Фентъзи и фантастика - Тема 9

  • 29 621
  • 728
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 581
Гласувахте ли в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=959013 ?

# 316
  • Мнения: 17 971
 Аз в тази тема не открих нито една книга достойна за гласуване? какво да гласувам. Все разни автори, които не ги чета, защото са доста далеч от мен като стил и жанр. По същия начин много хора се прехласват по Сто години самота, а аз се отказах още след първите 10 страници.

Съжалям, че не дадох още една номинация на СТуд, та да влезе във втори кръг, но не съм си представял, че ще има втори кръг, така както за мен бе голяма изненада, че се номиринат книги, които не са издавани през съответната година, а преди 5 години.

# 317
  • Мнения: 47 963
Първа книга на Аз, вещицата беше хубава. Втора и трета-кошмар.

# 318
  • Мнения: 17 971
Джони, потренирай по-сбито да пишеш.




Тиф, аз съм човек, който е много бързорек, и още докато изговарям една мисъл, ми идва наум къде съм сбъркал, какво съм пропуснал, какво да добавя. Затова много говоря. Когато имам пряк контакт виждам кога човека иска да ме прекъсне и спирам. Като пиша - не ми се получава.  По всички устно изпити имам по-високи оценки, от писмените, именно защото не мога да си изразявам мисълта свободно, докато като говоря и тя се лее.
П.С. отделно - имам лош почерк, а като застана пред теб мога да съм много чаровен и харизматичен. Мисълта ми е, че с писане  във форум не ми се получава, по-добре съм с чат например, там знам кога  другият пише.

# 319
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
... за мен бе голяма изненада, че се номиринат книги, които не са издавани през съответната година, а преди 5 години.

Ти пък, преди 5 - "Къщата на духовете" и "Устоите на Земята" са от миналия век! Хайде, да кажем, "Устоите" е на нашия пазар от 2010, обаче тази на Исабел Алиенде е издадена тук още през 1982г.

# 320
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Защото темата е за кои ние сме чели през 2016. А не кои са издадени тогава.

Аз гласувах за двете, които съм чела от всички изброени.

# 321
  • Мнения: 36 421
Не намирам за какво да гласувам. Четох доста книжки, но никоя от тези.

# 322
  • Мнения: 47 963
Аз бях номинирала Прокълнатото дете, ма никой не ме подкрепи

# 323
  • Мнения: 36 421
Не знаех за темата - рядко разглеждам за нови. Иначе щях  Embarassed

# 324
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз за Песента си гласувах.

Джони, значи говориш повече отколкото пишеш, така ли? Няма лошо, аз се майтапя, щото съм мързелива и не ми се пише повече от 2-3 изречения. hahaha

# 325
  • Мнения: 9 662
...При него поне книгите излизаха в обозримо бъдеще. ...

Да бе, първата книга от "Колелото на времето" си купих преди да забременея, а последната си я купи вече 13-годишната ми дъщеря!
Е, на две години излизаха, ако помня добре и всяка беше по о/о/1000 стр., направо за висока продуктивност говорим.

# 326
  • Мнения: 17 971
 Аз чета почти през седмица,но никоя от тези освен Мартин не съм чел, а той толкова отдавна не е издавал нищо от Песен за огън и лед, че ми се струва нелепо да участва в каквито и да е класации за най-добра книга...

ОТ трите книги които дадох - Зарево, Съдбовният кораб и Под Пара - две са от 2016 и една от 2015 г. На всичкото отгоре ми се стори абсурдно да номинираш пет книги, когато е нормално да една. както казват Галъп "броят на процентите надхвърля сто, защото запитаните са давали повече от един отговор". Не разбрах защо трябва да има втори кръг? всеки е казал книгите които са го впечатлили, най-лесно е да преброи кои са най-много - ако са 200 - 200, ако са 300 - 300 .А сега след като моите книги са отпаднали би следвало да гласувам за книга за коаято най-малко ме гнус! И как се взема пък това решение, че точно 3 номинации трябва да има една книга, а не 7, 10 или 15? освен това никъде  не видях ясно написан регламент, просто се призаваха хора да гласуват, защото гласуването приключва след броени дни, аз гласувам и изведнъж - а сега гласовете се нулират, и почва ново броене! „Откъде накъде! искрено съм възмутен! това е фалшификация!

С най-много номинации са Лисицата и Аз броя дните, значи трябва да си поделят първото място, аз сега може съвсем трети роман да спечели.

# 327
  • Мнения: 36 421
Тая книга за бабата беше много нашумяла, но аз си имах други неща за четене, които ми бяха интересни, затова така и не стигнах до нея  Simple Smile В крайна сметка, това не е нещо официално - който е направил темата, той определя правилата.

# 328
  • София
  • Мнения: 44 028
Джон - номинациите и гласуването  са за четена книга през 2016. Все тая кога издадена. етап 1 - номиниране на книга (нямам проблем, че са 5), следва гласуване (може би в гласуването вече е редно да е 1 избор), като отпада  условието да си чел книгата същата година.
Аз лично от останалите за гласуване съм чела само Кинг и си гласувах само за него. Книгата много ми харесва, но аз имам проблем с това  все тя да печели през последните години...
Но това е гласуването както го е решила Лиляна. На теб ако не ти допада пусни една тема с условия, които според теб са подходящи, за книги например само 2016 издадени, с право на едиколко си номинации и на едиколко си гласа в анкетата, когато се стигне до такава, ако се стигне.
Иначе всеки знае да мрънка, но никой не прави алтернативна тема, защото трябва после да се занимава да брои номинации, да класира книги и т.н.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 581
Да си направим анкета за фентъзи-книга на 2016г.  3-те най-добри книги, които съм чел/а в 2016г.

Общи условия

Активация на акаунт