Майчинството счетоводно-72

  • 64 375
  • 767
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

И ако обичате нека темата да не се пълни със ЗАПИС! Благодаря за разбирането!!!!!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31, Тема 32, Тема 33, Тема 34, Тема 35, Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47, Тема 48,Тема 49,Тема 50,Тема 51,Тема 52, Тема 53, Тема 54,Тема 55,Тема 56,Тема 57,Тема 58,Тема 59,Тема 60, Тема61, Тема62, Тема63, Тема64, Тема65 Тема66,Тема 67,Тема 68,Тема 69,Тема 70,Тема 71



 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita;Стики; Viva 123;pantera66;Шана


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на заплата и всички осигуровки - на КиК
Калкулатор за изчисляване на майчинството (с огромни благодарности за katya_k и колегите й  bouquet)

Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските


Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Как се изчисляват болнични? актуализирано за 2011, благодарение на Стики

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

Процедура по прехвърляне на отпуска за гледане на дете до 2 г

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната


 

# 1
  • Мнения: 13 906
Включвам се в новата тема с въпрос. По предписание на НОИ работодателят ми е направил корекция за месец в средата на 2015 г. Кога мога да очаквам преизчисление на болничните и обез.брем и раждане?

Последна редакция: пн, 02 яну 2017, 23:03 от amini

# 2
  • Мнения: 738
pantera666 не са ли 1 год и 3 месеца някъде  newsm78 Обърках се  Laughing Може и глупости да пиша  Whistling
За осигуровките няма проблем ще си ги плащам както до сега.Притеснението ми беше тези 7 месеца дали си ги вади от джоба.Успокоих се , че не е така.Не , че милиони ще взимам , но...  bouquet

# 3
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
pantera666 не са ли 1 год и 3 месеца някъде  newsm78 Обърках се  Laughing Може и глупости да пиша  Whistling
За осигуровките няма проблем ще си ги плащам както до сега.Притеснението ми беше тези 7 месеца дали си ги вади от джоба.Успокоих се , че не е така.Не , че милиони ще взимам , но...  bouquet
По написаното от теб останах с впечатлението, че 410 дни са три месеца, а това е периодът от започването на 45-дневния болничен.Втората година е отделно.

# 4
  • Мнения: 738
pantera666 не са ли 1 год и 3 месеца някъде  newsm78 Обърках се  Laughing Може и глупости да пиша  Whistling
За осигуровките няма проблем ще си ги плащам както до сега.Притеснението ми беше тези 7 месеца дали си ги вади от джоба.Успокоих се , че не е така.Не , че милиони ще взимам , но...  bouquet
По написаното от теб останах с впечатлението, че 410 дни са три месеца, а това е периодът от започването на 45-дневния болничен.Втората година е отделно.
Ааааа...Ето сега ми стана ясно  bouquet

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Включвам се в новата тема с въпрос. По предписание на НОИ работодателят ми е направил корекция за месец в средата на 2015 г. Кога мога да очаквам преизчисление на болничните и обез.брем и раждане?

Преизчисленията в НОИ се правят след като се мине срокът за подаване на ГДД по ЗДДФЛ за предходната година, т.е. след 02.05.2017 г.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте
Малко съм объркана затова моля за помощ.Въпроса ми е следния:в момента съм безработна,регистрирана съм и получавам обезщетение.Ако забременея (дай боже)какво трябва да направя за да мога да получавам майчинство?Имам 12 месеца осигуровки за това.Благодаря Ви предварително за отговорите

# 7
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте
Малко съм объркана затова моля за помощ.Въпроса ми е следния:в момента съм безработна,регистрирана съм и получавам обезщетение.Ако забременея (дай боже)какво трябва да направя за да мога да получавам майчинство?Имам 12 месеца осигуровки за това.Благодаря Ви предварително за отговорите
Трябва някой да те назначи на трудов договор (може и фиктивен) малко преди 45-дневния болничен.

# 8
  • Мнения: 51
Здравейте, надявам се някой да може да ми помогне! От утре 04.01 трябва да съм в болничен 45 дни преди раждане, и моята шефка иска да ми прекрати договора. До сега бях в болничен от септември непрекъснат, знам, че не може, но все пак искам да знам какви варианти имам. Мога ли да забавя излизането в болничен с 2дни, да си прекратя договорът при нея и да ме назначат фиктивно на друго място, да имам един работен ден и да изляза в този болничен?

# 9
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Принципно може да се забави с два дни, но трябва все пак да говориш с АГ, който ще го издава.

# 10
  • Мнения: 40
Здравейте!
Не съм сигурна, че тук е мястото на моят въпрос, но ако има запознати, ще съм благодарна за съдействие.
Бременна съм, а таткото е студент, тази година ще навърши 31г., не работи, само учи. Терминът ми е за края на Май, началото на Юни месец, та въпросът ми е има ли някакви помощи за татковци студенти?
Благодаря!

# 11
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Отива в университета и пита има ли някакви стипендии според вътрешните наредби.
Иначе помощ от 2880лв като при майките-студентки за татковци нЕма.

# 12
  • Мнения: 40
Благодаря!
Сега друг проблем се появи, в болничния ми лист в името на фирмата има 1 объркана буква, дали ще ми го върнат?

# 13
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Не, няма да е проблем.

# 14
  • Мнения: 40
Благодаря! Дано наистина, че чувам, че вращат болнични за всяко несъответствие, което не е по наша вина, но както и да е.

Общи условия

Активация на акаунт