Перилни препарати и омекотители – 44

  • 71 194
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 742
Доколкото си спомням, Гес писа, че Персил за бяло и Персил сензитив са еднакви, а не Денкмит.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 296
Да, така беше - за Персил беше. Ще редактирам предишното, за да не подведа някого.

# 32
  • Мнения: 949
Чисто нова бяла кърпа пожълтяла, а е прана с ДМ за бяло, ами сега?! Sad

# 33
  • Мнения: 68 642
В смисъл.....с какво друго в пералнята е въртяна тая кърпа?

# 34
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
 #Crazy Не разбрах преди прането ли е била пожълтяла и си я изпрала с ДМ прах, за да я избелиш, или си я прала някога с този прах и е пожълтяла след като е преседяла?  newsm78

# 35
  • Мнения: 949
В смисъл.....с какво друго в пералнята е въртяна тая кърпа?

С други бели хавлии за лице от банята и един бял чаршаф :/
Прана е веднъж с праха на ДМ, преди това си беше беличка

# 36
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
 ooooh! Нищо не ми идва като идея за причината.  newsm78 И само тя е станала жълта от цялото пране?

# 37
  • Мнения: 949
ooooh! Нищо не ми идва като идея за причината.  newsm78 И само тя е станала жълта от цялото пране?

Даа, само тя полъжлтя. Много странно

# 38
  • Мнения: 68 642
Кога е прана, кога е пожълтяла и т.н? Веднага като я извади ли беше жълта...и изобщо, нищо не разбрах аз от ситуацията newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 12 006
Нищо не разбрах за тая кърпа?
1. Кога е прана с праха на ДМ? Преди или след пожълтяването?
2. Колко време мина преди да пожълтее? Седяла е в гардероба или ведна след изваждане от пералнята?
3. Имало ли е шарка по нея или по другото пране, коиято да пусне цвят?

# 40
  • Мнения: 949
Ситуацията е: Купих една бяла хавлиена кърпа. Изпрах я с бял чаршаф и бели хавлиени кърпи с праха на ДМ за бяло. Като я извадих от пералнята мокра ми се стори, че леко си е променила цвета, но мислех, че е от това, че е мокра. Сложих я в сушилнята и като я извадих суха установих, че наистина е пожълтяла леко, а беше снежно бяла. Няма бордюр, другите кърпи също нямаха. Те си останаха бели, чаршафа също, само новата е пожълтяла леко.

# 41
  • Мнения: 68 642
Ай стьига бе Shocked Невероятно ми звучи направо. Нещо е пуснало според мен.

# 42
  • Мнения: 949
Идея си нямам, но много ме е яд. Сега мисля ако я пусна с едно прахче римуувър дали няма да стане пак бяла?!  newsm78

# 43
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Може с времето при следващите пранета да се оправи.  Peace
Но все пак е много странно.  newsm78

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 370
Аз имах същия случай с две нови чисто бели хавлии,които станаха зелени от нищото. Оправиха се след няколко пранета, сега са си чисто бели. Така и бе разбрах как се получи.

Общи условия

Активация на акаунт