдлъбнатините на кошниците. Приела съм го за нормално. В началото ползвах гланц- по-различно е.По-сухо. Но тази влага не ми пречи.Миялната ми е Беко.
Цитирай

София

Хм, то и аз не ползвам гланц, защото уж таблетката е такава. Не знаех, че може от това да е.
Цитирай

София

И аз не използвам гланц. Няколко пъти слагах 2% разтвор на лимонтозу, прочетох някъде в нета, че може да замени гланца. Но  се замислих, че може би не е добре да се използва непрекъснато. По вратата има конденз след края. Най-често използвам 65-градусова. Имам и Еко три часа и нещо е. Бързата при мен е 45 минути мисля беше, не суши след нея. Половин зареждане съм използвала веднъж или два пъти, но така и не разбрах дали съдовете трябва да са в горната или долна кошница или няма значение /не видях да пише в книжката/. Машината ми е Канди. За сега използвам прах, мисля когато свърши да мина на капсули, таблетките много драскат съдовете., но може би мият най-добре.
За отложения старт преди ползвах често, но дали няма да се развали уплътнението, на чекмеджето за препарат, като престоява 6 или 9 часа с препарата вътре? Ако е таблетка сигурно няма проблем, защото си е цяла, но гела или праха не са.
ЧНГ! Бъдете живи и здрави и много, много щастливи!
Цитирай

За много години !
Ще се опитам да обобщя основното при ползване на съдомиялни машини,защото наблюдавам че се питат едни и същи неща през страница.
И така-сол и гланц се слагат задължително,нищо че на таблетките ви пише че ги има.Всичко в едно е рекламен трик Smile Солта е нужна за регенерация на йонообменната смола,която от своя страна омекотява водата.Гланца освен че придава блясък,помага при сушенето,така че го ползвайте.Вярно че е химия,но кое не е в днешно време.При слабо замърсени съдове е хубаво да се ползва гел-щади и не драска,но за сметка на това не мие толкова добре колкото качествена таблетка.При малки съдомиялни тип кубче делете таблетката на 2.Третирайте с препарат за изчистване поне на 3 месеца,като ползвайте течните на известни фирми.Мийте редовно филтрите/нищо че филтрите  са "самопочистващи"/.
На първо четене това се сещам,ако имате въпроси-ще отговарям с удоволствие.
Цитирай

Какво ще кажете за таблетките W5 на Lidl?Не съм взимала до сега от тях.От понеделник ще са на промоция - 8.50лв. за 48бр.
Цитирай

Под Сините камъни

Какво ще кажете за таблетките W5 на Lidl?Не съм взимала до сега от тях.От понеделник ще са на промоция - 8.50лв. за 48бр.
Аз ползвам таблетките на Лидл.Доволна съм.Ползвала съм и двата вида и не виждам разлика.
Цитирай

Русе

Аз 3-4 пъти съм купувала, от последните, вярно, че бяха обикновените, бях крайно недоволна. С елементарни замърсявания не се справяха. Иначе от всичко в едно бях сравнително доволна за леки замърсявания. За тави - само Феъри платинум. Сега взех от ДМ техните без фосфати, още не съм ги пробвала, че доизкарвам последните лидълски с голяма мъка.
Цитирай

Варна

Супер измиват,ползвам от години.Ползвам и солта , гланца  и ароматизатора на същата марка.

Иначе миялната ми е Беко,45 см.Вече 8 годишна,ползвам я всеки ден,често по два пъти.Не мога без нея.Както казах най-често използвам таблетките Аll in 1 W5 от Лидл.Сега взех от Кауфланд за 5 лв на промоция 60 таблетки.Също стават,но не са всичко в едно.Но аз си сипвам сол и гланц и без това.По съвет на техник понякога чупя таблетката на две,било достатъчно и половин таблетка за по-малките машини.Преди миех и с Финиш,но лидълските са перфектни и по-евтини.Иначе мия на 60 градуса,60 минути.Съдовете са сухи,но трябва да се отвори вратата при приключване на програмата.Пластмасата остава често влажна,кутиите по-скоро.Чашите и чиниите се надраскват ,пластмасовите дръжки на   вилици и други прибори се начупват с времето.Но пък това е причина да си купим нови  Laughing
Цитирай

софия

Пепински Благодаря изключихме я от тока и проработи newsm44
Цитирай

Варна

Благодаря за новата тема,  bouquetпри на с драмата с миялната продължава, отпушихме мивката беше ужасно задръстена тръбата, сега се оттича спокойно водата, но на миялната продължава да дава грешка и не ще да тръгне, майка ми отпушвала мивката с едно като вакум и се чудя дали не е вкарала мръсна вода в миялната и да я е повредила Sad, изчаках няколко дни с надежда че ще се оправи но уви ще викаме майстор, все още е гаранционна но знам ли то си е в нас проблема.

Виж на вратата под гуменото уплътнение дали не се е събрала мръсотия и я обери.Като препатила казвам,техник виках за това ,че не тръгва а се оказа че се включва защитата против преливане.Сега пак ми се случи ,отново на Коледа,ама прокарах пръст под уплътнението и тръгна.Иначе щом е гаранционна викайте майстор.
А сега видях че е тръгнала.Да понякога с рестарт тръгва
Цитирай

Под Сините камъни

Пепински Благодаря изключихме я от тока и проработи newsm44
Знаех си че ще проработи.Просто като стои включена в тока си помни грешката.
Цитирай

София

За много години !
Ще се опитам да обобщя основното при ползване на съдомиялни машини,защото наблюдавам че се питат едни и същи неща през страница.
И така-сол и гланц се слагат задължително,нищо че на таблетките ви пише че ги има.Всичко в едно е рекламен трик Smile Солта е нужна за регенерация на йонообменната смола,която от своя страна омекотява водата.Гланца освен че придава блясък,помага при сушенето,така че го ползвайте.Вярно че е химия,но кое не е в днешно време.При слабо замърсени съдове е хубаво да се ползва гел-щади и не драска,но за сметка на това не мие толкова добре колкото качествена таблетка.При малки съдомиялни тип кубче делете таблетката на 2.Третирайте с препарат за изчистване поне на 3 месеца,като ползвайте течните на известни фирми.Мийте редовно филтрите/нищо че филтрите  са "самопочистващи"/.
На първо четене това се сещам,ако имате въпроси-ще отговарям с удоволствие.
Абсолютно не съм съгласна с болднатото! Има гелове, които мият чудесно загорели и престоели тави, което за мен е показателно за качеството на препарата.
За това, че е хубаво да се ползва отделно сол и гланц при таблетки е вярно, т.к. не е ясно наличните в таблетката дали са достатъчни спрямо твърдостта на водата, колкото и да се води мека. Добре е да не се забравя, че ако искате да си ползвате допълнително сол и гланц, освен наличните в таблетката не трябва да включвате функцията мултитаб, която на първа стр. от темата пише какво прави.
Цитирай

Най-кратката ми програма е 1 час, освен бързата за изплакване - 30 минути. Таблетките ги деля на две, тъй като съм с миална за 9 комплекта и цяла таблетка идва много, изплакването на съдовете не е добре с по-голяма доза препарат /живея в София и водата тук е мека/. Добавям сол и гланц, независимо че използвам таблетки  All in one - доскоро Финиш, в момента доизбутвам едни изостанали лидълски.
Ще ви следя за информация и идеи.
Цитирай

Всеки има право на мнение.,аз съм изказал моето,ако има такъв гел,дай да го видим.Или не си попадала на Силно замърсени съдове.Как да е,поста ми беше събирателен за често задаваните въпроси,дано е бил полезен.Стоя зад всичко написано от мен,многократно изпитано!
Цитирай

Моята също не тръгваше преди няколко дни, обадих се на техника, каза да я издърпаме  леко от шкафа,  не е вградена и да я наклоним настрани, изтече малко вода, след което си тръгна без проблем. Спирал тока, докато е работела и се включила някаква защита.
Миялната ми е Smeg, 45 см, много, много съм доволна. Таблетки ми носи приятел от Германия, Феъри три в едно май, защото има три цвята бяло, синьо и зелено, в мека опакова.
Ще ми се да я пусна с препарат да се попречисти, препоръчайте ми някой качествен.
Сол и гланц не слагам, но чиниите и чашите са блестящи и без тях.
Цитирай

Русе

Моята също не тръгваше преди няколко дни, обадих се на техника, каза да я издърпаме  леко от шкафа,  не е вградена и да я наклоним настрани, изтече малко вода, след което си тръгна без проблем. Спирал тока, докато е работела и се включила някаква защита.
Миялната ми е Smeg, 45 см, много, много съм доволна. Таблетки ми носи приятел от Германия, Феъри три в едно май, защото има три цвята бяло, синьо и зелено, в мека опакова.
Ще ми се да я пусна с препарат да се попречисти, препоръчайте ми някой качествен.
Сол и гланц не слагам, но чиниите и чашите са блестящи и без тях.

Точно това е Феъри платинум, не 3 в 1.
Цитирай

Здравейте,
тази машина ок ли е- http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 5412VI0P/p/687436 /произведено в Италия.
Тук е описано повече https://electron.bg/aeg-f65412viop-p-298680.html
Миещо рамо на тавана на миялното отделение - означава ли, че освен две перки (долу и под горната кошница), има и още нещо на тавана?
Цитирай

София

От скоро съдовете , които са ми с прозрачно стъкло (там може би си личи) стоят сякаш с препарат по тях, като побелели след изваждане.
Позлвам all in one quant отделно гланц, сол в отеделението за сол.
На какво може да се дължи?
Цитирай

София

Здравейте,
тази машина ок ли е- http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 5412VI0P/p/687436 /произведено в Италия.
Тук е описано повече https://electron.bg/aeg-f65412viop-p-298680.html
Миещо рамо на тавана на миялното отделение - означава ли, че освен две перки (долу и под горната кошница), има и още нещо на тавана?
Машината е перфектна. Имам наблюдения на големия й вариант 60 см., при която перките мисля, че са 3 / на тавана, под горната кошница и на пода/. Предполагам, че и тази е така. Освен това има ProClean миещо рамо, което доста помага в измиването и по-точно в разпръскването на водата. Има и светлинна индикация на пода - при миене, когато е вкл., но не мие и при грешка. Недостатък е само, че е 45см. Very Happy Ако имаш място си вземи 60 сантиметровия вариант.

Bossa Nova - като ползваш таблетка включваш ли функцията мултитаб? Ако да - какво точно изключва при твоя модел, защото са различни и празл. машини?
Цитирай

Afrodita, благодаря за мнението. Много добре звучи  Peace Гледам са я пуснали уж на промоция. Знам за 60-тте, но инсталираният ми празен шкаф е 45 см  Smile За всеки ден ще върши работа.
Цитирай

Пловдив

Аз също ползвам Феъри платинум и съм много доволна,но нямам много база за сравнение,имам още гел на финиш,но той е доста по-слаб в сравнение с Феъри.Сега смятам да взема и от таблетките на Финиш да видим дали ще ми харесат.
« Последна редакция: сб, 07 яну 2017, 18:21 от Gali D »
Цитирай

Аз почиствам с препарата на Finish. Продават го в Билла. Доволна съм.
Цитирай

От скоро имам съдомиялна Индезит за 6 комплекта. Ползвам гел на Медикс, но ми се иска да пробвам и таблетки. Приятелка ми каза, че таблетките не се разтваряли напълно и това ме спря да ги ползвам.
Цитирай

София

От скоро имам съдомиялна Индезит за 6 комплекта. Ползвам гел на Медикс, но ми се иска да пробвам и таблетки. Приятелка ми каза, че таблетките не се разтваряли напълно и това ме спря да ги ползвам.
Може и да има такива, които не се разтварят, но това означава, че или не са качествени или са използвани неправилно, т.е. на кратка програма и иски градуси или идвете. Хубавите таблетки си се разтварят, на правилните програми. Твоята миялна щом е за 6к. ще трябва да й режеш таблетката на 2, защото цяла ще й е двойна доза.
Цитирай

София

Досега ( от 2 години имаме миялна) нито веднъж нямам неразтворена таблетка. Деля ги на 1/2, въпреки, че миялната ни е за 11 комплекта и всеки път резултата е повече от перфектен.
Вероятно става въпрос за некачествена партида таблетки или съд е попречило на отделението за таблетки да се отвори и да си свърши работата качествено.
Цитирай

Здравейте,
Имаме отскоро тази съдомиялна https://www.tehnomix.bg/bosch-SMS58P18EU

Нали мога да слагам прибори/посуда на дете на около 2г. ? Не са пластмасови.
Досега ги слагах, но ме хванаха параноични мисли да не би да не изплаква добре накрая съдомиялната...
Не съм имала неразтворени таблтки.
Цитирай

Днес купих 2 таблетки Финиш за проба. Дано измиват по-добре от гела.
Цитирай

Teya75, вземи от приятелката си една-две таблетки за  проба. Сещам се за поне пет причини, поради които таблетката може да не се разтвори.
Цитирай

Pazardjik

За много години !
На първо четене това се сещам,ако имате въпроси-ще отговарям с удоволствие.Кой гланц бихте препоръчали?
Цитирай

За гланца има различни мнения,като повечето са че трябва да е без химия.Аз лично такова чудо не съм виждал,и ползвам нормални,като това че не е хипер супер дупер "безвреден" не ми е пречило.Това което дишаме,ядем и пием е в пъти повече от влиянието на гланца,така че не робувам на това.В момента съм с Медикс даже/около 2-3 лв/,и разлика в сушенето не виждам.Колкото и да е скъп-мисля не повече от 6-8 лева си заслужава,защото се ползва над половин година.
Цитирай

