Време вече не остана, Януарче гушка мама - Тема 7

  • 43 176
  • 575
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 19
Lonepa Тук има статия за естествени методи. Чела съм че масово се изписва Фунгостатин, но от педиатъра задължително.

Благодаря  Hug

# 556
  • Мнения: 254
Някоя мама пила ли е лактин за кърма и за колко време идва кърмата от тях че аз вече и до този метод прибегнах само и само да си кърмя момченцето но не виждам някаква промяна в гърдите които все още са меки и при стискане на зърното излизат само капчици  Sad

# 557
  • NE
  • Мнения: 10 999
Стели Имаш коластра. Тя е много хранителна и ценна. Малко е, но първите дни бебето няма нужда от огромни количества. Давай му тези капчици. Първите дни е напълно нормално количество. Също му давай да суче защото може да изяде много повече, отколкото да изцедиш с помпата. Кърменето е процес. Учите се и двамата. Предполагам питаш за лецитин. Той се приема при запушвания. Кърмата ще слезе, трябва време.
Една приятелка след секцио твърдеше, че няма кърма. Върна се вкъщи със зверско запушване защото кърмата и слезе за часове и не успя да реагира. Това също е опасно.

# 558
  • Мнения: 254
Стели Имаш коластра. Тя е много хранителна и ценна. Малко е, но първите дни бебето няма нужда от огромни количества. Давай му тези капчици. Първите дни е напълно нормално количество. Също му давай да суче защото може да изяде много повече, отколкото да изцедиш с помпата. Кърменето е процес. Учите се и двамата. Предполагам питаш за лецитин. Той се приема при запушвания. Кърмата ще слезе, трябва време.
Една приятелка след секцио твърдеше, че няма кърма. Върна се вкъщи със зверско запушване защото кърмата и слезе за часове и не успя да реагира. Това също е опасно.
Хапчетата се казват лактин и са хранителна добавка със копър и анасон и стимулират образуването на кърма ... при нас проблема е не само че кърмата не тръгва , ами той от тая жълтеница само спи и дори немога да го събудя и понякога от това спане изобщо не засуква и е само на АМ , което много ме тревожи и все си мисля че ще свикне със шилетони после няма да иска да суче ... при мен вече става четвърти ден след секциото а на всички мами тук даже и на следващия ден им тръгна кърмата  Rolling Eyes Вече започнах да си мисля че няма да имам кърма и много се обвинявам че немога да си го храня  Cry

# 559
  • Мнения: 226
Steli, важно е за кърмата да си спокойна. Не се притеснявай, дори в момента да не върви ОК, всичко е поправимо, особено при толкова малко бебче. И да свикне на шише сега, можеш да се свържеш с консултант по кърмене и да го върнете на гърда. Пет дни не са фатални за кърменето.

# 560
  • Мнения: X
Днес родих най- прекрасното бебе на света. Матеа изплака в 16.06, днес трябваше да ме индуцират,но тя тръгна още вчера. Възхитена съм от екипа и раждането. Ще разкажа утре Smile

# 561
  • Мнения: 226
Ния, честито бебе!!! Явно най-добрият начин за тръгване на раждането е "заплахата" да го индуцират.  Mr. Green
Бързо възстановяване и чакаме разказ!

# 562
  • Мнения: 254
Честити бебчета на Ния и alja нека да са ви здрави и много послушни , а на вас пожелавам търпение и бързо възстановяване  bouquet

# 563
  • София
  • Мнения: 2 667
Ниа, честита рожба. Да ви е жива, здрава и много да ви слуша  bouquet. Знаех си, че ще останеш януарска мама   Wink

# 564
  • София
  • Мнения: 405
Някоя мама пила ли е лактин за кърма и за колко време идва кърмата от тях че аз вече и до този метод прибегнах само и само да си кърмя момченцето но не виждам някаква промяна в гърдите които все още са меки и при стискане на зърното излизат само капчици  Sad


Стели, аз за целия болничен престой бях кърмила само последната сутрин преди изписването и тогава тъкмо ми тръгваше коластрата, т.е. 4 дни той си беше само на АМ. След това вкъщи поне още два дни беше само на АМ, докато чаках кърмата, която тръгна изведнъж. Не се тревожи, че ще привикне към шише. Знам, че не ти е леко, но опитай да си спокойна, кърмата ще тръгне.  bouquet

# 565
  • Мнения: 254
Някоя мама пила ли е лактин за кърма и за колко време идва кърмата от тях че аз вече и до този метод прибегнах само и само да си кърмя момченцето но не виждам някаква промяна в гърдите които все още са меки и при стискане на зърното излизат само капчици  Sad


Стели, аз за целия болничен престой бях кърмила само последната сутрин преди изписването и тогава тъкмо ми тръгваше коластрата, т.е. 4 дни той си беше само на АМ. След това вкъщи поне още два дни беше само на АМ, докато чаках кърмата, която тръгна изведнъж. Не се тревожи, че ще привикне към шише. Знам, че не ти е леко, но опитай да си спокойна, кърмата ще тръгне.  bouquet
Благодаря за подкрепата , май наистина трябва да съм спокойна за да се получат нещата и да мога да си му давам най-хубавото на моето момченце  bouquet

# 566
  • Мнения: 372
Днес родих най- прекрасното бебе на света. Матеа изплака в 16.06, днес трябваше да ме индуцират,но тя тръгна още вчера. Възхитена съм от екипа и раждането. Ще разкажа утре Smile

Честита радост, Ниа! Нека е здраво и спокойно бебчето ти!Очаква ви всичко най-прекрасно!     Hug

Стели, на първо място трябва да си спокойна. И не се обвинявай в никакъв случай. Това е много лошо и не решава проблема. Сигурна съм, че правиш всичко възможно бебчето ти да е здраво и щастливо!      Hug

# 567
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Днес родих най- прекрасното бебе на света. Матеа изплака в 16.06, днес трябваше да ме индуцират,но тя тръгна още вчера.

Честита да ти е Матеа и много да ви радва

# 568
  • NE
  • Мнения: 10 999
Честита радост, NiaV!
Да е жива и здрава Матеа и да има щастливо и безгрижно детство.
Леко възстановяване и лесно кърнеме. bouquet

# 569
  • Мнения: 1 343
Честито и на пресните майчета. Късмет милички и дано нямате колики.

Общи условия

Активация на акаунт