Цветята в нашия дом – тема73

  • 74 065
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 610
Оооо, колко красиво.... рицарско цвете... Heart Eyes
То наистина прилича като романтичен, рицарски жест на природата, посред снежната, кристална свежест на зимата.  Wink

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
За много години и много китки, уважаеми дами!  bouquet

зюмбюлите, продавани сега, са форсирани, почвата е с много подобрители, няма никакъв проблем да изхрани луковицата и цвета така, както си е Peace

имам миналогодишна луковица от този форсиран тип - има ли смисъл да я мъча или да я хвърлям и да си взема нов зюмбюл? в лидл виждях, че ще има тази седмица

аз обикновено засаждам на двора прецъфтелите подаръци  Blush
форсирането изтощава луковицата и не ми се вярва да се развие нормално в саксията и следващата година. но признавам, не съм пробвала  Peace
Една приятелка си държала в службата, забутани в някакъв ъгъл, две саксии прецъфтели зюмбюли от * март. В началото на декември почиствала ъгъла и видяла, че са почнали да поникват и тя ги изнесла на светло и започнала да ги полива. За коледа единия цъфнал, очакваше и другия да е цъфнал за Нова година. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 309
По празниците купихме една розички в саксийка, бяха ги напръскали с брокат и както бяха цъфнали се изкуших. Но след седмица изведнъж ми клюмнаха всички пъпки от раз. Поливам, пръскам, още не може да се съживи. Някаква идея как бих могла да постъпя? Иначе листата и са зелени, изглеждат свежи, но самите цветчета клюмнаха.

# 18
  • Мнения: 436
По празниците купихме една розички в саксийка, бяха ги напръскали с брокат и както бяха цъфнали се изкуших. Но след седмица изведнъж ми клюмнаха всички пъпки от раз. Поливам, пръскам, още не може да се съживи. Някаква идея как бих могла да постъпя? Иначе листата и са зелени, изглеждат свежи, но самите цветчета клюмнаха.

На топло ли я държите? Да не би да иска по студено местенце?

# 19
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте,

Розичкте
са от Лидл, нали? И аз се изкушавах да си взема, но зная, че умират. Друг път съм си купувала и винаги изсъхва.

Аз искам да помоля за съвет как да се грижа за коледна звезда. Купих си една много хубава по Коледа, но вече половината и листа опадаха.

# 20
  • Мнения: 1 745
Аз пък втора розичка си отглеждам такава. Моите са от Кауфланд. Също й изсъхнаха пъпките,но скоро след това избиха нови и цъфнаха. Скоро бях забравила да полея,а тя е на прозореца в спалнята,където е топличко и иска доста вода. Та беше поизсъхнала...  Blush Абе направо си беше загинала  Laughing ,но я полях обилно и сега има нови зелени листенца.  Heart Eyes
А зюмбюла,за който питах преди си седи така и не помръдва да расте.  Thinking Не знам какво ще излезе.  Laughing

# 21
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193


Аз искам да помоля за съвет как да се грижа за коледна звезда. Купих си една много хубава по Коледа, но вече половината и листа опадаха.
Taка и не се получава при мен отглеждането им...
Всяка година или си купувам или ми подаряват.Тази също...
Опадаха листата,отрязах ѝ върха и така си стои...уж е жива,ама .... Confused

# 22
  • Мнения: 309
Пипи Мипи , на масата в  хола я бях поставила и няколко дена беше прекрасна. Знам, че обичат стайна температура и светличко.

T o X i C , снощи и смених пръстта, полях, да видим дали ще успее да се съвземе, че много ми е жал така бързо да повехне.

МирaМира, да от там. Много красиви изглеждаха

# 23
  • Мнения: 206
Аз си бях зарязала също луковиците от зюмбюлите на балкона, днес реших да ги прибера и да видя какво става с тях и - чудо! Те са тръгнали да се показват. Сега ги прибрах на топло, присадих ги и ги полях. 4 от 6 луковици са изникнали, надявам се и останалите две да се покажат.
Чудя се ако са на прозореца, т.е над парното, дали ще им стане нещо...

# 24
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Цветя за любим човек

# 25
  • Мнения: 102
Здравейте !

Включвам се с отговори и въпрос Simple Smile

Розите,подобно на орхидеите, според моя личен опит ,имат нужда от време за да се адаптират. Преди две години си купих една и миналата пролет цъфна. Не бях я торила и вероятно затова имаше само един цвят. Тази година вече ще знам и си ги торя при поливането.Купих си преди 2 месеца втора.С пъстри цветове- разкошна и след време пъпките и клюмнаха и нито една не се отвори. Според мен наистина по това си приличат с орхидеите- трябва им време да се адаптират към новото място и цветовете им окапват. Четох, че в никакъв случай не трябва да се държат на топло. В момента си правят компания с една хризантема на терасата и ако на пролет цъфнат, смятам да наредя единия перваз само с мини розички ! bouquet bouquet bouquet
И още нещо...след като миналата година не подрязах розичката, когато цъфна вече беше станала доста висока и не изглеждаше така прилежно " подстригана" както когато я купих....беше пуснала нови листенца,но се губеха и смесваха с леко посветлелите стари.
Наскоро изрязах всички изсъхнали цветове и ги оформих.

Колкото до Коледната звезда...имах щастието да " се запозная ", поставям го в кавички защото действието се разви във Фейсбук, с една жена на 70г. , която обожава цветя. Отглежда всякакви, с които моите шансове клонят към минус безкрайност Simple Smile Каза ми, че от 15г. има Коледна звезда,която е висока вече един метър и всяка година цъфти. Захванала я е от клонка ( или както се нарича...ако греша някой да ме поправи ) и не е от тези хибриди, които продават по магазините по празниците. Та на база нейния опит мога да кажа,че единствения начин да се захване качествено растение е ако някой, който се радва на тази прелест ни отчупи клонче...

Идва ред и на моят въпрос. Каланхоето ми почти прецъфтя. Трябва ли да отрежа изсъхналите цветове или да го оставям така ?

# 26
  • Мнения: 102
И още нещо. За първи път посях луковици. Нямам никаква представа как се процедира с тях.Моля, някой ако има опит да сподели.Минзухари са. Hug bouquet

# 27
  • Мнения: 206
Много харесвам каланхое. Имах червено, около 2 - 3 години го гледах. Не съм подрязвала драстично, само махах изсъхналото. В крайна сметка завъди от онези бели лепкави гадости и не успях да го спася.

# 28
  • Мнения: 556
Цъфтящото Каланхое, тъй като сега имам едно странно, което има тъмно червена линия по края на зеленото си листо и не цъфти, та цъфтящото си иска да се изчака хубаво да прецъфти, да стане сухо и едва тогава се реже. Не се къса на ръка, защото е жилаво и може да се увреди самото цвете.

# 29
  • Мнения: 35 951
моето каланхое се спомина, но аз го убих самичка  Confused
замислям да си взема ново

Общи условия

Активация на акаунт