София

Сложих си гланц и сушенето е доста по-бързо и ефективно. 😄 Пуснах си и някаква функция  за по- силно сушене или нешо такова, не мога сега да погледна как точно се води, Бош е. Взех си и сол и таблетки, всичко е Сомат, досега съм ползвала само Финиш. Даже и не ми мирише на препарат ... много.
Цитирай

SF

Каква марка съдомиялна 45 см препоръчвате от средния клас? Ще се ползва веднъж дневно.
Цитирай

София

Каква марка съдомиялна 45 см препоръчвате от средния клас? Ще се ползва веднъж дневно.
АЕГ, Електролукс
Цитирай

Sofia

АЕГ, Електролукс

Аристон
Цитирай

SF

Препоръчаха ми горещо Беко. Турски са - това трябва ли да ме притеснява?
Цитирай

Всеки сам си преценя. Мисля че няма да е по-различна от останалата бяла техника на Беко.
Цитирай

Русе

Не, не трябва, за мен са на нивото на останалите. И имам база за сравнение на Беко, Бош, АЕГ.
Цитирай

Gorni Bogrov

Имате ли мнение за тази миялна: http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … -41820-X/p/683908
Цитирай

Бива си я машинката
Цитирай

Въпрос на късмет. Имам Беко-45 см. След като мина гаранционният срок се развали-някакво прекъснато кабелче се оказа. След няколко месеца пак-друго кабелче. След време пак- трето кабелче. В сервиза в чудо се видяха. Защото идват,губят време,а ми вземат 20-30 лв. При четвъртото разваляне заявиха,че повече няма да идват и ми препоръчаха или да си купя нова или да сменя някакъв ел-пакет. Е, смениха го след почти 3 месеца чакане на доставка на частта. Струваше ми 120 лв с труда. Да чукна на дърво-работи. И те се чудеха-такъв проблем не са имали до сега. По принцип Беко са с добро реноме,но повече не бих си купила техен уред.
Цитирай

Варна

Grundig е всъщност Beko, все уреди от холдинга на фамилия Коч. Нямам нищо против тях, даже напротив имаме сушилня и пералня, доволни сме.
Нашата миялна е за вграждане Eurolux, препоръчвам. Майка ми от 10 години е с Ariston- няма грешка, много е добра!
Цитирай

Gorni Bogrov

Grundig е всъщност Beko, все уреди от холдинга на фамилия Коч. Нямам нищо против тях, даже напротив имаме сушилня и пералня, доволни сме.
Нашата миялна е за вграждане Eurolux, препоръчвам. Майка ми от 10 години е с Ariston- няма грешка, много е добра!
Отказах ме ,каквото и да сме имали Беко все е с проблеми.
Цитирай

Здравейте. Отскоро имам съдомиялна и все още я разучавам.
Много често готвя в голям глинен съд с капак - ето такъв: http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/44142.jpeg
Естествено, веднага го набутах в машината, защото е много тежък и трудно се мие. Изми се добре отвътре, но се надраска външната повърхност и в машината нападаха люспи от нея. Почистих я, но вече няма да го слагам вътре.
Та молбата ми е да ми препоръчате подобен съд, който да може да се мие в съдомиялна. Мислех за голяма стъклена тенджера, тип йенска, но на тях няма дупка в капака. Или има?...

Цитирай

Русе

Здравейте. Отскоро имам съдомиялна и все още я разучавам.
Много често готвя в голям глинен съд с капак - ето такъв: http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/44142.jpeg
Естествено, веднага го набутах в машината, защото е много тежък и трудно се мие. Изми се добре отвътре, но се надраска външната повърхност и в машината нападаха люспи от нея. Почистих я, но вече няма да го слагам вътре.
Та молбата ми е да ми препоръчате подобен съд, който да може да се мие в съдомиялна. Мислех за голяма стъклена тенджера, тип йенска, но на тях няма дупка в капака. Или има?...

Хм, по-скоро некачествен гювеч.От 12-13г г мия в миялната гювечите ми (имам поне 3 големи и 10-ина малки), нищо им няма.
Цитирай

Нещо от този тип
http://www.megahome.bg/keramichno-gyrne-elekom-1
Бях харесала в един магазин за стоки, подобни на немските магазини.
Имаше и малки, и средни и големи. Обясняваха, че са подходящи и за котлон, и за фурна, и за миялна.
Цитирай

Хм, по-скоро некачествен гювеч.От 12-13г г мия в миялната гювечите ми (имам поне 3 големи и 10-ина малки), нищо им няма.

Знам ли, може и така да е.

Lorenca, благодаря!
Цитирай

София

Аз имам керамични чинии - малки и големи, гювеч, купички. Мия ги в миялната, нямам проблем с тях. Но използвам прах, а преди това гел. С таблетки май не съм ги мила.
Цитирай

Русе

А, те моите всекидневни чинии също са керамични. И те са 13 г в миялна мити.
- такива, но сини. Само цвета им е поизбелял леееко, ама това все пак е всекидневно миене.
Цитирай

Вчера най - после изпробвах таблетка. Сложих четвъртинка и резултатът е много по - добър от гела. Посудата е много по - суха и няма гаден мирис. Минавам на таблетки Smile
Цитирай

София

Дами миещи гювечетата и подобни в миялна - имам въпрос - на каква програма, на колко градуса го миете, и в коя кошница го слагате? Бях чела, че можело да се пукнат от топлата вода /пожене не тръгва постепенно да се стопля, а изведнъж/. Големият гювеч е тежък и ужасен за миене, затова бих се радвала, ако мога да го пускам в помощницата.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 19:27 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ »
Цитирай

Аз го сложих на 55 градуса, нормална програма. Сложих го долу, защото е огромен и тежи. Обаче използвах таблетка Finish quantum max supercharged (подариха ми ги заедно с машината и не съм купувала друг препарат за миене). Дали ако използвам гел вместо тези таблетки, гювечът няма да се драска? Всъщност, боята му се изстърга, не самият материал. И друго ме притеснява - гелът не изтича ли от отделението за препарата? То е с дупки и не виждам как ще задържи течност при затварянето на вратата. Много съм невежа по този въпрос. Embarassed
Цитирай

на Мелмак

Аз също мия гювеч и керамика в машината, на 60 С, с таблетки, прах, гел, каквото е налично в момента.
Нищо им няма.
Цитирай

Гелът няма как да изтече, защото отделението се отваря когато започне същинското миене.
Цитирай

Burgas

И аз скоро се престраших да сложа глинен гювеч в машината-на интензивна програма ,70 градуса с таблетка FAIRY ULTRA POWER-перфектно измиване,без поражения по керамиката.
Цитирай

Здравейте!

Търсих из стари мнения, но нищ не открих по въпроса за 3та кошница. Дали някой може да сподели наблюдения дали е удобно и дали си заслужава парите?

Спряла съм се на два модела:
http://technika.bg/product/19872/sadomialna-mashina-za-vgrazhdan … h-spv69t70eu.html
с трета кошница за прибори и всичките пинизи
http://technika.bg/product/20228/sadomialna-mashina-za-vgrazhdan … h-spv40e80eu.html
и тази по-стандартен модел...
Има разлика в цената, която се чудя дали да преглътна, защото все пак нямам намерения да си купувам съдомиялня на няколко години, а е важно да е удобна и практична. Първата събира повече и се чудя дали тази трета кошница всъщност е плюс. Какво ще кажете?
Цитирай

София

Според мен е голям плюс. Когато аз си избирах миялна това беше 1 от основните ми изисквания. Така долната кошница остава абсолютно свободна, и в същото време имам повече място за прибори отколкото с малка кошничка долу, и няма онасност да се долепят прибори и да не се измият от това прилепване, мога там да си редя разни черпаци, и др. неща с дълга дръжка без да ми пречат, може да се сложи и всичко което се събира там - примерно малки чинийки и т.н.
От показаните два модела по-скъпата, освен 3-та кошница е: по-тиха, събира 1 комплект повече, има повече програми, повече температури, 4 специални функции: IntensivZone, VarioSpeedPlus, половин зареждане, HygienePlus, HIG с червени маркировки Touchpoints, Сгъваеми поставки в долната кошница (4x) и на горната с 1 повече, Рафт за чашки в долната кошница, Дюза за измиване на големи съдове,  и т.н. Поне по описанието в този сайт е по-добра не само заради горната си кошница.
Обаче забелязвам, че и двете са 45см. нямаш ли място за 60см. - това е по-добрият вариант.
Цитирай

Благодаря много за отговора! Бях се притеснила дали не е някакъв каприз от моя страна, но и аз на там клонях.
Ограничена съм от място, но в 45 см си събирам всичко, някои неща си мия на ръка докато готвя и не ми е проблем. При майка ми имаме 60см и се ползва крайно рядко, защото не можем да я напълним  Laughing

Сега виждам, че има и на Горение такава с три кошници, но май ще заложа на Бош, че нямам време и енергия за повече рисърч. Ако имате някакви препоръки, ще съм благодарна!
Цитирай

Бургас

Аз нямам трета кошница,  но следващата ми миялна задължително ще бъде с такава. Аргументите ми са като на Афродита.
Цитирай

Варна

И аз избирах между тези два модела, взех по-скъпата. Не съм имала друга съдомиялна за да направя сравнение. Но от тази съм мноого доволна. Афродита е написала плюсовете, машинката е наистина тиха, измива чудесно, има индикатор светлинен и знам след колко време ще приключи програмата и на кой етап от миенето е.  
Та ако имаш възможност, препоръчвам ти първия модел. Peace
Цитирай

Много съм ви благодарна за мненията, помогнаха!
Поръчах си вече по-скъпия Бош, намерих на едно място онлайн промоция за 1010лв и съм доволна, че отхвърлих още един належащ проблем! Лека и усмихната неделя Smile
Цитирай

София

Да ти е честита и да ти служи дълго и вярно Smile.
Цитирай

Gorni Bogrov

Сега виждам, че има и на Горение такава с три кошници, но май ще заложа на Бош, че нямам време и енергия за повече рисърч. Ако имате някакви препоръки, ще съм благодарна!
Moже ли линк?
Цитирай

Моля за помощ. Съдомиялната ми не измива добре на долния етаж, горния го мие добре. До сега не съм имала такива проблеми с нея. Продухах перката - не е запушена. На какво може да се дължи?
Цитирай

София

Здравейте имам от известно време проблем с миялната , на горният ред където са чашите редовно половината ги изваждам със засъхнал разтекъл се прапарат или не знам ако не е препарат какво да е  newsm78 / ама какво обяснение дадох дано ме разбрахте  Embarassed/, след което ги мия на ръка  ooooh! . Девър ми и той се оплаква, че понякога така му излизат и започвам да се замислям дали не е от таблетките, те са на  Финиш всичко в едно .

Цитирай

Минавам на отчет: пуснах отново глинения гювеч снощи. Ами, този път няма никакви поражения, а си е измит чудесно. Май ще се окаже, че по него е имало някакъв нагар, който досега на ръка не съм успявала да измия, а цветът му е бил кафеникав и съм си мислела, че е част от украсата му.  Embarassed
Цитирай

София

Моля за помощ. Съдомиялната ми не измива добре на долния етаж, горния го мие добре. До сега не съм имала такива проблеми с нея. Продухах перката - не е запушена. На какво може да се дължи?
Върти ли се? Виж да не и пречи нещо на въртенето или да не е счупена, т.е. нищо да не й пречи и апк да не се върти. Налягането на водата да не е ниско?

-----------------
Здравейте имам от известно време проблем с миялната , на горният ред където са чашите редовно половината ги изваждам със засъхнал разтекъл се прапарат или не знам ако не е препарат какво да е  newsm78 / ама какво обяснение дадох дано ме разбрахте  Embarassed/, след което ги мия на ръка  ooooh! . Девър ми и той се оплаква, че понякога така му излизат и започвам да се замислям дали не е от таблетките, те са на  Финиш всичко в едно .

Не знам дали е от таблетките, но може да е от неправилно разпределение на съдовете, от ниско налягане на водата, проблем с горната перка? Почистете перката, пуснете 1 почистващ цикъл на машината със спец. препарат, ако не е почиствана скоро. Каква марка е?
Цитирай

Върти ли се? Виж да не и пречи нещо на въртенето или да не е счупена, т.е. нищо да не й пречи и апк да не се върти. Налягането на водата да не е ниско?

Пуснах я с почистващ препарат, оправи се. Благодаря bouquet
Цитирай

София

Не знам дали е от таблетките, но може да е от неправилно разпределение на съдовете, от ниско налягане на водата, проблем с горната перка? Почистете перката, пуснете 1 почистващ цикъл на машината със спец. препарат, ако не е почиствана скоро. Каква марка е?

Ами винаги подреждам по един и същи начин, ползвам я 5 година. Налягането е ок., почиствам я на месец и половина с препарат и поне един път в месеца филтъра, независимо , че го дават самопочистващ. Перките сега ги гледах,нищо не виждам по тях , дупчиците са чисти .
То по скоро един път мие един път не мие, и девър ми и той казва, че и неговата така прави , също Сименс  нова на година.

Тия дни като ходя да пазарувам, ще взема прах да видя дали пак така ще прави .

