Зимна приказка навън настана, а АПРИЛчетата са на топло в корема на мама-10

  • 45 289
  • 753
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111












Очакваме още много нови попълнения в темичката, за да я напълним с хубави новини и пухкави бебчета накрая! Момичетата, които искат да бъдат добавени на първа страница, нека ми пишат с информация за термин, години, град и първа/втора/трета... бременност



28.3.2017

kati12, 37 години, гр. Пловдив, втора бременност

1.4.2017

КристалнаK, 27 години, гр. Пловдив, първа бременност

2.4.2017

aleirbag_11, 29 години, гр. София, втора бременност

3.4.2017

Gabriela Georgieva, 25 години, втора бременност

Manhamanha, 34 години, гр. София, втора бременност

ДианаДД, 31 години, втора бременност

*** vselena***, гр. Пловдив, трета бременност

4.4.2017

Niki1914, 24 години, гр. София, втора бременност

5.4.2017

Tintiri Mintiri, 35 години, гр. Варна, първа бременност

christal11, 33 години, втора бременност

6.4.2017

nezabravkAAA, гр. София, първа бременност

Plumeria, гр. София, втора бременност

7.4.2017

unchita, 30 години, гр. Пловдив, първа бременност

Dimitrina Dimitrova_549455, 31 години, гр. Варна

kikito_ns, 30 години, втора бременност

Kristina Gencheva, 32 години, гр. Пловдив, първа бременност

8.4.2017

LilyRose, 32 години, гр. Пловдив, първа бременност

9.4.2017

Denity0, 22 години, гр. Асеновград, първа бременност

alexissss, 32 години, гр. Пловдив, втора бременност

meche_72

10.4.2017

miss july, 31г., първа бременност

gingerina, гр. София, трета бременност

lamarinka_bs, гр. Бургас, 29 години, втора бременност

Goldanka78, трета бременност

11.4.2017

Денкобадемко, 32 години, гр. Истанбул, първа бременност

tatqna89, 27 години, гр. София, втора бременност

12.4.2017

Pumichka, 36 години, гр. София, втора бременност

Nerreida, 27 години, гр. София, първа бременност

Orion_G, гр. Русе, втора бременност

*Мария*, 25 години, гр. София, първа бременност

doctor_la, 31 години, гр. София, втора бременност

lindichka, 34 години, гр. Пловдив/София, втора бременност

Milla B, 27 години, първа бременност

13.4.2017

ДидиТо, 28 години, гр. София първа бременност

14.4.2017

emily_v, 31 години, гр. София, втора бременност

tanya06, 31 години, гр. Лом

mechenka, 25 години

15.4.2017

Baby.st.ss, 23 години, гр. Бургас

Val27, 33 години, втора бременност

16.4.2017

dimitrinadid, 28 години, гр. Петрич, първа бременност

mmmartity, 29 години, първа бременност

17.4.2017

Ileto989, 26 години

Смърфка, 28 години, първа бременност

schandy, 34 години, гр. Бургас, втора бременност

18.4.2017

deni_hh, 38 години, гр. Берлин, втора бременност


19.4.2017

didimihaylova, 27 години, Германия - Билефелд, първа бременност

tsangel, 33 години, гр. Бургас, втора бременност

20.4.2017

bibamm, 22 години, гр. Бургас, първа бременност

21.4.2017

stefanel, 33 години, гр. Бургас, втора бременност

Carrie br, 25 години, първа бременност

Bella_83, 37 години, втора бременност

22.4.2017

ioana_g, 34 години, гр. София, втора бременност

23.4.2017

nnanna, гр. Пловдив, 25 години, първа бременност

kate_hecate, гр. София, 31 години, първа бременност

24.4.2017

АФРОДИТАa, 31 години, втора бременност

last name, гр. София, 39 години, трета бременност

25.4.2017

Flower ツ, гр. Благоевград, 27 години, втора бременност

nells, гр. София, 38 години, втора бременност

26.4.2017

x3m_macka, 26 години, втора бременност

27.4.2017

teddyblue, 29 години, първа бременност

Zoia Petrova, гр. Бургас, 31 години, първа бременност

Desuni, гр. София, 30 години, първа бременност

28.4.2017

Анито, 34 години, гр. Бургас, втора бременност

Дундулина, 28 години, гр. София, втора бременност

Ферри, втора бременност

29.4.2017

Eva [Cassidy], 24години, гр. София, първа бременност

Гани Няголова, 24 години, гр. Варна, втора бременност

30.4.2017

belinda, 37 години, гр. София, трета бременност

frozenka


Календари на бременността






Изследвания през бременността









Полезна информация за бременността






Въпроси за майчинството







Хранене и здраве








Ла лече лига България

Заповядайте на ЛЛЛ безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! Програмата може да видите ТУК. Още актуална информация за събитията, организирани от Ла Лече Лига България, вкл. за евентуални промени на графика, може да следите също на сайта на Ла Лече Лига, както и на страниците на ЛЛЛ и Бебешко кафе във Фейсбук:
   и    

Национална асоциация „Подкрепа за кърмене" - лекции и срещи, контакти на консултанти, подробна информация.



