Кърмене след секцио

  • 17 823
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Днес оставих бебо само на кърма, но 15 мин. след кърмене пак е гладен Sad

# 16
  • Мнения: 2 486
Слагай го пак .Дори да са минали само 15 мин.Освен това може да плаче по различни причини.Кърменето също успокоява. Слагай бебето,толкова често, колкото иска и така ще се регулира кърмата. Дохранването с АМ е най-сигурният начин да ти спре кърмата. Свържи се с консултант по кърмене, за да получиш адекватни съвети.Не се притеснявай-в началото е по -трудно, но после се оправят нещата.Успех!
На мен за разранени зърна много ми помогнаха силиконови зърна,докато заздравеят моите. Въобще не ме болеше като ползвах силиконови зърна.

# 17
  • Мнения: 341
Чудесно е, че бебчето суче често! Повярвай ми, другият вариант да будиш поспаливо бебе и да броиш да не допуснеш повече часове пауза е къде къде по-зле.
За няколко дни ще мине това сучене през 5мин. Така се увеличава количеството кърма.
Имай предвид, че занапред също може да се случи супер често сучене. Нарича се скок в растежа. Просто бебчо расте и нуждите му от кърма се повишават.
Очаквай след 2-3 месец и омекване и успокояване на гърдите. Нищо й няма на кърмата, не спира! Просто нещата се регулират и тялото произвежда точно толкова кърма, колкото трябва.

# 18
  • Мнения: 27 424
И аз родих секцио, за първи път кърмих около 12-13 часа след раждането. На изписването лично педиатъра на болницата ми даде списък с нужните неща за бебето (капки, витамини и т.н.) и с препоръката да дохранвам с определена марка адаптирано мляко, ако плаче Crazy Кърмих 3г. и 8м., като съм давала по малко разредено АМ понякога вечер след кърменето и преди да заспи (това не и пречеше да суче по много пъти нощем първата година). Това колко кърма имаш и колко можеш да изцедиш са различни неща. Peace Имай предвид, че след първия-втория месец кърмата се регулира като количество и повечето хора наричат това "намаляване" или "спиране" на кърмата- т.е. сега е моментът когато трябва да упорстваш повече със слагането на гърда. За разранените зърна мажех с Лансинох, използвах и силиконови зърна- за известно време ме облекчиха, но като ги махнах кърменето стана по-лесно и приятно. Относно миенето- не съм използвала сапуни, веднъж дневно душ и евентуално забърсване само с тампонче и хладка вода понякога.
Кърмата е най-доброто което можеш да дадеш на бебчето сега.  Heart Eyes И наистина, по-добрият вариант е бебето да суче често (моята дъщеря в началото сучеше по половин ден, често и по много време- изморително беше, понякога даже досадно или изнервящо, но нито за момент не съм се съмнявала, че и давам най-доброто). Peace

# 19
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Днес оставих бебо само на кърма, но 15 мин. след кърмене пак е гладен Sad
ReniDimitrovaD, сега се сетих нещо по вашия въпрос след размишляване по последното изречение. Уверете се, че бебето захапва добре зърното. Може да има проблем със засукването, от където да произтичат всички описани последствия, Ще се опитам накратко да обясня, но може би е по-добре да се свържете с консултант, за да ви посъветва професионално. Безплатно е.
Ето и линк към блогът на хедра с материал по въпроса - https://xedra.wordpress.com/2012/01/10/cross-cradle/
Освен самото зърно, бебето трябва да обхваща с устата си и не малка част от ареолата, за да засуче ефективно. Зад ареолата се намират млечните канали, те дори могат да се напипат. При ефективно засукване бебето ги натиска с устни и език и така изкарва млякото от тях. За да стане това, трябва да слагате бебето с нослето му срещу зърното. Трябва да сте го хванали така, че главата му да е свободна да се отметне назад. Като погалите зърното с горната устничка или нослето на бебето (или с местенцето меду горната устна и нослето), то ще разбере откъде идва млякото и ще отвори уста, при което ще отметне глава назад, но трябва да има възможност да го направи. Това е най-широкия разтвор на устата, който може да направи бебето и в този момент трябва да му подадете да захапе зърното. Трябва да има плътно захапване със силен вакуум. Ако по-време на сукане се чуват звуци на изпускане на вакуум и като от звучно целуване, значи захватът не е добър. Не знам дали го обснявам правилно, има много материали в нета и с илюстрации, като тези:


Ако не захапе добре, може да хване само зърното, така ще получи по-малко мляко, ще погълне повече въздух, ще огладнее бързо, могат да се появят колики и т.н.
Успех!

# 20
  • Мнения: 475
Здравейте,
Подкрепям предложенията на мамите. Ето и моята сходна история, с много упоритост кърмя вече две години:
Родих секцио по медицински показатели (предходна лапароскопия преминала в отворена коремна операция), без контракции, седмица преди термина. Дори собствената ми майка нямаше вяра, че успея с кърменето при това положение. Мишчето беше дребно (2,600 кг.), поспаливо и с жълтеница. Затова го държах на спи на гърдите ми, за да суче често и това ни спаси. Ползвах Лансинох от болницата. Ревях като се опитвах да се изцедя. Нищо не излизаше. Съквартирантката вадеше количества. Аз така и не успях да замразя кърма за пюретата или за резерв.

Да, пих бг лактогонен чай и си бях направила курабийки с орехи и овесени ядки вкъщи. Имаше кризи на растежа, както е описала Хедра, когато млякото не стигаше. Звънях няколко пъти на телефона на Ла лече лига, но или даваше свободно дълго време или ми затваряха. Ориентирах се по блога на Хедра основно. Другого, което ми помогна беше лецитин на капсули, кърмата течеше по-лесно.

# 21
  • Мнения: 874
И аз подкрепям повечето съвети. Аз също родих секцио и ми дадоха бебето на 2-я ден.. Още от както ми го дадоха започнах да се опитвам да го кърмя и с риск да остане гладен понякога не му давах от шише мляко. Никога не съм се цедила и не съм давала АМ (за което благодаря на педиатърката ми Wink ) Първия месец имах чувство, че сме като скачени съдове и почти непрекъснато е на гърда, но...след това нещата се нормализираха. Отбих го на 2г и 1м Simple Smile Води се по бебето!

# 22
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
Искам да питам мамите със секцио,като се слагат упойки разни по време на секциото,не отива ли в кърмата....какво ви казват в болницата.Захранват с АМ и вие се цедите няколко дни докато се изчисти кърмата или...????

# 23
  • София
  • Мнения: 30 107
Закърмих след първите 24ч. Не е имало проблем с упойките (пълна и спинална).

# 24
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
Благодаря,притесних се ме в нета има противоречиви мнения.

Общи условия

Активация на акаунт