Преди да Взема Финиша , миех със Сомат таблетки и прах, на Кауфланд едни всичко в едно, ама вече ги няма и никога не ми е правила такива номера.

Цитирай

София

Взех си един прах за почистване на машината, обаче не знам къде да го изсипя. Пише да се сложи в началото и да се пусне програма. Ако го сложа в пакетчето, изправено, няма да се разтвори, защото ще е право и няма да излезе прахът, но ако го изсипя просто на дъното на миялната, дали може?
Цитирай

Под Сините камъни

Взех си един прах за почистване на машината, обаче не знам къде да го изсипя. Пише да се сложи в началото и да се пусне програма. Ако го сложа в пакетчето, изправено, няма да се разтвори, защото ще е право и няма да излезе прахът, но ако го изсипя просто на дъното на миялната, дали може?
Аз съм си взимала от лидълския прах за почистване,той се слага направо с опаковката.Аз го оставих на дъното на съдомиалната
Цитирай

София

Аз имам перка долу, не знам дали опаковката няма да пречи.
Цитирай

Под Сините камъни

Ами то не е много голямо пакетчето.Перката толкова ли е ниско?
Цитирай

Сложи я в кошницата за прибори. Редактирам се, защото имах предвид препаратът, който се слага с опаковката.
Прах за почистване предполагам, че се слага в отделението за таблетка/гел/прах.
Цитирай

на Мелмак

Аз лидълското прахче го слагам в отделението за препарат.
Цитирай

София

Какви са тези прахчета? Не съм ги срещала?
Цитирай

Burgas

Какви са тези прахчета? Не съм ги срещала?

Ето тези са-в кутията са няколко пакетчета за почистване на съдомиялна.Слагат се в отделението за таблетка,с опаковката,която се разгражда.

Цитирай

София

Блг ще ги пробвам 🤗
Цитирай

София

Моите са едни големи пакетчета, белички, на Heitmann, ако не бъркам името. Сложих го в кошницата, накрая препаратът беше вътре и пълно с вода. Може би ще е по-добре да си взема друг.
Цитирай

София

Моите са едни големи пакетчета, белички, на Heitmann, ако не бъркам името. Сложих го в кошницата, накрая препаратът беше вътре и пълно с вода. Може би ще е по-добре да си взема друг.
Как го сложи в кошницата? Както е с опаковката ли? И на колко градуса?
Цитирай

Русе

Моята пък не мие горната кошнижа добре. Направих й основно почистване, махах перки, филтри и няма. По чашите все има засъхнало нещо като пясък. С Финиш съм и започвам да си мисля че е от тях  newsm78
Цитирай

София

Да, срязох отгоре и го сложих в кошницата, на най-високата ми, 70гр.
Цитирай

София

Той за това не се е разтворил, няма как да влезе хубаво вода вътре. На опаковката пишеше, че се слага в отделението за препарат, до колкото помня. Пробвай така следващия път или си купи течен - него само го закачаш на кошницата и готово /е и развиваш капачката де - това за сомат за другите не знам/.
Цитирай

София

Моята пък не мие горната кошнижа добре. Направих й основно почистване, махах перки, филтри и няма. По чашите все има засъхнало нещо като пясък. С Финиш съм и започвам да си мисля че е от тях  newsm78

Точно и аз това писах , няколко пост преди теб , същото от както съм с Финиш , ей така изкарвам чашите от горната кошница и мия на ръкааа  #Cussing out
Ще се окаже , че е от таблетките  #Cussing out, ще взема тези дни някакви други или прах и ще видя дали пак така ще се получава.
Цитирай

Бургас

Да, срязох отгоре и го сложих в кошницата, на най-високата ми, 70гр.
Препаратът се изсипва в отделението за таблетката - така пише на упътването
Цитирай

София

Благодаря, на моя български етикет не го пише. Peace
Цитирай

София

Момичета,  имам следния глупав въпрос /не се смейте много/ - при селска къща със септична яма кое е по-добре - съдомиялна или без? В смисъл кое харчи по-малко вода според вас - съдомиялната или да се мие на ръка? Задавам въпроса защото се чудя с кое ще е по-бавно пълненето на ямата.
Аз все си мисля, че да измия на ръка след хранене няколко чинии и чаши ще е по-малък разхода, но мои приятелки ме съветват за съдомиялна. Направо съм в чуденка какво да правя newsm78
Цитирай

Момичета,  имам следния глупав въпрос /не се смейте много/ - при селска къща със септична яма кое е по-добре - съдомиялна или без? В смисъл кое харчи по-малко вода според вас - съдомиялната или да се мие на ръка? Задавам въпроса защото се чудя с кое ще е по-бавно пълненето на ямата.
Аз все си мисля, че да измия на ръка след хранене няколко чинии и чаши ще е по-малък разхода, но мои приятелки ме съветват за съдомиялна. Направо съм в чуденка какво да правя newsm78
Според мен съдомиялната е по-икономична. Е, ако миеш като американка или като българка по време на водния режим Mr. Green - всичко киснеш в блатясала вода и после изплакваш - може и да е по-икономично, но честно казано се съмнявам да го правиш. Peace
Цитирай

Бургас

И аз съм за миялната. Нашия разход за вода не се е променил откакто сме машина. Нито е повече,  нито по-малко. Та и колкото миене на ръка да харчи пак е по-добре тя да мие вместо теб.
Цитирай

Пловдив

Аз съм в селска къща със септична яма и определено мисля,че със съдомиялна разхода е по-малък.
Цитирай

"горееееее,горееее"

Здравейте! Имам съдомиална Беко 5833 вече 4-5 години. За трети път ми прави един и същ проблем. Преди около 3 години попадна вода в някакво контейнерче под самата съдомиялна. От там се задейства датчик, който лъжи, че има вода и тя непрекъснато се опитва да я изпомпи, т.е не може да продължи напред програмата. Така поне ми обясниха. Та действието по отводняването е .. демонтиране на съдомиялната . Изваждането и и разклащането и .. при което водата изтича. Всичко хубаво, но го прави вече 3 ти път, което е страшна кушия и е мн. неприятно. Въпрос има ли др вариант за източване на събралата се вода ? Също така идея за се получава ако може да се превентира с удоволствие.
Благодаря.
Цитирай

София

Благодаря, момичета.Ясно, и съдомиялна ще се купува. Хи-хи, блатясала вода     .... Не спирам водата дори докато ги минавам с веро - порок, ама не мога първо да се моткам с верото, пък после да изплаквам .
Цитирай

София

Скрит текст :
Здравейте! Имам съдомиална Беко 5833 вече 4-5 години. За трети път ми прави един и същ проблем. Преди около 3 години попадна вода в някакво контейнерче под самата съдомиялна. От там се задейства датчик, който лъжи, че има вода и тя непрекъснато се опитва да я изпомпи, т.е не може да продължи напред програмата. Така поне ми обясниха. Та действието по отводняването е .. демонтиране на съдомиялната . Изваждането и и разклащането и .. при което водата изтича. Всичко хубаво, но го прави вече 3 ти път, което е страшна кушия и е мн. неприятно. Въпрос има ли др вариант за източване на събралата се вода ? Също така идея за се получава ако може да се превентира с удоволствие.
Благодаря.

Задейства й се защитата. Не е нужно чак да се клати, а само да се наклони достатъчно в правилната посока, за да се излезе водата и поплавака да не отчита завишено ниво. Извикайте майстор или ако мъжът ти може сам - вижте защо се пълни постоянно /не е нормално, ако няма проблем/ и предотвратете проблема.
------------------------------------
harry10 една съдомиялна събира доста неща, а харчи около 10-13л. вода, зависи от модела - това за 60см., по - малките 45см. харчат към 10литра. Това е една бутилка с минерална вода, ако смяташ, че си в състояние да измиеш толкова съдове, колкото биха се побрали в една миялна с 10л. вода - ок, ама аз не мисля, че е постижимо, особено ако имаш мазни и загорели съдове. Иначе казано миляната хем ти пести вода, ток /ако си на бойлер/ и най-вече пести ти време и кожата на ръцете Smile.
Цитирай

Благодаря, момичета.Ясно, и съдомиялна ще се купува. Хи-хи, блатясала вода     .... Не спирам водата дори докато ги минавам с веро - порок, ама не мога първо да се моткам с верото, пък после да изплаквам .

Знам, знам, и аз съм така.
Цитирай

Бургас

На какво се дължат кафеникави петна по чиниите?  bouquet
Цитирай

София

Готово. Купена е вече. 45 - см. Whirlpool. За 10 комплекта . Хубава, лоша - това е. Ние сме трима - достатъчно ми е. Като идват гости - ще пускам по две. И все пак е за уикендно ползане. Благодаря за съветите, още един път!  bouquet
Цитирай

Бургас

Готово. Купена е вече. 45 - см. Whirlpool. За 10 комплекта . Хубава, лоша - това е. Ние сме трима - достатъчно ми е. Като идват гости - ще пускам по две. И все пак е за уикендно ползане. Благодаря за съветите, още един път!  bouquet

Честита!  Very Happy
Цитирай

софия

Здравейте аз пак съм 4 ден без съдомиялна показва отново онази грешка ф4 за  проблем с тръбите, налягането е много ниско на студената вода, дори не става както миналия път да я изключим и да изчисти грешката, вече се замислям дали не е дефект на самата миялна нещо или имаме проблем с водата Confused newsm78
Цитирай

Gorni Bogrov

Със здраве да си я ползвате! Може ли да кажеш какъв модел е,че аз още съм в чуденка каква да си взема,знам само,че искам да е с 5 год.гаранция Smile
Цитирай

Да ти е честита, със здраве да си я ползваш!
Цитирай

София

Благодаря, благодаря.  bouquet
Ако ти кажа, че точно гаранцията не я и погледнах. Сега видях, че е 2 години. Може би по-скъпите модели са с 5 години.  newsm78. Не съм проучвала изобщо. Набързо вчера ме посъветваха тук момичетата и днес вече я купих. Иначе е WHIRPOOL ADG 301. Виж я в Технополис, ако желаеш, но е от по-малките.
Цитирай

София

Здравейте аз пак съм 4 ден без съдомиялна показва отново онази грешка ф4 за  проблем с тръбите, налягането е много ниско на студената вода, дори не става както миналия път да я изключим и да изчисти грешката, вече се замислям дали не е дефект на самата миялна нещо или имаме проблем с водата Confused newsm78
Не знам в къща ли живееш или в блок, но ми хрумна - провери съседи около теб с миялна имат ли проблем с налягането на водата. Ако си в блок водопровода ще е 1 за блока и ще знаеш със сигурност, ако другите нямат проблем, че нещо в машината се бъгва.
Цитирай

Благодаря, благодаря.  bouquet
Ако ти кажа, че точно гаранцията не я и погледнах. Сега видях, че е 2 години. Може би по-скъпите модели са с 5 години.  newsm78. Не съм проучвала изобщо. Набързо вчера ме посъветваха тук момичетата и днес вече я купих. Иначе е WHIRPOOL ADG 301. Виж я в Технополис, ако желаеш, но е от по-малките.
Мисля, че за удължената гаранция се плаща допълнително, а не зависи от модела. Производителят обичайно дава 2 години гаранция.
Цитирай

Скрит текст :

Провери филтъра на входа на маркуча, който я захранва с вода - може да го е запушило нещо. Пред няколко години имах подобен проблем с пералнята - дойде техникът и извади един филтър (който даже в инструкциите не е показан) целият затлачен. Тогава бяха правили много ремонти по водопроводите около нас и се оказа, че са влезли разни боклуци в тръбите и запушили филтъра.
Дано да не е сериозен проблем и да го отстраните бързо.
Цитирай

Gorni Bogrov

Благодаря, благодаря.  bouquet
Ако ти кажа, че точно гаранцията не я и погледнах. Сега видях, че е 2 години. Може би по-скъпите модели са с 5 години.  newsm78. Не съм проучвала изобщо. Набързо вчера ме посъветваха тук момичетата и днес вече я купих. Иначе е WHIRPOOL ADG 301. Виж я в Технополис, ако желаеш, но е от по-малките.
Мисля, че за удължената гаранция се плаща допълнително, а не зависи от модела. Производителят обичайно дава 2 години гаранция.
В последната година забелязвам,че правят промоции с 5 год.гаранция.
Цитирай

Момичета, чашите ми за вино  побеляха,сигурна съм,че е от съдомиялната,но не знам какво го причинява,нито как да почистя чашите.Винаги мия на 60 градуса,редовно добавям сол и гланц...
http://pepatoseva.snimka.bg/details/razni.939330
Цитирай

Pazardjik

Момичета, чашите ми за вино  побеляха,сигурна съм,че е от съдомиялната,но не знам какво го причинява,нито как да почистя чашите.Винаги мия на 60 градуса,редовно добавям сол и гланц...
http://pepatoseva.snimka.bg/details/razni.939330
Здравейте Пепа и аз имах същия проблем + това мисе надра и дуралекса.....оказа се че е от таблетките!Сега по съветите на момичетата от групата и една приятелка  съм само с течен Сомат /и сол и гланц/и нямам проблем!А чашите ми не успях да оправя с нищо..
Цитирай

Момичета прегледах темата макар и не на 100 %...тази машина ми се стори най добра от препоръчаните

http://technika.bg/product/19872/sadomialna-mashina-za-vgrazhdan … h-spv69t70eu.html

има ли и по добра? ние ще сме с 60 см миялна само дето ми се струва доста сложно избора Smile
Цитирай

Момичета прегледах темата макар и не на 100 %...тази машина ми се стори най добра от препоръчаните

има ли и по добра? ние ще сме с 60 см миялна само дето ми се струва доста сложно избора Smile
Изборът ти е много добър.
Цитирай

Reni Angelova, Благодаря ти!
Цитирай

А има ли някой с миялна Миеле да сподели впечатления?
Цитирай

Бургас

Не знам дали в тази тема коментирате промоции на таблетки, но видях в ДМ 130бр таблетки на Сомат за 23.40лв. Мисля е добра оферта и смятам да се възползвам. От няколко месеца ползвам съдомиялна и до сега само с такива таблетки.
Цитирай

Това е мерцедесът на бялата техника, не вярвам да има недоволни.
Не знам дали в тази тема коментирате промоции на таблетки, но видях в ДМ 130бр таблетки на Сомат за 23.40лв. Мисля е добра оферта и смятам да се възползвам. От няколко месеца ползвам съдомиялна и до сега само с такива таблетки.
Струва ми се много изгодно, при положение, че 1 л гел е около 20 лв. /а може да става въпрос и за 750 мл/и е за не повече от 60 измивания.
Цитирай

на Мелмак

Преди 2 седмици в Метро 110 бр бяха 24 лв, така че. ...
Пп. Обикновеният Сомат.
Цитирай

Това е мерцедесът на бялата техника, не вярвам да има недоволни.

Ами май не е лидерът на бялата техника, а само на пералните. Това поне ни каза консултант в магазин. Разказа ни за доста слабо изпълнение при хладилниците им и миялните. Иначе и аз се бях засилила към тях, но според него Бош имат достатъчно добри модели на цени около 1 500 лв.
Цитирай

Ами май не е лидерът на бялата техника, а само на пералните. Това поне ни каза консултант в магазин. Разказа ни за доста слабо изпълнение при хладилниците им и миялните. Иначе и аз се бях засилила към тях, но според него Бош имат достатъчно добри модели на цени около 1 500 лв.

Озадачена съм. Не бих те убеждавала в обратното. За себе си, ако имам възможност, бих си взела всякаква техника Miele.
Цитирай

на Мелмак

Има и други марки, по-добри , но не и у нас. У нас е Миеле. Само, че аз например, ако взимам марка ще е Сименс.
Качество и функции на по-добри цени.
Цитирай

Има и други марки, по-добри , но не и у нас. У нас е Миеле. Само, че аз например, ако взимам марка ще е Сименс.
Качество и функции на по-добри цени.
Нямам представа кои са тези марки. Моите наблюдения са за пералня и сушилня Miele. Всеки взима това, което го устройва като функции, цена, качество...затова има и такова разнообразие на пазара.
Цитирай

Защо Сименс? Кое те привлича в марката за миялни?
Цитирай

на Мелмак

Марките не мога да ги възпороизведа в момента на немски  Very Happy
Труден ми е този език.
Цената им е -  Ауууу.
Миелето е чудесно , но аз имам уреди на Сименс , доволна съм.
ММ искаше Миеле , но след първият уред Сименс , решихме ,че за наполовина по-малко пари получаваме чудесно качество.
Единствено може пералня да сменя с Миеле.
Но това е личното ми виждане,споделям  Peace
Аз сега съм със съдомиялна на Тека - много съм доволна, повече от 5г.
Предишната Горение едва изкара 2 г и отиде в пенсия.
На снаха ми Нарди - след 10 г. се развали, тя е доволна , защото е изкарала толкова много.
Мисля , че за сегашните уреди , ако изкарат повече от 5г си е направо постижение Peace
Аз Миеле нямам , приятелки имат и разбира се само ги хвалят Wink
Марките не са това , което бяха , това се говори навсякъде и за съжаление наистина е така.
Аз също се убеждавам в това , затова за себе си съм решила да избера нещо оптимално като цена и качество , което да не ми се разваля първите 2-3-4 години и да не ми пили нервите със сервизи и ремонти .
Поне 5г да изкара, без да съм в компромис със себе си.
Има и много доволни и от турските уреди !
Цитирай

Миле са най-добри в техниката за обгрижване на бельото, както я наричат, т.е. перални и сушилни. За мияни, хладилници и фурни - са по-назад от Gaggenau , Wolf, Sub-Zero, Viking. Цените са им космически и според мен не са резултат на някакви по-високи технологии или качества , а на тутурутки свързани повече с маркетингови номера, и името на фирмата.  Siemens фурните и котлоните са със същото качество на Миле фурните и на 1/2-1/3 от надутата им цена. Напоследък на английския пазар се появяват лакави отзиви за фурнитр на Самсунг. В хладилниците водачи са Sub-Zero, но Либхер и Сименс също са от високия клас - говоря за германско производство.
Цитирай

на Мелмак

Фурната ми Самсунг си седи вече в мазето, след 4г ползване.
Изгасна и майстора искаше да я праща незнам къде си за диагностика, аз я изпратих в мазето  Wink
Не знам, сега може да са по-добри.
Цитирай

Аха, значи между Бош и Сименс да се ориентираме.

Някой може ли да каже какви са най важните параметри за една миялна в момента? Ние ползваме от 8 г, ама сега гледам съвсем различни функции имат. Малко се обърквам дали не са маркетингов трик или необходимост. Отложен старт е ясно. На мен ми е важно допълнително изплакване че все остава според мен от препарата.
Цитирай

Nivea, за мен лично това беше избора - намирам го за достатъчно качестен и не на космически цени, а и с перфектен сервиз. Само миялнята ми е Бош 45 см за вграждане - по-горе я коментирахме. Държах да има и 3 кошница за прибори и предизмиване( допълнително плакнене, защита от протичане. Останалите уреди са ми Сименс и съм наистина много доволна.
Цитирай

София

Скрит текст :
Аха, значи между Бош и Сименс да се ориентираме.

Някой може ли да каже какви са най важните параметри за една миялна в момента?
Скрит текст :
Ние ползваме от 8 г, ама сега гледам съвсем различни функции имат. Малко се обърквам дали не са маркетингов трик или необходимост. Отложен старт е ясно. На мен ми е важно допълнително изплакване че все остава според мен от препарата.
Прочети назад в темата е коментирано.

По отношение на марките към бош и сименс аз бих добавила АЕГ - много добро качество и изпълнение, както и по-скъпите модели на електролукс.
Цитирай

Gaggenau е премиум  марката на групата Бош. Факт, достатъчен по отношение атестата за качество.  Sub-Zero и Wolf са американски марки, слабопознати на българския пазар, поради високите си цени - абсолютно неуместно да се сравняват с марки от ширпотребата по нашите магазини. Viking не е ли производител по-скоро на професионална кухненска техника? Дотук с коментарите по напъните да се  метнат в пространството марки, които изначално са несъпоставими с тези, за които се пита в задачата.
Всеки преценява за себе си дали първоначално да вложи повече или да предпочете ниска цена, която във времето се компенсира от безброй следгаранционни ремонти.
Цитирай

Nivea, за мен лично това беше избора - намирам го за достатъчно качестен и не на космически цени, а и с перфектен сервиз. Само миялнята ми е Бош 45 см за вграждане - по-горе я коментирахме. Държах да има и 3 кошница за прибори и предизмиване( допълнително плакнене, защита от протичане. Останалите уреди са ми Сименс и съм наистина много доволна.

Мумбас, печка и хладилник ли са ти сименс? Може ли моделите на които си се спряла. сори за офф-а.
Цитирай

Herz, това, което казваш е така, но аз не оспорвам високите им цени. Сравнението беше дадено за най-лускозната марка уреди в нашите очи - милето. Като от бележи - пропуснах Неф и Куперсбуш, които също са висок клас на Simens/Бош групата и на Тека съответно. Според английските форуми Неф е най-доброто, следван от Бош и Сименс. Естествено милетата са цариците на прането. Тази информация я споделих само по повод възторга ни от Милето. Истината е, че преди време бях същисала ММ с мечтите си и захласването ми по Миле, но после се приземих и мисля, ч направих отличен избор.
Нивеа, това са уредите ми закупени преди 2 години и досега функциониращи без проблемно. :
Фурна  Сименс  HB673G0S1  http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=608
Хладилник:  Хладилник с фризер СименсKG39NAI35  iQ500, NoFrost http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=680
Котлон: Сименс EX675LEC1E http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=654
Пералня Сименс WI14S441EU http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/category&path=65_106
Миялня Бош SPV69T70EU  http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&pat … p;product_id=1231
Цитирай

Мумбас благодаря ти.
Цитирай

Herz, това, което казваш е така, но аз не оспорвам високите им цени. Сравнението беше дадено за най-лускозната марка уреди в нашите очи - милето. Като от бележи - пропуснах Неф и Куперсбуш, които също са висок клас на Simens/Бош групата и на Тека съответно. Според английските форуми Неф е най-доброто, следван от Бош и Сименс. Естествено милетата са цариците на прането. Тази информация я споделих само по повод възторга ни от Милето. Истината е, че преди време бях същисала ММ с мечтите си и захласването ми по Миле, но после се приземих и мисля, ч направих отличен избор.
Извинявам се, ако не съм те разбрала.
Да, права си, винаги има и по-добро. За съжаление тук не познаваме повече от марките, тъй като нашия пазар е силно ограничен откъм платежоспособни потребители. И аз се прехласвам по Miele. 
Цитирай

на Мелмак

Както всички  Peace Hug
И аз  Very Happy
Цитирай

Нивеа, радвам се, че с нещо мъничко мога да бъда полезна. Успех ти пожелавам в избора. И сега за теб и за всички , които сме почитатели на Миле ще спомена малко калкулации. Преди 2  години, когато се отнасях при вида на Миле,  калкулирах, че всичките изброени по-рано от мен закупени от Експо 2000 ми струваха малко над 7000 лева, а уредите от Миле със същите параметри излизаха около 20000. И всичко това без аспиратора и сушилнята, които вече ги бях купила и които са Пирамис аспиратор и Електролукс сушилня с пара. Так че сами решете дали си заслужава да се изхарчат 3 пъти повече средства за не кой знае колко по-добро, ако не и еднакво качество. 
Цитирай

Мумбас  Hug благодаря

И ние сме с Електролукс с гладене функция купена преди по вече от 6 години за 1 800 лв.

А някой ползва ли тази прехвалена Бош миялна която май им е най скъпата и която е със Зеолит. Много ни я похвалиха в магазина.
Цитирай

Варна

Според английските форуми Неф е най-доброто, следван от Бош и Сименс.
Е, това за NEFF(от BSH group) отдавна съм го споделяла.
(произвежда се само за западен пазар)
Ето една разкошна съдомиялна NEFF (ВУ, внос от Германия) за 322лв
Скрит текст :

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-16858553/%D1%81% … %D0%BD%D0%B5-neff
ПП NEFF S41N69N3EU
http://www.neff.at/archiv/geschirrsp%C3%BClen/geschirrsp%C3%BCler/S41N69N3EU.html
« Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 18:09 от PAV1 »
Цитирай

Аз съм против уредите втора употреба. Има много изгодни и сполучливи предложения, но не бих разчитала единствено на късмет да попадна на добре експлоатиран в миналото и не от мен уред. Моделите са стари, което е проблем за намирането на резервни части при евентуален проблем, а приспособяването на наличните части в сервизите,в които техниците са събрани от кол и въже, истински ме плаши. Не говоря за части с еквивалентно качество. Предпочитам нов уред, който да бъде поддържан в оторизиран сервиз. Вечни неща няма, но висока експлоатационна надежност се постига с правилно използване на уреда и оригинални резервни части. Само ново, това е моето разбиране. Марка, модел...според възможностите, но винаги от по-висок клас, от наличното в магазинната мрежа в България.
Цитирай

Варна

Аз съм против уредите втора употреба. Има много изгодни и сполучливи предложения, но не бих разчитала единствено на късмет да попадна на добре експлоатиран в миналото и не от мен уред. Моделите са стари, което е проблем за намирането на резервни части при евентуален проблем,
"Старите" модели ВУ за БГ са нови, а някои не са и "стигнали".
Съфорумка чака доставка от Германия за печката си.
ВУ са с гаранция 1г. Ако има проблем, той ще се прояви до 1м.
НЕФ-а всичко е Бош. Части задължително се поддържат 10г.
Споделяла съм как купувала за себе си и мои познати:
1. Намирам сервизното ръководство.
2. По каталожни номера намирам частите в магазинната ни мрежа.
3. Тест в магазина и покупка.
(Дали в Технополис и сие ще ти разопокават уред и пуснат преди да го купите?)
Не разчитам на сервизи, понеже съм на 5-и етаж без асансьор.
Единствено не мога да препрограмирам елементи по платките, понеже нямам програматор.
(поставила съм у-ва п/в токови удари)
Цитирай

PAV1 ти си ангажирана в продажбата ли на второупотребните?
Цитирай

Варна

Nivea Smile  Hug
Размя ме.
Съдействам на познати и съседи, когато им се развали нещо.
(доста капаци, вкл. и на автомобилът ми съм отваряла)
След като 3-ма "зареждаха" апартаменти за под наем и им избрах ВУ,
монтирах и т.н. видях разликите.
ПП През миналия век (91г) бях принудена сама да се справя с пералнята си Перла 05.
Сама жена с едногодишно дете в студентско общежитие.
И се почна...
Работата ми е свързана с техника в сферата на комуникациите.
Цитирай