Който има желание да се присъедини към Facebook-групата, може да изпрати ЛС с линк към профила си на
Дундулина, kristi__95, tanya06.

Който има желание да се присъедини към затворената Facebook група "Бургаски бебета - 2017", може да изпрати ЛС с линк към профила си на miss july

Последна редакция: пн, 16 яну 2017, 11:47 от Manhamanha

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Манха, благодарско за новата тема  bouquet
Аз вече помрънках във фейсбук за киселините, които ме почнаха от снощи. Мъка, мъкаааа. ....

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Идвам и аз в чисто новата тема  Mr. Green
Вече съм започнала да чета (и отсявам) списъци за пазаруване. Не искам да купувам излишни неща и затова моля за съвет за новородено с колко дрешки е ок да се подготвим? Винаги можем да купим допълнително от тези, които са най-удобни, но с какво да започна като минимум? Също за април нужен ли ни е космонавт?

Манха, за новата тема  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 341
Опа и аз в новата тема Simple Smile)
Киселините и мен ме почнаха, явно им е време добре че не е всяка вечер, успявам да ги овладея с малко кола, две три глъки и ми минава. Който не иска да пие лекарства може да пробва моят метод.
Мен ме прихвана някаква мускулна ли е, невралгична ли е и аз не знам каква болка в областта на ребрата в ляво, голяма баба съм, аз като си знам че не съм за седене вкъщи такова е от лежане всички ме боли. Не мога да дищам на моменти страшно боли, всеки ми казва да лежа, а аз си мисля че като се движа е по добре...
И аз взех че слушах новините ми те голяма паника създават, нищо не правете, не пътувайте  пууу тръгвайте с храна и възглавница , стига деее   Laughing

# 4
  • Мнения: 1 280
Манха,мерси за новата тема.  Hug

Вие какво мислите за това?Нужно ли е или са излишни пари?
http://www.bebemag.bg/munchkin-organayzer-za-detska-staya-ili-ba … e-organizer-10047

# 5
  • Мнения: 226
Киселините ги оправям с газирана вода. Пия само естествено газирана вода, която не е толкова вредна ( Перие, Михалково)

# 6
  • Мнения: 1 341
на мен Михалково не ми действа, само кола ми върши работа.
Baby, на мен не ми изглежда практично защото трябва да се закача някъде и всичко в него ще се вижда, но нека по опитните да си кажат мнението.