Nivea Smile  Hug
Размя ме.
Съдействам на познати и съседи, когато им се развали нещо.
(доста капаци, вкл. и на автомобилът ми съм отваряла)
След като 3-ма "зареждаха" апартаменти за под наем и им избрах ВУ,
монтирах и т.н. видях разликите.
ПП През миналия век (91г) бях принудена сама да се справя с пералнята си Перла 05.
Сама жена с едногодишно дете в студентско общежитие.
И се почна...
Работата ми е свързана с техника в сферата на комуникациите.
Леле, щом монтираш...Висока летва си Laughing
Не съм и от тези, които гледат основно външния вид, но освен да сменя крушка, друго вкъщи не правя.
Виж, с колата съм "по-умеята".
Цитирай

София

Аз съм против уредите втора употреба. Има много изгодни и сполучливи предложения, но не бих разчитала единствено на късмет да попадна на добре експлоатиран в миналото и не от мен уред. Моделите са стари, което е проблем за намирането на резервни части при евентуален проблем, а приспособяването на наличните части в сервизите,в които техниците са събрани от кол и въже, истински ме плаши. Не говоря за части с еквивалентно качество. Предпочитам нов уред, който да бъде поддържан в оторизиран сервиз. Вечни неща няма, но висока експлоатационна надежност се постига с правилно използване на уреда и оригинални резервни части. Само ново, това е моето разбиране. Марка, модел...според възможностите, но винаги от по-висок клас, от наличното в магазинната мрежа в България.
Aз съм на същото мнение. Няма как да знаем как е бил експлоатиран един ел. уред. Може да е бил поддържан много дебре, може да му няма нищо и да е сменен, само защото е излязъл по-нов модел, може и в заведение да е бил и "да са му стопявани лагерите" както се казва, или в домашни условия да не е поддържан. Отделно, понеже повечето такива уреди не са предназначени за БГ и частите им не винаги се намират с лекота. Марки и модели нови уреди има доста на пазара за различни предпочитания и финансови възможности, има и уреди на изплащане.
Цитирай

Варна

Отделно, понеже повечето такива уреди не са предназначени за БГ и частите им не винаги се намират с лекота. Марки и модели нови уреди има доста на пазара за различни предпочитания и финансови възможности, има и уреди на изплащане.
  35
Няма уреди за БГ, а за източна и западна Европа.
Частите са едни и същи, но произведени в различни заводи-производители.
А дебелината на ламарините?-ха
Ето за NEFF-а помпа на българския пазар, която се влага при Bosch, Siemens, Constructa...
(651956)
http://www.techno-slavelia.com/product/162BH25-%D0%9F%D0%BE%D0%B … 8,-SN27L2,-SN27L8
http://picclick.it/Umw%C3%A4lzpumpe-Heizpumpe-Motor-Bosch-Siemen … 201402026525.html
Цитирай

София

Здравейте момичета,

от 3 години умувам дали да си жертвам един шкаф в и без това тясната и малка кухня за съдомиялна. Оказа се, че на всичкото отгоре свободно стояща няма как да се сложи, защото на двете възможни места дълбочината на плота е съответно 55 и 57 см. Така че явно единственият вариант е за вграждане под по-дълбокия плот плюс преместване на шкаф. Голяма галимация. За капак ММ е доста скептичен - теорията му е, че съдомиялните не мият качествено.
Както и да е.
Поради финансови съображения, не искам в момента да давам много пари за този уред, а поради липса на място вариант 60 см е абсолютно изключен, затова след доста четене и разглеждане се ориентирах към този модел на Беко.

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-28020/p/680629

Моля за мнения - струва ли си или направо да се отказвам и да не си организирам сложните еквилибристики.
Цитирай

Burgas

nana77 ,изобщо не се чудете-по-добре един шкаф по-малко,отколкото без съдомиялна Peace
За бюджетен вариант машината е перфектна ,няма такова нещо като"не мие качествено"- ползвам Беко,ето тази машина с 6 програми   http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-26020/p/680620  вече 10 месеца ,работи ежедневно PeaceНяма такова облекчение!
« Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 00:30 от borka01 »
Цитирай

София

nana77 ,изобщо не се чудете-по-добре един шкаф по-малко,отколкото без съдомиялна Peace
За бюджетен вариант машината е перфектна ,няма такова нещо като"не мие качествено"- ползвам Беко,ето тази машина с 6 програми  http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-26020/p/680620 вече 8 месеца ,работи ежедневно PeaceНяма такова облекчение!

Ох, кухнята ми е събрана на бившия балкон, та шкафът си е шкаф. Колкото до немиенето - това е теория на мъжа ми  Mr. Green
Като гледам Вашето Беко е същото, като това на което съм се спряла, поне аз не виждам разликата, но и не разбирам от съдомиялни. Ааааа, явно в броя на програмите е разликата.
Благодаря, че ми отговорихте.
Цитирай

Варна

Вижте и съдомиялните Eurolux на Лекс груп.
Като цена е почти колкото Бекото, с 36 месеца гаранция. Повечето потребители са доволни от уредите им.
http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=20&pid=1205
Цитирай

София

Вижте и съдомиялните Eurolux на Лекс груп.
Като цена е почти колкото Бекото, с 36 месеца гаранция. Повечето потребители са доволни от уредите им.
http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=20&pid=1205

Да, видях ги, моят мебелист имал такава и може да ми вземе от Лекс Груп. Но миялната от 600 лева харчи с 1 тон вода повече годишно от Бекото и е по-шумна, с по-малко програми.
Цитирай

Варна

Тази  Hanseatic WQP8-J7710E е по-тиха и e с по-малък разход на вода има от Бекото.
Пише, че е произведена за Германия.
Скрит текст :
https://www.texnomax.com/bg-product-details-186.html
ПП Не съм запозната с марката.
« Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 06:42 от PAV1 »
Цитирай

на Мелмак

Нана , взимай , ще видиш , че и мъжът ти ще започне да я пуска  Wink
Цитирай

Здравейте момичета,

от 3 години умувам дали да си жертвам един шкаф в и без това тясната и малка кухня за съдомиялна. Оказа се, че на всичкото отгоре свободно стояща няма как да се сложи, защото на двете възможни места дълбочината на плота е съответно 55 и 57 см. Така че явно единственият вариант е за вграждане под по-дълбокия плот плюс преместване на шкаф. Голяма галимация. За капак ММ е доста скептичен - теорията му е, че съдомиялните не мият качествено.
Както и да е.
Поради финансови съображения, не искам в момента да давам много пари за този уред, а поради липса на място вариант 60 см е абсолютно изключен, затова след доста четене и разглеждане се ориентирах към този модел на Беко.

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-28020/p/680629

Моля за мнения - струва ли си или направо да се отказвам и да не си организирам сложните еквилибристики.

nana77, махай шкафа и си купи миялната. Със сигурност в шкафовете имаш излишни неща, които да изхвърлиш и да се вместиш в наличните шкафове, да си подариш удоволствието и облекчението някой да мие вместо теб.
Аз също нямах място за стандартен размер и махнах един 45 см шкаф и миг не съм съжалявала за това.
За марката момичетата те съветват, аз не разбирам. Мие, мие, ТМ да си гледа работата Mr. Green
Цитирай

София

Голяма галимация се оказа с тази миялна. Shocked

Сега ще чакам мебелистът да дойде у дома, да мери и да каже каква точно миялна мога да събера - за вграждане или свободностояща. И кой точно шкаф да се махне.

То ще се прекроява, ще се реже...ама да видим. Засега съм на позиция да се купува, но да видим.

Защото в тясна кухня е голям проблем. Мислех на едно друго място, ама тази сутрин се усетих, че има голяма вероятност вратата на миялната да не може да се отваря до долу. А това вече ще е голяма издънка. И те, така.
Ще изчакам измерването.
Цитирай

Бургас

Нана, обзалагам се че мъжа ти не мие загорели съдове и не търка като луд 😆
Аз същи бях малко скептична, по скоро мислех, че мога да го отложа във времето понеже сме само 2ма. Купих я преди 3 месеца и си е голямо облекчение. Най малкото,че когато ми дойдат гости не вися над мивката цял час. Другото което ми е плюс, че съм на ТЕЦ и харча по-евтината вода в случая.
Цитирай

София

Нана, обзалагам се че мъжа ти не мие загорели съдове и не търка като луд 😆
Аз същи бях малко скептична, по скоро мислех, че мога да го отложа във времето понеже сме само 2ма. Купих я преди 3 месеца и си е голямо облекчение. Най малкото,че когато ми дойдат гости не вися над мивката цял час. Другото което ми е плюс, че съм на ТЕЦ и харча по-евтината вода в случая.

Мие той, ама не винаги.
Проблемът е, че аз си отглеждам една артроза, която като се обостри и чаша не мога да държа с ръцете си.
Иначе обичам да мия чинии.
Само дано се окаже, че може да се сложи.
Цитирай

мъжа ти не мие загорели съдове и не търка като луд
Може ли снимка на измита загоряла тава без предварително никакво търкане.
10х.
Цитирай

Бургас

Не си снимам съдовете, но онзи ден имах загоряла тава и само я накиснах за 5 мин във вряла вода, после я сложих я съдомиялната и се изми. Не знам защо ви се струва толкова невъзможно.
Цитирай

Русе

AАболютно се мие в миялната загоряла тава с правилните препарати и на правилната програма. Много рядко имам някое ъгълче останало нещо, но на наистина загоряла тава.

Нана, купувай, не се и замисляй. Бекото е отличен избор.
Цитирай

София

AАболютно се мие в миялната загоряла тава с правилните препарати и на правилната програма. Много рядко имам някое ъгълче останало нещо, но на наистина загоряла тава.

Нана, купувай, не се и замисляй. Бекото е отличен избор.

Благодаря. Само дано може да се купи. Иначе съм се навила вече  Mr. Green
Цитирай

София

Не виждам защо да не се измие загоряла тава в миялна, без предварително третиране, с правилна програма и препарат обаче.
Нана, взимай смело, както ти казаха, все ще преподредиш шкафовете и няма да съжаляваш.
Цитирай

София

Мдаааа, току що се оказа, че може би за милиметри едното възможно място ще отпадне.  ooooh!

Може ли някоя от вас, която има вградено Беко да измери вратата на височина.  Praynig

Досега мерихме с мъжа ми - барплотът май е прекалено близо...и вратата на миялната няма да може да се отвори докрай.
Цитирай

Burgas

nana,в момента машината работи Very Happy,като приключи след около час и 30 мин.ще мога да измеря Peace
Цитирай

София

nana,в момента машината работи Very Happy,като приключи след около час и 30 мин.ще мога да измеря Peace

Добре, мерси.
Ако вратата отворена до хоризонтално положение е повече от 82 см - горяяяяяя  Sick
Цитирай

Burgas

Аааа,не мисля ,че ще е толкова много-вратата по принцип е около 72 см и при отварянето влиза леко навътре под машината,към цокъла(как само го обясних),мисля че е не повече от 65 см,но ще измеря го измеря точно и ще пиша Peace
Цитирай

София

Аааа,не мисля ,че ще е толкова много-вратата по принцип е около 72 см и при отварянето влиза леко навътре под машината,към цокъла(как само го обясних),мисля че е не повече от 65 см,но ще измеря го измеря точно и ще пиша Peace

newsm44 smile3525
Цитирай

София

Добре, мерси.
Ако вратата отворена до хоризонтално положение е повече от 82 см - горяяяяяя  Sick
Не може да е повече. Те горе долу са толкова самите машини като цяло във височина, а да не забравяме, че имат около 10-11 цокъл или както там се казва мястото под врата.
Цитирай

Варна

Моята не е Беко но отворена напред използва 57,5см мерено от повърхността на съседната вратичка. Едва ли са толкова различни като габарити машините. Може би зависи и от монтажа но едва ли кой знае колко ... .
Цитирай

Burgas

Измерих-както пише и Flash,когато напълно отворена ,вратата излиза напред 58.5 см спрямо вратите на останалите шкафове  PeaceУспех с покупката,nana  Hug
Цитирай

София

Измерих-както пише и Flash,когато напълно отворена ,вратата излиза напред 58.5 см спрямо вратите на останалите шкафове  PeaceУспех с покупката,nana  Hug

Страхотно. Като я купя и я монтират, ще се похваля. Сърдечно благодаря!
След това ще питам за препаратите Very Happy
Цитирай

Момичета оглеждам се за съдомиялна, надявам се да се сдобия скоро Smile въпроса ми е относно защитата от преливане забелязах че има машини без тази защита, ясно че е плюс, но може ли да се пренебрегне?
Цитирай

София

Момичета оглеждам се за съдомиялна, надявам се да се сдобия скоро Smile въпроса ми е относно защитата от преливане забелязах че има машини без тази защита, ясно че е плюс, но може ли да се пренебрегне?
Що за въпрос? Може разбира се, ако смяташ, че може да си пежалиш куненските шафове и нещата подредени в тях, около канала и миялната. Пък ако имаш и разклонители по пода не ми се мисли. Риск винаги има, никой не е застрахован. Моят съвет е - купи си машина със защита.
Цитирай

Бургас

Имам един бърз въпрос - на таблетките Финиш махате ли тъничката опаковка преди да пуснете?
Цитирай

Бургас

Имам един бърз въпрос - на таблетките Финиш махате ли тъничката опаковка преди да пуснете?

На all in one да. На Куантум не.
Цитирай

Бургас

Днес си пуснах Горението на Еко програма 185мин., но помислих, че е свършила и я спрях. Със сигурност 2 часа е работила, просто не помня кога я пуснах. Съдовете са чисти, но долу в самата миялна има останала вода. Какво да правя? Така ли да я оставя и на следващото пускане да си обере водата?
Много се ядосах понеже е направено за идиоти..когато работи лампата мига и свети, а когато е свършила само свети и в бързината помислих, че е свършила и я спрях..
Цитирай

Бургас

Ама става въпрос за този почти невидимия найлон на all in one  - аз досега не съм го махала, но днес видях неразтворена таблетка и се уплаших да не би да съм бъркана. .
Цитирай

София

Днес си пуснах Горението на Еко програма 185мин., но помислих, че е свършила и я спрях. Със сигурност 2 часа е работила, просто не помня кога я пуснах. Съдовете са чисти, но долу в самата миялна има останала вода. Какво да правя? Така ли да я оставя и на следващото пускане да си обере водата?
Много се ядосах понеже е направено за идиоти..когато работи лампата мига и свети, а когато е свършила само свети и в бързината помислих, че е свършила и я спрях..
185мин. са малко над 3часа, ти казваш, че е работила 2ч. Вероятно не е свършила програмата - пусни една кратка без препарат да доизмие препарата от съдовете /ако има останал/ и да си оправи водата.
---------------------
Beauty. - неразтвореното може да е и от кратка за таблетката програма или/и ниска температура.
Цитирай

Бургас

Най-кратката ми е 90мин.Имам и само изплакване, мисля да пусна него. Благодаря
Цитирай

София

Мисля, че и само изплакване ще свърши работа, щом кратката ти е толкова дълга.
Цитирай

Gorni Bogrov

Здравейте момичета,тъй като сега навлизам е света на съдомиялните и не знам кое е добро и кое не,ще се радвам да ми помогнете и образовате. Embarassed Smile
В ДМ видях ,че има такива таблетки на промоция http://www.ebag.bg/media/18/11362.jpg  130бр. за 24лв.  Хубави ли са и дали стават за тенджери,тигани или да търся нещо друго? Притеснява ме също ,като са толкова евтини да не се надраскат чашите и чиниите  newsm78
Цитирай

София

Марката е  добра, но тези таблетки са най-ниския й клас. Като цяло гел капсулите и геловете са най-щадящи и няма как да издраскат съдовете, след това са праховете и най-агресивни са капсулите /това принципно за препаратите независимо коя марка/. Надраскването зависи и от самия материал, издръжливост и качество на посудата. Пример - в една и съща миялна, едни съдове, обикновено стъклени, се издраскват, други не, а са мити заедно.
Цитирай

А кои са най леките от към химии измивни средства за миялна? НО и да мият добре Smile Peace
Цитирай

София

Ох, блазя ви колко сте напред с материала.
Никога не бях ползвала съдомиялна.
И реших да взема преди 6 месеца - купих от магазин за втора употреба Exquisit EGSP 100 E/B с претенция да е немска на много прилична цена, чисто нова. Дадоха ми ръководство на немски и... дотук. Нямали българско.
Изобщо не мога да се оправя, гледам я като абориген вече 6 месеца, страх ме е да не изпочупя посуда или самата съдомиялна.  sad046

Някой може ли да помогне с ръководство на български език или поне на руски?
Цитирай

на Мелмак

Защо не снимаш панела и може би по-бързо ще получиш отговори за ползване.
Чинии няма да счупиш, най - много да не ги подредиш правилно и да не са измити добре.
Питай!
Цитирай

Никой не се е родил научен, щом ние се справяме, значи и ти ще можеш. С пералнята нали се справяш.
Може в началото да има проба-грешка, но всички сме били така. Давай да я разгадаваме!
Цитирай

Burgas

iv6,машината ти е много хубава,но инструкции в нета има само на немски.Тази, която намерих е много добре онагледена с картинки-показано е къде се слагат сол,гланц и миещ препарат,как се подреждат съдовете ,за програмите също е онагледено коя за какви съдове и какви температури има на съответните цикли.Аз  не знам немски ,но не  ми се стори толкова неразбираемо.Давам ликн към инструкцията,наистина ако имаш конкретни въпроси -питай ,ще помагаме Hug
http://www.ggv-exquisit.de/shop/media/BDA/0610115_EGSP100EB_Vers … E1.0_20130312.pdf
Цитирай

София

iv6,машината ти е много хубава,но инструкции в нета има само на немски.Тази, която намерих е много добре онагледена с картинки-показано е къде се слагат сол,гланц и миещ препарат,как се подреждат съдовете ,за програмите също е онагледено коя за какви съдове и какви температури има на съответните цикли.Аз  не знам немски ,но не  ми се стори толкова неразбираемо.Давам ликн към инструкцията,наистина ако имаш конкретни въпроси -питай ,ще помагаме Hug
http://www.ggv-exquisit.de/shop/media/BDA/0610115_EGSP100EB_Vers … E1.0_20130312.pdf
Благодаря, точно тези инструкции имам.
Ама лесно ти е на теб, защото имаш опит с такива уреди и действаш асоциативно. Sad При мен срещата със съдомиялна е все едно за пръв път да видя Уиндоус или мобилен телефон. Примерно има една странна фуния, май е за солта, но е толкова особена, че се чудя как се слага.

Защо не снимаш панела и може би по-бързо ще получиш отговори за ползване.
Чинии няма да счупиш, най - много да не ги подредиш правилно и да не са измити добре.
Питай!
Никой не се е родил научен, щом ние се справяме, значи и ти ще можеш. С пералнята нали се справяш.
Може в началото да има проба-грешка, но всички сме били така. Давай да я разгадаваме!
Благодаря за съпричастието, обаче с проба-грешка не смея. Какъвто съм карък, ще взема да я потроша и отидоха 420 лв. нахалос.
Ще снимам панела и пак ще ви досаждам. Confused
Цитирай

Burgas

Iv,ето клип на руски как се зарежда машината с препарати-сол и гланц се слага само в началото,в процеса на използването ще светне индикатор за сол и гланц съответно тогава трябва да добавиш пак:
https://www.youtube.com/watch?v=N_WN2MUQiLg
и още един за самото подреждане на съдовете:
https://www.youtube.com/watch?v=qeMaStQM07Q

https://www.youtube.com/watch?v=xyAB0BOg4Ms

Това са принципни неща за всяка една машина,независимо от модела!
След това вече избираш програма и стартираш процеса PeaceСпокойно,нищо лошо не може да й се случи.
« Последна редакция: пн, 06 фев 2017, 16:51 от borka01 »
Цитирай

на Мелмак

Ив, всички сме тръгнали от нищото и сме се научили  Wink
Цитирай

Burgas

Ив, всички сме тръгнали от нищото и сме се научили  Wink

Така е,просто трябва да се започне  Love
Цитирай

София

Благодаря ви за подкрепата, особено на Борка01!  Hug bouquet
Ще се пробвам с клиповете и после... напреееед!
Когато го направя, ще докладвам колко чинии/чаши съм бастисала и дали съм оцеляла. Mr. Green
Цитирай

на Мелмак

Няма шанс да бастисаш нещо, най -много нещо да не е измито добре.
Успех Hug
Цитирай

Burgas

Ив,стискам палци Hug
Цитирай

Pazardjik

Ох, блазя ви колко сте напред с материала.
Никога не бях ползвала съдомиялна.
И реших да взема преди 6 месеца - купих от магазин за втора употреба Exquisit EGSP 100 E/B с претенция да е немска на много прилична цена, чисто нова. Дадоха ми ръководство на немски и... дотук. Нямали българско.
Изобщо не мога да се оправя, гледам я като абориген вече 6 месеца, страх ме е да не изпочупя посуда или самата съдомиялна.  sad046

Някой може ли да помогне с ръководство на български език или поне на руски?

iv6 не и се плашете Laughing пробвайте я първо с няколко стари чиний които може да прежалите.Аз по моя вина недоглеждане на настройките на сол и гланц съсипах доста чиний и чаши.Разбира се и неподходящи таблетки....Купете си на бройка различни таблетки докато установите кои са вашите или течен пр-т и действайте смело.На мен съветите от групата мн. ми помогнаха!
Цитирай

София

Оууу! Това с настройките на солта и препарата... направо ми звучи като управление на самолет. Аз неблагоразумно изхвърлих всички стари чинии и чаши, защото исках след ремонта да започна начисто. newsm61
Цитирай

Викни някоя приятелка да ти обясни, друго не се сещам.
Цитирай

Здравейте, наскоро си купихме съдомиялна Bosch  и съм изключително недоволна от сушенето. Не знам какво правя погрешно.. Ще се радвам някой да даде съвет. По принцип редя всичко обърнато надолу без да се застъпва, но винаги съдовете излизат мокри, най-вече се събират ужасни локви по дъната на купи и чаши. Пробвах да пусна и опцията за интензивно сушене, но нямаше никакво подобрение. Дори и вратите, и кошниците на съдомиялната са мокри. Досега не съм имала съдомиялна, но определено очакванията ми бяха други. Когато съм била при познати в чужбина (не че това има някакво отношение към въпроса  Laughing) съм виждала как съдовете им излизат абсолютно сухи и направо се прибират в шкафа. А аз трябва или да бърша, или да ги редя на сушилника.. Къде може да е проблемът? Или направо да звъня на сервиз... Може би разрешението е по-висок клас съдомиялна - Сименс, Миле и подобни..  Rolling Eyes
Цитирай

Под Сините камъни

Здравейте, наскоро си купихме съдомиялна Bosch  и съм изключително недоволна от сушенето. Не знам какво правя погрешно.. Ще се радвам някой да даде съвет. По принцип редя всичко обърнато надолу без да се застъпва, но винаги съдовете излизат мокри, най-вече се събират ужасни локви по дъната на купи и чаши. Пробвах да пусна и опцията за интензивно сушене, но нямаше никакво подобрение. Дори и вратите, и кошниците на съдомиялната са мокри. Досега не съм имала съдомиялна, но определено очакванията ми бяха други. Когато съм била при познати в чужбина (не че това има някакво отношение към въпроса  Laughing) съм виждала как съдовете им излизат абсолютно сухи и направо се прибират в шкафа. А аз трябва или да бърша, или да ги редя на сушилника.. Къде може да е проблемът? Или направо да звъня на сервиз... Може би разрешението е по-висок клас съдомиялна - Сименс, Миле и подобни..  Rolling Eyes
А ти веднага ли ги вадих от съдомиалната.Аз като пусна вечерта си ги прибирам сутринта.По принцип остава вода ако има вдлъбнато по съдовете.Също и пластмасата съхне по бавно.При мен остава съвсем малко влага по вратата на съдомиалната.Но я оставям открехната след като извадя посудата.С Горение съм ако това има някакво значение.Даже е но писък глас от Бош ако питаш мен
Цитирай

Не трябва да е така. Не съм с Бош, но моята когато я отворя при току-що свършила програма, изчаквам малко да изстинат и ги прибирам направо по шкафовете. Пластмасовите кутии са с капки, то е ясно, тях ги забърсвам, или си ги оставям да изстинат. Онзи ден гледах в ютуб клипове, за не добре изсушени съдове, доста срещан проблем за модели, но на Беко.
Според мен звъни на сервиз, да я проверят.
Ето го клипа https://www.youtube.com/watch?v=1l_WhjIimcU, но е от 2012, предполагам по-стар модел.
« Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 12:30 от vion »
Цитирай

Русе

Имала съм и Беко, и Бош, така че това няма отношение към марката.
По вдлъбнатити на чаши/купи почти винаги има вода, па пластмаса и тефлон също. Но пробвай два варианта:
1) не вади веднага нещата, изчаквай малко или нощем като я пуснеш, сутринта виж как ще са.
2) сложи гланц, а ако имаш - увеличи степента му.
Цитирай

И при нас е така..та и аз се чудех, дали има проблем с машината или си е така...не ползвам гланц, което също има значение...съдомиалната е 45 см  Bosch и се води най-добрата в класа си, препоръчаха я пред аналогична Сименс, моделът е SPV69T70EU - чела съм много добри отзиви от потребителки тук във форума, ще е супер ако и те се включат с мнение..Като цяло от измиването на съдовете съм много доволна, няма и надраскани чаши и съдове, изключително тиха, но остава доста вода по кошниците, особено по ръбовете на най-горната кошница и особено в дясната й половина, и по вратата..наистина е неприятно..
Цитирай

Burgas

Аз съм с Беко  и съдовете излизат абсолютно сухи- според мен не е до марката,може да е проблем на машината.А гланц ползвате ли-ако не,най-вероятно това  е причината.
Цитирай

Варна

Аз съм с Бош и нямам такъв проблем. Но - според мен не редиш правилно в машината. Дори на средната кошница дъното не е равно и чашите и дребните съдове са под лек наклон. Понеже я пълня всеки ден рядко ми остава място да сложа нещо самостоятелно, хоризонтално и без да се застъпва. И въпреки това всичко е измито много добре.
Обикновено ползвам програма Есо, първо е най-икономична и второ като приключи вратата се отваря сама. Но дори когато я отворя аз на друга програма след като приключи, изчаквам малко /минути/ да изстине и прибирам. По пластмасовата купа/имам една само/ има капки тук там.
6tiplio, и моята е такава. Ползвам гланц, сол, мия с Сомат, Феъри и Финиш. Машината е без забележки.
Вратата ако я отворя веднага след свършване на цикъла, първо естествено излиза малко пара и се вижда как вратичката изсъхва за секунди ... не знам защо при вас не се получава.
Цитирай

И аз бих предложила гланц, ако не се ползва към момента.
Другото, което бих препоръчал, да не се отваря вратата на миялната поне 5 минути, след като свърши.
А може ли да не е подредена правилно или претъпкана със съдове?

Сега виждам, че Flash* има същите предположения.
Цитирай

Аз съм с Бош и нямам такъв проблем. Но - според мен не редиш правилно в машината. Дори на средната кошница дъното не е равно и чашите и дребните съдове са под лек наклон. Понеже я пълня всеки ден рядко ми остава място да сложа нещо самостоятелно, хоризонтално и без да се застъпва. И въпреки това всичко е измито много добре.
Обикновено ползвам програма Есо, първо е най-икономична и второ като приключи вратата се отваря сама. Но дори когато я отворя аз на друга програма след като приключи, изчаквам малко /минути/ да изстине и прибирам. По пластмасовата купа/имам една само/ има капки тук там.
6tiplio, и моята е такава. Ползвам гланц, сол, мия с Сомат, Феъри и Финиш. Машината е без забележки.
Вратата ако я отворя веднага след свършване на цикъла, първо естествено излиза малко пара и се вижда как вратичката изсъхва за секунди ... не знам защо при вас не се получава.
Благодаря за мнението  bouquet моят опит е от един месец с машинката, мия със Сомат класик, но не използвам гланц и предполагам част от проблема е от това..Бих искала да те попитам още нещо: Целият индикатор за програмата на пода ли се вижда или част от него остава скрит от цокъла, защото при нас 1/3 не се вижда и се чудех дали това може да се регулира по някакъв начин, защото мисля цокълът и монтажът му са стандартни?
Цитирай

София

Аз халби за бира и купички, особено ако има ръб отдолу редя наклонени, защото иначе се задържа вода. Обикновено вратата на машината ми е мокра, но не да тече вода от нея. Не използвам гланц. Машината ми е Канди.
Цитирай

Бургас

Herz, защо не е добре да се отваря вратата веднага след като приключи програмата? Вътре от парата не става ли конденз? Питам, защото аз винаги бързам да я отварям като свърши. От скоро я ползвам и още се уча Smile гланц не съм слагала, видя ми се ненужно, но мисля да сложа, за да направя разлика със сушенето на съдовете.
Цитирай

Варна

6tiplio , всичко се вижда и то доста място има. Явно зависи от монтажа и колко навътре са крачетата и цокъла под шкафовете.
Цитирай

И аз съм със същата миялня и няма никакъв проблем с миенето и сушенето, но ползвам задължително таблетки с гланц. Определено гланцът съдейсвта за сушенето на съдовете, освен за блясъка им. и ПРИ МЕН СЕ ВИЖДА САМО ЧАСТ ОТ СВЕТЛИННАТА ИНФОРМАЦИЯ, НО ВИНАТА Е В МОНАТЖА НА цокъла на шкафовете.
Цитирай

Благодаря много за съветите!  Hug Аз не използвам гланц, а таблетки Финиш 4 в 1. По принцип исках да избегна гланца, защото според мен си оставя филм върху съдовете, който нямам желание да ям. Още повече, че упътването за настройките на гланца и солта ми се стори толкова сложно, че направо ме отказа  35 Може би там е проблемът все пак, ще пробвам и с гланц да видя дали ще има някаква разлика.. Друго, за което се замислям е, че  тъй като съм от мързеливите и въобще не отварям машината веднага, дали наистина не става някакъв конденз.. Мия на авто програмата и сега като се замисля май като мих в началото на еко, където врата се отваряше автоматично, положението беше по-добре. Колкото до препълване - съмнявам се, че е от това - едва събирам съдове да я пусна въобще..
Цитирай

Много ви благодаря момичета за отговорите! Надявах се да има някаква регулация на прожекцията, но явно по-скоро няма...Колкото до влагата, определено самите съдове са доста сухи, само по ръбчета и вдлъбнатини има влага, но по самите кошници, които са пластмасови, особено най-горната, както и по вратата има вода след отваряне, ако обаче е постояла отворена общо взето поизсъхва, моите очаквания бяха, че с отварянето всичко трябва да е сухо ...та ще се почудя още малко и може да се обадя и аз в сервиза, но пък те трябва да дойдат точно като свърши програмата, което е по-сложното  Mr. Green
Цитирай

Herz, защо не е добре да се отваря вратата веднага след като приключи програмата? Вътре от парата не става ли конденз? Питам, защото аз винаги бързам да я отварям като свърши. От скоро я ползвам и още се уча Smile гланц не съм слагала, видя ми се ненужно, но мисля да сложа, за да направя разлика със сушенето на съдовете.
Аз изчаквам няколко минути, мисля че така са по-добре подсушени. Отваряла съм веднага след като свърши, без да изчакам сама да отвори вратата и съдовете бяха доста мокри, това е единственият ми аргумент.
Цитирай

Здравейте! Предстои ми за първи път купуване на съдомиялна машина и не съм сигурно точно за какво трябва да гледам при избирането и. Спряла съм се на няколко модела към момента и ще се радвам на мнение относно изборът ми към момента.
 http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BOS … -40C00EU/p/683837
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 54500VI0/p/687454
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BOS … V53L50EU/p/683819
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 5002VI0P/p/687437
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-ELE … SL6362LO/p/688308
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 55522VI0/p/687455

Цитирай

elfea
Съвет от препатил точно от избраните марки от теб ,бягай с 200 км.
огледай се в Беко или МИеле
Цитирай

София

elfea
Съвет от препатил точно от избраните марки от теб ,бягай с 200 км.
огледай се в Беко или МИеле
И какво им е на избраните марки? Айде без такива генерални изводи, щото пък да се обяснява, че Беко е повече от АЕГ, Бош и Електрлукс е меко казано не много умно Stop.
 elfea - За Бош нямам мнение, само тук съм чела добри отзиви. За АЕГ многа да кажа, че са перфектни машини, и за електролукс познавам само 1 човек с такава и е доволна. Зависи ти какво искаш от машината като програми, кошници и т.н.  Ако аз трябва да избирам от тези точно моели бих взела този, защото е най-ново от трите аег-та и най-тихо.
Цитирай

Бургас

Беко и Миеле в едно изречение  Laughing
Че и избора да е между тях.
Цитирай

София

Беко и Миеле в едно изречение  Laughing
Че и избора да е между тях.
Ми то направо казва чочвка, че са от един клас  35. Дали едното или другото все тая Crazy.
Цитирай

Е съжалявам ,че така сте го разчели hahaha
беко - евтино добро мисля на фона на н-брой теми и хвалби от него
миеле скъпо без оплаквания
Цитирай

София

Най-добре е нещо, което не е сделано в Китай, но е почти невъзможно.
Ако бюджетът позволява, Миле и Електролукс бих взела. А сега съм с такава с име на стара немска марка, но впоследствие разбрах, че и те са погълнати от китайците. И ето ти беда - няма инструкции на български. Иначе чувам, че са качествени машини (Exquisit).

И за сведение Miele се чете на немски като дълго "и" - Ми-иле.
Цитирай

elfea - За Бош нямам мнение, само тук съм чела добри отзиви. За АЕГ многа да кажа, че са перфектни машини, и за електролукс познавам само 1 човек с такава и е доволна. Зависи ти какво искаш от машината като програми, кошници и т.н.  Ако аз трябва да избирам от тези точно моели бих взела този, защото е най-ново от трите аег-та и най-тихо.
Благодаря много за отговорите bouquet За съжаление не знам точно какво искам относно разпределение и програми, защото не съм ползвала миялна досега, но следя темата и се надявам да направя добър избор.
Цитирай

София

elfea - За Бош нямам мнение, само тук съм чела добри отзиви. За АЕГ многа да кажа, че са перфектни машини, и за електролукс познавам само 1 човек с такава и е доволна. Зависи ти какво искаш от машината като програми, кошници и т.н.  Ако аз трябва да избирам от тези точно моели бих взела този, защото е най-ново от трите аег-та и най-тихо.
Благодаря много за отговорите bouquet За съжаление не знам точно какво искам относно разпределение и програми, защото не съм ползвала миялна досега, но следя темата и се надявам да направя добър избор.
Прочети назад темата и предната - коментрано е и за третата кошница и т.н.
Цитирай

Бг-мама

Момичета , някой със съдомиялна блумберг смарт тъч да даде указания за ползвае. Или ако има от къде да си изтегля инструкции за работа. Купихме я втора употреба и сме без книжка и незнаещи немски. Незнам дали сте виждали аборигени , ама с мъжа ми в момента сме точно такива.
Цитирай

София

Момичета , някой със съдомиялна блумберг смарт тъч да даде указания за ползвае. Или ако има от къде да си изтегля инструкции за работа. Купихме я втора употреба и сме без книжка и незнаещи немски. Незнам дали сте виждали аборигени , ама с мъжа ми в момента сме точно такива.
Ама и аз съм така с Exquisit-а. Малко по-горе девойките ме поощряваха, но аз още не съм пристъпила към метода "проба - грешка".
Приготви си стари чинийки, Зечова, и къде по картинките, къде с Гугъл преводача - напред! Peace
Цитирай

Чак пък стари чинийки, не плаши така жената. Слагаш чашите на горния, чиниите на долния ред и готово. Ако е претъпкана, пробвай перката дали се върти свободно.
Iv6, ти още ли се чудиш как и откъде да започнеш. Аз имам ли нов уред, веднага го пускам в употреба, нетърпелива съм.
Има много клипове в youtube, от които можеш да научиш доста неща.
https://www.youtube.com/watch?v=eyBlEJcPU9g
Цитирай

Бг-мама

А изобщо не се притиснявам да я натъпча с чинии. Направих го веднага. Проблема идва от това , че доколкото разбрах самата машина си определя програмата и ние нищо не трябва да избираме. То реално и копчета няма почти. То хубаво ама като я пуснахме тръгна веднага хайванката, поработи малко изписа нещо на дисплея и със стрелка към копчето тъча от което се стартира. Ние хубаво го натиснахме отново и пак започна да работи , но същото нещо се повтори с надписа и малко по късно. В крайна сметка имам измити чинии , но това не може да бъде така , аз да стоя и да я дебна кога ще напише това нещо и да и казвам да продължава. Все пак смятам и нощно време да я пускам.
Цитирай

София

Зечова - виж някъде по нея и по-скоро отстрани на вратата би трябвало да има точен модела, за да сме по-полезни с намиране на упътване. Това както ми го описваш с тръгването и дисплея ми прилича на предмиене или така нареченоот накисване - мокри ти чиниите и после следва да си избереш програма, ама защо не е в обратния ред не знам. Другото - със самостоятелно определяне на градусите - най-вероятно имаш авто програма, която според замърсяването си определя как да мие, но тя е 1, освен нея би следвало да има и други програми. Тук намерих разни упътвания, но виж напиши кой точно ти е модела.

ПП: Не плашете хората със стари чинийки. Crazy Няма какво да им стане на съдовете освен да не се доизмият. Има няколко материала само, които не бива да влизат в миялната и има достатъчно инфо за тях.
 iv6 - ти още ли се плашиш от твоята. Изгледай клипчета как се зарежда и я пускай. Ако не се измият от първия път - ще се научиш да я редиш и ще стане.
Цитирай

Бг-мама

Афродита , много ти благодаря. Модела е втория линк който си дала. Има и инструкциите . Сега остава и да си ги преведем . За момента съм успяла само езика да и сменя . Знаех си аз че трябваше да вземем нещо с копчета , ама така хубаво ни обясняваха че видиш ли нищо няма да избираме , тя машинката всичко сама си определяла. Йок ! Въобще не можем да се оправим.
Продължаваме с мъките.
Цитирай

София

Афродита , много ти благодаря. Модела е втория линк който си дала. Има и инструкциите . Сега остава и да си ги преведем . За момента съм успяла само езика да и сменя . Знаех си аз че трябваше да вземем нещо с копчета , ама така хубаво ни обясняваха че видиш ли нищо няма да избираме , тя машинката всичко сама си определяла. Йок ! Въобще не можем да се оправим.
Продължаваме с мъките.
Ползвай чичко гугъл и с малко въображение /че знаем той как превежда/ ще се оправиш или я дай на някой приятел/ка да ти я преведе. На втория линк може и онлайн да гледаш инструкциите - слагаш мишката на сивия правоъгълник и долу ти се появяват стрелкички или само слагаш мишката и скролваш.
Цитирай

Бг-мама

Да , със четенето на инструкциите се справих . Не че много разбрах , ама ще се мъча с преводите. По неведоми пътища успях някак да я стартирам за втори път. Сега мие . До довечера има време , ще я пускам цял ден ако трябва докато разбера как става. Laughing
Афродита  bouquet
Цитирай

София

Скрит текст :
Зечова - виж някъде по нея и по-скоро отстрани на вратата би трябвало да има точен модела, за да сме по-полезни с намиране на упътване. Това както ми го описваш с тръгването и дисплея ми прилича на предмиене или така нареченоот накисване - мокри ти чиниите и после следва да си избереш програма, ама защо не е в обратния ред не знам. Другото - със самостоятелно определяне на градусите - най-вероятно имаш авто програма, която според замърсяването си определя как да мие, но тя е 1, освен нея би следвало да има и други програми. Тук намерих разни упътвания, но виж напиши кой точно ти е модела.

ПП: Не плашете хората със стари чинийки. Crazy Няма какво да им стане на съдовете освен да не се доизмият. Има няколко материала само, които не бива да влизат в миялната и има достатъчно инфо за тях.
iv6 - ти още ли се плашиш от твоята. Изгледай клипчета как се зарежда и я пускай. Ако не се измият от първия път - ще се научиш да я редиш и ще стане.
Днес дойде дърводелецът за довършителните работи по кухнята и вече се съсредоточавам върху превземането на съдомиялната. Само да допрочета тук за видовете препарати и... започвам борбата идващата седмица. Praynig
Цитирай

София

Скрит текст :
Скрит текст :

Днес дойде дърводелецът за довършителните работи по кухнята и вече се съсредоточавам върху превземането на съдомиялната. Само да допрочета тук за видовете препарати и... започвам борбата идващата седмица. Praynig
това е темата за препарати: http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=950836.msg34530037#new
Щом като си начинаеща ти препоръчвам да прочетеш първа страница на настоящата тема /ако все още не си/. Успех!
Цитирай

UK

Когато за първи път си взех миялна машина (преди 15-на години), нямаше никакви инструкции към нея, нито пък в интернет. Справих се успешно без дори да се замислям.

На мен друго ми прави впечатление, и не само в тази тема. Интернет е пълен с информация, ревюта, видеоклипове, сравнения, анализи, ръководства, обяснения, видеоуроци и прочие. Чудя се защо всеки втори (образно казано) пост тук (и в други подобни теми) започва (пак образно казано): "Помощ", "помагайте". "какво мислите за ..." - и тук следват десетина линка, които ние трябва да отворим и да сравняваме и да даваме препоръки. БГ-мама е прекрасна платформа за нашите размисли и спекулации на тема какво е по-добро, от какво сме доволни, споделяне на нашия опит. Но хората трябва да бъдат про-активни и да проявят находчивост когато се нуждаят (поне) от първоначална информация . Интернет е необятно пространство, където може да намериш всичко - за каквото и да е.
Цитирай

Бг-мама

Gifty, моите уважения , търсих много информация ,но пак не се справих. И понеже машинката както казах вече е втора употреба ,човек започва да се замисля дали пък уреда изобщо работи или има някакъв проблем. Два дни вече се мъчим в нея . Тръгва дава съобщение миене. Минава около минутка и дава съобщение натисни измиване и всичко започва отначало. Чухме се с човека от който я взехме и той продължава да твърди , че тя сама си се програмира и тръгва без да е необходимо да правим каквото и да е. Ще дойде да я види , пък да видим тогава какво ще каже.
Цитирай

UK

Ами ето, имате информация от първа ръка - от човека, от който сте я купили.

Моят коментар не визира само твоя пост, а всеобщата тенденция да се иска информация за всичко наготово, без да се проявява самоинициатива. Ама в края на краищата всеки си знае, знанието (и незнанието) е за неговото добро (или в негов ущърб).
Цитирай

София

Нали за това е този форум, част от интернет пространството - да се задават въпроси и да се отговаря. Който не му се занимава - да прпуска.
Цитирай

София

Когато за първи път си взех миялна машина (преди 15-на години), нямаше никакви инструкции към нея, нито пък в интернет. Справих се успешно без дори да се замислям.

На мен друго ми прави впечатление, и не само в тази тема. Интернет е пълен с информация, ревюта, видеоклипове, сравнения, анализи, ръководства, обяснения, видеоуроци и прочие. Чудя се защо всеки втори (образно казано) пост тук (и в други подобни теми) започва (пак образно казано): "Помощ", "помагайте". "какво мислите за ..." - и тук следват десетина линка, които ние трябва да отворим и да сравняваме и да даваме препоръки. БГ-мама е прекрасна платформа за нашите размисли и спекулации на тема какво е по-добро, от какво сме доволни, споделяне на нашия опит. Но хората трябва да бъдат про-активни и да проявят находчивост когато се нуждаят (поне) от първоначална информация . Интернет е необятно пространство, където може да намериш всичко - за каквото и да е.
Съгласна съм донякъде, Gifty. Но преди да ползваш моя случай за укор, можеше да прочетеш защо се жалвам.
Затова с риск да досадя ще повторя заради теб:
- Не съм виждала отблизо съдомиялна допреди да я купя. Имам я от лятото, чак сега се обърнах за помощ тук, защото се отчаях, че не мога да намеря информация за марка, която ти (вероятно и половин Европа) не е чувала.
- НЯМА инструкции на английски, руски, български на моята машина. Има на немски и китайски! Преводът от немски през Гугъл е ужасен.
- Не съм попадала на клипчетата, докато търсех помощ от нета.

Това достатъчно основания ли са според теб, за да пиша в тази тема?
И съм благодарна, че поне клипчета ми намериха момичетата.  bouquet

И моля, Gifty, да отчетеш, че говоря със спокоен тон.
« Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 13:50 от iv6 »
Цитирай

UK

Моля горенаписаното ми мнение да не се счита за укор, а за мотивация.

Човек, преди да купи/използва нещо, според мен би трябвало да проучи поне малко. Също така не бива да се хвърля по на пръв поглед най-изгодното и най-евтиното. Вложеното в проучване време ще спести неудобства, (пак) време, главоболие и пари. Този подход е много по-ефективен от впрягането на каруцата пред коня. За това апелирам, и то с най-добри чувства - моля информирайте се добре преди да правите всякакви вложения (дали материални или емоционални), особено тези, които са скъпи.
Цитирай

Gifty, моите уважения , търсих много информация ,но пак не се справих. И понеже машинката както казах вече е втора употреба ,човек започва да се замисля дали пък уреда изобщо работи или има някакъв проблем. Два дни вече се мъчим в нея . Тръгва дава съобщение миене. Минава около минутка и дава съобщение натисни измиване и всичко започва отначало. Чухме се с човека от който я взехме и той продължава да твърди , че тя сама си се програмира и тръгва без да е необходимо да правим каквото и да е. Ще дойде да я види , пък да видим тогава какво ще каже.
ЗЕЧОВА,мисля ,че вашата миална машина е от серията със сензорно отчитане на замърсяването в "смивката" при първото изплакване.Т.е. сензора отчита  и прехвърля на подходяща програма.Ако е излязъл от строя ,може да дава такъв проблем.Успех.Ако можете дайте точният модел и номер.В упътванията често има данни за повече от един модел,но сходни м.машини.
Цитирай

Бг-мама

При нас се оказа проблем в машината , човека си я взе обратно и ни върна парите. Сега съм по– спокойна , че все пак не сме толкова глупави с мъжа ми  Laughing.
Вече не ми се рискуваше и отидохме и си взехме едно ново бюджетно ВЕКО, дано да не ни създава грижи.
Благодаря на момичетата, които се опитаха да ми помогнат , затова и толкова обичам бг мама.
« Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 16:43 от Зечова »
Цитирай

Миялните са много различни и новите модели изглеждат доста по софистикиране в сравнение с тези отпреди 15 години. Няма нищо лошо човек да пита, особено ако няма никаква документация за покупката им. Както виждаме технологично нещата са толкова напред, че някои функционални проблеми са извън натискане на 1-2 копчвта или основните параметри касаещи сол, гланц и подреждане.
Зечова, много добре сте направили. Спомням си в една от първите теми съветите на Дедо, който често се включваше с подробни пояснения: той казваше да не се рискува с миялня на старо, защото има много неизвестни около как е била поддържана от предишния собственик.
Цитирай

София

Моля горенаписаното ми мнение да не се счита за укор, а за мотивация.

Човек, преди да купи/използва нещо, според мен би трябвало да проучи поне малко. Също така не бива да се хвърля по на пръв поглед най-изгодното и най-евтиното. Вложеното в проучване време ще спести неудобства, (пак) време, главоболие и пари. Този подход е много по-ефективен от впрягането на каруцата пред коня. За това апелирам, и то с най-добри чувства - моля информирайте се добре преди да правите всякакви вложения (дали материални или емоционални), особено тези, които са скъпи.
Благодаря, Gifty, за съветите - най обичам да ми ги дават ангро, добронамерено, от камбанарията на най-знаещите и най-опитните. На над 50 години се предполага, че съм вденала тези неща, когато съм извършвала проучване за подобна техника.
За сведение - купила съм чисто нова машина, която се харчи на север от Германия, т.е. много качествена. Толкова по въпроса за изгодното!
Второ, за 10 комплекта съдомиялна струва 420 лв., а има почти всички съвременни екстри (освен сензорното табло, което умишлено избегнах), включително интелигентно половин зареждане. Толкова по въпроса за евтиното!
И трето - по дяволите, търсех само инструкции на популярен език или някой, който притежава подобно нещо.
И последно, лично за теб - да, освен чрез нета, потърсих из целия сайт нещо за тази марка.
И чак след това зададох въпроса, който така възбуди твоя менторски тон.
И на последно място, ползата от твоите разсъждения е нулева в сравнение с две-три простички изречения, с които другите момичета ми помогнаха конкретно за Eкскуизит-а. Още веднъж им благодаря!!!
Цитирай

UK

Брей колко сме чувствителни.

Явно твоята машина е суперспециална, след като в нета не може да се намери никаква инструкция на популярен език. Но български и руски за съжаление не са популярни езици. Иначе на английски има. Девойките предложиха превод от немски или английски с преводача на гугъл.

Отделно - не мога да си представя аз да съм купила някакъв уред, за който да знам, че ще ми е много полезен (ама аз и затова съм го купила де) и за шест месеца да не мога да намеря решение на проблема с инструкцията - поне да намеря някой, който да ми помогне поне с опростен превод на толкова непопулярния немски език.

Изводите всеки да си ги направи сам.

Цитирай

София

Скрит текст :
Брей колко сме чувствителни.

Явно твоята машина е суперспециална, след като в нета не може да се намери никаква инструкция на популярен език. Но български и руски за съжаление не са популярни езици. Иначе на английски има. Девойките предложиха превод от немски или английски с преводача на гугъл.

Отделно - не мога да си представя аз да съм купила някакъв уред, за който да знам, че ще ми е много полезен (ама аз и затова съм го купила де) и за шест месеца да не мога да намеря решение на проблема с инструкцията - поне да намеря някой, който да ми помогне поне с опростен превод на толкова непопулярния немски език.

Изводите всеки да си ги направи сам.
[/spoiler]
 ooooh!, колко са проницателни и компетентни някои тук и ýмрат да набиват канчето на другите!
Не съм длъжна да ти обяснявам, но вече ще ми е приятно да те сконфузя: от 4 юли м.г. съм ремонт, в т.ч. цялостен на кухня и стая, а частично и без интернет. За да  поръчам кухнята, трябва да съм предвидила големината на уредите, ми се струва. "Ремонтът" обаче се проточи до декември, т.е. не съм се занимавала само с миялни. Сигурно и за това ще намериш причина да съм виновна, може би. Разчитах, че да, наистина ще мога да намеря на английски инструкциите, но уви!
Що се отнася кои езици са популярни в България, за теб може да е само английският, но за други - не само.
И накрая, Гифти, виждам, че си направила финт - опираш се на съветите на момичетата, които ми дадоха съвет. Ами нали изменторства, че трябва да чета съдомиялно от началото на темата!?
А пък за превода през Гугъл - който не го е правил на техническа литература, и то от pdf файл, той не знае каква мъка е.
Затова се изоках и тук.
Благодаря, Гифти, че вземаше повод от моите постинги, за да пишеш по въпроса за моята съдомиялна, но твоите съвети не са ми полезни, затова ако обичаш, не го прави повече.
Цитирай

Варна

Здравейте,
Да питам и аз нещо. От известно време използвам таблетки Finish Аll in Оne. Някой ми беше казал, че тъй като съдържат всичко необходимо, не трябва да се слага гланц, а единствено сол (освен това живея в район с много твърда вода). Сега от известно време гланца, който бях заредила доста отдавна свърши и не съм слагала. Прави впечатление, обаче, че стъклените чаши излизат леко побелели или с един нюанс като дъга. Ежедневните ми чинии са от тъмно синьо стъкло и също става с едни преливащи се като дъга цветове. Не мога да разбера от какво се получава. При порцелан и керамика няма такива неща.
Чудя се дали е от таблетките или от липсата на гланц?
Цитирай

Здравейте,
Да питам и аз нещо. От известно време използвам таблетки Finish Аll in Оne. Някой ми беше казал, че тъй като съдържат всичко необходимо, не трябва да се слага гланц, а единствено сол (освен това живея в район с много твърда вода). Сега от известно време гланца, който бях заредила доста отдавна свърши и не съм слагала. Прави впечатление, обаче, че стъклените чаши излизат леко побелели или с един нюанс като дъга. Ежедневните ми чинии са от тъмно синьо стъкло и също става с едни преливащи се като дъга цветове. Не мога да разбера от какво се получава. При порцелан и керамика няма такива неща.
Чудя се дали е от таблетките или от липсата на гланц?

Аз съм с такива таблетки, но нямам проблеми. Гланц не слагам. Ама сериозно ли и с тях трябва са се слага сол?  newsm78
Цитирай

Варна

При нас водата е много твърда и в книжката пишеше, че е задължително да се слага сол. Индикаторът за солта ми светва, като свърши и редовно зареждам. За гланца не знам дали е задължително и затова се чудя, при положение, че слагам такива таблетки. Може би ще трябва да ги сменя и да видя има ли разлика.