# 7
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Мерси, Манха, за темата  bouquet
Записвам се, че не съм писала от преди празниците, но пътувахме, ядене, гости, НГ, пак гости после. А онзи ден излязох на кафе, но не прецених времето добре и след като си изсуших косата трябваше да изляза веднага на студа. От вчера съм болна.  ooooh! Лежа, търкалям се и ме е яд на празната ми глава.
Иначе , да чукна на дърво, аз нямам никакви болежки. Учудващо, защото съм толкова кекава, че очаквах да съм все схваната. Засега съм добре. Ноо, щом се похваля тук... Така се хвалих с WC, че магнезия ми влияе супер, а след няколко дни пак се запекох  Laughing
Аз доволно отмятам дребни покупки, а сега ще чакам миялна и гардероби за бебето скоро. После легълце ще търсим. Количка имаме. Бърза съм  Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 594
Lindichka, благодаря! хвърлям стабилно око на Лупо-то. Много ми харесва този новия модел лупо- доти ама е малко по скъп хммм. Може пък да се хвърля на по стария модел, не изглежда зле... а и ми вдъхва кураж, че казваш че си много доволна  Simple Smile
Мис Юли, огледах и в Айко, харесват ми тези на Dada paradiso, и рамата ми изглежда стабилна уж, само амортисьорите горе малкоме притесняват. Четох и че лятната седалка не ставало да се маха дамаската  newsm78
Като гледам, тези които са по леки, масово рамата им изглежда е кекава (поне от полските колички) така че предполагам е ок рамата да е малко по тежка и стабилна за сметка на коша и седалката.
Манха, Добре де, не му ли се изкривява гръбчето в тази кошничка... тя е обла отвътре, даже ни казаха че купували специална възглавничка която "обира" хлътването в областта на кръста. Много се двоумя да вземам ли, да не вземам ли....
 Hug Благодаря за новата тема!
Извинете че подхващам тази мъчителна тема за колички отново  Sick
Между другото - Аз съм била имала контракции отдавна  Shocked Shocked Shocked  Ама си мислех че бебето нещо се протяга и ми опъва стените на матката.... Снощи в 3 часа се събудих, бебето си ми скачаше на шийката точно.. и по едно време спря и се появи онова чувство, и си викам: Чакай да го погаля, може да се успокои. Галя си аз корема и усещам че е твърд  Shocked - спирам. След 2 мин. галя го пак, след като изчезна чувството, - мек корем ! Направо се изумих  Crazy Май още от 18 г.с. си го имах това усещане от време на време. Не е болезнено, корема ми се стяга за около 4 сек. и после се отпуска, нямаше да разбера че е това ако не бях пипнала че е твърд.
А,да. Вече имам първия си 30 дневен болничен..... най накрая.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 010
Здравейте!
Аз съм в 27 седмица и съм много доволна, за момента нямам нито киселини, спя си като пън и до тоалетна не ходя често, даже цяла нощ не ми се налага да ставам. За сметка на това обаче лекувам един зъб с пулпит вече 5 месеца и половина и това е голямата ми мъка. Тази бременност (първа за мен) ще я запомня с тоя проклет зъб... И второто нещо, че ядох пушена сьомга без да знам, че не трябва и сега се паникьосвам дали не съм лепнала някоя листериоза..., но това поне ще го проверя на следващите кръвни.

# 10
  • Мнения: 1 111
teddy, точно така, има подложка, която се слага за новородените, докато още са много мънички. Моето кошче си вървеше с такава. Не забравяй, че бебето е свито на кравай в корема, изобщо не му е чужда позата. Не, че съм го държала денонощно в кошчето, но много пъти сме ходили някъде с кола - примерно до някой парк, той заспива в кошчето и аз директно си го закачам на рамата. Не беше от тези, които дават да ги местиш. А и не е спал с часове все пак. За мен е изключително полезно и удобно. Те обичат да са на тясно, моя в коша за новородено доста ревеше... Ти така или иначе няма как да не купиш никакво кошче. Все ще ти се наложи да го возиш в кола. Тези, които са комбинирани и за по-големи не са по-различни. Аз имам такова столче за 0-18кг, формата е даже по-кофти според мен.
Baby.st.ss, не съм ползвала такова нещо. Бях си взела едно пластмасово панерче, което стоеше на шкафа до повивалника и в него си дъжах памперси, кърпички, кремчета. Не бих дала толкова пари  Peace

# 11
  • Мнения: 1 341
Lindichka,  я си кажи по подробно мнението си за Лупото, че аз съм пред дилема. Едни наши познати ми предлагат Лупо Комфорт като подарък, но от преди 2 години, не използвана че тяхната девойка не искала да седи изобщо в количка и била чисто нова два пъти изкарвана на вън. И сега се чудя какво да правя  newsm78. Иначе гледам и аз доста колички, но не съм купила че мога да взема рещение. Харесах Mutsy-тата но малко ме спира, че всички аксесоари се купуват отделно и цената ще ми надмине бюджета (а си мислех че до 1200 ще ми стигнат  #Crazy) а и нещо амортисьори не виждам, а уж скъпа количка абе омотах се здраво с избора хахах.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз се оплаквах от моето диваненце, а тези дни е доста кротък. Чак ме притеснява  Confused

# 13
  • Мнения: 226
Аз се оплаквах от моето диваненце, а тези дни е доста кротък. Чак ме притеснява  Confused

И моята по празниците беше адски буйна, после 2,3 дни почти не я усещах и се бях притеснила много.Сега е горе долу нормално. Нямам търпение на 13.01 съм при доктор Михова, да видим как е душичката ми  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 341
Аз се отказах нашата девойка да се кротне, рита здраво, мърда много, върти се нон стоп. Свикнах с болката от ритането, и си и говоря, галя си я и така си се нагаждаме Simple Smile) с мъничката. Такава ще е знаех си аз ще прилича на баща си  Blush няма да има спирачки  Joy Кръвта вода не стана нали Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт